Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 24 lip 2013, 15:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lut 2013, 15:47
Posty: 122

http://i39.tinypic.com/2hn5fo6.jpg

sprawa ma się tak z jednej strony banalna czerwona strzałka do ja czarna inny pojazd ja mam stop on jest na drodze z pierwszeństwem i ja chce prosto wiadomo on jedzie,ale co jest zastanawiające widzicie na zdjęciu auto wyjeżdżające z prawej strony''złotawe takie'' tamten samochód nie ma znaku ustąp pierwszeństwa,przed skrzyżowaniem tylko,dużo wcześniej''jechałem z ciekawości tamtędy'' i o co chodzi jak potraktować taką,sytuacje? czy ja( czerwona strzałka) jadąc prosto jeszcze na dodatek muszę tego co tam z prawej wyjeżdża puścić?

i odwrotne ciekawe pytanie ten co tam wyjeżdża jedzie w lewo w moją stronę wiadomo z drogi z pierwszeństwem przepuszcza,ale co robi zemną skoro ma mniej po lewej a ja stop a on ustąp to logicznie on powinien jechać...(bo ma mnie po lewej i obaj mamy ustąpić lecz z drugiej strony ja nie widzę jego znaku


Post Wysłano: 24 lip 2013, 19:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5085
Samochód: orange i grafitowy

zacznij pisać tak by można było cię zrozumieć.
pojazd z czerwonej strzałki ustępuje pierwszeństwa pojazdowi z czarnej strzałki i tyle.
nie trzeba więcej nic kombinować zresztą masz znaki.
w chwili przejechania linii zatrzymania ze znakiem stop jesteś na drodze z pierwszeństwem przejazdu.
zwracam ci kolejny raz uwagę że masz patrzeć na swoje znaki, a nie na znaki, które są na ulicach poprzecznych.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 24 lip 2013, 19:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lut 2013, 15:47
Posty: 122

A to odpowiedż z forum prawo jazdy


Moja:
czy ja( czerwona strzałka) jadąc prosto jeszcze na dodatek muszę tego co tam z prawej wyjeżdża puścić?

Jego

Tak, chociaż jest licho oznakowane powinna być tabliczka o przebiegu drogi z pierwszeństwem.


i mówisz mam na swoje znaki patrzeć ale tak się nie da bo dojeżdżasz masz ustąp np pierwszeństwa to patrzysz ten z prawej jaki ma znak jak nie ma nic albo droga z pierwszeństwem to jedzie a jak widzę,że ma ustąp to ja mu ustępuje... ja nie wiem jak można jechać i nie patrzyć na znaki z drugiej drogi dojeżdżając do skrzyżowania to skąd bd wiedział kto ma pierwszeństwo itp


Post Wysłano: 24 lip 2013, 20:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 mar 2013, 0:02
Posty: 65
GG: 502603
Samochód: Sam jesteś samochód.
Lokalizacja: Szczecin

zzx ma rację, na drugi raz nicko999 obejrzyj dokładnie skrzyżowanie zanim zadasz durne pytanie.
Zrobiłem obrazki żeby Ci rozrysować dlaczego nie ustępujesz temu z prawej


Rzeczywisty przebieg skrzyżowania z kolejnością przejazdu:

Obrazek

Wytłumaczenie realfoto z napisami (przez Ciebie zostanę mistrzem painta!)

http://oi39.tinypic.com/igvqmq.jpg
http://oi44.tinypic.com/v79r80.jpg
Cytuj:
A to odpowiedż z forum prawo jazdy[...]
i mówisz mam na swoje znaki patrzeć ale tak się nie da bo dojeżdżasz masz ustąp np pierwszeństwa to patrzysz ten z prawej jaki ma znak jak nie ma nic albo droga z pierwszeństwem to jedzie a jak widzę,że ma ustąp to ja mu ustępuje... ja nie wiem jak można jechać i nie patrzyć na znaki z drugiej drogi dojeżdżając do skrzyżowania to skąd bd wiedział kto ma pierwszeństwo itp
Oczywiście że trzeba patrzeć na WSZYSTKIE znaki, tłumaczyłem to już w którymś temacie. Dobrze robisz, jedyny błąd to to, że ta droga z prawej ma ledwie widoczne oznakowanie poziome i źle zinterpretowałeś znak ustąp tejże drogi.
A odpowiedź z forum prawo jazdy to bzdura.


Post Wysłano: 24 lip 2013, 20:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lut 2013, 15:47
Posty: 122

no i dzięki wielkie też myślałem na początku jakim,cudem do tego skrętu w prawo jest kawałeczek i niby mam ustępować tamtemu

dzięki


Post Wysłano: 24 lip 2013, 20:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 mar 2013, 0:02
Posty: 65
GG: 502603
Samochód: Sam jesteś samochód.
Lokalizacja: Szczecin

Do usług. Co do oglądania znaków innych wlotów skrzyżowania o które się tak czepia zzx.. Mam pytanie. Jak inaczej dowiesz się o przebiegu pierwszeństwa na skrzyżowaniu jak nie ze znaków?

Ktoś tu chyba zapomina, że PRZED wjazdem na skrzyżowanie trzeba wiedzieć na jakim skrzyżowaniu się znajdujesz (o ruchu sterowanym? pierwszeństwo wyznaczają znaki? równorzędne czy nie? Jeśli tak, to z kim? Komu muszę ustąpić i dlaczego?). A jedyna metoda to obejrzeć znaki lub stwierdzić ich brak.

Pisałem już to: Nie bez powodu znak ustąp pierwszeństwa ma zupełnie inny kształt niż inne znaki ostrzegawcze i można go rozpoznać w ułamku sekundy nawet jeśli nie jest skierowany do Ciebie przodem. Tak samo znak droga z pierwszeństwem.


Post Wysłano: 14 sie 2013, 1:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 sie 2013, 21:59
Posty: 5
Samochód: Fiacik

Trochę dyskusyjne skrzyżowanie, ale uważam, że zdjęcie załączone przez bociek1989 z "rzeczywistym przebiegiem pierwszeństwa", ma się nijak do rzeczywistości.
Dlatego wydaje mi się, że pierwszeństwo ma pojazd wyjeżdżający z prawej strony(ten złoty), ponieważ ze zdjęcia zamieszczonego przez nicko999 wygląda to - na jedno skrzyżowanie z trzema ulicami!!!

I w prawdopodobnie zzx nie ma racji twierdząc, że przekraczając linie zatrzymania do znaku STOP jest już na pierwszeństwie i nie musi ustępować "złotemu".
Obydwa pojazdy są na drodze podporządkowanej, tylko jeden z nich ma obowiązek zatrzymania się!!! Decyduje reguła prawej ręki.

To jest tylko moja interpretacja tego skrzyżowania i ja bym właśnie tak zrobił będąc na miejscu nicko999

bociek1989 czy ty masz wykształcenie związane z przepisami ruchu drogowego lub doświadczenie zawodowe mogące zagwarantować w 100%, że należy jeżdzić na tym skrzyżowaniu w tej kolejności co zaznaczyłeś???

_________________
A-26.05.08 B-03.10.05 C-14.11.08 C+E-09.12.11 D-13.13.2999 :D


Post Wysłano: 14 sie 2013, 8:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 mar 2013, 0:02
Posty: 65
GG: 502603
Samochód: Sam jesteś samochód.
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Trochę dyskusyjne skrzyżowanie, ale uważam, że zdjęcie załączone przez bociek1989 z "rzeczywistym przebiegiem pierwszeństwa", ma się nijak do rzeczywistości.
To aktualne zdjęcie przebiegu drogi z mapy google.
Cytuj:
Dlatego wydaje mi się, że pierwszeństwo ma pojazd wyjeżdżający z prawej strony(ten złoty), ponieważ ze zdjęcia zamieszczonego przez nicko999 wygląda to - na jedno skrzyżowanie z trzema ulicami!!!
Mi też się wydawało dlatego poszukałem dokładniej i wiem, że to tylko wrażenie odniesione z tej konkretnej perspektywy zdjęcia. Żeby nie być gołosłownym:
Obrazek
Cytuj:
bociek1989 czy ty masz wykształcenie związane z przepisami ruchu drogowego lub doświadczenie zawodowe mogące zagwarantować w 100%, że należy jeżdzić na tym skrzyżowaniu w tej kolejności co zaznaczyłeś???
Wydaje mi się że nawet gołe prawo jazdy kat. B gwarantowałoby umiejętność poruszania się po skrzyżowaniach.


Post Wysłano: 14 sie 2013, 9:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5085
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Trochę dyskusyjne skrzyżowanie, ale uważam, że zdjęcie załączone przez bociek1989 z "rzeczywistym przebiegiem pierwszeństwa", ma się nijak do rzeczywistości.
Dlatego wydaje mi się, że pierwszeństwo ma pojazd wyjeżdżający z prawej strony(ten złoty), ponieważ ze zdjęcia zamieszczonego przez nicko999 wygląda to - na jedno skrzyżowanie z trzema ulicami!!!

I w prawdopodobnie zzx nie ma racji twierdząc, że przekraczając linie zatrzymania do znaku STOP jest już na pierwszeństwie i nie musi ustępować "złotemu".
Obydwa pojazdy są na drodze podporządkowanej, tylko jeden z nich ma obowiązek zatrzymania się!!! Decyduje reguła prawej ręki.

To jest tylko moja interpretacja tego skrzyżowania i ja bym właśnie tak zrobił będąc na miejscu nicko999

bociek1989 czy ty masz wykształcenie związane z przepisami ruchu drogowego lub doświadczenie zawodowe mogące zagwarantować w 100%, że należy jeżdzić na tym skrzyżowaniu w tej kolejności co zaznaczyłeś???

proponuję popatrzeć do ustawy prawo o rucho drogowym oraz dokładnie obejrzeć skrzeżowanie z każdej strony na mapie google.
potem zapraszam do dyskusji (chociaż z przepisami sie nie dyskutuje tylko je stosuje.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 14 sie 2013, 11:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 cze 2010, 19:03
Posty: 352
GG: 7049820

Pojazd od znaku stop i ten "złotawy" stoją dość daleko od siebie. Mimo tego pokusił bym się o to, że pojazd czerwonej strzałki (spod znaku stop) są w sytuacji równorzędnej. Bociek wyraźnie wykazał. że złotawy pojazd ustępuje dla czarnej strzałki jednak z tej perspektywy nie jest możliwe aby pojazd z czerwonej strzałki zauważył, że pojazd złotawy ma podobną sytuację do niego.
Więc tutaj jestem za oceną zzx i boćka. Drogowcy powinni postawić znak ustąp pierwszeństwa zaraz za latarnia i było by wszystko jasne.

_________________
W internecie jest wielu oszustów, przelej mi 10 zł, a powiem Ci jak ich uniknąć.


Post Wysłano: 14 sie 2013, 18:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 sie 2013, 21:59
Posty: 5
Samochód: Fiacik

Cytuj:
Mimo tego pokusił bym się o to, że pojazd czerwonej strzałki (spod znaku stop) są w sytuacji równorzędnej. Bociek wyraźnie wykazał. że złotawy pojazd ustępuje dla czarnej strzałki jednak z tej perspektywy nie jest możliwe aby pojazd z czerwonej strzałki zauważył, że pojazd złotawy ma podobną sytuację do niego.
Otóż to!!! ale po co w tej sytuacji pojazd z czerwonej strzałki ma widzieć znak tego z prawej???
Jeżeli widzi to OK, natomiast jak nie widzi to i tak kłania się reguła prawej ręki i obowiązek ustąpienia pojazdom z prawej strony :D
Cytuj:
Napisałeś na tym zdjęciu tak: "znak ustąp tyczy się złączenia dróg. nie skrzyżowania"

Dlatego na tym zdjęciu...... Obrazek
ewidentnie widać, że prawa krawędź ulicy 3 Maja łączy się z lewą krawędzią ulicy Żwirki i Wigury - więc z perspektywy tego zdjęcia jest to jedno skrzyżowanie :)
Cytuj:
tu napisałeś"bo linia zatrzymania jest tu gdzie jest, a nie przy krawężniku"
czyli rozumiem, że gdyby drogowcy namalowali linie tam gdzie ty, to byłoby to jedno skrzyżowanie, a w ten sposób linia je rozdzieliła :lol:

Oni po prostu nie mogli inaczej jej namalować pod kątem prostym tak jak to jest wymagane do znaku STOP, ze względu na to, że prawa krawędź tej ulicy jest dłuższa od osi jezdni.
I to, że ktoś zatrzymał się przed linią bezwzględnego zatrzymania raz(bo tak nakazuje przepis) nie oznacza, że nie może zatrzymać się jeszcze raz za nią, żeby mieć lepszą widoczność (tak jak w tym przypadku) i ustąpić pierwszeństwa pojazdom z prawej strony!
Cytuj:
dokładnie obejrzeć skrzeżowanie z każdej strony na mapie google.
Tak......na pewno wjeżdżając do nieznanego miasta, będę najpierw ogladał skrzyżowanie z każdej stony i najlepiej na Google maps :) Ludzie my mamy poruszać się po drogach po znakach widocznych z naszej strony. Chyba, że ktoś ukradł znak albo nie było go wcale, wtedy warto zobaczyć znak z innej strony :P
Cytuj:
Drogowcy powinni postawić znak ustąp pierwszeństwa zaraz za latarnia i było by wszystko jasne.
Widzę, że jedynie grzegor9 zna się tu na przepisach i panowie z forum prawo jazdy :lol:

_________________
A-26.05.08 B-03.10.05 C-14.11.08 C+E-09.12.11 D-13.13.2999 :D


Post Wysłano: 14 sie 2013, 18:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5085
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Cytuj:
Mimo tego pokusił bym się o to, że pojazd czerwonej strzałki (spod znaku stop) są w sytuacji równorzędnej. Bociek wyraźnie wykazał. że złotawy pojazd ustępuje dla czarnej strzałki jednak z tej perspektywy nie jest możliwe aby pojazd z czerwonej strzałki zauważył, że pojazd złotawy ma podobną sytuację do niego.
Otóż to!!! ale po co w tej sytuacji pojazd z czerwonej strzałki ma widzieć znak tego z prawej???
Jeżeli widzi to OK, natomiast jak nie widzi to i tak kłania się reguła prawej ręki i obowiązek ustąpienia pojazdom z prawej strony :D
Cytuj:
Napisałeś na tym zdjęciu tak: "znak ustąp tyczy się złączenia dróg. nie skrzyżowania"

Dlatego na tym zdjęciu...... Obrazek
ewidentnie widać, że prawa krawędź ulicy 3 Maja łączy się z lewą krawędzią ulicy Żwirki i Wigury - więc z perspektywy tego zdjęcia jest to jedno skrzyżowanie :)
Cytuj:
tu napisałeś"bo linia zatrzymania jest tu gdzie jest, a nie przy krawężniku"
czyli rozumiem, że gdyby drogowcy namalowali linie tam gdzie ty, to byłoby to jedno skrzyżowanie, a w ten sposób linia je rozdzieliła :lol:

Oni po prostu nie mogli inaczej jej namalować pod kątem prostym tak jak to jest wymagane do znaku STOP, ze względu na to, że prawa krawędź tej ulicy jest dłuższa od osi jezdni.
I to, że ktoś zatrzymał się przed linią bezwzględnego zatrzymania raz(bo tak nakazuje przepis) nie oznacza, że nie może zatrzymać się jeszcze raz za nią, żeby mieć lepszą widoczność (tak jak w tym przypadku) i ustąpić pierwszeństwa pojazdom z prawej strony!
Cytuj:
dokładnie obejrzeć skrzeżowanie z każdej strony na mapie google.
Tak......na pewno wjeżdżając do nieznanego miasta, będę najpierw ogladał skrzyżowanie z każdej stony i najlepiej na Google maps :) Ludzie my mamy poruszać się po drogach po znakach widocznych z naszej strony. Chyba, że ktoś ukradł znak albo nie było go wcale, wtedy warto zobaczyć znak z innej strony :P
Cytuj:
Drogowcy powinni postawić znak ustąp pierwszeństwa zaraz za latarnia i było by wszystko jasne.
Widzę, że jedynie grzegor9 zna się tu na przepisach i panowie z forum prawo jazdy :lol:

najlepsze jest to że grzegor9 przyznał mi rację - więc o co chodzi?

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 14 sie 2013, 20:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 sie 2013, 21:59
Posty: 5
Samochód: Fiacik

Cytuj:
Pojazd od znaku stop i ten "złotawy" stoją dość daleko od siebie. Mimo tego pokusił bym się o to, że pojazd czerwonej strzałki (spod znaku stop) są w sytuacji równorzędnej.
Ooo....patrz mi też przyznał rację 8)

nicko999 jak masz możliwość zapytaj się taksiarzy, kto tam ma pierwszeństwo? Oni na 100% wiedzą. :roll:

_________________
A-26.05.08 B-03.10.05 C-14.11.08 C+E-09.12.11 D-13.13.2999 :D


Post Wysłano: 14 sie 2013, 22:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 cze 2010, 19:03
Posty: 352
GG: 7049820

Cytuj:
Cytuj:
Mimo tego pokusił bym się o to, że pojazd czerwonej strzałki (spod znaku stop) są w sytuacji równorzędnej. Bociek wyraźnie wykazał. że złotawy pojazd ustępuje dla czarnej strzałki jednak z tej perspektywy nie jest możliwe aby pojazd z czerwonej strzałki zauważył, że pojazd złotawy ma podobną sytuację do niego.
Otóż to!!! ale po co w tej sytuacji pojazd z czerwonej strzałki ma widzieć znak tego z prawej???
Jeżeli widzi to OK, natomiast jak nie widzi to i tak kłania się reguła prawej ręki i obowiązek ustąpienia pojazdom z prawej strony :D
Zasada prawej ręki jest wtedy kiedy pojazdy są względem siebie w sytuacji równorzędnej. Pojazd spod czerwonej strzałki, za żadne skarby nie oceni tego, że jest w takiej.
Po co ma czerwony ma widzieć znak tego z prawej? A no po to aby ocenić sytuację. A może nie widzi go dlatego, że wjeżdżając na ulicę 3 maja jest już na drodze z pierwszeństwem i już nie jest to mu potrzebne A ulica żwirki i wigury to po prostu wlot do ulicy 3 maja z której jadący ma każdemu ustąpić pierwszeństwa.

_________________
W internecie jest wielu oszustów, przelej mi 10 zł, a powiem Ci jak ich uniknąć.


Post Wysłano: 15 sie 2013, 10:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 sie 2013, 21:59
Posty: 5
Samochód: Fiacik

Cytuj:
Zasada prawej ręki jest wtedy kiedy pojazdy są względem siebie w sytuacji równorzędnej.
I tak też jest w tej sytuacji.
Cytuj:
Pojazd spod czerwonej strzałki, za żadne skarby nie oceni tego, że jest w takiej.
Spójrz na to zdjęcie.
Cytuj:
Wystarczy, że pojazd spod czerwonej strzałki podjedzie do krawędzi drogi poprzecznej ( czyli ulicy Żwirki i Wigury) i jest w stanie zauważyć ustąp pierwszeństwa! Znak stoi jakieś 5-7m od przejścia dla pieszych. Na dole jest szary pojazd, który już przekroczył krawędź drogi poprzecznej i z jego miejsca już doskonale widać znak.
Powtarzam jeszcze raz: zatrzymałeś się raz przed linią, masz ograniczoną widoczność to zatrzymaj się drugi raz za linią!

Cytuj:
A może nie widzi go dlatego, że wjeżdżając na ulicę 3 maja jest już na drodze z pierwszeństwem i już nie jest to mu potrzebne
Przecież bociek1989 wyraźnie napisał, że znak ustąp dotyczy złączenia się dróg. Czy ty też masz wadę wzroku i nie widzisz , że te dwie ulicę się łączą i tworzą skrzyżowanie? Widać to na zdjęciu, które zamieściłem dwa posty wyżej.
Cytuj:
A ulica żwirki i wigury to po prostu wlot do ulicy 3 maja z której jadący ma każdemu ustąpić pierwszeństwa.
Cytuj:
Mimo tego pokusił bym się o to, że pojazd czerwonej strzałki (spod znaku stop) są w sytuacji równorzędnej.
Nie wiem czy zauważyłeś, ale razem z bociek1989 ZAPRZECZACIE SAMYM SOBIE

_________________
A-26.05.08 B-03.10.05 C-14.11.08 C+E-09.12.11 D-13.13.2999 :D


Ostatnio zmieniony 15 sie 2013, 10:51 przez Ogrodnik, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 15 sie 2013, 10:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5085
Samochód: orange i grafitowy

do ogrodnik:
proponuję byś dokładnie przeczytał cały temat i uzmysłowił sobie że piszesz DWÓCH skrzyżowaniach gdzie jedno jest ze znakiem STOP na podporządkowanej, a drugie jest z linią zatrzymania bez widocznego znaku stop.
oba znajdują się w bezpośredniej bliskości ale nie stanowią jednego skrzyzowania tylko DWA.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 15 sie 2013, 10:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 sie 2013, 21:59
Posty: 5
Samochód: Fiacik

Ale jak uzmysławiam sobie to skrzyżowanie na podstawie tego co wy piszecie! A, że wasze wypowiedzi nie są konsekwentne i czasem są to czyste paradoksy to już nie moja wina. Czemu na forum prawo jazdy stwierdzili, że to ten z prawej ma jednak pierwszeństwo? Czyżby instruktorzy nauki jazdy nie znali się na przepisach albo znali je gorzej od kierowców zawodowych?

A i jeszcze jedno do zzx. Ty też zaprzeczasz samemu sobie :P
Cytuj:
zwracam ci kolejny raz uwagę że masz patrzeć na swoje znaki, a nie na znaki, które są na ulicach poprzecznych.
Cytuj:
proponuję popatrzeć do ustawy prawo o rucho drogowym oraz dokładnie obejrzeć skrzeżowanie z każdej strony na mapie google. potem zapraszam do dyskusji

_________________
A-26.05.08 B-03.10.05 C-14.11.08 C+E-09.12.11 D-13.13.2999 :D


Ostatnio zmieniony 15 sie 2013, 10:55 przez Ogrodnik, łącznie zmieniany 2 razy.

Post Wysłano: 15 sie 2013, 10:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5085
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Ale jak uzmysławiam sobie to skrzyżowanie na podstawie tego co wy piszecie! A, że wasze wypowiedzi nie są konsekwentne i czasem są to czyste paradoksy to już nie moja wina. Czemu na forum prawo jazdy stwierdzili, że to ten z prawej ma jednak pierwszeństwo? Czyżby instruktorzy nauki jazdy nie znali się na przepisach albo znali je gorzej od kierowców zawodowych?
chłopie KTÓRY z prawej?

popatrz na pierwsze posty i dopiero dyskutuj.
wystarczy że rozjechał się temat i by cokolwiek zobaczyć trzeba cudować z powiększeniem ekranu.
pisałem ci popatrz na mapy google tak ja to zrobiłem i wtedy zapraszam do dyskusji. :/

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 15 sie 2013, 13:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 cze 2010, 19:03
Posty: 352
GG: 7049820

Cytuj:
Cytuj:
A może nie widzi go dlatego, że wjeżdżając na ulicę 3 maja jest już na drodze z pierwszeństwem i już nie jest to mu potrzebne
Przecież bociek1989 wyraźnie napisał, że znak ustąp dotyczy złączenia się dróg. Czy ty też masz wadę wzroku i nie widzisz , że te dwie ulicę się łączą i tworzą skrzyżowanie? Widać to na zdjęciu, które zamieściłem dwa posty wyżej.
Mówię tu o sytuacji, że znakiem poziomym stop pojazdu złotawego. To, że tamte drogi się łączą to jest pewne.
Cytuj:
Cytuj:
Pojazd spod czerwonej strzałki, za żadne skarby nie oceni tego, że jest w takiej.
Spójrz na to zdjęcie.
Cytuj:
Wystarczy, że pojazd spod czerwonej strzałki podjedzie do krawędzi drogi poprzecznej ( czyli ulicy Żwirki i Wigury) i jest w stanie zauważyć ustąp pierwszeństwa!
A czy wówczas złotawy widzi w jakiej jest sytuacji skoro ma przed sobą linie stopu? Widzi skąd przyjechał czerwony, a tym bardziej jaki miał znak? Sytuacja bardzo "ułatwia" mu widoczność :) Stojące auto, budynek.
Cytuj:
Wystarczy, że pojazd spod czerwonej strzałki podjedzie do krawędzi drogi poprzecznej ( czyli ulicy Żwirki i Wigury) i jest w stanie zauważyć ustąp pierwszeństwa! Znak stoi jakieś 5-7m od przejścia dla pieszych.
Cytuj:
Przecież bociek1989 wyraźnie napisał, że znak ustąp dotyczy złączenia się dróg. Czy ty też masz wadę wzroku i nie widzisz , że te dwie ulicę się łączą i tworzą skrzyżowanie? Widać to na zdjęciu, które zamieściłem dwa posty wyżej.
Widać, że sam sobie też przeczysz.

_________________
W internecie jest wielu oszustów, przelej mi 10 zł, a powiem Ci jak ich uniknąć.


Post Wysłano: 15 sie 2013, 21:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 mar 2013, 0:02
Posty: 65
GG: 502603
Samochód: Sam jesteś samochód.
Lokalizacja: Szczecin

To ja standardowo odpowiem OBRAZKIEM.

Linia stop ma to do siebie że znajduje się BEZPOŚREDNIO przy krawędzi drogi z pierwszeństwem. Wniosek prosty,po drugiej stronie linii zatrzymania jest droga z pierwszeństwem (w tym przypadku) lub skrzyżowanie. Gdyby ta linia była bezpośrednio przy drodze z prawej to rozumiem, w tym przypadku bym ustępował bo wystąpiłoby skrzyżowanie z tą drogą. Jednak jest tam taki kawał że uznanie tego za jedno skrzyżowanie to kwestia barrdzo sporna. Więcej argumentów w obrazku. A na przyszłość sobie wypraszam i proszę ze mnie debila nie robić, bo ja w żadnym momencie nie zaprzeczyłem sobie jak to uznałeś.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: