Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: Renault Midlium
Post Wysłano: 05 sie 2009, 21:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 kwie 2009, 15:00
Posty: 6
GG: 0

Panowie sory ze takie dziwne pytanie zadaje ale potrzebuje na gwałt żeby ktoś powiedział mi jak w Mord Nowy Sącz na aucie Renault Midlium działaja te biegi.Do tej pory jeździłem samochodami z biegami normalnymi i biegami z przełącznikiem i dzisiaj weszłem na strone i tak jest z przebitką ten Renault Midlium mogł by ktoś wytłumaczyc jak tym operować(egzamin w nastepnym tygodniu dlatego pytam)

Jak ktoś może pomoc(napisać) bede wdzięczny:D

Dzieki all


Post Wysłano: 06 sie 2009, 13:44

Skrzynia 8 biegowa jest?

Jeżeli tak to wygląda to mniej więcej tak:

Ruszasz z drugiego, potem trzeci, czwarty i dajesz na "luz". Następnie lewarek odchylasz w prawo, niezbyt mocno. Usłyszysz jakby "cyknięcie" co oznacza, że masz górną skrzynię. Następnie w miejscu trzeciego biegu masz piąty, w miejscu czwartego masz szósty, a potem dajesz lewarek w prawo i masz siódmy i ósmy. Jeżeli chcesz zredukować, to będąc na luzie dajesz lewarek do siebie. Też będzie "cyknięcie" i będziesz na dolnej skrzyni. Pamiętaj, aby przebijać na dolną przy niskiej prędkości.


Post Wysłano: 06 sie 2009, 20:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2006, 17:01
Posty: 233
GG: 0
Lokalizacja: Małopolska Nowy Targ KNT

Witam kolego ja zdawałem prawko C w Nowym Sączu i powiem tak są tam dwie renówki każda ma wspomnianą skrzynie 8 z przebitką jeśli nie miałeś do czynienia z taką skrzynią to lepiej weź tam wykup sobie jedna godzinkę bo szkoda nerwów, a zmiana biegów tak jak napisał kolega, ja ruszałem zawsze z trójki, nawet na podjeździe powera jej nie brakuje :wink: , jak będziesz miał 4 sprzęgło i mocno popchnij lewar w prawo i pozwól się mu wrócić i do przodu wtedy wskoczy 5(jeśli się nie wróci i popchniesz do przodu wskoczy 7 ale to raczej zaraz poczujesz, zacznie pędzić albo się lekko zdusi) resztę to już prosto normalna zmiana aż do 8. Jak będziesz chciał wrócić to tak samo trzeba "przebić".
Jak będziesz miał pytania dawaj na PW.

_________________
TIR - Transport International Road


Post Wysłano: 07 sie 2009, 8:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 kwie 2009, 15:00
Posty: 6
GG: 0

Dzieki all rozumim o co biegia :d;Dd a w krakowie osrodki uczą tez na tej renault??? bym sobie kupił ze 2 godzinki i potrenował przed egz. LD:D:D

Poszukam i popatrze dzieki za all :D Może się zda:d


Post Wysłano: 13 sie 2009, 11:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 kwie 2009, 15:00
Posty: 6
GG: 0

Odświerzam temat :d

Chciałem spytać czy ktoś wie jaka wersja Renault Midlum jest w MORD Nowy Sącz????
Jak ktoś tam zdawał to proszę o odp :d albo może jakieś www:d

Dzieki


Post Wysłano: 13 sie 2009, 23:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 sty 2008, 16:55
Posty: 2
GG: 0

Cytuj:
Odświerzam temat :d

Chciałem spytać czy ktoś wie jaka wersja Renault Midlum jest w MORD Nowy Sącz????
Jak ktoś tam zdawał to proszę o odp :d albo może jakieś www:d

Dzieki
To znaczy?
Co do biegów to najlepiej ruszać z 3(z położenia neutralnego wystarczy pchnąć do przodu), potem od razu 4, następnie przebitka w prawo na wyższą skrzynie,5,6 i ewentualnie 7. 8 nie używałem wcale. Przebitke poznać od razu po takim: pssssst.


Post Wysłano: 14 sie 2009, 9:16

Cytuj:
Co do biegów to najlepiej ruszać z 3(z położenia neutralnego wystarczy pchnąć do przodu)
Nie zawsze, ponieważ przyjęło się, że rusza się z drugiego biegu, a są WORDY gdzie egzaminatorzy wymagają ruszania nawet z pierwszego biegu.
Cytuj:
potem od razu 4, następnie przebitka w prawo na wyższą skrzynie,5,6 i ewentualnie 7. 8 nie używałem wcale. Przebitke poznać od razu po takim: pssssst.
Musiałeś w takim razie jeździć maksymalnie 40km/h.


Post Wysłano: 14 sie 2009, 17:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 sty 2008, 16:55
Posty: 2
GG: 0

Cytuj:
Nie zawsze, ponieważ przyjęło się, że rusza się z drugiego biegu, a są WORDY gdzie egzaminatorzy wymagają ruszania nawet z pierwszego biegu.
Odnosiłem się akurat do Midlumki i Mord'a w Nowym Sączu. Uczono mnie by ruszać z trójki i na egzaminie też tak robiłem i nikt się nie czepiał. Co "kraj" to obyczaj :wink: Po co utrudniać sobie robotę i kmysać biegami skoro z trójeczki ładnie idzie.
Cytuj:
Musiałeś w takim razie jeździć maksymalnie 40km/h.
:evil: Kolego nie wiem czy jeździłeś Midlumką ale wierz mi nie wiem gdzie ty w NS chcesz wrzucać tą 8. Przy 60 o ile dobrze pamiętam na 7 ledwo wchodzi na zielony zakres i tyle możesz jechać jedynie na obwodnicy, a poza miastem i tak 70 nie przekraczasz więc i nawet tam 7 wystarczy - zresztą wolna wola. Napisałem jak uważam a to czy ktoś skorzysta czy nie to jego sprawa. :>


Post Wysłano: 14 sie 2009, 17:40

Cytuj:
Cytuj:
Musiałeś w takim razie jeździć maksymalnie 40km/h.
:evil: Kolego nie wiem czy jeździłeś Midlumką ale wierz mi nie wiem gdzie ty w NS chcesz wrzucać tą 8. Przy 60 o ile dobrze pamiętam na 7 ledwo wchodzi na zielony zakres i tyle możesz jechać jedynie na obwodnicy, a poza miastem i tak 70 nie przekraczasz więc i nawet tam 7 wystarczy - zresztą wolna wola. Napisałem jak uważam a to czy ktoś skorzysta czy nie to jego sprawa. :>
To nie miało być złośliwe.


Post Wysłano: 28 sie 2009, 22:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2008, 15:03
Posty: 53
GG: 2046394
Samochód: MAN
Lokalizacja: Limanowa KLI

Cytuj:
:evil: Kolego nie wiem czy jeździłeś Midlumką ale wierz mi nie wiem gdzie ty w NS chcesz wrzucać tą 8. Przy 60 o ile dobrze pamiętam na 7 ledwo wchodzi na zielony zakres i tyle możesz jechać jedynie na obwodnicy, a poza miastem i tak 70 nie przekraczasz więc i nawet tam 7 wystarczy - zresztą wolna wola. Napisałem jak uważam a to czy ktoś skorzysta czy nie to jego sprawa. :>
Tak nawiasem, chyba nie wolno Ci jechać 60 na obwodnicy, bo podniesienia prędkości nie dotyczą samochodów powyżej 3,5t, no chyba że od 23-5. Dobrze mówie?

_________________
MAN 19.414


Post Wysłano: 28 sie 2009, 22:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

dobrze ;-)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: