Auto-Mix - lod贸wki samochodowe, klimatyzatory postojowe, us艂ugi transportowe, transport mi臋dzynarodowy.

40TON.netKonektor5000.pl anteny cb radiaRegeneracja wtryskiwaczy Common Rail MAN

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostWys艂ano: 26 kwie 2007, 16:49 
U偶ytkownik

Nasza firma kupi艂a Scanie 124 z 2001r z uszkodzonym fotelem kierowcy, Sprzedawca powiedzia艂 (wcisna艂 偶e wysiad艂o w czasie jazdy ) Jak sie p贸zniej okaza艂o ten fotel ma inn膮 tapicerke od fotela pasa偶era oraz brakuje inst elektrycznej
Czy scania mia艂a fotele tylko pneumatyczne?
Czy kto艣 posiada moze schemat pod艂aczenia fotela kierowcy?
Za wszelkie wskaz贸wki z g贸ry dziekuje
Pozdrawiam

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu艂:
PostWys艂ano: 26 kwie 2007, 21:08 
U偶ytkownik

NIE mia艂a tez zwyk艂e( bez poduszki powietrznej) tylko przes贸w do przodu,ty艂u i regulacja k膮ta oparcia. Do fotela wchodzi 1 kostka musi by膰 gdzie艣 pod wyk艂adzin膮. A wog贸le ten fotel ma przyciski steruj膮ce???
Pozdrawiam.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu艂:
PostWys艂ano: 26 kwie 2007, 22:26 
U偶ytkownik

Ten fotel jest od innej scani (jest inny kolor tapicerki) jest uzbrojony w modu艂 sterujacy plus prze艂aczniki z ty艂u fotela jest kostka ale nie moge znale艣膰 instalacji w Scani
Czyli napewno ona tam gdzie艣 jest schowana?

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu艂:
PostWys艂ano: 26 kwie 2007, 22:46 
U偶ytkownik

kostka (wiazka) ktora podlacza sie pod fotel kierowcy powinna wystawac za fotelem (jak sie siedzi - to po prawej stronie), wychodzi razem z przewodem pneumatycznym. Ta wiazka wychodzi miedzy ta gumowa wykladzina kierowcy, a plastikiem ktory idzie srodkiem. Jezeli nie ma tam nic takiego to trzeba rozebrac srodek (ta drewniana deske, odkrecic sruby trzymajace ten srodkowy plastik, odkrecic polke nad szuflada - nie wiem jaka to kabina, ) nastepnie uniesc plastik do gory i tam pod nim (bedzie najprawdopodobniej jeszcze taka gabka) powinna byc wiazka do fotela. O ile mnie pamiec nie myli to drugi koniec tej wiazki fotelowej jest podpiety pod centralke elektryczna (trzeba odkrecic ten dolny plastik oslaniajacy jednostki sterujace i kostka jest po lewej stronie). Niestety nie pamietam jakie to zlacze C.. . Sprawdz czy na kostce od fotela nie ma zadnych oznaczen. Jezeli bedzie napisane c+cyferki to musisz szukac wiazki o takiej samej numeracji zlacza.

[ Dodano: Czw, 26.04.2007, 23:20 ]
PS Opis kostki fotela (poszczegolne piny patrzac na kostke z tylu fotela, liczac od gory i jedziemy z lewej do prawej strony - tak jak sie czyta):
1- 30 akumulator 24V (czerwony)
2- 15 zaplon (czarny)
3- 61 uruchamianie silnika, element grzejny poduszki siedzenia (czerwony/bialy)
4- uklad diagnostyki fotela (bialy/zolty)
5 pusty
6- 31 masa (brazowy)
7- lampka kontrolna i pasa bezpieczenstwa (brazowy/niebieski)
8 - napinacz pasa (pomaranczowy)
9 napinacz pasa (czarny)

[ Dodano: Czw, 26.04.2007, 23:39 ]
PS.2 Te zlacza od fotela to maja oznaczenia: dla kierowcy c16, dla pasazera c17. Natomiast nr zlacza przy zasilaniu tych wiazek do foteli to c12.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu艂:
PostWys艂ano: 27 kwie 2007, 19:16 
U偶ytkownik

RoBeRtO Rozebra艂em wszystko tak jak opisa艂e艣 i instalacji nie ma tam gdzie w sumie powinna by膰 :/
Idzie tylko do Webasta, do w艂acznika dzwiczek od schowka i do o艣wietlenia schowka oraz przew贸d pneumatyczny a innych przewod贸w nie ma
Sprawdzi艂em fotel pod艂anczaj膮c na kr贸tko wed艂ug Twojej instrukcji I nawet dzia艂a :D (Dzieki za to)
W sumie to zastanawiajace jest 偶e nie ma tej instalacji Co nie ????

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu艂:
PostWys艂ano: 27 kwie 2007, 20:24 
U偶ytkownik

no to dziwne. Ten samochod jest tutejszy ? (tzn czy nie jest to anglik ?)
Poszukaj jeszcze tego zlacza c12 (najprawdopodobniej pod nogami pasazera - po lewej stronie, po zdjeciu oslony). Zobacz czy jest tam cos wetkniete.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 19 wrz 2014, 12:29 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

GG: 35025070
Samoch贸d: S-U-P-E-R
Odgrzewam kotleta bo mam kilka pyta艅.
Mam nadziej臋, 偶e kolega RoBeRtO zagl膮da jeszcze na forum.
Do rzeczy. Posiadam w swojej Scanii fotel kierowcy pneumatyczny ten standardowy z pompowanymi poduszkami w oparciu. A fotel pasa偶era wizualnie taki sam tylko, 偶e ju偶 nie pneumatyczny. Dokupi艂em na stron臋 pasa偶era fotel tak zwany komfort z 艂amanym oparciem i regulacj膮 chyba wszystkiego co si臋 da do tego fotel jest sk贸rzany. W tym zakupionym fotelu mam za oparciem kostk臋 na kilka pin贸w i moje pytanie jest takie czy gdzie艣 w samochodzie znajd臋 instalacj臋, 偶eby pod艂膮czy膰 fotel czy musz臋 dokupi膰 przew贸d z kostk膮 i tworzy膰 instalacj臋 pod fotel? Je艣li istnieje instalacja to gdzie jej szuka膰? Teraz mam na miejscu pasa偶era szyny w pod艂odze i fotel je藕dzi do艣膰 daleko po kabinie w prz贸d i w ty艂. Niestety mi si臋 co艣 popsu艂o i fotel jest zablokowany w jednym miejscu. Czy te szyny mog臋 zdemontowa膰 i zakr臋ci膰 fotel na normalnej sta艂ej podstawie? Kolejne pytanie czy je艣li dokupi臋 drugi sk贸rzany fotel komfort na stron臋 kierowcy to b臋dzie pasowa艂a instalacja z mojego obecnego fotela Czy ju偶 nie? U mnie obecnie posiadam kontrolk臋 od pas贸w bezpiecze艅stwa na desce. Bardzo prosz臋 o pomoc.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 31 gru 2014, 19:22 
U偶ytkownik

witam,przerabiam obecnie temat fotela kierowcy kt贸ry wariuje. Sterownik niebieski w fotelu miga mi 4 razy , ma moze ktos opis b艂ed贸w foteli scanii 4???

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 17 sty 2015, 10:31 
U偶ytkownik

Pad艂 zaw贸r magnetyczny w fotelu (czarna puszka) , juz zmieniony i wszystko smiga az mi艂o

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ]