Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 11 lip 2007, 17:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lip 2007, 17:07
Posty: 43

Witam:)
Chce zaczac bawic sie w modelarstwo Ciezarowek... i mam do was kilka pytanek...
Czy Latwe sa modele do klejenia?
Gdzie Mozna kupic Dobre modele i majace niezly wyglad... no i niezbyt drogie...
Co Trzeba Miec ze sprzetu do klejenia?
Jestem Tutaj Laikiem Wiec Byl Bym Wdzieczny Jak By Ktos Mi Pomogl:) I Nie Naskakiwal Ze Juz Gdzies To Bylo czy Cos w Tym Stylu...

Pozdrawiam:)


Tytuł:
Post Wysłano: 11 lip 2007, 17:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Cytuj:
Czy Latwe sa modele do klejenia?
To zależy od danego modelu cięzarówki. Niektóre, jak np. MAN TGa mają złożoną ramę, brak silnika i skrętnych kół.
Cytuj:
Gdzie Mozna kupic Dobre modele i majace niezly wyglad... no i niezbyt drogie...
Co Trzeba Miec ze sprzetu do klejenia?
Dobre modele kupisz na http://www.mojehobby.pl albo wpisz w google "sklepy modelarskie".
Sprzęt do klejenia znajdziesz także w sklepach modelarskich.
Porady odnośnie klejenia znajdziesz na Modelwork i na PWM

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Tytuł:
Post Wysłano: 11 lip 2007, 17:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lip 2007, 17:07
Posty: 43

eRKaZet#036 Dzieki Za Odpowiedz:)
Rozumiem Ze z Innymi Modelami Jest Troche Zabawy? Ale Jakos Mozna Sobie Poradzic?
Dzieki Za Stronki:) Napewno Sie Przydadza:) Pozdrawiam:)


Tytuł:
Post Wysłano: 11 lip 2007, 17:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Cytuj:
Rozumiem Ze z Innymi Modelami Jest Troche Zabawy?
To jak pisałem zależy od modelu, ale np. Scanie, Volva, Mercedesy, Renault oraz amerykańce mają ramę w "proszku", dwie połówki silnika, kabinę w częściach, generalnie wszystko musisz złożyć i pomalowac sam.
Cytuj:
Ale Jakos Mozna Sobie Poradzic?
No pewnie, postępuj wg. instrukcji, ale malowanie, dodatkowe gadżety robisz według własnego uznania. Niektórzy skracają ramy, obniżają kabiny, ale to już "wyższa szkoła jazdy". Mam nadzieję, że pomogłem.

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Tytuł:
Post Wysłano: 11 lip 2007, 17:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lip 2007, 17:07
Posty: 43

No Tak z Tymi Modelami Co Napisales Jest Troche Wiecej Zabawy... Ale Na Tym To Polega:) No Tak... kazdy Juz Swoje Dodatki Jak Chce Doda:)
Pomogles Napewno:) Teraz Trzeba Rozejrzec Sie Za Jakims Fajnym Modelikiem i Do Pracy:) Pozdrawiam:)


Tytuł:
Post Wysłano: 11 lip 2007, 18:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2006, 17:46
Posty: 99
Lokalizacja: Włodawa

Do tego też potrzeba dużo ale to dużo cierpliwości oraz spokoju,wszystko bez nerwów.Początki są trudne,dużo rzeczy może nie wychodzić tak jak należy,sporo małych elementów do sklejenia i zamocowania.
Do wszystkiego sam dojdziesz metodą prób i błędów,sama przyjemność sklejania dużo daje do tego własne pomysły co do malowania itp...
Życzę powodzenia na nowej drodze w modelarstwie...


Tytuł:
Post Wysłano: 11 lip 2007, 19:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lip 2007, 17:07
Posty: 43

No Jestem tego Swiadomy Ze Cierpliwosc Jest Najwazniejsza... Jak To w Zyciu Nie Wszytsko Przeciez Wychodzi...:) No Napewno Przyjemnosc Jest Wielka:) A Mam Do Ciebie Pytanko... Czym Najlepiej Malowac Elementy? Albo Cale Czesci?
Za Powodzenie Dzieki:) Napewno Beda Relacje z Modeli Ktore Mam Zamiar Zaczac Sklejac:) Juz Sie Za Jakims Fajnym Ogladam:) Moze Cos Polecasz?


Tytuł:
Post Wysłano: 11 lip 2007, 20:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2006, 17:46
Posty: 99
Lokalizacja: Włodawa

Co do malowania to nie wiem,bo akurat nie malowałem wcale.
Jeśli chodzi o kupno to nie wiem w jakiej marce gustujesz,są łatwiejsze i trudniejsze modele do sklejania.Jaki producent ciebie interesuje:Revell czy Italeri.
Sklejałem volvo f i fh w nowej budzie i jakoś poszło,można się zakręcić nieraz przy sklejaniu i drobne błędy robić.Najlepiej uważnie dopasować części na sucho jak to mniej więcej będzie,żeby czegoś nie przykleić na odwrót itd...


Tytuł:
Post Wysłano: 11 lip 2007, 22:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lip 2007, 17:07
Posty: 43

Aha... Zostawiasz Modele Takie Jakie Sa Orginalnie?
Wiesz... Przewaznie Byla By To Scania... Ale Juz Te Lepsze... Zeby Os Byla Skretna,Kabina Sie Podnosila... Silnik.No Tak Najlepiej 2 Razy Sprawdzic i Potem Kleic:)


Tytuł:
Post Wysłano: 12 lip 2007, 10:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2006, 12:58
Posty: 550
GG: 8261240
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Cytuj:
Czy Latwe sa modele do klejenia?
TO jest proste i nie masz sie czego obawiać...wystarczy tylko dużo czasu i wielka ilość cierpliwości...No i umysł trzeźwy musi być :mrgreen: .Gdy ja kleiłem swój pierwszy model też sie obawiałem że go nie skleje ale jednak wszystko było do zrobienia.Model sklejałem SCANIA 164L Topline(skrętne koł,silnik,podnoszona kabina itd.)
Cytuj:
Gdzie Mozna kupic Dobre modele i majace niezly wyglad... no i niezbyt drogie...
http://www.hobbysta.pl -bardzo polecam tą stronke.Wczoraj nawet był MB Actros Black Edition :wink: i jest chyba dalej...Polecam SCANIA 164L Topline cena nie droga jak pamiętam 96zł i błyskawiczna przesyłka.Wejdź na strone i szukaj cos w swoim guście :wink:
Cytuj:
Co Trzeba Miec ze sprzetu do klejenia?
Jeśli chodzi o kleje to polecam CONTACTA ten większy bodajże 25ml zresztą na stronach modelarskich tez są do kupienia jak i wszystkie inne akcesoria.

_________________
Ból z serca bliskich, a przesłanie dla Was.
Obudźcie się ludzie i przejrzyjcie na oczy jesteśmy tacy jak Wy i może to was zaskoczy ...


Tytuł:
Post Wysłano: 12 lip 2007, 10:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

A w jakim mieście mieszkasz TurO-TranS?
Bo w niektórych są sklepy modelarskie w centrach handlowych, hipermarketach.

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Tytuł:
Post Wysłano: 12 lip 2007, 11:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lip 2007, 17:07
Posty: 43

Dzieki "Toreba" Za Odpowiedz:) No Wiadome Ze w Modelarstwi(klejonym) Potrzeba Duzo Cierpliwosci... Pozatym Czlowiek Uczy Sie Na Bledach:) Wiec Jak Mi Cos Nie Wyjdzie To Nastepnym Razem Postaram Sie Lepiej To Wykonac! Mysle Zeby Kupic Wlasnie Taki Model

http://www.hobbysta.pl/sklep/product_in ... cts_id=534

Mowiles o Tym Kleju Moze :

http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?a ... rp=&f_pkt=

Dzieki i Pozdrawiam:)

[ Dodano: Czw, 12.07.2007, 11:17 ]
eRKaZet#036 W Okolicach Wrocławia... Ale Nawet Powiem Ci Ze Nie Szukalem Tutaj Sklepu Modelarskiego... Mysle o Internecie...


Tytuł:
Post Wysłano: 12 lip 2007, 11:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Cytuj:
Mowiles o Tym Kleju Moze :
Tak, Toreba pisał o tym kleju, chociaż Kropelka lub Super Glue też są dobre do klejenia. Gratuluję wyboru modelu, chociaż radziłbym Ci kupić do niego naczepę chłodnię.

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Tytuł:
Post Wysłano: 12 lip 2007, 11:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lip 2007, 17:07
Posty: 43

eRKaZet#036 Czyli Klej Zostal Namierzony:P No Kropleka i Super Glue Tez Sie Pewnie Przydadza:)
A Dzieki Za Gratulacje:) Narazie Planuje Sam Modelik Magnumki Skleic a Potem Napewno Zostanie Sprzegniety z Jakas Naczepa:) Mozliwe Ze Chlodnia:P (Bo Mniej Roboty Niz Przy Firance Napewno)
A Co Myslisz o Moim Pomysle Zeby Pierwszy Model Zostawic Tak Jak JEst Orginalny... Nic Nie Malowac? Po Narazie Sa Plany Kupienia Aerografu... A Sprayem... Podobno Zacieki Sie Robia:( Wiec Troche Sie Boje...
Pozatym Trzeba Kupywac Jakies Szpachle? Specjalne Narzedzia?
Moze Mi Cos Doradzisz?


Tytuł:
Post Wysłano: 12 lip 2007, 11:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Cytuj:
A Co Myslisz o Moim Pomysle Zeby Pierwszy Model Zostawic Tak Jak JEst Orginalny.
Dla początkującego modelarza na pewno to dobry pomysł, mniej roboty, zyskasz doświadczenie budując "serię".
Cytuj:
A Sprayem... Podobno Zacieki Sie Robia:( Wiec Troche Sie Boje...
Ja oglądałem relację z budowy kilkunastu modeli, zacieki zdarzają się rzadko, zależy od spraya i ruszania malowanego elementu.
Cytuj:
Pozatym Trzeba Kupywac Jakies Szpachle? Specjalne Narzedzia?
Moze Mi Cos Doradzisz?
Szpachle lepiej kupić, żeby zaszpachlować nierówności, ślady po wypychaczach, radziłbym Ci kupić taką zielonę gumową podkładkę centymetrową (popatrz na relacje z budów ciężarówek, na pewno zobaczysz), pilniki o różnych długościach i grubościach, kilka rolek taśmy maskującej, papier ścierny o grubościach od 1000 do 2000, zapas kleju i farby, nożyk do wycinania elementów z wyprasek, lakier bezbarwny. Myślę, że to wszystko, ale jeśli coś sobie przypomnę to napiszę.

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Tytuł:
Post Wysłano: 12 lip 2007, 11:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lip 2007, 17:07
Posty: 43

Tez Tak Mysle... Skupic Sie Dokladnie Na Klejeniu... i Dopasowywaniu...
Wiec Pierwszy Model Byl By Napewno "Seria"

No Tez Ogladalem Relacji Troche ... Ale Jednak Wstrzymam Sie z Malowaniem Dla Dobra Modelu:P :)

No To trzeba Bedzie Wybrac Sie Na Male Zakupki:D Taka Gume Widzialem... A Po Co Ona? A Po Jakich "Wypychaczach" Bo Ja Laik Wiec Wszystkiego Jeszcze Nie Rozumiem:(
Lista Mniej Wiecej Co Do Kupienia Juz Jest:) Wiec Powoli Trzeba Kompletowac... I Zamawiac Magnumka:) Okej Jak Cos Ci Sie Przypomni To Pisz;) I Narazie Dzieki Za Rady:)


Tytuł:
Post Wysłano: 12 lip 2007, 11:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Kolego TurO-TranS pierwszy model skaszanisz to Ci mówie. 2 wyjdzie Ci lepiej choc nadal beda niedociagniecia. Modele kosztują w granicach 90 zł za sam caignik i 160 zł za zestaw.
Koszty klejenia to powiedzmy 90 zł model, 50 zł farbki, i zawsze ci wyjdzie jaksa niespodzianka.to farbka się skończy, to rozpuszczalnik wyleje i trzeba kupic nowy.
Sprzęt to najlepiej pilnik do paznokci, obcinarka do paznokci, ostry nożyk, klej i na poczatek wystarczy.Potem aerograf, kompresor i inne zabawki ;)

Dasz se rade. Jak chcesz uzyskac pomoc prawdziwych prosów to http://www.modelwork.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 12 lip 2007, 12:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lip 2007, 17:07
Posty: 43

Wtaj "Edler" Co Wyjdzie To Sie Okaze:) Pewnie Skaszanie:P :)
No Wiem Ze Kupienie Modelu To Rowniez Inne Wydatki:) Przekraczajace Cene Modelu:) Ale Na Tym To Polega:)
Taki Sprzet Jak Wypisales To Akurat Posiaam:) Oprocz Kleju:( Ale To Sie Kupi:) Tez Tak Mysle Ze Aerograf i Inne Zabawki Pozniej:)
Okej:) Dzieki Za Odpowiedz:)


Tytuł:
Post Wysłano: 12 lip 2007, 12:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Cytuj:
Taka Gume Widzialem... A Po Co Ona?
Do kładzenia na nią sklejanych części, aby ich nie upaćkać, kładziesz na nią części przygotowane do klejenia, aby nie szukać ich po całym pudle.
Cytuj:
"Wypychaczach"
Zapewne widziałeś modele w pudełkach. W fabryce części są produkowane przez wlanie do formy plastiku. Po zastygnięciu dwie części formy odsuwają się, a plastik wypychany jest z niej. I czasami zostają na plastiku wgniecenia i wypukłości, których nie ma na prawdziwym samochodzie. Są to ślady po wypychaczach.

Cytuj:
. Ale Jednak Wstrzymam Sie z Malowaniem Dla Dobra Modelu
Czemu się wstrzymasz, widziałem modele sklejone bez malowania, wyglądają one nie za ciekawie, na pewno model lepiej będzie wyglądał po malowaniu.
Aha, potrzebny jeszcze będzie "Kret" (środek do czyszczenia rur odpływowych, np. w zlewach, lub DOT3, czyli płyn hamulcowy. Przyda się on, gdybyś skleił coś nie tak i chciałbyś to poprawić. Najlepszy sposób to wrzucenie do DOTa i poczekanie, aż puści klej.
P.S. Nie zaczynaj każdego słowa od dużej litery, oraz stawiaj kropki, przecinki oraz "ogonki". Przeczytaj Regulamin . Pozdrawiam, Rafał

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Tytuł:
Post Wysłano: 12 lip 2007, 12:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lip 2007, 17:07
Posty: 43

eRKaZet#036 No tak masz racje co do tej gumy.Ale czy koniecznie msi być to ta guma? Nie może być jakas deska? Coś w tym stylu?

Widziałem modele w pudełkach... i czasam isie zdarza tak jak napisałeś wiec szpachla obowiązkowao!! I potem papierek i szlifowanie:)

Narazie tak mysle żeby sie wstrzymac z tym malowaniem... Ale czas wszystko pokaże;) Hmmm jak wrzuce do tego DOT3 to on nierozpuści tej części calej? Bo kret jest żracy podobno...
Okej już normalnie będe pislał:)
Pozdrawiam Łukasz;)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: