Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 mar 2009, 23:23
Posty: 124
Lokalizacja: poland

Chwilkę poszperałem po necie i faktycznie wszędzie chcą wiek 21lat. I to jest wiek kursanta a nie wiek umozliwiajacy prace na ADRy.

Poza tym nasz kolega i tak sie nie łapie gdyż nie ma statusu bezrobotnego (uczen)!

_________________
.A


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 mar 2008, 13:50
Posty: 107
GG: 8694441

No cóż niestety..
Będę musiał poczekać na te ADRy ;D

_________________
SENS ICH ISTNIENIA - także i mój! :)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2008, 11:46
Posty: 489
GG: 8812652
Samochód: Czerwony
Lokalizacja: Śląsk/Zagłębie

Kolejne oferty:
Cytuj:
http://www.atjigielski.eu
Centrum Szkolenia Igielski wraz z partnerem projektu Centrum Doradztwa i Szkoleń Zawodowych ogłasza nabór na kolejne edycje kursów w ramach projektu „Europejski kierowca zawodowy”. Przedmiotem kursów będzie szkolenie okresowe dla przedsiębiorców i pracowników z sektora mikro i małych przedsiębiorstw. Kursy są w 80% dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Wkład prywatny uczestnika jedynie ok. 200 zł.

Mogą brać udział osoby zatrudnione w małych i średnich firmach oraz prywatni przedsiębiorcy.

Z tego, co zrozumiałem, za te 200 zł można uzyskać:
- badania lekarskei i psychologiczne
- szkolenie okresowe (C/CE lub D)

I dotyczy województw:
dolnośląskie;
lubuskie;
łódzkie;
mazowieckie;
podkarpackie;
podlaskie;
pomorskie;
śląskie;
świętokrzyskie;
warmińsko – mazurskie;
wielkopolskie;
zachodniopomorskie
.
Więcej: http://www.atjigielski.eu
Cytuj:
LOK ŚLĄSK - do końca stycznia prowadzi nabór na BEZPŁATNY kurs kat. C (w Bielsku Białej, Lublińcu, Rudzie Śl., Tarnowskich Górach i Zabrzu).

Głównym założeniem projektu jest podniesienie aktywności zawodowej oraz zdolności do zatrudnienia grupy osób bezrobotnych (posiadających prawo jazdy kat. "B") z terenu województwa śląskiego. Kursy są bezpłatne (uczestnik pokrywa jedynie koszt wydania orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych)

Więcej: http://www.lok.slask.pl

_________________
B, C, D. Instruktor kat. B.
http://www.kwalifikacja-wstepna.pl - wszystko o kwalifikacji wstępnej
http://www.szkolenia-okresowe.pl - wszystko o szkoleniach okresowych
http://www.walpdrive.pl - mój blog o zdobywaniu zawodowych kategorii


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lis 2009, 9:40
Posty: 8
Samochód: za duzo by wymieniać ;)

KRAKÓW MAŁOPOLSKIE

Panowie Panie, Darmowe szkolenie na obsługę wózków jezdniowych w tym zasilanych gazem. Finansowane 100 % przy spełnieniu 2 warunków
1). Zatrudniony na podstawie umowy o pracę
2). Zarabiający conajmniej najniższą krajową
Kurs Odbywał się będzie w Krakowie jeśli uzbiera się 10 osób chętnych, zamieszczam takie ogłoszenie również na innych forach, zdrcydowanych prosze o zapisanie sie na TEJ stronie i ewentualnie info do mnie na Priv (zebym wiedział ile osób)
Na stronie wszelkie info odnośnie terminów itd.
Pozdrawiam

_________________
Ride for Fun


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 sty 2010, 15:14
Posty: 9
GG: 0
Samochód: osobowy
Lokalizacja: Lubin

Ja natknąłem się na coś takiego:

Cytuj:
"Kierowca – nowy zawód – pewna praca"


Pomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych zaprasza na bezpłatne szkolenia w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


• Kwalifikację wstępną
• Prawo jazdy kat. C
• Prawo jazdy kat. C + E
• Kurs językowy

W projekcie uczestniczyć mogą pracujące osoby pełnoletnie z woj. pomorskiego zgłaszające z własnej inicjatywy chęć podwyższenia kwalifikacji zawodowych dla potrzeb poprawy swojej sytuacji na rynku pracy. Pierwszeństwo udziału w projekcie będą miały kobiety i osoby z grupy wiekowej 45+.
Można uczestniczyć w kilku szkoleniach.

Celem projektu jest podniesienie kwalifikacji zawodowych uczestników poprzez zdobycie wyższej kategorii prawa jazdy tj. kat. C lub C + E, udział w kwalifikacji wstępnej zgodnie z wymogami znowelizowanej ustawy o transporcie drogowym oraz w zajęciach z języka angielskiego.


SZKOLENIA DLA CIEBIE – PROFESJONALNIE, PRZYJEMNIE

Biuro Obsługi Projektu
Pomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych
81-212 Gdynia ul. Hutnicza 1
tel./fax 058/623 -20-42 e-mail: projekty@pspdgdynia.pl
więcej informacji na http://www.pspdgdynia.pl

Chłopaki wie ktoś czy jest coś podobnego prowadzone na terenie Dolnego śląska?

_________________
Volvo kocham tę markę!

TIRy na Tory? Pociągi na TIRy!


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 sty 2007, 22:14
Posty: 78
Lokalizacja: Radom

A czy ktos sie orientuje jak jest w RAdomiu? Mozna zrobic gratis kurs C i C+E? Bo podobno UP juz nie organizuje.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 kwie 2008, 16:47
Posty: 105

Ja mam pytanie w sprawie tych kursów organizowanych przez WORD Katowice.
Aby móc przystąpic do kursu, trzeba wypisać oświadczenie iż jest się nieaktywnym zawodowo(bezrobotny)i donieść im zaswiadczenie z Urzedu Pracy. Wiecie moze jak złożyłbym dokumenty, to prace najwczesniej kiedy mógł bym podjąć? W chwili dostania informacji otym czy sie zakwalifikowałem czy nie? Czy można pracowac do czasu przystąpienia nakurs?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 maja 2009, 12:43
Posty: 5
GG: 4831380
Lokalizacja: Wrocław

a może ktoś coś słyszał o jakichś darmowych ADRach we wrocławiu?? :wink:

_________________
Prawo jazdy BC
Psychotesty
Przewóz rzeczy
CE w trakcie realizacji.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 lut 2010, 12:01
Posty: 17
GG: 0

kapa ma 26 lat i jestem bezrobotny 2 miesiace i nie moge przystapic bo musial bym byc bezrobotny mini 12 miesiecy chyba ze mial bym 25 to wtedy nie wazne ile bez sensu


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 sty 2010, 16:29
Posty: 56
GG: 5757466
Samochód: Volvo
Lokalizacja: Mikołów

Cytuj:
kapa ma 26 lat i jestem bezrobotny 2 miesiace i nie moge przystapic bo musial bym byc bezrobotny mini 12 miesiecy chyba ze mial bym 25 to wtedy nie wazne ile bez sensu

fajnie zryte przepisy widze mają :evil: :evil: widzę brak słów :!: :!:
Ja bym się spytał a kto mnie będzie, żywił po 6 miesiącu bezrobocia jak się kasa skończy i opłaci mi życie..... zero rozumu.

_________________
B 2002
C 2007
E 2009

wózki widłowe wszystkiego typu 2007
HDS 2008
koparko - ładowarki 2011r
koparki III kat 2011r
Cały czas podwyższam kwalifikacje zawodowe...


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 lut 2010, 12:01
Posty: 17
GG: 0

wie moze ktos gdzie na slasku mozna zrobic uprawnienia na podnosniki koszowe i ile trwa taki kurs i jaka cena


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2010, 16:09
Posty: 4
GG: 0

Ta kasa z Europejskiego Funduszu Społecznego to idzie cała na nabijanie portfeli firm szkoleniowych!!!
Rozumiał bym, gdyby było pracy od cholery a specjalistów brak....a tak to NASZA (z podatków tych co je płacą :wink: ) kasa marnuje się.

_________________
Forum dla operatorów wszelakich maszyn: www.ioperator.eu


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 mar 2008, 19:09
Posty: 198
GG: 0

A ja mam pytanie o szkolenie indywidualne:

Robił ktoś kat. C+E ze środków unijnych ?

Trzeba znaleźć pracodawcę, który podbije papier, że jak zrobimy kurs c+e to nas przyjmie do pracy.
Powiedzmy że ktoś nam podbija taki papierek, ale po jakimś czasie np. jak już mamy prawko c+e w kieszeni ten pracodawca zmienia zdanie, że jednak nas nie przyjmie. Lub to co mnie bardziej interesuje świeżo upieczony posiadacz prawka stwierdza że jednam nie będzie pracował u tego kogoś. Czy w tym przypadku są jakieś konsekwencje ??

Pytam bo załatwić taki papier to nie jest problem ... gorzej z robotą :/

Wie ktoś coś na ten temat ??


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 gru 2008, 17:04
Posty: 15
GG: 0
Samochód: Polski

Cytuj:
A ja mam pytanie o szkolenie indywidualne:

Robił ktoś kat. C+E ze środków unijnych ?

Trzeba znaleźć pracodawcę, który podbije papier, że jak zrobimy kurs c+e to nas przyjmie do pracy.
Powiedzmy że ktoś nam podbija taki papierek, ale po jakimś czasie np. jak już mamy prawko c+e w kieszeni ten pracodawca zmienia zdanie, że jednak nas nie przyjmie. Lub to co mnie bardziej interesuje świeżo upieczony posiadacz prawka stwierdza że jednam nie będzie pracował u tego kogoś. Czy w tym przypadku są jakieś konsekwencje ??

Pytam bo załatwić taki papier to nie jest problem ... gorzej z robotą :/

Wie ktoś coś na ten temat ??
Szkolenia indywidualne realizowane są nie ze środków unijnych, (przynajmniej nie bezpośrednio) a ze środków Urzędu Pracy. W przypadku szkolenia grupowego wystarczy chęć zapisania się na takowe i jeśli UP uzbiera wymaganą liczbę chętnych, wówczas rozpoczyna się szkolenie. Warunek jaki musisz spełnić aby móc skorzystać zarówno z grupowych, jak i indywidualnych szkoleń z UP jest taki, że musisz być zarejestrowany w danym Urzędzie jako osoba bezrobotna. Plany szkoleń dostępne są zazwyczaj na stronach internetowych poszczególnych UP.

Jeśli zaś chodzi o szkolenie indywidualne, sprawa przedstawia się nieco inaczej.

Udajesz się do swojego UP do działu zajmującego się szkoleniami. Tam dostajesz dwa wnioski (możesz je również ściągnąć ze strony Urzędu). Jeden dotyczy skierowania na szkolenie indywidualne, które trzeba jakoś sensownie uzasadnić. Drugi to oświadczenie dla pracodawcy, w którym zobowiązuje się on do zatrudnienia Ciebie po odbyciu szkolenia. Zobowiązanie to nie pociąga jednak za sobą ŻADNYCH skutków prawnych zarówno wobec samego pracodawcy, jak i wobec Ciebie. Można więc śmiało nazwać je UPRAWDOPODOBNIENIEM zatrudnienia. Jeśli masz więc znajomego, który prowadzi działalność związaną z transportem, to wal do niego śmiało, a zrobisz sobie C+E gratis, ponadto jeśli dobrze popytasz w UP to sfinansują Ci od razu Krus na Przewóz Rzeczy (na starych zasadach! - NIE kWALIFIKACJĘ WSTĘPNĄ!). Warunek jest jednak taki, że Twój potencjalny pracodawca nie mógł już kiedyś w przeszłości zrobić komuś takiej niedotrzymanej z jego strony "przysługi", ponieważ UP nie będzie chciał nawet o nim słyszeć i nie zostaniesz skierowany na takie szkolenie indywidualne na koszt Urzędu.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 kwie 2010, 18:33
Posty: 1
GG: 0

Współfinansowana przez EFS Kwalifikacja Wstępna w świętokrzyskim http://maz-met.ostrowiec.pl/szkolenia/


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 cze 2009, 17:48
Posty: 35
GG: 4545397
Samochód: scania 124L
Lokalizacja: Ruda Śląska

ma ktoś namiary na ośrodki z woj. śląskiego gdzie można zrobić jakiś darmowy kurs unijny teraz.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 lut 2010, 14:48
Posty: 79
GG: 0
Lokalizacja: Wałbrzych

A czy coś takiego w Wałbrzychu jest wie ktoś może ? :D

_________________

PJ. B, B+E, C, C+E, D, D+E, KW



Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: