Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2008, 11:46
Posty: 489
GG: 8812652
Samochód: Czerwony
Lokalizacja: Śląsk/Zagłębie

Może warto wklejać na forum oferty różnych darmowych szkoleń?

WORD Katowice organizuje darmowe szkolenia prawa jazdy kat. C, D C+E, kursy ADR, wózków widłowych, koparek, kwalifikacji wstępnej, szkoleń okresowych
Cytuj:
Weź udział w bezpłatnych szkoleniach i kursach
Chciałbyś zmienić swoją sytuację zawodową?
- jesteś osobą bezrobotną lub nieaktywną zawodowo
- masz od 18 do 65 lat
- jesteś zameldowany na terenie woj. śląskiego
- chcesz z własnej inicjatywy nabyć nowe, uzupełnić albo podwyższyć kwalifikacje i umiejętności zawodowe w ramach szkoleń i kursów
- posiadasz prawo jazdy co najmniej kat. B

– ZGŁOŚ SIĘ DO NAS

Informacje o projekcie:
W ramach projektu dla Uczestników Projektu (UP) przewiduje się wsparcie o charakterze szkoleniowo – kursowym obejmujące moduły:

MODUŁ 1 – kurs obsługi wózków jezdniowych (widłowych) – kurs nieobowiązkowy (dla 100 UP)

MODUŁ 2 (do wyboru jeden kurs) – szkolenie obowiązkowe

- prawo jazdy kat. C (dla 100 UP) lub
- prawo jazdy kat. C+E (dla 40 UP) lub
- prawo jazdy kat. D (dla 20 UP) lub
- kurs kierowcy operatora koparko-ładowarki (dla 40 UP)

MODUŁ 3 – czas pracy kierowców – kurs obowiązkowy (dla 200 UP)

MODUŁ 4 (do wyboru jeden kurs) – kurs obowiązkowy

- kurs podstawowy dla kierowców przewożących towary niebezpieczne (ADR) (dla 100 UP)
lub
- kurs dla kierowców wyk. transport drogowy przewóz rzeczy (szkolenie okresowe) (dla 40 UP) lub
- kurs dla kierowców wyk. transport drogowy przewóz osób (szkolenie okresowe) (dla 40 UP) lub
- kurs dla kierowców wyk. transport drogowy przewóz osób (kwalifikacja wstępna) (dla 20 UP)

MODUŁ 5 – wsparcie psychologiczno – doradcze – szkolenie obowiązkowe (dla 200 UP)

Każdy z zakwalifikowanych Uczestników Projektu skorzysta z minimum 3 szkoleń zawodowych oraz wsparcia psychologiczno – doradczego wg. następujących schematów :

SCHEMAT 1:
- kurs obsługi wózków jezdniowych (widłowych)
- kurs prawo jazdy kat. C lub kat. C+E lub kat. D lub kurs operatora koparko – ładowarki
- szkolenie czas pracy kierowców
- kurs dokształcający dla kierowców przewożących rzeczy lub osoby (szkolenie okresowe) lub kurs dla kierowców przewożących osoby (kwalifikacja wstępna) lub przewóz drogowy towarów niebezpiecznych ADR
- wsparcie psychologiczno – doradcze

SCHEMAT 2:
- kurs prawo jazdy kat. C lub kat. C+E lub kat. D lub kurs operatora koparko – ładowarki
- szkolenie czas pracy kierowców
- kurs dokształcający dla kierowców przewożących rzeczy lub osoby (szkolenie okresowe) lub kurs dla kierowców przewożących osoby (kwalifikacja wstępna) lub przewóz drogowy towarów niebezpiecznych ADR
- wsparcie psychologiczno – doradcze

Wymagania które musi spełnić każdy uczestnik
Być osobą:
- zameldowaną na terenie województwa śląskiego
- posiadać prawo jazdy kat. B
- posiadać co najmniej wykształcenie podstawowe
- kwalifikować się do jednej z grup:

Grupa I
- wiek 18-24 i 46-65
- być osobą nieaktywną zawodowo lub bezrobotną lub długotrwale bezrobotną

Grupa II
- wiek od 25- 45 lat
- być osobą długotrwale bezrobotną

Grupa III
- być osobą zamieszkującą tereny wiejskie, miejsko-wiejskie lub być mieszkańcem miasta do 25 tyś. mieszkańców, pozostawać bez pracy i planować podjąć zatrudnienie w obszarach niezwiązanych z produkcją roślinną i/lub zwierzęcą.


Wymagane dokumenty:

- oryginał dowodu osobistego
- oryginał prawa jazdy
- oryginał świadectwa ukończenia co najmniej szkoły podstawowej
- aktualne zaświadczenie z Powiatowego Urzędu Pracy określające status osoby bezrobotnej/ nieaktywnej zawodowo (ważne 7 dni od daty wystawienia)
- wypełniona karta zgłoszeniowa
- zakres danych osobowych niezbędnych do wypełnienia aplikacji PEFS
- oświadczenie woli potwierdzające pozostawanie bez zatrudnienia

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 0 32 359 30 38 lub osobisty w siedzibie
Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach
ul. Francuskiej 78

Więcej: http://word.katowice.pl/index.php?inc=1 ... 9575044715
Trzeba tylko zwrócić uwagę na znaczenie poszczególnych terminów, bo od spełnienia kilku warunków zależy możliwość zakwalifikowania się do programu:
Osoba długotrwale bezrobotna - bezrobotny pozostający w rejestrze Powiatowego Urzędu Pracy łącznie przez okres 12 miesięcy w okresie ostatnich 2 lat
Osoba nieaktywna zawodowo to osoba - osoba pozostająca bez zatrudnienia, która jednocześnie nie zalicza się do kategorii bezrobotni, osoba niezarejestrowana w Powiatowym Urzędzie Pracy, osoba ucząca się lub kształcąca się (szkoły dla dorosłych lub szkoły wyższe w systemie wieczorowym albo zaocznym)

Zaświadczenia z Powiatowego Urzędu Pracy dla osoby:
- Nieaktywnej zawodowo – osoba, która nie figuruje w ewidencji Powiatowego Urzędu Pracy jako osoba zarejestrowana (bezrobotna)
- Bezrobotnej – potwierdzające zarejestrowanie w Powiatowym Urzędzie Pracy jako bezrobotny.

Można tam na stronie WORD ściągnąć pliki z dodatkowymi informacjami.

_________________
B, C, D. Instruktor kat. B.
http://www.kwalifikacja-wstepna.pl - wszystko o kwalifikacji wstępnej
http://www.szkolenia-okresowe.pl - wszystko o szkoleniach okresowych
http://www.walpdrive.pl - mój blog o zdobywaniu zawodowych kategorii


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 mar 2009, 23:23
Posty: 124
Lokalizacja: poland

Bardzo dobre ogłoszenie wstawiłes :)
mało osób o taki czymś wie!!! Ja w zeszłym roku w Poznaniu właśnie tak zrobiłem ADRy (podstawy). Wszystko było za darmo (materialy + jedzonko) a;e i tak mieli problemu z uzbieraniem ludzi .

_________________
.A


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 kwie 2008, 16:47
Posty: 105

Do kiedy można dokumenty składać?
Nie wyczytałem kiedy miało by sie to zacząć, to jest dla ważne/


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 mar 2009, 23:23
Posty: 124
Lokalizacja: poland

Cytuj:
Do kiedy można dokumenty składać?

Masz tutaj namiary ;Więcej: http://word.katowice.pl/index.php?inc=1 ... 9575044715
Wiec dzwoń jak najszybciej. A kolega "walp" wróżką raczej nie jest!! Przypuszczam że skopiował ze strony Wordu i tyle;p

_________________
.A


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 kwie 2008, 16:47
Posty: 105

Ok znalazłem dokumenty będą przyjmowane do 31.03.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 kwie 2008, 18:39
Posty: 65
Lokalizacja: Poznań

Cytuj:
Bardzo dobre ogłoszenie wstawiłes :)
mało osób o taki czymś wie!!! Ja w zeszłym roku w Poznaniu właśnie tak zrobiłem ADRy (podstawy). Wszystko było za darmo (materialy + jedzonko) a;e i tak mieli problemu z uzbieraniem ludzi .
A kolego gdzie w Poznaniu to robiłeś, jest szansa w tym roku się na to załapać?
pozdrawiam

_________________
Dziki Dżon :)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 mar 2009, 23:23
Posty: 124
Lokalizacja: poland

Ja robiłem w Akademi kierowcy w Poznaniu. Były to środki z Uni Europejskiej "EFS" czy jakos tak.
Ja robiłem dokładnie w zeszlym roku w lutym. teraz jak jest nie powiem ;/
Musiałbyś do nich zadzwonic i sie popytać czy mają w tym roku szkolenia gdyż w poprzednich prowadzili szkolenia ADR(podstawowe) bezpłatne z EFS.

_________________
.A


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 gru 2009, 10:09
Posty: 11
GG: 0

qrde szkoda że tylko ze śląska z chcią bym sobie zrobił ADR :(


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 sty 2010, 16:29
Posty: 56
GG: 5757466
Samochód: Volvo
Lokalizacja: Mikołów

Koledzy czyli mam rozumieć jeśli jestem osobą zatrudnioną w zakładzie na czas bezterminowy to ja ogólnie nie mogę jako osoba pracująca robić jakich kol wiek kursów dokształcających rozwijając swoją karierę zawodową. Chociaż już mam B,C,E, kurs na wszystkiego rodzaju wózki widłowe i specjalistyczne z wymianą butli gazowych.
Czy dobrze myśle :?: :?:

_________________
B 2002
C 2007
E 2009

wózki widłowe wszystkiego typu 2007
HDS 2008
koparko - ładowarki 2011r
koparki III kat 2011r
Cały czas podwyższam kwalifikacje zawodowe...


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 mar 2009, 23:23
Posty: 124
Lokalizacja: poland

Cytuj:
Koledzy czyli mam rozumieć jeśli jestem osobą zatrudnioną w zakładzie na czas bezterminowy to ja ogólnie nie mogę jako osoba pracująca robić jakich kol wiek kursów dokształcających rozwijając swoją karierę zawodową. Chociaż już mam B,C,E, kurs na wszystkiego rodzaju wózki widłowe i specjalistyczne z wymianą butli gazowych.
Czy dobrze myśle :?: :?:
Nie do końca dobrze myslisz. Jeśli są to kursy z ramienia urzędu pracy to najczęściej dla ludzi bezrobotnych, którzy moga podnieść swoje kwalifikacje.
Natomiast są tez kursy dla ludzi czynnych zawodowo z Europejskiego Funduszu Społecznego "EFS".
Jeśli posiadasz obojetnie jaką umowe o prace moze być tez o dzieło i zameldowanie w danym regionie gdzie te kursy sie odbywają to możesz przystąpić do takich szkoleń. Ja w zeszlym roku zrobiłem w Poznaniu kurs ADR, a widziałem że inni robili na "EFS" prawo jazdy kat C.

_________________
.A


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2008, 11:46
Posty: 489
GG: 8812652
Samochód: Czerwony
Lokalizacja: Śląsk/Zagłębie

Właśnie!

Są dwa rodzaje kursów bezpłatnych:

- finansowane przez Powiatowe Urzędy Pracy - i tu krytetium jest bycie osobą bezrobotną i zarejestrowaną

- finansowane przez Wojewódzkie Urzędy Pracy ze środków unijnych (Europejski Fundusz Społeczny - Kapitał Ludzki) i na te szkolenia kryteria są rózne - każdy organizator sam je ustala, ale bardzo często są one dla osób pracujących. Często właśnie praca na umowę o pracę czy zlecenie jest warunkiem przystąpienia do kursu!

WORD (to ogłoszenie, która wkleiłem na górze) chce akurat bezrobotnych ale inne firmy poszukują właśnie zatrudnionych na umowe o pracę czy zlecenie.

Radzę poszukać w prasie (np. na Śląsku w poniedziałkowym dodatku "Praca" do "Gazety Wyborczej" są 2-3 takie ogoszenia dla pracujących na bezpłatne kursy C, CE i chyba ADR, jeśli dobrze pamiętam). Warto śledzić strony WORD-ów, LOK-ów, ośrodków szkolenia kierowców na "ciężkie kategorie". Teraz tych kursów jest naprawdę wiele!

Wszystkie informacje o tych kursach unijnych (ogłoszenia, plakaty) są opatrzone takim logo - zapamiętajcie je:
Obrazek

_________________
B, C, D. Instruktor kat. B.
http://www.kwalifikacja-wstepna.pl - wszystko o kwalifikacji wstępnej
http://www.szkolenia-okresowe.pl - wszystko o szkoleniach okresowych
http://www.walpdrive.pl - mój blog o zdobywaniu zawodowych kategorii


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 mar 2008, 13:50
Posty: 107
GG: 8694441

Koledzy chciałbym się upewnić.
Jestem uczniem technikum mam 18 lat, posiadam C+E, nigdzie nie pracuje. Czy kwalifikuję się na kurs na ADR?

_________________
SENS ICH ISTNIENIA - także i mój! :)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 sie 2009, 18:09
Posty: 38
GG: 0

Z tego co widuje po ogloszeniach to zawsze na ADRy chca jak jestes pracuajcy. Oczywiscie za swoje pieniadze zawsze mozesz zrobic. A tak z ciekawosci udalo ci sie zdac C przed 10 wrzesnia 2009 ?? Bo to jest to, czym bym sie martwil.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 kwie 2009, 9:45
Posty: 114
Samochód: Volvo
Lokalizacja: Ool

Koledzy bylem uczestnikiem takiego szkolenia na wózki widłowe a w czasie trwania tego szkolenia znalazłem prace sam oczywiście bo w urzędzie nikt zadnej propozycji o pracy nie mówił . Okazało sie ze jesli jestem uczestnikiem takiego kursu to nie mam prawa szukać pracy i teraz jestem scigany przez sąd że musze zaplacic za koszty szkolenia które przerwalem . Według mnie zyjemy w chorym kraju


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 mar 2009, 23:23
Posty: 124
Lokalizacja: poland

Cytuj:
Koledzy chciałbym się upewnić.
Jestem uczniem technikum mam 18 lat, posiadam C+E, nigdzie nie pracuje. Czy kwalifikuję się na kurs na ADR?
- Rzadko spotyka sie osoby w wieku 18 lat z kat. B,C.E. Mając 18 lat zazwyczaj robi sie kat B, a zrobić CE to też nie jest dwa miesiące. Rozumiem że Ty jeszcze nie skonczyles 18stki a juz masz B C E - graulacje :)

-Na kurs ADR nie jest sprecyzowana kategoria prawa jazdy. Ze mną była kobieta z kat.B

_________________
.A


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 mar 2008, 13:50
Posty: 107
GG: 8694441

Cytuj:
Cytuj:
Koledzy chciałbym się upewnić.
Jestem uczniem technikum mam 18 lat, posiadam C+E, nigdzie nie pracuje. Czy kwalifikuję się na kurs na ADR?
- Rzadko spotyka sie osoby w wieku 18 lat z kat. B,C.E. Mając 18 lat zazwyczaj robi sie kat B, a zrobić CE to też nie jest dwa miesiące. Rozumiem że Ty jeszcze nie skonczyles 18stki a juz masz B C E - graulacje :)

-Na kurs ADR nie jest sprecyzowana kategoria prawa jazdy. Ze mną była kobieta z kat.B
Kolego, tak zgadza się, mam 18 lat i PW kat. A, B, B+E, C, C+E oraz kurs na przewóz rzeczy. Udało mi się zdać C w sierpniu, czyli przed wrześniem 2009. 18 lat skończyłem w marcu 2009, w maju zrobiłem B, w lipcu A, w siepniu zdałem C a w grudniu C+E. Goniłem z tym prawkiem trochę, ale się udało ;))

I ponawiam moje pytanie. Bo nie otrzymałem jednoznacznej odpowiedzi. Czy mając 18 lat, ucząc się w technikum, nigdzie nie pracując legalnie, mogę skorzystać z tego kursu ADR?

_________________
SENS ICH ISTNIENIA - także i mój! :)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 mar 2009, 23:23
Posty: 124
Lokalizacja: poland

Powiem tak IMPONUJĄCE!!
Biorąc pod uwagę koszty i czas w jakim to zrobiłeś a na dodatek to że byłeś " żółtodziobem". Robiąc kat B i zaraz musiałeś iść na kurs kat C i CE a nikt nie rodzi się doświadczonym kierowcą .
Imponujący wyczyn.

Jeśli kurs ADR jest dla bezrobotnych to tak, ale z tego co piszesz to Ty sie uczysz wiec nie masz statusu bezrobotnego!!!! wiec lipa;(

_________________
.A


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 sie 2009, 18:09
Posty: 38
GG: 0

wydales z 10 tysiecy na wszystkie te kategorie i zalujesz 500 złotych :) z wlasnej kasy. Mozna i tak :)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 mar 2008, 13:50
Posty: 107
GG: 8694441

Cytuj:
wydales z 10 tysiecy na wszystkie te kategorie i zalujesz 500 złotych :) z wlasnej kasy. Mozna i tak :)
Właśnie dlatego. Spłukałem siebie i rodziców trochę z kasy i jeśli coś jest za darmo to dlaczego nie miałbym skorzystać. Ale jak Kolego Marycha pisze, że lipa to niestety będę musiał nazbierać na ADR.

_________________
SENS ICH ISTNIENIA - także i mój! :)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 15:10
Posty: 157
GG: 0

Według internetu minimalny wiek dla kursu ADR to 21 lat...


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: