Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 29 wrz 2008, 16:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 wrz 2008, 16:48
Posty: 2
GG: 0
Samochód: Ford

Drodzy forumowicze mam takie pytanko może to już było na forum ale nie znalazłem. A mianowicie jeśli zrobię prawo jazdy kategorii C+E przed 10 września 2009 roku a potej dacie będę chciał zrobić ten owy kurs to czy będą mnie obowiązywały te nowe szkolenia 280 godzin czy jeszcze na starych zasadach? z góry dziękuje za odpowiedź pozdrawiam.


Post Wysłano: 29 wrz 2008, 19:09

Cytuj:
Drodzy forumowicze mam takie pytanko może to już było na forum ale nie znalazłem. A mianowicie jeśli zrobię prawo jazdy kategorii C+E przed 10 września 2009 roku a potej dacie będę chciał zrobić ten owy kurs to czy będą mnie obowiązywały te nowe szkolenia 280 godzin czy jeszcze na starych zasadach? z góry dziękuje za odpowiedź pozdrawiam.
Dokładnie tak.


Post Wysłano: 29 wrz 2008, 20:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sie 2008, 0:57
Posty: 78
GG: 0
Lokalizacja: TOP PL

Cytuj:
Dokładnie tak.
"dokładnie tak" stare zasady, czy "dokładnie tak" nowe szkolenia? :roll:

_________________
B - 2000 === C - 2008 === C+E - może kiedyś...


Post Wysłano: 29 wrz 2008, 20:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2008, 20:09
Posty: 79
GG: 0

na starych zasadach robisz


Post Wysłano: 29 wrz 2008, 20:56

Cytuj:
na starych zasadach robisz
Czytaj ze zrozumieniem. Jeżeli zrobi prawko przed wrześniem 2009, a po tej dacie zacznie kurs na przewóz rzeczy, to już na nowych zasadach czyli 280h. Przecież kurs można zrobić wcześniej nie mając prawka kat. C, bo wcale ono nie jest do tego wymagane.


Post Wysłano: 29 wrz 2008, 23:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sie 2008, 0:57
Posty: 78
GG: 0
Lokalizacja: TOP PL

Ok, dziwi mnie tylko że wszyscy podniecają się żeby przed wrześniem '09 zdążyć z prawem jazdy, a nie jak logika pokzauje z kursem na przewóz rzeczy (który w porównaniu z prawkiem to formalność). Zapewne to z niewiedzy.

_________________
B - 2000 === C - 2008 === C+E - może kiedyś...


Post Wysłano: 29 wrz 2008, 23:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2008, 14:23
Posty: 243
GG: 3694165
Samochód: DAF XF SSC 106 + Wielton
Lokalizacja: Białystok

Niewiem gdzie można zrobić kurs na przewóz rzeczy bez minimum kategorii C :shock: :?:Ja musiałem czekać na wydanie prawa jazdy i dopiero wtedy mogłem zapisać się na kurs przewozu rzeczy.Poza tym na świadectwie masz wyszczególnione pole jakie posiadasz kategorie prawa jazdy.Poza tym nie ma problemu dzwonisz do którejkolwiek szkoły i możesz sie dowiedzieć :mrgreen:

_________________
[A][BE][CE][DE]


Post Wysłano: 30 wrz 2008, 9:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Ok, dziwi mnie tylko że wszyscy podniecają się żeby przed wrześniem '09 zdążyć z prawem jazdy, a nie jak logika pokzauje z kursem na przewóz rzeczy (który w porównaniu z prawkiem to formalność). Zapewne to z niewiedzy.

Tak tylko zeby go zrobic trzeba posiadac kat C a ja sie dluzej robi niz kurs na przewoz osob

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 30 wrz 2008, 21:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Cytuj:
Ok, dziwi mnie tylko że wszyscy podniecają się żeby przed wrześniem '09 zdążyć z prawem jazdy, a nie jak logika pokzauje z kursem na przewóz rzeczy (który w porównaniu z prawkiem to formalność). Zapewne to z niewiedzy.
No nie wiem...
Spotkałem sie tez z wersją że jak mam teraz c (a mam) i zrobie teraz kurs na p. rz(a zrobie) to jak po wrzesniu 2009 zdecyduje sie dorobić C+E to mnie obejmie kw. wst bo bede mial nową kategorie!!

to nie jest zadna formalnosc, dorobienie tylko nowa kategoria.!!

wiec upewnijmy sie moze, bo sam pewnosci nie mam, a równiez sie "podniecam" ze musze zdązyć z CE


Post Wysłano: 30 wrz 2008, 21:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Ja C+E na pewno nie zdążę zrobić wiec jeśli nie będą honorować kursu z Kat C to zostaje mi jazda na solówkach bo na kurs za kilka tysięcy mnie nie stać

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 30 wrz 2008, 21:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Cytuj:
Ja C+E na pewno nie zdążę zrobić wiec jeśli nie będą honorować kursu z Kat C to zostaje mi jazda na solówkach bo na kurs za kilka tysięcy mnie nie stać
Stary spokojnie zdasz na C pojeździsz zrobisz potem E poszukasz może jakiejś lojalki. Jakaś firma ci za sponsoruję. Nie ma na pewno sytuacji bez wyjścia z tego. Co mają powiedzieć obecnie kierowcy autobusów. A już są firmy które są gotowe opłacić kurs dla kierowców z kat. D także się nie załamuj...
Nie sądzę aby jazda solówką była szczytem twoich ambicji i marzeń.
To tak jakbym ja jeździł busami a mógłbym Scanią Irizar :?

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 30 wrz 2008, 21:59

Cytuj:
Ja C+E na pewno nie zdążę zrobić wiec jeśli nie będą honorować kursu z Kat C to zostaje mi jazda na solówkach bo na kurs za kilka tysięcy mnie nie stać
A gdzie tak jest napisane, że nie będą honorować? Kurs możesz zrobić nawet mając kat. B i jest on ważny. Ja dzisiaj miałem rozmowę o pracę na solówkę. Kurs na przewóz rzeczy robiłem w trakcie kursu na kat. C i nie było żadnego problemu w związku z tym. Liczy się sam fakt odbycia kursu i posiadania zaświadczenia, a nie to, że musi być do kat. C.


Post Wysłano: 30 wrz 2008, 22:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Moze u ciebie można zrobić go z kategoria B ale w moich okolicach tj Radomsko Piotrków Tryb Bełchatów nie ma takiej mozliwosc trzeba miec kat C

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 30 wrz 2008, 22:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Teraz tak jest ale nie po 10.09.2009r. Obecnie owszem ale nie po magicznej dacie 10.09.2009r. Będzie to traktowane jako odrębna kategoria na którą musi mieć kwalifikację wstępną.

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 30 wrz 2008, 23:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 lut 2008, 18:44
Posty: 7
GG: 0

ja obecnie robie kurs na przewoz rzeczy i jest na kursie koles co ma narazie tylko kat. B (C robi) i wykladowca powiedzial ze ich nie interesuje kategoria jaka sie posiada...


Post Wysłano: 01 paź 2008, 9:12

Cytuj:
ja obecnie robie kurs na przewoz rzeczy i jest na kursie koles co ma narazie tylko kat. B (C robi) i wykladowca powiedzial ze ich nie interesuje kategoria jaka sie posiada...
No i ma rację. Nie ważne do jakiej kategorii robisz tylko ważne, że masz ten kurs. Tam wpisują jakie masz kategorie, ale nie DO JAKICH kategorii robisz.


Post Wysłano: 01 paź 2008, 10:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2008, 11:46
Posty: 489
GG: 8812652
Samochód: Czerwony
Lokalizacja: Śląsk/Zagłębie

No bo kurs na przewóz rzeczy/osób, podobnie jak kursy ADR czy HDS, nie mają nic wspólnego z posiadanymi kategoriami.

Tylko jakiś ćwok zamieścił we wzorze wydawanego formularza rubrykę na wpisanie posiadanej kategorii i stąd te kłopoty i niejasności.

"Na szczęście" kwalifikacja wstępna/okresowa problem zlikwiduje. :mrgreen: Oczywiście za nasze pieniądze. :mrgreen:

_________________
B, C, D. Instruktor kat. B.
http://www.kwalifikacja-wstepna.pl - wszystko o kwalifikacji wstępnej
http://www.szkolenia-okresowe.pl - wszystko o szkoleniach okresowych
http://www.walpdrive.pl - mój blog o zdobywaniu zawodowych kategorii


Post Wysłano: 01 paź 2008, 10:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Czyli mając samo B można zrobić kurs na przewóz rzeczy i wszystkie możliwe ADRy?


Post Wysłano: 01 paź 2008, 11:28

Cytuj:
Czyli mając samo B można zrobić kurs na przewóz rzeczy i wszystkie możliwe ADRy?
Jasne, że tak. Już to tyle razy wałkowane jest, że nie robi się to do danej kategorii tylko po to, żeby mieć, a kategorię wpisuję Ci taką, jaką masz w momencie zrobienia prawa jazdy. Pracując np. jako taksówkarz musisz mieć kurs na przewóz osób, ale wcale nie musisz mieć prawa jazdy kat. D, czyli możesz go zrobić mając kat. B i jest on ważny.


Post Wysłano: 01 paź 2008, 16:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Wiesz co pytam bo nie mniej razy było powiedziane na forum, ze trzeba mieć najpierw C, kilometry dyskusji były na ten temat.

ale do ADRów i tak trzeba miec 3 lata doswiadczenia nie?
Teraz pytanie żeby zrobić kurs czy żeby jeździc?

wg Twojej teorii, zeby jeździc?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: