Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 paź 2010, 23:49
Posty: 5
GG: 0
Samochód: MAN

Witam
W Man 'ie 18.280 z 2003r mam problem z głównym wyłącznikiem prądu, otóż do tej pory jak wyjąłem kluczyk ze stacyjki to wszystkie kontrolki gasły samoczynnie,po zamontowaniu CB -zasilanie z przewodu
do radia fabrycznego po przekręceniu zapłonu przestały wskazywać wskaźniki-obrotomierz,poziomu paliwa itd.Spaleniu uległ bezpiecznik,od tych wskaźników,radio cb pracuje normalnie ,ale próba wymiany bezpiecznika na nowy kończy się jego spaleniem.Odłączyłem CB i dałem nowy bezpiecznik,wskaźniki już ok. ale nie wyłącza się prąd po wyjęciu kluczyka ze stacyjki.Świecą się kontrolki od zapłonu itd.
Gdzie znajduje się ten wyłącznik prądu,ew jak sobie z tym poradzić.proszę o jakieś sugestie.dzięki Czy w tym modelu montowana była przetwornica?radio cb przystosowane do zasilania 24v. :(


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sie 2010, 1:15
Posty: 660
GG: 0
Lokalizacja: Reykjavik

Opisz dokladnie do jakich numerow przewodow wpiales CB.
Czyli jak odepniesz CB to dalej nie chce Ci sie wylaczyc zaplon ?
Napisz jaki bezpiecznik ulega spaleniu .
Sprobuj podczas usterki nie wylaczania sie zaplonu wyjac przekaznik zaplonu 15.000 na desce bezpiecznikow ,duzy srebrny ,sa dwa .... jeden od swiecy zarowej i drugi od zaplonu . Sprawdz co sie stanie po wyjeciu i sprawdz napiecie na bocznych nozkach .


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 paź 2010, 23:49
Posty: 5
GG: 0
Samochód: MAN

Nie pamiętam jaki to bezpiecznik ale na pewno 15 A od zegarów czyli od poziomu paliwa ,powietrza i obrotomierza,jest dość dziwne!Cb wpiolem do przewodu który fabrycznie zasila radio.Przy czym cb dziala ale pali sie ten bezpiecznik co go wczesniej opisalem.Jak odlacze cb od zasilania to wszystko ok tylko nie wylancza sie zaplon,swieca się lamki,stop itd.po wyjęciu kluczyka ze stacyjki.Sprobuje z tymi przekażnikami jutro,może to przekażnik się zawiesil.Musialem zdjąć kleme z akumulatora.paranoja


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sie 2010, 1:15
Posty: 660
GG: 0
Lokalizacja: Reykjavik

Bardzo mnie ciekawi to polaczenie CB ,gdzie sie wpiales ,skoro to oryginalne podlaczenie to musi miec numery przewodow , napisz dokladnie ,ktore przewody w jakie numery podlaczyles .


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: