Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 05 sie 2011, 4:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sie 2011, 3:59
Posty: 3
GG: 0
Samochód: Scania

Jaka szkole polecacie w Krakowie? Zastanawialem sie nad Rolminexem maja tam Iveco Stralisa z naczepa i podstawiaja ten zestaw na egzamin,prosilbym o opinie jesli ktos tam sie uczyl..


Post Wysłano: 05 sie 2011, 13:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 cze 2010, 10:24
Posty: 72
GG: 0
Samochód: Hulajnoga

Ja właśnie zrobiłem tam prawko na początku roku i jak dla mnie, to mistrzostwo świata. Było tak, że teorie zrobiłem w pięć dni: zajęcia były od poniedziałku do czwartku (w piątek wypadało Boże Narodzenie, więc trochę przyspieszyliśmy), a zajęcia od 16.00 do 19.00 lub 20.00. Praktycznie tylko dwa, albo trzy dni siedzieliśmy do oporu, raz nas puścił po godzinie, a raz siedzieliśmy tylko połowę kursu. Obecności nie sprawdzają i spokojnie idą ludziom na rękę, więc tu już kwestia Twojego podejścia do tematu. Ja wysiedziałem wszytko, bo zajęcia prowadzi taki fajny, starszy gość, z którym można sobie lajtowo pogadać, a jak nie ma "bab" na kursie to się nie kryje, ino wali prosto z mostu, "swój chłop". :D Nas akurat była trójka, z czego jeden był na "D", więc "mocna grupa". Wiadomo, czasami też tak było, że gość nam puścił film i poszedł w "maliny", ale to normalka, bo nie wszystko można opowiedzieć, czasami trzeba coś pokazać, a gość zna te filmy pewnie na pamięć.

Lekarza też mają "mega". :D Jak mi kazał czytać tablicę, to nawet nie patrzył, czy robię to dobrze, tylko nasłuchiwał, czy się nie jąkam, a sam sobie wypisywał te zaświadczenia. Kazał jeszcze ino przeczytać parę tych "kolorowych" cyferek i tyle. Zaświadczenie wywalił mi na wszystko, łącznie z autobusami i tramwajami, bo stwierdził, że "skoro płacę, to co mi będzie żałował". :D

Co do jazdy, to faktycznie, mają Stralis, ale to raczej "chłyt małketingowy", też się wtedy na to trochę nabrałem. :wink: Jest on przeznaczony na kwalifikację wstępną, z racji tego, że ma te "wszystkie systemy", czyli ABS i pochodne. "Zwykli śmiertelnicy" katują tego czerwonego Eurostara, a Stralis to chyba tylko w szczególnych przypadkach. Przynajmniej za "moich czasów" tak było. Mi tam ten Eurostara nie przeszkadzał. Problem z nim ino taki, że wsteczny lubi wyskakiwać, więc musisz się nauczyć cofać na "jednorękiego bandytę" - prawą trzymasz bieg, a lewą manewrujesz. :lol: Czasami też ten wsteczny nie wskakiwał, więc musisz zluzować i odczekać chwilę, ale to nie są jakieś wielkie problemy, IMHO. Z fotelem też chyba był jakiś mały mankament, ale pal to licho, nie pamiętam teraz, a to na pewno nic uciążliwego. Acha, bym zapomniał, co do skrzyni, to auto ma półbiegi i klasyczną przebitkę.

Ja uczyłem się na tym Eurostarze właśnie i to auto mi podstawili na egzamin. Automatycznie dzięki temu spinanie i resztę zrobiłem bez problemów, więc większego stresa miałem tylko przy łuku i na mieście. Zdałem za pierwszym razem i prawko zrobiłem dosłownie w miesiąc. Autko postawiają do MORDu dwa razy w miesiącu, coś koło bodajże 11 i 25, więc nie czeka się długo na termin, ja chyba nie czekałem dłużej niż tydzień.

Moim instruktorem był pan Mirek (więcej danych na pw, jak chcesz) - młodszy gość, dobrze tłumaczy, jak widzi, że coś nie tak, to Ci wyjaśnia, a w kwestii ustalenia terminów też zero problemu.

Ja polecam, bez dwóch zdań.


Post Wysłano: 05 sie 2011, 19:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 gru 2007, 10:34
Posty: 127
GG: 6080820
Lokalizacja: Stargard [ZST]

Teoria na Kat C+E??

_________________
''A mi się marzy moi mili trackera życie, wielkie auto i szosa gładka"

Kategoria B 06.12.2010
Kategoria C 29.09.2011
Kategoria C+E 18.01.2012
Świadectwo Kwalifikacji 11.05.2012


Post Wysłano: 05 sie 2011, 20:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 cze 2010, 10:24
Posty: 72
GG: 0
Samochód: Hulajnoga

Cytuj:
* w ramach kursu odbywa się 20 godz. zajęć teoretycznych oraz 25 godz. zajęć praktycznych
Teoria, czyli omówienie zasad ruchu, przepisów, pierwsza pomoc, zasady egzaminowania i takie tam. Chyba Ci się pomyliła teoria z testami. :wink:


Post Wysłano: 08 sie 2011, 21:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sie 2011, 3:59
Posty: 3
GG: 0
Samochód: Scania

Którego instruktora polecacie z Rolminexu?


Post Wysłano: 19 sie 2011, 17:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 sie 2011, 17:46
Posty: 17
GG: 0
Samochód: Volvo Fh 12

Auto Test ul. Aleksandry 11 tam robilem wszytskie kategorie, naprawde warto. Na C+E co prawda maja mniejsze niż na egzaminie Renault Midlum + tandem ( w MORD jest Premium), ale spokój i wiedza Pana Stanisława wszystko zrekompensuje i nie bedzie zadnych problemów na egzaminie. I nie myślcie że z naczepą (jednoosiową jak na egzaminie) jest tak latwo zdać jakby mogło sie wydawać.


Post Wysłano: 19 sie 2011, 20:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Ja od siebie mogę polecić LOK na ul. Centralnej w Krakowie. Ludzie według mnie z darem nauczania robiłem tam wszystkie kategorie było to kilka lat temu tak że nie powiem wam jakimi teraz pojazdami uczą. Pozdrawiam Wilk 09 8) .

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Post Wysłano: 20 sty 2014, 20:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 sie 2013, 11:02
Posty: 130
Samochód: TGA
Lokalizacja: Kraków

Odgrzeję kotleta żeby nie zakładać nowego tematu. Obecnie mieszkam w Krakowie, ale C+E robiłem jeszcze w Katowicach z tym że dopiero teraz udaję się na egzamin. Stąd moje pytanie - jak pójdę zapisać się na egzamin do MORD Kraków to z automatu "dostanę" Premiumkę tandem? bo o podstawianiu samochodu można mówić chyba tylko jeśli chodzi o szkoły z Krakowa? ja robiłem C+E w Bytomiu na ładnym XF-ie z naczepą ;)


Post Wysłano: 21 sty 2014, 1:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lut 2011, 20:02
Posty: 132
GG: 0
Samochód: Peugeot Boxer L3H3/ Audi a4
Lokalizacja: Kraków

jak ja robiłem CE, to było jakieś 2 lata temu, to przy zapisywaniu pytali czy chce na egzaminie mieć tandem czy naczepe.
jeśli chodzi o tandem to mają premiumki. samochód z naczepą wypożyczali od LOKu

_________________
B, BE, C, CE


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: