Strona 1 z 1 [ Posty: 14 ]
Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2007, 16:53
Posty: 349
GG: 10729981
Samochód: Bmw
Lokalizacja: Orzesze

Witam.

Zamierzam się zapisać na prawo jazdy kat. C, ale z względu na to, że noszę okulary (krótkowzroczność), chciałbym najpierw wykonać badania takie jakie musi wykonać kierowca przed podjęciem pracy, żeby potem się nie okazało, że prawo jazdy mogę mieć, ale zawodu nie mogę wykonywać.

Proszę o instrukcje jeśli to możliwe o wypisanie po kolei wszystkich doktorów od których potrzebuje zaświadczenia, żeby być pewnym na 100%.


Jeśli okulary poprawnie korygują wadę wzroku, to nie są żadną przeszkodą w wykonywaniu zawodu kierowcy. Zrób sobie też badania psychotechniczne i będziesz wiedział co i jak.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2007, 16:53
Posty: 349
GG: 10729981
Samochód: Bmw
Lokalizacja: Orzesze

Czyli odwiedzić okulistę i badania psychotechniczne i to wszystko?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 mar 2013, 17:30
Posty: 484
Samochód: Focus/SCANIA
Lokalizacja: Łódź

Jeśli na samo C to tak ale jak bedziesz chciał robić po C kwalifikacje to znów te same badania przejdziesz :) znaczy na C potrzeba lekarza (ok 50zł) a do kwalifikacji potrzeba lekarza (50zł) oraz psychologa (ok 70zł)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2007, 16:53
Posty: 349
GG: 10729981
Samochód: Bmw
Lokalizacja: Orzesze

Czyli wygląda to tak, że idę do lekarza, który wypisywał mi badanie na kat. B i on mnie bada i może podjąć decyzje o wysłaniu do okulisty, czy lepiej samemu sobie iść przed tym badaniem do okulisty, żeby wszystko było jasne?

Potem jeszcze badania psychotechniczne i zaświadczenie z urzędu komunikacji i można się zapisywać na kurs prawa jazdy kat.c.
Czy coś pomieszałem?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 mar 2013, 17:30
Posty: 484
Samochód: Focus/SCANIA
Lokalizacja: Łódź

Lekarz uprawniony do tego od razu zbada Ci wzrok i słuch przy okazji :wink:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lip 2008, 12:50
Posty: 437
GG: 0
Lokalizacja: Szzzztolyca

Cytuj:
Witam.

Zamierzam się zapisać na prawo jazdy kat. C, ale z względu na to, że noszę okulary (krótkowzroczność), chciałbym najpierw wykonać badania takie jakie musi wykonać kierowca przed podjęciem pracy, żeby potem się nie okazało, że prawo jazdy mogę mieć, ale zawodu nie mogę wykonywać.
.
Jak już było pisane w innym temacie >>>> Badania do uzyskania Prawa Jazdy
są z innego paragrafu niż te do wykonywania zawodu.
Najlepszym rozwiązaniem jest zrobić PEŁNE badania w Ośrodku Medycyny Pracy, ale tam się płaci więcej (włącznie z Badaniami „PSYCHO”).
Jednakże, aczkolwiek , ponieważ Przepisy w tym względzie są bzdurne, to należy powiedzieć Lekarzowi, że chodzi o Badania do Prawa Jazdy i DO PRACY.
Tak czy owak po zakończeniu Szkolenia dla „zawodowców”, to badania trzeba powtórzyć !

Wot takie przepisy .

Tyle , że powtórka polega ( przeważnie ) na powtórnym zapłaceniu „daniny”.
Cytuj:
Lekarz uprawniony do tego od razu zbada Ci
wzrok i słuch przy okazji :wink:
I być może zawartość hemoroidów w ……

Kasa, kasa i jeszcze raz KASA, do póki nie zmienią Przepisów.

_________________
B - B+E - C - C+E - D - D+E - CDL i kilka innych ..... :-)
Wg. Nikodema Dyzmy § 13 ¼
NIKT Ci tyle nie da, co Kierownik Ci OBIECA !
oraz --> S T O P parówkowym skrytożercom !!!


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lip 2008, 15:18
Posty: 542
GG: 6150050
Samochód: zielony

Powiem tak: jeśli nosisz okulary to idź najpierw do okulisty, zrób komplet badań dla kierowcy zawodowego, potem na psychotesty. Taka kolejność akurat, bo wiele osób z wadą wzroku ma problem z zaliczeniem stereometru (patyków), a jeśli będziesz mieć papier od okulisty że wszystko jest ok, to psycholog nie ma prawa tego podważyć i musi zaliczyć badanie nawet jeśli nie wyjdzie.

Psycholog zaświadczenie powinien sobie skserować, a Ty z oryginałem powinieneś się udać na badania do lekarza medycyny pracy, najlepiej z uprawnieniami so wystawiana kwitów do KW.

_________________
A/B/BE/C/CE/D/DE :twisted:
Star 244/Atego 1223/F2000 32.403/FH13 440/TGA 18.480/TGS 18.440/Axor 1840/Stralis 450
Solbusy/SOR-y/Setry
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 lip 2012, 16:40
Posty: 18

No i jak będziesz robił badania to niech na zaświadczeniu napisze Ci od razu C+E. Jak zdasz C i będziesz chciał dorobić przyczepy to nie będziesz musiał powtarzać badań tylko weźmiesz kopię z WK.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2007, 16:53
Posty: 349
GG: 10729981
Samochód: Bmw
Lokalizacja: Orzesze

Dziękuje bardzo za porady.

Mam jeszcze jedno pytanie, czy to badanie psychologa: "badanie psychologiczne o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdami" przed zapisaniem się na kurs, to jest to samo co badania psychotechniczne?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lip 2008, 15:18
Posty: 542
GG: 6150050
Samochód: zielony

Cytuj:
Mam jeszcze jedno pytanie, czy to badanie psychologa: "badanie psychologiczne o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdami" przed zapisaniem się na kurs, to jest to samo co badania psychotechniczne?
Tak.

_________________
A/B/BE/C/CE/D/DE :twisted:
Star 244/Atego 1223/F2000 32.403/FH13 440/TGA 18.480/TGS 18.440/Axor 1840/Stralis 450
Solbusy/SOR-y/Setry
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lip 2008, 12:50
Posty: 437
GG: 0
Lokalizacja: Szzzztolyca

Cytuj:
Cytuj:
Mam jeszcze jedno pytanie, czy to badanie psychologa: "badanie psychologiczne o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdami" przed zapisaniem się na kurs, to jest to samo co badania psychotechniczne?
Tak.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
TO po prostu tak się nazywa :!:

Jak nie zwariujesz rozwiązując 100 bzdurnych zagadek
i nie wpadniesz w furie (śmiechu) , to się nadajesz (wedle medyka).

_________________
B - B+E - C - C+E - D - D+E - CDL i kilka innych ..... :-)
Wg. Nikodema Dyzmy § 13 ¼
NIKT Ci tyle nie da, co Kierownik Ci OBIECA !
oraz --> S T O P parówkowym skrytożercom !!!


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 kwie 2013, 19:18
Posty: 125

Ja proponuję aby poprosić lekarza, aby wypisał wszystkie wymagane kartki na raz...
do kat C, KW i CE...a może nawet i do D.
My zrobiliśmy tak, że lekarz wypisał wszystkie papierki na raz.. (no dobra nie wypisał na kat D - musieliśmy dopłacać później).
Lekarz, który badał mojego partnera chciał, aby mu dopłacić za 2 świstek... natomiast mój lekarz tego nie oczekiwał.
W rezultacie będziesz mógł otworzyć sobie profil kierowcy na kat C i CE na raz.

Ja miałam tak samo - mam wadę wzroku i papier od okulisty uratował mi życie ;)

http://www.kierowniczyswiat.blogspot.co ... y-pkk.html :P -> tu jest opisane jak ja to przechodziłam :) ale nie wiem czy papiery są aktualnie takie same w końcu przechodziłam to ponad pół roku temu :)

_________________
http://www.kierowniczyswiat.blogspot.com/
05.05.2011 [C] start 24.05.2013 [KWPdoC] start 27.09.13
Puzzel 17.03.08 [C] 10.05.13 [KWPdoC] 25.09.2013 [D] start 01.08.13 [KWPdoD] start 08.08.13 [D] start 25.10.2013 [ADR pod+cysterna] 10.11.2013


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2007, 16:53
Posty: 349
GG: 10729981
Samochód: Bmw
Lokalizacja: Orzesze

Czyli w każdym przypadku trzeba poprosić o zaświadczenie i orzeczenie?

W którym momencie uratował cię papier od okulisty? Przy medycynie pracy, czy psychotestach?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 14 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: