Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 01 paź 2008, 18:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Niektóre szkoły wymagają C aby zrobić kurs na przewoź osób.

Ciekawi mnie jeszcze tylko co będzie jeśli zrobię kurs teraz do B a potem jak zacznę jeździć to czy nikt się nie przyczepi po 09.2009 i każe zrobić ta kwalifikacje

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 01 paź 2008, 19:45

Cytuj:
ale do ADRów i tak trzeba miec 3 lata doswiadczenia nie?
Kiedyś trzeba było mieć chyba 3 lata prawo jazdy kat. C, żeby móc zrobić ADR. Tera na 99% tego nie ma. Poszukaj w przepisach na forum.


Post Wysłano: 01 paź 2008, 21:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Cytuj:
Niektóre szkoły wymagają C aby zrobić kurs na przewoź osób.

Ciekawi mnie jeszcze tylko co będzie jeśli zrobię kurs teraz do B a potem jak zacznę jeździć to czy nikt się nie przyczepi po 09.2009 i każe zrobić ta kwalifikacje
Pisałem to z 50 razy na forum. ciucma102 jak zrobisz ten kurs to i tak Ci nic nie da bo tu chodzi o datę wydanie prawka kat. C lub C+E rozumiesz a nie głupi kurs na przewóz rzeczy za 650zł :!:

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 01 paź 2008, 21:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2008, 20:09
Posty: 79
GG: 0

wolfzan poczytaj ustawe a nie gadaj bzdur . masz wszystko opisane .


Post Wysłano: 02 paź 2008, 8:22

Cytuj:
wolfzan poczytaj ustawe a nie gadaj bzdur . masz wszystko opisane .
Możesz jaśniej? Jakiś konkret, a nie tylko próbujesz udowodnić, że bzdury gadam? Jeżeli nie mam racji, to mnie popraw (o ile jesteś w stanie). Inni będą mieli prawdziwe informacje i może ja wyjdę z błędu.


Post Wysłano: 21 paź 2009, 14:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 cze 2007, 14:23
Posty: 82
GG: 525619
Samochód: Żukardini Malardo
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna[WPI]

koledzy mam pytanko gdzie można by było zrobi ten kurs? to można zrobic w normalnym punkcie szkoły jazdy czy są inne ośrodki do tego? bo słyszałem coś o ośrodku w poznaniu i we wrocławiu wiecie coś na ten temat?

_________________
Or trucking, or die...
Like a drifter I was born to walk alone...
B - 4.11.2010r
C - 24.02.2012r


Post Wysłano: 21 paź 2009, 17:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

No to chyba pomyliłeś z kwalifikacją wstępną, kurs na przewóz rzeczy można zrobić (jeszcze) w każdym WORDzie i wielu ośrodkach szkolenia.


Post Wysłano: 23 paź 2009, 16:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 mar 2008, 19:09
Posty: 198
GG: 0

Kurs na przewóz rzeczy można robić do bodajże 10.IX.2010 pod warunkiem że uzyskało się prawko przed 10.IX tego roku ... po tym okresie tylko kwalifikacja ...

Pozdrawiam


Post Wysłano: 23 paź 2009, 17:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

Cytuj:
Cytuj:
po tym okresie tylko kwalifikacja ...
... uzupełniająca oczywiście.
Edit:
Przepraszam, pomyliłem się, chodziło mi o kwalifikację okresową oczywiście.


Ostatnio zmieniony 23 paź 2009, 19:17 przez DamLen, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 23 paź 2009, 17:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 sie 2009, 18:09
Posty: 38
GG: 0

Czy wy mowiac kwalifikacja uzupelniajaca mowicie o KW tylko tej skroconej(okrojonej, testy, egzamin itd. itp?)? Jezeli tak, to to sa bzdury. Bedzie ich obowiazywalo szkolenie okresowe tak samo jak i nas(35h do odbebnienia w ciagu 5 lat). Liczy sie data wydania prawa jazdy na C, a kursy na przewoz rzeczy nie maja tu nic do rzeczy. Nikt nikomu nie kazal tego kursu na przewoz rzeczy robic. Bedzie teraz tak jak w innych krajach unii. Ten kurs to byl tylko wymysl polski. A teraz bedziemy mieli to samo co inni(i kursu juz nie trzeba).


Post Wysłano: 23 paź 2009, 19:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Cytuj:
Czy wy mowiac kwalifikacja uzupelniajaca mowicie o KW tylko tej skroconej(okrojonej, testy, egzamin itd. itp?)? Jezeli tak, to to sa bzdury. Bedzie ich obowiazywalo szkolenie okresowe tak samo jak i nas(35h do odbebnienia w ciagu 5 lat). Liczy sie data wydania prawa jazdy na C, a kursy na przewoz rzeczy nie maja tu nic do rzeczy. Nikt nikomu nie kazal tego kursu na przewoz rzeczy robic. Bedzie teraz tak jak w innych krajach unii. Ten kurs to byl tylko wymysl polski. A teraz bedziemy mieli to samo co inni(i kursu juz nie trzeba).
Pisałem o tym na forum już zimą nikt nie słuchał. Każdy wciskał że mamy spokój do 2014 roku robiąc kurs przewozu.

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 17 lis 2009, 23:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 wrz 2005, 22:11
Posty: 30
GG: 0

Koledzy to powidzcie mi teraz jak to z tym kursem na przewóż rzeczy jest bo już się gubie. Czytam i każdy pisze coś innego. Zakładając że zdałem parwo jazdy kat. C po 10 września tego roku. Czy musze robić ten drogi kurs na nowych zasadach czy da się to jeszcze jakoś ominąć ?
Cytuj:
Ten kurs to byl tylko wymysl polski. A teraz bedziemy mieli to samo co inni(i kursu juz nie trzeba).
To co juz kurs nie będzie potrzebny żeby legalnie pracować w firmie transportowej jako kierowca?

Dodam że nie śpieszy mi się bo narazie jest mi to nie potrzebne chciałem zdać kat C przed 10 września żeby załapać się jeszcze na starych zasadach ale niestety brakło mi czasu. I teraz nie wiem czy zaczynać to prawko teraz czy jeszcze się wstrzymać może się coś zmieni.


Post Wysłano: 18 lis 2009, 0:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Kolego zdałeś prawko po 10 września tego roku na C. Niestety obowiązuje Cię to kosztowne szkolenie. Aby jeździć zawodowo musisz je zaliczyć. Jednak jeśli Ci się nie pali wstrzymaj się z tym. Poczekaj do wiosny 2010 roku ponieważ obecnie w sejmie trwają prace nad tym kursem aby wprowadzić go w formie 140 h przez co cena jaką będziesz musiał zapłacić to możliwe że 3 tys.

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 18 lis 2009, 0:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 mar 2009, 23:23
Posty: 124
Lokalizacja: poland

Cytuj:
Cytuj:
ale do ADRów i tak trzeba miec 3 lata doswiadczenia nie?
Kiedyś trzeba było mieć chyba 3 lata prawo jazdy kat. C, żeby móc zrobić ADR. Tera na 99% tego nie ma. Poszukaj w przepisach na forum.
Cytuj:
Cytuj:
wolfzan poczytaj ustawe a nie gadaj bzdur . masz wszystko opisane .
Możesz jaśniej? Jakiś konkret, a nie tylko próbujesz udowodnić, że bzdury gadam? Jeżeli nie mam racji, to mnie popraw (o ile jesteś w stanie). Inni będą mieli prawdziwe informacje i może ja wyjdę z błędu.
Prawo jady kat.C zrobiłem w 2007r. W tym roku byłem na kursie ADR ( kurs podstawowy, refundowane ze środków unijnych). Nikt tam nie mówił że należy mieć przynajmniej 3 lata pj katC. Baa była na tym kursie kobieta z prawem jazdy kat.B (w trakcie kat C). Wykładowca pytał jej sie po co jej ADR a ona powiedziła wprost " Jest to ze srodków unijnych i nic ją to nie kosztuje ". Wiec wniosek jeden ADR nic nie ma wspolnego z kategorią prawa jazdy

_________________
.A


Post Wysłano: 18 lis 2009, 0:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2008, 11:46
Posty: 489
GG: 8812652
Samochód: Czerwony
Lokalizacja: Śląsk/Zagłębie

Oczywiście, że ADR nie ma nic wspólnego z kategorią PJ.

Materiały niebezpieczne w ilościach dla przewozu których wymagany jest kurs można przewozić nawet osobówką z kat. B.

ADR to uprawnienia do przewozu materiałów niebezpiecznych/wybuchowych/promieniotwórczych/w cysternach.

Kategoria prawa jazdy dotyczy zaś rodzaju pojadu, który masz prowadzić.

_________________
B, C, D. Instruktor kat. B.
http://www.kwalifikacja-wstepna.pl - wszystko o kwalifikacji wstępnej
http://www.szkolenia-okresowe.pl - wszystko o szkoleniach okresowych
http://www.walpdrive.pl - mój blog o zdobywaniu zawodowych kategorii


Post Wysłano: 20 lis 2009, 10:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lut 2009, 23:05
Posty: 81
GG: 0

Witam serdecznie, mam pytanie w sprawie kurs na przewóz rzeczy. a mianowicie ja mam ten kurs zrobiony w grudniu 2008, i czy po pięciu latach muszę zrobić dokształcający i jaki jest koszt tego dokształcającego. I jeszcze jedno pytanko, bo kumpel zdał prawko przed 10.09.2009 ale wydane miał po 10.09.2009r i jaki go obowiązuje kurs, po staremu czy po nowemu?


Post Wysłano: 20 lis 2009, 11:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

Cytuj:
Witam serdecznie, mam pytanie w sprawie kurs na przewóz rzeczy. a mianowicie ja mam ten kurs zrobiony w grudniu 2008, i czy po pięciu latach muszę zrobić dokształcający i jaki jest koszt tego dokształcającego. I jeszcze jedno pytanko, bo kumpel zdał prawko przed 10.09.2009 ale wydane miał po 10.09.2009r i jaki go obowiązuje kurs, po staremu czy po nowemu?
Pytania które pojawiały się sto razy, tak trudno poszukać na forum? :(

viewtopic.php?f=47&t=15695


Post Wysłano: 20 lis 2009, 15:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2008, 11:46
Posty: 489
GG: 8812652
Samochód: Czerwony
Lokalizacja: Śląsk/Zagłębie

Cytuj:
kumpel zdał prawko przed 10.09.2009 ale wydane miał po 10.09.2009r i jaki go obowiązuje kurs, po staremu czy po nowemu?
Zależy co jest wpisane w rubryce 10 na 2 stronie PJ ("data uzyskania uprawnień") - jeśli po 10.09 - to na nowych, jeśli do 10.09 na starych

===========================================

Ktoś wyżej wspomniał o kwalifkacji uzupełniającej. To jeszcze coś innego! Dla porządku:

Kwalifikacja Wstępna - 280 godzin, dla tych, którzy uprawnienia na kat. C zdobyli po 10.09.2009 lub na kat. D po 10.09.2008. Według przepisów, które wkrótce wejdą w życie ("Ustawa o kierujących pojazdami") ukończenie KW w pełnym wymiarze pozwoli osobom młodym wcześniej zacząć pracę jako kierowca (np. na autobusie w wieku 21 a nie 24 lat).

Kwalifikacja Wstępna Przyspieszona - 140 godzin - wszystko tak samo jak wyżej ale młodych kierowców nie uchroni przed oczekiwaniem na ukończenie odpowiedniego wieku (czyli np. autobsem będą mogli od 23 lat lub od 21 ale tylko w komunikacji miejskiej). Jeszcze nie została wprowadzona!

Kwalifikacja Uzupełniajaca - 70 godzin - jeśli ktoś ma ukończoną KW na kat. C a chce jeździć autobusem (kat. D) lub ma KW na kat. D a chce się przesiąść na ciężarowe (kat. C) wówczas musi ukończyć tylko specjalistyczną część szkolenia w ramach KW, i to się nazywa Kwalifikacją uzupełniającą. Czyli jeśli ktoś uzyskał uprawnienia na kat. C po 10.09.2009 a kat. D po 10.09.2008, to nie musi robić dwóch Kwalifikacji Wstępnych, tylko na jedną kategorię robi KW a na drugą KU.

Szkolenie okresowe - 35 godzin - szkolenie, któremu co 5 lat podlegać będą wszyscy ci, którzy mają PJ od dawna (w terminach według słynnej "tabelki") oraz wszyscy, którzy podlegają pod KW (począwszy od 5 lat po skończeniu KW).

_________________
B, C, D. Instruktor kat. B.
http://www.kwalifikacja-wstepna.pl - wszystko o kwalifikacji wstępnej
http://www.szkolenia-okresowe.pl - wszystko o szkoleniach okresowych
http://www.walpdrive.pl - mój blog o zdobywaniu zawodowych kategorii


Post Wysłano: 23 gru 2009, 0:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 gru 2009, 23:57
Posty: 51
GG: 5194326

Panowie niech mi ktoś znający dobrze temat odpowie czy jak zdałem przed 10.09.09 kategorie C i zrobiłem sobie kurs na starych zasadach to czy teraz gdy w grudniu uzyskałem uprawnienia na przyczepy mogę jeździć po prostu z tym świstkiem (facet który wydawał mi ten papier powiedział mi ,że zasada przewozu rzeczy jest taka sama i żadnego doszkolenia robić później nie trzeba) ,czy muszę robić jakieś kursy z racji tego ,że prawko wydane w grudniu itp.


Post Wysłano: 23 gru 2009, 0:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Panowie niech mi ktoś znający dobrze temat odpowie czy jak zdałem przed 10.09.09 kategorie C i zrobiłem sobie kurs na starych zasadach to czy teraz gdy w grudniu uzyskałem uprawnienia na przyczepy mogę jeździć po prostu z tym świstkiem (facet który wydawał mi ten papier powiedział mi ,że zasada przewozu rzeczy jest taka sama i żadnego doszkolenia robić później nie trzeba) ,czy muszę robić jakieś kursy z racji tego ,że prawko wydane w grudniu itp.
Przez ten czas który poświeciłeś na zarejestrowanie się tutaj i zadanie tego pytania odpowiedz dawno znalazł byś w Google. Temat poruszany setki razy w sieci jak i na tym forum.

Kwalifikacja tyczy sie kat,C wiec dorobienie później E nic nie zmienia

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: