Autor
Wiadomość
Tytuł: Odbiór prawka
Post Wysłano: 13 gru 2011, 20:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2011, 10:24
Posty: 42
GG: 5459900

Witam mam pytanko zdałem kat C+E, prawko już jest wyrobione i czeka w urzędzie do odbioru, jednak ja go nie chcę odbierać bo za jakieś 2 tyg będę musiał składać wniosek o wpisanie mi do prawka Kwalifikacji wstępnej na przewóz rzeczy, i teraz moje pytanko brzmi, skoro nie odbiore tego prawka z C+E, czy jak wyrobią mi ponownie prawko z przewozem rzeczy, to w tym momecie w urzedzie będą 2 prawka, czy będę musiał odebrać oba czy ostatnie ??

_________________
SZUKAM PRACY
JAKO kierowca C+E kraj i zagranica


Post Wysłano: 13 gru 2011, 20:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sty 2011, 17:02
Posty: 207
GG: 11
Samochód: Opel
Lokalizacja: Papenburg/Niemcy

Proponowałbym zadzwonić do macierzystego Wydziału Komunikacji. Koszt minimalny, a uzyskasz 100% pewne info :]


Post Wysłano: 13 gru 2011, 20:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5950

A zapłaciłeś? Jeśli tak, to pieniądze przepadły, możesz odebrać, pewnie jak nie odbierzesz teraz, to razem z tym drugim.


Post Wysłano: 13 gru 2011, 21:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2011, 10:24
Posty: 42
GG: 5459900

Nic nie płaciłem po egzaminie nie odebrałem do tej pory prawka, niedługo mam egzamin na przewóz rzeczy i tak właśnie mnie interesuje czy będę musiał odebrać 2 prawka czy ostatnie.

_________________
SZUKAM PRACY
JAKO kierowca C+E kraj i zagranica


Post Wysłano: 13 gru 2011, 21:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 sie 2011, 17:46
Posty: 602
Samochód: cerwone eFHa
Lokalizacja: Wieś Blisko Radomia

Prawdopodobnie płacisz za oba. Marcin jak zdał C to zaznaczył, że czeka z wydaniem do C+E. W dokumentach to było i owszem, ale jakaś urocza pani za biurkiem zapomniała ten fakt odnotować na teczce, dzięki czemu poszedł odebrać C+E, a kazali mu zapłacić za dwa dokumenty.. Wykłócił się w WK sporo, bo baba stwierdziła "że WK zapłacił za ten dokument, bo został on wyrobiony", a Marcin twardo swoje "ale ja się nie prosiłem o dwa". W końcu się udało i koszty poniósł jedynie za C+E, bo nie jego wina, ze ludzie niekompetentni się tym zajmują.
Jutro się wybieram do WK zapytać , czy jest możliwość, żeby po przyjściu dokumentów z WORD wstrzymali procedurę wyrabiania PJ, oczywiście na mój wniosek, do momentu, w którym nie przyniosę im papierów z KW do wbicia, żeby wszystko poszło za jednym razem i po cenie jednego plastiku. Szkoda w ciągu 2 lat płacić za 4 plastiki :twisted:

_________________
"Uwielbiam swój zawód. A kto swojego nie lubi, ten sam sobie winien."
http://kierowniczka.blogspot.com/ - Blog Dziewczyny w Ciężarówce :)


Post Wysłano: 13 gru 2011, 21:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 wrz 2011, 19:35
Posty: 48
GG: 0
Lokalizacja: Rzeszów

Jak zdasz egzamin na przewóz rzeczy to z dokumentami ( tą kwalifikacją ) badaniami (psychotesty) idziesz do urzędu i wyrabiasz jedno prawo jazdy jak i jednej opłaty dokonujesz. Także poczekaj do egzaminu ;) bynajmniej ja tak robie ;)

Ps: U mnie w WK jak byłem to poprostu dopóki nie zapłace to sobie leży ( wnioski o zdanych egzaminach)


Post Wysłano: 13 gru 2011, 21:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2011, 10:24
Posty: 42
GG: 5459900

Właśnie o to mi chodzi że w ciągu roku odbiera sie 3-4 razy prawko żeby to jeszcze było tanie w Lublinie 85 zł :/ czyli prawdopodobnie będę musiał 2 odebrać ? albo będę palił głupka że składałem wniosek o nie wyrabianie wcześniejszego :)

_________________
SZUKAM PRACY
JAKO kierowca C+E kraj i zagranica


Post Wysłano: 13 gru 2011, 22:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 sie 2011, 17:46
Posty: 602
Samochód: cerwone eFHa
Lokalizacja: Wieś Blisko Radomia

Cytuj:
Jak zdasz egzamin na przewóz rzeczy to z dokumentami ( tą kwalifikacją ) badaniami (psychotesty) idziesz do urzędu i wyrabiasz jedno prawo jazdy jak i jednej opłaty dokonujesz. Także poczekaj do egzaminu ;) bynajmniej ja tak robie ;)

Ps: U mnie w WK jak byłem to poprostu dopóki nie zapłace to sobie leży ( wnioski o zdanych egzaminach)
Odniosę się do wytłuszczonego :) Niestety nie mamy jedności procedur w WK w całym kraju. I właśnie w ten sposób Ty możesz zaoszczędzić , bo zbierasz stertę papierków i wyrabiasz raz, a np. WK Białobrzegi śle wszystko na łeb na szyję do PWPW jak tylko dostanie coś z WORDu :mrgreen: Podejrzewam, że skoro concretny nie chce płacić za C+E, tylko C+E z kodem 95, to jego WK jest akurat z tych, co ślą cokolwiek im przyślą ;)

_________________
"Uwielbiam swój zawód. A kto swojego nie lubi, ten sam sobie winien."
http://kierowniczka.blogspot.com/ - Blog Dziewczyny w Ciężarówce :)


Post Wysłano: 13 gru 2011, 22:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 cze 2009, 19:33
Posty: 1085
GG: 2300025
Samochód: 106.530 SC
Lokalizacja: ZSW, ZGL, ZS

Dokument został już wydrukowany, więc należy zapłacić za ten "oczekujący" i następny.
Zawsze, przed rozpoczęciem procedury należy napisać wniosek, aby zawieszono produkcję z powodu kontynuacji dalszego zdobywania uprawnień.


Post Wysłano: 13 gru 2011, 22:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 maja 2006, 15:09
Posty: 57
Lokalizacja: Kontenery Gdynia

Co urząd to obyczaj .. niektóre urzędy wysyłają do pwpw papiery od razu po otrzymaniu z wordu a niektóre po otrzymaniu wpłaty w kasie urzędu.. u mnie wysyłają od razu więc jedyną możliwością na przetrzymanie dokumentów (przynajmniej w olsztynie tak jest) jest po zdanym egzaminie zgłoszenie chęci przetrzymania dokumentów w WORD'zie... word nie wysyła dokumentów do urzędu miasta puki my tego nie zapragniemy bo jak już wyśle to przepada .. niektóre urzędy czekają na przedpłatę za prawko i wysyłają do pwpw dopiero jak się w płaci wtedy można odłożyć produkcje dokumentu u nich ... musisz iść się dowiedzieć albo zadzwonić ... ;)

_________________
A,B,C,C+E + KW.


Post Wysłano: 14 gru 2011, 9:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2011, 10:24
Posty: 42
GG: 5459900

Niestety w Lublinie wyrabiają bez wpłaty, więc będę musiał odebrać dwa prawka :/

_________________
SZUKAM PRACY
JAKO kierowca C+E kraj i zagranica


Post Wysłano: 14 gru 2011, 14:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 sie 2011, 17:46
Posty: 602
Samochód: cerwone eFHa
Lokalizacja: Wieś Blisko Radomia

Najlepiej by było, gdyby każdy pilnował tego we własnym zakresie, tak jak jest to z KW. Zdasz - sam zanosisz papierki kiedy się to Tobie podoba. W WORDzie mogliby pytać, czy standardowa procedura wysyłania, czy ktoś chce zrobić to na swoją rękę, bo czeka na KW. Ale pewnie wtedy by się jakieś machlojki zaraz w naszym kochanym kraju pojawiły i lewe papiery :twisted:

_________________
"Uwielbiam swój zawód. A kto swojego nie lubi, ten sam sobie winien."
http://kierowniczka.blogspot.com/ - Blog Dziewczyny w Ciężarówce :)


Post Wysłano: 14 gru 2011, 15:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2011, 10:24
Posty: 42
GG: 5459900

Jakie papiery musze zanieść do urzędu jak zdam KW ?? zapewne informacje o zdanym egzaminie do tego psychotesty i coś jeszcze ??? bo jeśli trzeba badania lekarskie to word zabrał mi je przy zdawaniu C+E i nie oddał.

_________________
SZUKAM PRACY
JAKO kierowca C+E kraj i zagranica


Post Wysłano: 14 gru 2011, 15:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 sie 2011, 17:46
Posty: 602
Samochód: cerwone eFHa
Lokalizacja: Wieś Blisko Radomia

Cytuj:
Przed otrzymaniem Świadectwa Kwalifikacji Zawodowej musisz wykonać badania lekarskie i badania psychologiczne a następnie z trzema dokumentami (Świadectwo Kwalifikacji Zawodowej, orzeczenie lekarskie, orzeczenie psychologiczne) i zdjęciem udać się do swojego wydziału komunikacji aby dokonać wymiany prawa jazdy i uzyskać w nim wpis posiadanych uprawnień.
Te badania, które Tobie zabrał WORD leżą w WK. Niestety muszę Cię zmartwić - musisz zrobić całkiem inne badania. W dodatku przed egzaminem KW. Przeczytaj z linka poniżej.

http://www.kwalifikacja-wstepna.pl/bada ... arskie.php

_________________
"Uwielbiam swój zawód. A kto swojego nie lubi, ten sam sobie winien."
http://kierowniczka.blogspot.com/ - Blog Dziewczyny w Ciężarówce :)


Post Wysłano: 14 gru 2011, 15:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 cze 2010, 19:03
Posty: 352
GG: 7049820

Podczas robienia badań na prawo jazdy mogłeś chyba poprosić o zaświadczenie do KW.

_________________
W internecie jest wielu oszustów, przelej mi 10 zł, a powiem Ci jak ich uniknąć.


Post Wysłano: 14 gru 2011, 16:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2011, 10:24
Posty: 42
GG: 5459900

Cytuj:
Cytuj:
Przed otrzymaniem Świadectwa Kwalifikacji Zawodowej musisz wykonać badania lekarskie i badania psychologiczne a następnie z trzema dokumentami (Świadectwo Kwalifikacji Zawodowej, orzeczenie lekarskie, orzeczenie psychologiczne) i zdjęciem udać się do swojego wydziału komunikacji aby dokonać wymiany prawa jazdy i uzyskać w nim wpis posiadanych uprawnień.
Te badania, które Tobie zabrał WORD leżą w WK. Niestety muszę Cię zmartwić - musisz zrobić całkiem inne badania. W dodatku przed egzaminem KW. Przeczytaj z linka poniżej.

http://www.kwalifikacja-wstepna.pl/bada ... arskie.php

Badania lekarskie posiadam oraz psychotesty, więc z tego co wyczytałem to właśnie te potrzeba, troche szkoda wydać 3 tys na KW zdać egzamin a potem się dowiedzieć że nie jestes zdolny do pracy w transporcie :)

_________________
SZUKAM PRACY
JAKO kierowca C+E kraj i zagranica


Post Wysłano: 14 gru 2011, 16:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 maja 2006, 15:09
Posty: 57
Lokalizacja: Kontenery Gdynia

Pamiętaj, że te badania które były potrzebne do kategorii PJ są od zwykłego lekarza internisty a Ty potrzebujesz badań od lekarza medycyny pracy ;)

_________________
A,B,C,C+E + KW.


Post Wysłano: 14 gru 2011, 17:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2011, 10:24
Posty: 42
GG: 5459900

Cytuj:
Pamiętaj, że te badania które były potrzebne do kategorii PJ są od zwykłego lekarza internisty a Ty potrzebujesz badań od lekarza medycyny pracy ;)

Czy chodzi o to zaświadczenie poniżej bo już zgłupiałem, robiłem badania lekarskie żebym mógł zrobić C oraz C+E, jak zaczołem KW zrobiłem właśnie to badanie poniżej, i teraz jeszcze mam jakieś robić ???


Obrazek

_________________
SZUKAM PRACY
JAKO kierowca C+E kraj i zagranica


Post Wysłano: 14 gru 2011, 18:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 maja 2010, 0:20
Posty: 283
GG: 0
Samochód: mercedes 124 200D
Lokalizacja: Chełm

Musisz mieć jeszcze orzeczenie od lekarza medycyny pracy o podobnej treści tj "na podstawie art 39k i 39m [...] brak przeciwskazań do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy"


Post Wysłano: 14 gru 2011, 18:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sty 2011, 17:02
Posty: 207
GG: 11
Samochód: Opel
Lokalizacja: Papenburg/Niemcy

bially33 jak ono wygląda? Zrobiłem ostatnio badania, ale zaczynam mieć wątpliwości czy dali mi zaświadczenie na dobrym druku :/


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: