Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2006, 21:25
Posty: 73
Lokalizacja: Poznań

Witam.Już pewnie sama nazwa tematu mówi o modelu, jaki zaczynam budować. Będę się starał jak najwierniej przenieść to, co jest w oryginale na model.

Pewnie ktoś spyta "A co z malunkami?" Tak, więc odpowiadam, że malunki na kabinie jak i jaśniejsze zielone esy floresy będą malowane pędzelkiem. Jest to mój pierwszy tak odważny projekt, w którym dokonam tylu przeróbek.

Z dodatkami nie będzie problemu, bo prawie wszystkie elementy tuningowe już uzbierałem.Pikowana skóra we wnętrzu będzie robiona za pomocą poxiliny i główki od szpilki.

Ps.Bardzo lubię trudne wyzwania bo po jego ukończeniu satysfakcja jest 2x większa :)


Tutaj Fotki Oryginału:
Obrazek
Obrazek

A tutaj pokazuje, co do tej pory zrobiłem:

Nadkola z żywicy takie jak w oryginale:
Obrazek

Tutaj skrócona odpowiednio 2x po 5mm rama.Do tego dochodzi zawieszenie od Daf-a XF.Silnik załozony na przymiarkę:
Obrazek

Tutaj silnik w wstępnej fazie okablowania:
Obrazek

Tutaj silnik już Pomalowany na pożądany kolor oraz pomalowana skrzynia biegów na srebrno.Okablowanie jest zrobione fantazyjnie, ponieważ nie miałem żadnych dokładnych fotek.
Obrazek
Obrazek

-Etap kolejny

Tym czasem pomalowałem kilka elementów w silniku i przykleiłem wstępnie pomalowaną turbinę:
Obrazek
Obrazek

Tutaj nie pomalowana oś z kołami super single:
Obrazek

Rama pomalowana już na czarny mat:
Obrazek
Obrazek

W kabinie zaszpachlowane miejsca na obrysówki:
Obrazek

Oraz zeszlifowane miejsca na emblematy mocy silnika:
Obrazek

-Etap następny

Ostatnimi czasy przy modelu pracuje nad kolorystyką.

Najpierw lakier na kabinie był taki...
Obrazek


Lecz dowiedziałem się że w oryginale lakier jest metaliczny...Więc kabina wykąpała się w DOT4 i musiałem znaleźć w Poznaniu taki sam spray jak w oryginale ale udało się.Kabina jest teraz pomalowana na odpowiedni kolor.

P.S.Na łączenie globa ze ścianą nie patrzcie, bo na fotce od dołu wygląda jakoś strasznie.

Obrazek

Więc narazie wygląda to tak :

Na kabinie jasny zielony jest już pomalowany dwoma warstwami, ale na fotce wyglada jak była by jedna natomiast na zderzaku jasny zielony jest pomalowany jedną warstwą.

Obrazek

Drobny update…

Obrazek

Parę błędów w malunku i zepsuty słupek na kabinie nie dawał mi spać więc wykąpałem kabine w DOT (poraz 3) i Zdemaskowałem wszystkie błędy w kabinie oraz pomalowałem juz dwoma warstwami jasny zielony na kabinie.

Do tego pracowałem troche przy wnętrzu.Zrobiłem płaską podłoge oraz zrobiłem z PCV taki schowek za skrzynią biegów, bo niestety Italeri się o to nie postarało.Nie jest to tak dokładnie jak w oryg. ale ważne że to chociaż przypomina oryg.

PS.Fotki robione przy sztucznym słabym świetle, więc fotka kabiny nie jest znakomita.

Fotki:
Obrazek
Obrazek
Troche popracowałem przy kabinie dla odmiany...Jak widać pomalowałem czarną ramkę dookoła szyb :) Oraz zrobiłem fotke z przymiarką zderzaka.

Obrazek
Obrazek

Lekkie postępy w pracach...Pomalowałem i przykleiłem osłonę przeciwsłoneczną.Czarny na niej pójdzie jeszcze do lekkiej poprawki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tak więc dziś zacząłem robić malunki na kabinie.Na początek dwa razy namalowałem Wulkan na PCV a potem trzeci raz malowałem już na modelu.

Jest to mój pierwszy model gdzie wykorzystuje technike malowania malunków pędzlem więc wybaczcie co nie co ;)

Obrazek
Obrazek


Wziąłem się za wodę i lwy...Wyszło moim zdaniem bardzo fajnie :D Już mówie ,że lwy to początkowa faza.Dojdą jeszcze czarne paski, oczy itp.

Obrazek

Następny update...Doszło parę bajerów do malunków...

Obrazek Obrazek

Zacząłem robić malunki na drugiej stronie kabiny ale to nie oznacza ,że skończyłem pierwszą strone.Tak narazie wygląda wulkan z chmurami.

Obrazek

Namalowałem wodę oraz tygrysy.Woda jest dopiero pomalowana jednym podstawowym kolorem...Pojawią się tam też inne kolory.

Obrazek

W okresie świątecznym i po świątecznym dostałem chęci na model i znów zacząłem dłubać :) Wrescie zacząłem dokańczać ramę.Przykleiłem nadkola ,zrobiłem skrzynkę na koniec ramy ,wykonałem osłony między osiowe i zrobiłem pikowaną skórę do wnętrza.

Skrzynka przed malowaniem:
Obrazek

Przednie błotniki:
Obrazek

Rama z przyklejonymi przednimi błotnikami i nadkolami:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Prawie skończona skrzynka:
Obrazek

Tył ramy:
Obrazek

No i pikowana skóra wykonana z Poxiliny za pomocą główki od szpilki.Na żywo wygląda ona jeszcze realistycznej.Masa (kit) jest jeszcze nie pomalowana...
Obrazek

Zrobiłem zderzaki na koniec ramy ;) Muszę je jeszcze trochę po szpachlować i potem pomalować na chrom...

Obrazek
Obrazek


Zderzaki a raczej ich powłoka lakiernicza jest ukończona.Teraz pozostaje mi zrobić światła. Przykleiłem też "gumy" trzymające w realu nadkola.Zrobiłem też małą przymiarkę całości dla pokazania efektu. Naderwany lakier na górze skrzynki bedzie zasłonięty.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A tutaj pomalowałem białe ramki pierwszą warstwą.Myślę ,że jak od ręki to nie wyszło najgorzej.

Obrazek
Obrazek

Streszczę co zrobiłem:
-Pomalowane białe ramki wokół jasnego zielonego na kabinie,zderzaku i osłonach międzyośowych (narazie 1 szt.)
-Wykończone prawie obydwie osłony między osiowe
-Zrobione światła do zderzaków i przyklejenie na stałe zderzaków.
-Drobne poprawki

Ukończone zderzaki i światła:
Obrazek

Rama z osłoną międzyośiową od strony kierowcy:
Obrazek

Osłona międzyośiowa od strony pasażera (nieskończona):
Obrazek

Podwozie:
Obrazek

Kabina z pomalowanymi białymi ramkami (ramki jeszcze nie skończone):
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przymiarka z resztą:
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Moje obawy sprawdziły się.Na kawałku PCV namalowałem wszystkie kolory użyte na kabinie i niestety 50% z nich zważyła się pod lakierem bezbarwnym tak więc model będzie bez bezbarwnego.Ale nie ma się co załamywać ;)

A tym czasem przy modelu nadal pracuję..Zrobiłem też bullbar na przód z wyprasek i pozostałości bullbara od spraycana...Została mi jeszcze siatka i malowanie. Zderzaki tylne po szpachlowałem i na nowo pomalowałem tym razem bez śladów łączenia.Dokończyłem też prawie lewą strone kabiny (od przodu)...Zostało mi jeszcze parę krzaczków i detali...Jestem zadowolony z napisu ESSO który namalowałem pędzlem (wielkość główki od zapałki)...'


Fotki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ferie nadal trwają...W trasy z Ojcem nie jeżdżę więc pracuję przy modelu.Wykonałem skrzynki aby wypełnić pustą przestrzeń w ramie i poprawić przyczepność osłon między osiowych.Osłony między osiowe zostały juz przyklejone do modelu na stałe jak również siodło zostało przyklejone do ramy.

