Auto-Mix - lod贸wki samochodowe, klimatyzatory postojowe, us艂ugi transportowe, transport mi臋dzynarodowy.

40TON.netKonektor5000.pl anteny cb radiaRegeneracja wtryskiwaczy Common Rail MAN

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 88 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3, 4, 5  Nast臋pna
Autor Wiadomo艣膰
PostWys艂ano: 04 mar 2006, 14:30 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

Samoch贸d: MP4
Wczoraj dosta艂em od naszego najbardziej do艣wiadczonego kolegi z forum dwa pliki PDF. Pierwszy z nich dotyczy odczytu oryginalnych wykres贸wek VDO (Kniezle) a drugi podstawy w艂a艣ciwej obs艂ugi tachografu.

Oto linki, z kt贸rych mo偶na pobra膰 te dokumenty

1. http://s37.yousendit.com/d.aspx?id=0UZA ... A5SBPUJI9O

2. http://s37.yousendit.com/d.aspx?id=1Q22 ... RUQ5M24ZL9

Prosz臋 si臋 powstrzyma膰 od komentarzy typu: "Kto by nie umia艂 wype艂ni膰 tarczki" (takie posty bed膮 usuwane - ju偶 ja tego dopilnuj臋 :twisted: ), albo co艣 w tym stylu i jak kogo艣 to interesuje, to dok艂adnie przeczyta膰.

Mam nadziej臋, 偶e Cyryl nie b臋dzie mia艂 mi za z艂e za publikacje tego, ale jak dobrze pami臋tam z wczorajszego czata, chcia艂 aby to si臋 znalaz艂o na forum.

:wink: :wink: :wink:

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu艂:
PostWys艂ano: 04 mar 2006, 14:55 
U偶ytkownik

Cytuj:
"Kto by nie umia艂 wype艂ni膰 tarczki"

No w艂a艣nie :twisted: :twisted: :twisted:

Ale widze 偶e ten poradnik bardzo pojemny, i du偶o "dodatkowych" informacjii jest w nim zawartych... :)

Og贸lem mo偶e si臋 bardzo przyda膰, szczeg贸lnie dla pocz膮tkuj膮cych kierwoc贸w :)

...:::Podpisy nie oddaj膮 ca艂ej prawdy... zawsze jest jaka艣 granica niepowodzenia :::...

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu艂:
PostWys艂ano: 04 mar 2006, 16:10 
U偶ytkownik

Suepr temat i super materia艂y, akurat jestem tym zainteresowany....
Pa藕dzioch mia艂e艣 naprawd臋 dobrego pomys艂a !!!

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu艂:
PostWys艂ano: 04 mar 2006, 16:31 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

GG: 0
Samoch贸d: MAN TGA XXL
Cytuj:
No w艂a艣nie Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Co Oski nieumiesz...:P To niby wydaje si臋 takie proste ale dla kogo艣 kto niemia艂 z tym nigdy styczno艣ci (czyt. z tarczkami) to mo偶e by膰 jaki艣 tam problem, Ja osobi艣cie orientuje si臋 co i jak, niedawno wypisywa艂em za tate tacho bo mu si臋 niechcia艂o wyj艣膰 z domu do auta to mnie pos艂a艂 偶eby wymieni膰, z tym 偶e widzia艂em jak inne by艂o wype艂nione to praktycznie bez problemu, ale i bez tego bym sobie poradzi艂...:]

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu艂:
PostWys艂ano: 04 mar 2006, 17:09 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

McGREGOR pisze:
Pa藕dzioch mia艂e艣 naprawd臋 dobrego pomys艂a !!!

Nom to jest raczej pomys艂 Cyryla, a ja to tylko pokaza艂em, bo pomys艂a艂em, 偶e mo偶e si臋 komu艣 przyda膰.

Majluk#015 pisze:
To niby wydaje si臋 takie proste ale dla kogo艣 kto niemia艂 z tym nigdy styczno艣ci (czyt. z tarczkami) to mo偶e by膰 jaki艣 tam problem, Ja osobi艣cie orientuje si臋 co i jak, niedawno wypisywa艂em za tate tacho bo mu si臋 niechcia艂o wyj艣膰 z domu do auta to mnie pos艂a艂 偶eby wymieni膰, z tym 偶e widzia艂em jak inne by艂o wype艂nione to praktycznie bez problemu, ale i bez tego bym sobie poradzi艂...

Wype艂nienie wykres贸wki to nic trudnego, ale czytanie, zrozumienie co i jak oraz tylna jej cz臋艣膰 to ju偶 jest wi臋kszy problem, nawet w艣r贸d niekt贸rych kierowc贸w. :wink: :wink:

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu艂:
PostWys艂ano: 05 mar 2006, 10:31 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

GG: 37985486
my艣l臋, 偶e celem tego forum jest mi臋dzy innymi informacja dla tych kt贸rzy s膮 kierowcami i dla tych kt贸rzy chc膮 nimi zosta膰.
im wi臋cej b臋d膮 oni wiedzie膰 i b臋d膮 mieli wy偶sze kwalifikacjie tym bardziej inni u偶ytkownicy dr贸g b臋d膮 bezpieczniejsi.
nawet tak banalna rzecz jak zrozumienie przez innych u偶ytkownik贸w drogi specyfiki zawodu kierowcy ci臋偶ar贸wki pozwoli na bezpiczniejsz膮 jazd臋.

wydaje mi si臋, 偶e obowi膮zkiem u偶ytkownik贸w tego forum jest dzielenie si臋 posiadanymi informacjami (oczywi艣cie wiarygodnymi).

tylko jedna uwaga: wydaje mi si臋, 偶e przepisy odno艣nie prawid艂owego wype艂niania tarczek tacho sa tak istotne dla kierowc贸w, 偶e przni贸s艂bym ten temat z Off-topic-u gdzie艣 wy偶ej, ale to jest tylko propozycja do rozwa偶enia.
chodzi mi o to, aby wa偶ne informacje z pewnego 藕r贸d艂a nie zagin臋艂y.

Ostatnio zmieniony 22 kwie 2006, 19:24 przez Cyryl, 艂膮cznie zmieniany 1 raz

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu艂:
PostWys艂ano: 05 mar 2006, 10:50 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

Przenosze do Transportu i jak kto艣 zak艂ada jakie艣 tematy zwi膮zane bardziej z Transportem to tam je zak艂ada膰 bo w OT to OT...:]

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu艂:
PostWys艂ano: 05 mar 2006, 17:49 
U偶ytkownik

Wczoraj przej偶a艂em dok艂adnie ten poradniczek i szczeg贸lnie mnie zainteresowa艂 dzia艂 rozpoznawania r贸偶nych "manipulacjii" przy tachu :) bardzo fajna kwestia, teraz ka偶dy z nas kto przej偶a艂 dok艂adniej ten dzia艂 w poradniku mo偶e zarzenowa膰 kierowce kt贸ry co艣 kombinowa艂 :P :P :P SPOKO :)

...:::Podpisy nie oddaj膮 ca艂ej prawdy... zawsze jest jaka艣 granica niepowodzenia :::...

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu艂:
PostWys艂ano: 05 mar 2006, 18:44 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

Cytuj:
teraz ka偶dy z nas kto przej偶a艂 dok艂adniej ten dzia艂 w poradniku mo偶e zarzenowa膰 kierowce kt贸ry co艣 kombinowa艂 Razz

To musze obej偶e膰 to dok艂adnie bo przyznam 偶e niemia艂em czasu na dok艂adniejsze obej偶enie...:]

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu艂:
PostWys艂ano: 19 mar 2006, 18:48 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

GG: 37985486
oski1234 pisze:
Wczoraj przej偶a艂em dok艂adnie ten poradniczek i szczeg贸lnie mnie zainteresowa艂 dzia艂 rozpoznawania r贸偶nych "manipulacjii" przy tachu :) bardzo fajna kwestia, teraz ka偶dy z nas kto przej偶a艂 dok艂adniej ten dzia艂 w poradniku mo偶e zarzenowa膰 kierowce kt贸ry co艣 kombinowa艂 :P :P :P SPOKO :)

kombinuj膮c przy tacho nale偶y pami臋ta膰, 偶e jako kierowca ogl膮damy dziennie jedn膮 swoj膮 tarczk臋, natomiast kontroluj膮cy ogl膮da ich dziennie kilkadziesi膮t.
najpowa偶niejszym minusem jest niedocenianie fachowo艣ci kontroluj膮cego.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 19 mar 2006, 21:11 
U偶ytkownik

Pozdrowienia.
Co艣 mi linki do wsomnianych plik贸w nie dzia艂aj膮. Czy m贸g艂by kto艣 sprawdzi膰.
Pozdrawiam
DraKoN

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu艂:
PostWys艂ano: 19 mar 2006, 21:27 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

Wa偶no艣膰 plik贸w na sewerze sko艅czy艂a si臋, tak wi臋c lipa. Jak kto艣 by chcia艂 te dokumenty to prosz臋 pisa膰 na PW i wy艣l臋. :wink: :wink:

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu艂:
PostWys艂ano: 20 mar 2006, 11:15 
U偶ytkownik

<<Pa藕dzioch>> pisze:
Wa偶no艣膰 plik贸w na sewerze sko艅czy艂a si臋, tak wi臋c lipa. Jak kto艣 by chcia艂 te dokumenty to prosz臋 pisa膰 na PW i wy艣l臋. :wink: :wink:

prosz臋 o przes艂anie dokument贸w
je偶d偶臋 od niedawna betonomieszark膮 Tatra, a mam prawko nieca艂e 3 lata wi臋c mi si臋 to przyda
Z g贸ry dzi臋ki :D :D

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu艂:
PostWys艂ano: 31 mar 2006, 20:42 
U偶ytkownik

Ja tez poprosi艂bym o przes艂anie tych dokument贸w. Prawko C mam od wrzesnia ale niestety niewiele na kursie mozna sie dowiedziec. Kupi艂em Mercedesa Atego wi臋c mysle ze przyda mi sie to.

Dzi臋ki i pozdrawiam Mobile

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu艂:
PostWys艂ano: 31 mar 2006, 22:32 
U偶ytkownik

GG: 6254321
Skoro wszyscy pisz膮 swoje pro艣by tutaj, to ja si臋 Pa藕dzioch do艂膮czam :D Je偶eli mo偶esz to mi te偶 to prze艣lij.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu艂:
PostWys艂ano: 31 mar 2006, 22:35 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

OK, ale nast臋pnym razem piszcie na PW :!: Tutaj jest rozmowa na temat tych plik贸w (raczej ich tre艣ci) a nie pr贸艣b o wys艂anie :!:

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu艂:
PostWys艂ano: 22 kwie 2006, 16:51 
U偶ytkownik

GG: 5688840
Materia艂y s膮 艣wietne i dla pocz膮tkuj膮cych niezwykle przydatne. W艂a艣nie kilka dni temu wydrukowa艂em dla kolegi z kursu i by艂 bardzo wdzi臋czny, szkoda tylko 偶e jako艣膰 jest dosy膰 kiepska ale i tak przy braku takich materia艂贸w te s膮 niezwyk艂ym rarytasem.
Dzieki za udst臋pnienie cze艣膰...

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu艂:
PostWys艂ano: 24 kwie 2006, 22:29 
U偶ytkownik

A co si臋 sta艂o z tymi plikami, bo ju偶 nie mo偶na ich 艣ci膮gn膮膰, a ch臋tnie bym si臋 dowiedzia艂 jak si臋 czyta i obs艂uguje tachografy. Je艣li kto艣 m贸g艂by mi wys艂a膰 to na mejla to by艂bym wdzi臋czny :)

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu艂:
PostWys艂ano: 25 kwie 2006, 15:28 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

Teraz ju偶 jest wszystko OK. Oto linki:

1. http://www.filegone.com/p2b4
2. http://www.filegone.com/867r

Pliki zostan膮 usuni臋te z serwera po 100 dniach bezczynno艣ci. :wink:

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu艂:
PostWys艂ano: 20 cze 2006, 23:46 
U偶ytkownik

mam pytanie odnoscnie tachograf贸w cyfrowych. Czy tam tez zapis wszystkich parametrow odbywa si臋 na tarczce, czy jest to zapisywane w foormie elektronicznej w pami臋ci tachografu? Mo偶e troche g艂upie pytanie, ale nie mam poj臋cia jak to si臋 teraz bedzie odbywa膰...

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 88 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3, 4, 5  Nast臋pna