Strona 7 z 21 [ Posty: 406 ] Przejdź na stronę Poprzednia 15 6 7 8 921 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 12 maja 2013, 18:03

Miałem okazję pracować dla nich dwa lata temu, ale się nie zdecydowałem. Mają linie do Norwegii, Szwecji, Szwajcarii i Włoch. Mają też antenę właśnie do Białegostoku.


Post Wysłano: 03 cze 2013, 13:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

o coś się ruszyło.
w trakcie są rozmowy z jednym z pracodawców, który chce zlecić kursy na kat. D dając gwarancję pracy.
zobaczymy co z tego wyjdzie, bo na razie to wstępne, luźne gadki, ale kto wie.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 03 cze 2013, 17:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lis 2012, 10:09
Posty: 36
Samochód: Mercedes Sprinter 519
Lokalizacja: Kraków

Cytuj:
o coś się ruszyło.
w trakcie są rozmowy z jednym z pracodawców, który chce zlecić kursy na kat. D dając gwarancję pracy.
zobaczymy co z tego wyjdzie, bo na razie to wstępne, luźne gadki, ale kto wie.
Dziwne bo do którego przewoźnika nie pójdziesz pytać o pracę ten na samym początku zada pytanie o doświadczenie. Zresztą tak powinno być by poziom bezpieczeństwa przewozów na dalekich liniach regularnych stał relatywnie na wysokim poziomie.


Post Wysłano: 03 cze 2013, 18:22

Cytuj:
o coś się ruszyło.
w trakcie są rozmowy z jednym z pracodawców, który chce zlecić kursy na kat. D dając gwarancję pracy.
zobaczymy co z tego wyjdzie, bo na razie to wstępne, luźne gadki, ale kto wie.
Gwarancję pracy czy gwarancję umowy - zlecenie? Mam oczywiście na myśli MPK Wrocław, w którym bardzo brakuje kierowców, a polityka zatrudnienia nadal przewiduje śmieciówkę...


Post Wysłano: 03 cze 2013, 19:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lut 2006, 19:03
Posty: 1152
GG: 13363123
Samochód: DAF
Lokalizacja: Żywiec

A po jakim okresie w tym MPK można dostać stałą umowę?

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=JaABO0GSHvg

http://www.youtube.com/watch?v=eAfp3mZD ... ature=plcp


Post Wysłano: 03 cze 2013, 20:13

Cytuj:
A po jakim okresie w tym MPK można dostać stałą umowę?
Jeśli masz znajomości to po 2-3 miesiącach. Znajomy dostał po dwóch latach... Ja po roku powiedziałem dość i odszedłem stamtąd. W miesiącach zimowy była porażka: 2 dni pracy od planisty, 15 dni pracy od dyspozytora na telefon gdzie o 20 dowiadywałeś się, że pracujesz od 4 rano, albo o 16 dowiadywałeś się, że na 20 na nockę... Niepoważna firma.


Post Wysłano: 24 lip 2013, 9:57

Odświeżę temat.

Obserwując wrocławski rynek pracy dla kierowców autobusów śmiało można stwierdzić, że zaczyna brakować kierowców z kat. D. Mówimy o takich, którzy chcą pracować, a nie tylko posiadają prawo jazdy.

W firmie, w której pracuję są kłopoty ze znalezieniem kierowców, w bardzo podobnej firmie, gdzie od wieków zatrudniali tylko na samozatrudnieniu, teraz oferują umowę o pracę za ok. 2500 zł netto.

MPK Wrocław też cierpi na braki kadrowe, a do końca roku ma odejść kolejnych kilkudziesięciu kierowców na emerytury zatem śmiało można stwierdzić, że praca jest.

Kwestia tylko tego jaka firma i jakie warunki oferuje.


Post Wysłano: 26 lip 2013, 22:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 lip 2013, 22:17
Posty: 4

Skoro brakuje im kierowców to czemu nie zgłoszą tego do PUP? Przecież urząd może gratis wysłać na prawko, ale pod warunkiem, że takie osoby znajdą pracę. Myślę, że im tak wygodnie.


Post Wysłano: 27 lip 2013, 0:03
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2007, 16:06
Posty: 2139
GG: 6845711
Samochód: prawo fotelowiec
Lokalizacja: Gryfino

W Szczecinie pewna firma oferuję szkolenie z zakresu kwalifikacji wstępnej, prawo jazdy c+e i po tym jeszcze załatwiają pracę.

_________________
www.flickr.com/marekjastrzebski


Post Wysłano: 27 lip 2013, 9:16

Cytuj:
Skoro brakuje im kierowców to czemu nie zgłoszą tego do PUP? Przecież urząd może gratis wysłać na prawko, ale pod warunkiem, że takie osoby znajdą pracę. Myślę, że im tak wygodnie.
Z bardzo prostej przyczyny: nie wszyscy kierowcy dają radę i nie wszystkim ta praca się podoba.


Post Wysłano: 28 lip 2013, 18:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 lip 2013, 22:17
Posty: 4

Cytuj:
Cytuj:
Skoro brakuje im kierowców to czemu nie zgłoszą tego do PUP? Przecież urząd może gratis wysłać na prawko, ale pod warunkiem, że takie osoby znajdą pracę. Myślę, że im tak wygodnie.
Z bardzo prostej przyczyny: nie wszyscy kierowcy dają radę i nie wszystkim ta praca się podoba.
W dzisiejszych czasach raczej się nie robisz to co ci się podoba, ale to co jest jako tako płatne. Faktem jest, że wielu to przerasta, bo znam takich zapaleńców, którzy myśleli, że jak walką km na osobówce, to wagę ciężką opanują w kilka chwili. Zrobili prawko z UP, a teraz nawet siłą nie wlezą do niczego co ma pow. 3,5, bo się boją - bo duże, bo mało zwrotne, bo to, bo tamto.


Post Wysłano: 06 sie 2013, 12:59

Obrazek


Post Wysłano: 06 sie 2013, 21:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

http://www.mzk.jgora.pl/pl/poszukujemy- ... ogloszenie

Bezrobocie maleje od 5 miesięcy i oby ten trend utrzymał się jak najdłużej.

_________________
Czerwone i bure


Post Wysłano: 06 sie 2013, 22:16

Kwestia tego ile płacą.


Post Wysłano: 07 sie 2013, 1:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lip 2008, 12:50
Posty: 437
GG: 0
Lokalizacja: Szzzztolyca

Cytuj:
Cytuj:
A po jakim okresie w tym MPK można dostać stałą umowę?
Jeśli masz znajomości to po 2-3 miesiącach. Znajomy dostał po dwóch latach... Ja po roku powiedziałem dość i odszedłem stamtąd. W miesiącach zimowy była porażka: 2 dni pracy od planisty, 15 dni pracy od dyspozytora na telefon gdzie o 20 dowiadywałeś się, że pracujesz od 4 rano, albo o 16 dowiadywałeś się, że na 20 na nockę... Niepoważna firma.
Takich cwaniakowatych firemek jest dużo, dużo i jeszcze więcej :!:
Najlepiej by było jak byś przywiązał się łańcuchem do budki dyspozytora i na każdę gwizdnięcie przybiegał jak posłuszny kundelek, a on może da ci kaszankę, albo kawałek wczorajszej kiełbasy :mrgreen:


Kiedyś pracowałem w firmie spod Warszawy, która wykonywała zlecenia na terenie Warszawy :!:
Kierowców z Warszawy było może z 10-ciu, a reszta z całej Polski , a najwięcej z Ukrainy :!: :!: :!:
Szczególnie Ukraińców robili w trąbę obiecując im wspaniałe zarobki i darmowe mieszkanie (w barakach z lat '50, które same rozpadały się ze starości).....
Po pewnym czasie Ukraińcy zrobili STRAJK i odzyskali część obiecanych pieniędzy GOTÓWKĄ, a pozostali spakowali manatki i zrezygnowali z pracy u Oszusta.

Kierowców Autobusów zawsze brakowało i dalej brakuje, ale nikt tego nie mówi, bo po co :?:
Zawsze znajdzie się jakiś dureń do oszukania i bałagan sie kręci :mrgreen:

_________________
B - B+E - C - C+E - D - D+E - CDL i kilka innych ..... :-)
Wg. Nikodema Dyzmy § 13 ¼
NIKT Ci tyle nie da, co Kierownik Ci OBIECA !
oraz --> S T O P parówkowym skrytożercom !!!


Post Wysłano: 07 sie 2013, 1:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lip 2008, 12:50
Posty: 437
GG: 0
Lokalizacja: Szzzztolyca

Cytuj:
http://www.mzk.jgora.pl/pl/poszukujemy- ... ogloszenie

Bezrobocie maleje od 5 miesięcy i oby ten trend utrzymał się jak najdłużej.
:?: :?: :?:
A dlaczego poszukują nowych kierowców :?:
Aż tak dużo nowych autobusów przybyło :?:

Bo Ja nie wierzę w to, aby duża ilość Kierowców nagle odchodziła dobrowolnie na Emeryturę :?:

_________________
B - B+E - C - C+E - D - D+E - CDL i kilka innych ..... :-)
Wg. Nikodema Dyzmy § 13 ¼
NIKT Ci tyle nie da, co Kierownik Ci OBIECA !
oraz --> S T O P parówkowym skrytożercom !!!


Post Wysłano: 07 sie 2013, 6:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
...Bo Ja nie wierzę w to, aby duża ilość Kierowców nagle odchodziła dobrowolnie na Emeryturę :?:
no niestety we wrocławskim MPK średnia wieku kierowców jest zbliżona do średniej wieku pensjonariuszy domu opieki społecznej.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 07 sie 2013, 9:35

Cytuj:
no niestety we wrocławskim MPK średnia wieku kierowców jest zbliżona do średniej wieku pensjonariuszy domu opieki społecznej.
Będąc w trakcie kursu prawa jazdy kat. D i kwalifikacji wstępnej w 2010 r. rozmawiałem z kierowcą z wrocławskiego MPK. Powiedział, że w 2013 r. będzie bardzo dużo kierowców odchodziło na emeryturę i to się rzeczywiście dzieje. W MPK obecnie brakuje bardzo kierowców, ale firma i tak sobie w kulki leci i oferuje umowę - zlecenie.


Post Wysłano: 07 sie 2013, 13:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 cze 2009, 19:33
Posty: 1085
GG: 2300025
Samochód: 106.530 SC
Lokalizacja: ZSW, ZGL, ZS

Cytuj:
firma i tak sobie w kulki leci i oferuje umowę - zlecenie.
Nikt nie zmusza, a firma wykorzystuje.
W moich okolicach wszyscy się znają i jak u jednego nie masz roboty, a chcesz coś porobić, to idziesz do drugiego na jeden strzał i wszyscy zadowoleni. Jeśli jesteś na zleceniu, to tylko firma robi sobie problem nic Ci nie gwarantując. Bo Ty, jeśli potrafisz jeździć, to pracę sobie znajdziesz bez większego wysiłku.

Inna sprawa, że jeżdżąc tylko na miejskich sam się ograniczasz. Robisz nawyki i kilka "zmysłów" się zatraca (jak sprawdzenie wysokości mostów, czy po prostu obsługa pojazdu). Zazwyczaj miejscy wymiękają na turystyce. A więc nie mając większego wyboru, wracają na miejskie i tam tańczą, jak im zagrają. Kółko się zamyka.


Post Wysłano: 07 sie 2013, 15:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lut 2006, 19:03
Posty: 1152
GG: 13363123
Samochód: DAF
Lokalizacja: Żywiec

Cytuj:
Kwestia tego ile płacą.
U nas w MZK koło dwójki z przodu wychodzą. Busiarze płacą po 8-10 zł./h.
Największym problemem u prywaciarza jest jednak system pracy. Jeździsz rano jak jest szczyt, potem po południu znowu w szczycie. Niby się nie urobisz ale cały dzień do d..py, bo praktycznie od rana do wieczora. Oczywiście za stanie jet niższa stawka niż za jazdę.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=JaABO0GSHvg

http://www.youtube.com/watch?v=eAfp3mZD ... ature=plcp


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 7 z 21 [ Posty: 406 ] Przejdź na stronę Poprzednia 15 6 7 8 921 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: