Cytuj:
Sorry ale musze rozwiać marzenia wielu chłopaków.
Dziennie w Polsce przybywa około 400 kierowców C+E.
400x300dni roboczych = 120 tys nowych kierowców rocznie!
W całej UE brakuje 230tys kierowców.
Doliczcie teraz, że w innych krajach typu Bułgaria, Rumunia, Litwa, Łotwa, Estonia, Węgry itd!
też rocznie przybywa kilkadziesiąt tysięcy nowych kierowców!
Wynik jest taki, że za max 1,5 -2 lata będzie conajmniej 4 razy więcej kierowców niż ofert pracy.
I w UK będziesz Brabus jeździł za minimalną krajową.
tu zaszła jakaś pomyłka.
przybywa nie nowych kierowców, ale posiadaczy prawa jazdy, a to jest duża różnica.
w Posce w różnych klasach wiekowych trenuje blisko 300 000 młodych piłkarzy, ale to nie znaczy, że zapotrzebowanie na zawodników w I lidze jest zaspokojone. i za jakiś czas część, młodych piłkarzy da sobie spokój z kopaniem, część zasili takie zespoły jak Zootechnik Żurawina, gdzie kopie się za darmo, część zospoły niższych lig, gdzie gra się za czapkę śliwek, a tylko nieliczni trafią do klubów II i I ligi, aby grać za godziwe pieniądze.
i tak samo jest z tymi co zrobią prawo jazdy C+E.
proszę spojrzeć na to z drugiej strony:
przychodzi do firmy młody człowiek, którego trzeba nauczyć zawodu. ta nauka kosztuje. firmy są gotowe ponieść te koszty byle zdobyć cennego pracownika. jeżeli przyjmiemy, że średnio koszt zrobienia z posiadacza prawo jazdy kierowcy będzie 2 000zł, to myślę że niewiele się pomyliłem. jednak większość tych ludzi po nauczeniu się zawodu odchodzi, a firma zostaje bez kierowcy.
w naszym przypadku w ciągu ostatnich 5 lat z 200 kierowców wyuczonych przez nas zostało nam 7. czyli jak policzy się jeden kierowca kosztuje nas około: 57 142 zł.
więc jeżeli przychodzi młody człowiek bez doświadczenia sprawdzam go pod kątem: czy chce, czy dotrwa do końca szkolenia, a jak dotrwa czy nie odejdzie.