Podwozie jest na wstępnym wykończeniu...Zostało mi jeszcze zrobić trochę elementów (m.in. chlapacze ,tłumiki itp.)...Wstępnie też zrobiłem małą wieże za kabiną na której będą 4 światła i wtyki do kabli od naczepy...Pomalowałem też przyciski na desce rozdzielczej, deska jest w kolorze czarny mat.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

[ Dodano: Pią, 16.03.2007, 18:54 ]
Prace nad Sweet Candy cały czas idą do przodu.Dosyć długo czekałem na parę części, bez których budowa nie mogła iść dalej, ale wreszcie się doczekałem i mogłem ruszyć z pracami.Wymienię w myślnikach, co nowego przyszło do modelu.

-Bullbar
-Halogeny narazie, 6szt.
-Rura na dach
-Poprawione białe ramki
-Obrysówki na osłonie przeciwsłonecznej
-Pasy itp. sprzęgi we wnętrzu
-Pomalowane przednie felgi od środka
-Drobna kosmetyka nie widoczna na zdjęciach.

Jakieś pytania ? Proszę bardzo…

A teraz fotki z opisami…

Wnętrze z widocznymi pasami itd.:
Obrazek

Felga przód:
Obrazek

Bullbar przed pomalowaniem na zielono:
Obrazek

Halogeny przygotowane wstępnie do przyklejenia:
Obrazek

Kabina:
Obrazek

I przymiarka całośći :D (Halogeny i rura na dachu przyklejone, kogut oraz bullbar nie przyklejony):
Obrazek

Pozdrawiam ;)


Tytuł:
Post Wysłano: 16 mar 2007, 20:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lut 2007, 18:01
Posty: 50
GG: 2115374
Lokalizacja: W-wa

No. Bardzo ładny model podoba mi sie to,że tak ładnie go odwzorowałeś.Oby więcej takich modeli :)
Pozdrawiam :)


Tytuł:
Post Wysłano: 16 mar 2007, 20:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2006, 21:33
Posty: 217

No to się kolego ciekawie nam przedstawiłeś na samym początku :wink: Jestem pełen podziwu dla Ciebie, gdyż pokazany model jest naprawdę dobry i robi spore wrażenie. Tak jak tu gdzieś zauważyłeś, że na tym forum jest wielu bardziej kolekcjonerów niż modelarzy, zatem niezmiernie cieszy mnie fakt, iż przybył nam tak utalentowany user - modelarz, specjalizujący się w skali 1/24. Również pozdrawiam :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 16 mar 2007, 20:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 sty 2007, 17:25
Posty: 123
Lokalizacja: Sobótka k/ Wrocławia

No model naprawde swietnie wykonany , naprawdę mi się podoba!!
Dość ciekawy pomysł ale z tego co pamiętam to Tornado robił cos identycznego!! Jeżeli się pomyliłem to przepraszam!!

_________________
NIE PISZCIE KRÓTKICH POSTÓW!!
www.globetrotter.fotosik.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 16 mar 2007, 20:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 kwie 2006, 18:17
Posty: 692
GG: 8426213
Samochód: Scania R420
Lokalizacja: Bochnia

Gratulacje Smal Trak, model świetnie wykonany i super efekt. Całą relację z budowy czytało się interesująco :wink: Widać że dbasz o każdy szczegół i że przez tą dbałość powstają super modele :)


Tytuł:
Post Wysłano: 16 mar 2007, 21:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 cze 2006, 21:27
Posty: 170
GG: 11262316
Samochód: Man TGX 18.440
Lokalizacja: Kutno

Smal, piękna praca. Bardzo dużo wysiłku, i ciężkiej pracy. Jestem pełen podziwu. Pozdrawiam.


Tytuł:
Post Wysłano: 16 mar 2007, 22:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 sie 2006, 12:14
Posty: 110
GG: 3620097
Samochód: Astra GSi 16v
Lokalizacja: Legionowo

Smal, a skad brales bullbar i te halogeny? Na zamowienie, czy jakis zestaw?

_________________
FRIC - transport i logistyka[/size]

Big wheels keep on turning...


Tytuł:
Post Wysłano: 16 mar 2007, 22:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2006, 21:25
Posty: 73
Lokalizacja: Poznań

Cytuj:
Smal, a skad brales bullbar i te halogeny? Na zamowienie, czy jakis zestaw?
Bullbar jest w całości zrobiony przezemnie z wyprasek wyginanych na ciepło i siatki do kwiatów z kwiaciarni.

A halogeny to lekko przerobione halogeny z akcesorii italeri.

Dziękuje wszystkim za miłe komentarze :D


Tytuł:
Post Wysłano: 17 mar 2007, 0:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lip 2006, 23:05
Posty: 170
GG: 7828199
Lokalizacja: Szczecin

Nie no gratuluje Ci tego modelu kolego !! Model bardzo ladnie sie prezentuje a szczegolnie te malunki na scianach kabiny, sa po prostu piekne, oby wiecej takich modeli. Pozdrawiam :)


Tytuł:
Post Wysłano: 17 mar 2007, 13:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 gru 2006, 21:59
Posty: 47
Lokalizacja: Jarząbkowice

Cytuj:
Nadkola z żywicy takie jak w oryginale:
A gdzie je kupiłeś i ile za nie dałeś jeśli moge wiedziec?? A tak wogóle to bardzo ładny model. Życze udanej pracy
Pozdrawiam


Tytuł:
Post Wysłano: 17 mar 2007, 13:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lut 2007, 18:01
Posty: 50
GG: 2115374
Lokalizacja: W-wa

Cytuj:
Cytuj:
Nadkola z żywicy takie jak w oryginale:
A gdzie je kupiłeś i ile za nie dałeś jeśli moge wiedziec?? A tak wogóle to bardzo ładny model. Życze udanej pracy
Pozdrawiam
Pewno w KFS-ie :)


Tytuł:
Post Wysłano: 17 mar 2007, 14:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2006, 21:25
Posty: 73
Lokalizacja: Poznań

W KFS-ie nie...Na jednej imprezie modelarskiej kupiłem komplet za podajże 25zł. :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 17 mar 2007, 14:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lut 2007, 18:01
Posty: 50
GG: 2115374
Lokalizacja: W-wa

A wydech sam robiłeś czy też gdzieś dokupiłeś :?:


Tytuł:
Post Wysłano: 17 mar 2007, 14:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2006, 21:25
Posty: 73
Lokalizacja: Poznań

Cytuj:
A wydech sam robiłeś czy też gdzieś dokupiłeś :?:
Wydechy również są robione z wypraski :wink: Pierw odpowiednio docięte, potem wygięte i na koniec wydłubane zostały dziury skalpelem na "spaliny" :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 17 mar 2007, 15:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lut 2007, 18:01
Posty: 50
GG: 2115374
Lokalizacja: W-wa

Masz fote z prawej strony bo jestem ciekaw jak wygląda :)


Tytuł:
Post Wysłano: 17 mar 2007, 15:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2006, 21:25
Posty: 73
Lokalizacja: Poznań

Proszę bardzo :wink:

Obrazek


Tytuł:
Post Wysłano: 17 mar 2007, 15:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

Widzę że profesjonalny z Ciebie modelarz, nawet specjalne stanowisko do pracy ma. Co tu dużo mówić, piękne Volvo, masz talent i pomysły, oby wiecej takich modeli :D :wink: . Wystaw go na jakimś zlocie, wystawie :wink: .


Tytuł:
Post Wysłano: 17 mar 2007, 15:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lut 2007, 18:01
Posty: 50
GG: 2115374
Lokalizacja: W-wa

Jak tak sie na niego patrze to wygląda jak prawdziwy :D

Z czego wykonałeś tylnią płyte za silnikiem. :?:


Tytuł:
Post Wysłano: 17 mar 2007, 15:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2006, 21:25
Posty: 73
Lokalizacja: Poznań

Cytuj:
Z czego wykonałeś tylnią płyte za silnikiem. :?:
Chodzi ci o taką małą wieżyczkę ze światłami czy chromowaną płytę na ramie ?

Nie sądziłem, że model się aż tak spodoba :oops: Dziękuje :mrgreen:

Tak wygląda moje miejsce pracy (Foto przed zrobieniem małego porządku):

Obrazek


Tytuł:
Post Wysłano: 17 mar 2007, 16:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lut 2007, 18:01
Posty: 50
GG: 2115374
Lokalizacja: W-wa

O tą chromowaną płyte na ramie.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: