Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 23 cze 2009, 15:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2008, 23:08
Posty: 13
GG: 6187151
Samochód: Volvo fh 12 380
Lokalizacja: Łańcut :)

Poczytajcie sami
http://moto.wp.pl/kat,89554,title,Rewol ... caid=18427

_________________
Człowiek samotny włóczący się po europie to właśnie ja dzięki temu żyje dzięki temu jestem wolnym człowiekiem !!
To nie kabina jest naszym domem lecz droga,droga która kiedyś zaprowadzi nas do celu....

Pozdrawiam Hanss


Post Wysłano: 23 cze 2009, 15:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lut 2009, 15:50
Posty: 29
GG: 3232092
Samochód: Accord, LF
Lokalizacja: KLI

Jak zwylke szukają kasy... szkoda słów.

_________________
B-1997, C-2009, CE...w planach

gdy ruszam w traskę:
Lonstar - Radio
Willie Nelson - On the road again


Szerokości, przyczepności. Bajo!


Post Wysłano: 23 cze 2009, 15:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Ciekawe co będzie jeżeli po zrobieniu kat b, ktoś będzie chciał iść odrazu jeździć busami. Ma na każdym aucie na które siądzie pier**** sobie listek a potem myć szybę ? Paranoja. Kraj absurdu k****.

Co tego, że unia nam daje pieniądze na wszystko jak potem dwa razy tyle zabiera :!: :evil:


Post Wysłano: 23 cze 2009, 15:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 maja 2008, 13:21
Posty: 67
GG: 8745401
Lokalizacja: kadzidło

Cytuj:
Ciekawe co będzie jeżeli po zrobieniu kat b, ktoś będzie chciał iść odrazu jeździć busami. Ma na każdym aucie na które siądzie pier**** sobie listek a potem myć szybę ? Paranoja. Kraj absurdu k****.
czytałem gdzieś (nie pamiętam gdzie), że ci co są na "okresie próbnym" (zielony listek) nie będą mogli jeżdzić jako kierowcy zawodowi (busami itp.)

_________________
B-Jest
C-Jest
C+E-Jest
Kurs na Przewóz Rzeczy-Jest
Karta Kierowcy - Jest


Ostatnio zmieniony 23 cze 2009, 20:58 przez komura, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 23 cze 2009, 16:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Cytuj:
czytałem gdzieś (nie pamiętam gdzie), że ci co są na "okresie próbnym" (zielnoy listek) nie będą mogli jeżdzić jako kierowcy zawodowi (busami itp.)
To jeszcze k**** lepiej. Rodzice mają mnie utrzymywać bo jakiś pajac wymyślił zielone listki. Nie ma co się dziwić, że wszyscy wieją z tego kraju. Teraz to już nie wiem czy i ja tak nie zrobię bo nie wiadomo co za chwilę wymyślą. :evil: :evil:


Post Wysłano: 23 cze 2009, 17:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sie 2008, 0:57
Posty: 78
GG: 0
Lokalizacja: TOP PL

Głupi przepis. W praktyce to 70% samochodów bedzie miało listki. Małoktórego swieżaka za kółkiem stać na auto. Tak więc listek bedzie na jedynym aucie w rodzinie. Nowym oznaczeniem będą wyróżniać się wszyscy - czyli nikt.
W latach 80. po serii katastrof kolejowych w pociągach wprowadzono obowiązek jazdy z włączonymi światłami. W od 90 (chyba) motocykle wyróżniono jazdą na światłach (to akurat uważam że słusznie). No i od IV RP autami też jeździmy na światłach. Tak więc dodatkowe oznaczenie utoneło samo w sobie. Tak samo będzie z listkami.

_________________
B - 2000 === C - 2008 === C+E - może kiedyś...


Post Wysłano: 23 cze 2009, 18:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lip 2007, 13:03
Posty: 228
GG: 7
Samochód: Służbowy
Lokalizacja: GSL

Super. :x
Jeśli je przyjmą to jeszcze ileś czasu upłynie, zanim zaczną obowiązywać te przepisy?
W sumie dla mnie kwestia tego, kiedy to wprowadzą w życie jest bardzo ważna, bo aktualnie jestem podczas kursu na kat. A i B, a egzamin będę miał jakoś we wrześniu i nie chcę się załapać na te listki...

_________________
A -> 09.12.2009 ;)
B -> 09.12.2009 ;)


Post Wysłano: 23 cze 2009, 18:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 maja 2008, 13:21
Posty: 67
GG: 8745401
Lokalizacja: kadzidło

Cytuj:
Super. :x
Jeśli je przyjmą to jeszcze ileś czasu upłynie, zanim zaczną obowiązywać te przepisy?

z tego co sie oriętuje to odrazu

_________________
B-Jest
C-Jest
C+E-Jest
Kurs na Przewóz Rzeczy-Jest
Karta Kierowcy - Jest


Post Wysłano: 23 cze 2009, 19:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Podsumujmy:
Zrobię B i przez 2 lata będę wszystkie auta jakimi jeżdżę obklejał pedalskimi zielonymi listkami. 2 razy nie zapnę pasów i robią mi testy psychologiczne jak jakiemuś idiocie. Zrobię to samo 3 razy i muszę jeszcze raz zdawać egzamin :?: :!: :!: Zdam egzamin i jakimś cudem przetrwam dwa lata nie umierając z głodu bo oczywiście nie mogę jeździć zawodowo, pójdę zrobić C. Zrobię C. muszę zapier***** na kwalifikację wstępną i wyłożyć kilka tyś, tracąc 280 godzin nie wiadomo jeszcze na co. Będę miał C i muszę czekać do 21 roku żeby zacząć jeździć większymi autami. Będę miał 21, pójdę zrobić E o ile będzie mnie na to stać. Super mam już wszystkie kategorie. Udało mi się znaleźć robotę za 1200 zł brutto i jeżdżę. Po 5 latach muszę znowu wydać 700 i przesiedzieć 30 h na kursie uzupełniającym kw. Wszystko już mam i jeżdżę dalej. Po 10 latach (5 minęło) muszę iść po nowy plastik bo ten jest nie ważny. W między czasie psychotesty i inne gówna. I tak co chwila. A wszystko bo 460 pajacom tak się podoba. Polskie realia. Zobaczymy kto pierwszy zejdzie ze sceny jak zacznie brakować kierowców zawodowych. Fakt, władzy to nie obchodzi bo do tego czasu już minie ich kadencja i przyjdą następni.


Post Wysłano: 23 cze 2009, 19:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 maja 2008, 13:21
Posty: 67
GG: 8745401
Lokalizacja: kadzidło

nie mogłem tego opisać lepiej:D:D:D

_________________
B-Jest
C-Jest
C+E-Jest
Kurs na Przewóz Rzeczy-Jest
Karta Kierowcy - Jest


Post Wysłano: 23 cze 2009, 20:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2008, 23:08
Posty: 13
GG: 6187151
Samochód: Volvo fh 12 380
Lokalizacja: Łańcut :)

Ja już dawno twierdziłem że nasz żad to nic innego jak darmozjady.Kolejny przepis wywoła oburzenie wśród innych.I co u mnie w rodzinie jest jeden samochód mój starszy nim jeździ co weekend do kościoła i czasem na zakupy,bo tak to wiadomo w trasie i ja jeżdżąc nim w tyg muszę nakleić jakiś pieprzony znaczek i go zrywać bo inny kierowca z doświadczeniem będzie jeździł tylko pytanie ile taki znaczek będzie kosztował 20 30 40 zł ile?
darmozjady walone !!

_________________
Człowiek samotny włóczący się po europie to właśnie ja dzięki temu żyje dzięki temu jestem wolnym człowiekiem !!
To nie kabina jest naszym domem lecz droga,droga która kiedyś zaprowadzi nas do celu....

Pozdrawiam Hanss


Post Wysłano: 23 cze 2009, 20:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 maja 2008, 13:21
Posty: 67
GG: 8745401
Lokalizacja: kadzidło

Cytuj:
Ja już dawno twierdziłem że nasz żad to nic innego jak darmozjady.Kolejny przepis wywoła oburzenie wśród innych.I co u mnie w rodzinie jest jeden samochód mój starszy nim jeździ co weekend do kościoła i czasem na zakupy,bo tak to wiadomo w trasie i ja jeżdżąc nim w tyg muszę nakleić jakiś pieprzony znaczek i go zrywać bo inny kierowca z doświadczeniem będzie jeździł tylko pytanie ile taki znaczek będzie kosztował 20 30 40 zł ile?
darmozjady walone !!

rząd

_________________
B-Jest
C-Jest
C+E-Jest
Kurs na Przewóz Rzeczy-Jest
Karta Kierowcy - Jest


Post Wysłano: 23 cze 2009, 21:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:58
Posty: 527
Lokalizacja: mlp

a niech ich wszystkich huj strzeli


Post Wysłano: 23 cze 2009, 21:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2008, 23:08
Posty: 13
GG: 6187151
Samochód: Volvo fh 12 380
Lokalizacja: Łańcut :)

skoczek69 zgadam się z Tobą.

_________________
Człowiek samotny włóczący się po europie to właśnie ja dzięki temu żyje dzięki temu jestem wolnym człowiekiem !!
To nie kabina jest naszym domem lecz droga,droga która kiedyś zaprowadzi nas do celu....

Pozdrawiam Hanss


Post Wysłano: 23 cze 2009, 21:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2007, 16:53
Posty: 349
GG: 10729981
Samochód: Bmw
Lokalizacja: Orzesze

Cytuj:
a niech ich wszystkich huj strzeli
Hehe a nie chuuj :P

Dobra a tak na powaznie. To ja np zrobie te prawko i nie bede mial swojego samochodu. Tacie wezme kluczyki i sobie pojade do szkoly, np raz w tygodniu. To co bede musial lisc przyklejac?? A potem moj tata pojedzie i nie bedzie mogl przekraczac 50 bo ma liscia na szybie??


Post Wysłano: 23 cze 2009, 21:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lip 2007, 13:03
Posty: 228
GG: 7
Samochód: Służbowy
Lokalizacja: GSL

Ja na pewno ojcu auta nie będę szpecił tym gównem. :D
W sumie to pal licho tego liścia, ale te 2 lata próbne to nie są fajne... :x

_________________
A -> 09.12.2009 ;)
B -> 09.12.2009 ;)


Post Wysłano: 23 cze 2009, 21:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 sty 2007, 20:02
Posty: 494
GG: 2172953
Samochód: najlepszy samochód świata. Służbowy
Lokalizacja: Oslo / Gdańsk

Bulwersujecie się, a chyba najbardziej ci, co nie mają jeszcze prawka. Coś Wam powiem. Tez kiedyś byłem młody, i zapewne też bym się wtedy zbulwersował tym, co chce wprowadzić nasz chory rząd. Ale patrząc z perspektywy czasu, po przejechaniu paruset tyś km, pamiętając jaki to byłem hura-bura, co to nie ja itd... jestem za porządnym szkoleniem, i ściganiem świeżych kierowców. Weźmy chociażby wątek sprzed paru dni, o młodym chłopaku co ledwo odebrał prawko, i juz go nie ma na tym świecie. Zaczniecie jeździć (nie do sklepu za rogiem, czy do szkoły), to zobaczycie co się niestety dzieje na naszych drogach, i że połowie kierowców należało by dożywotnio zabrac prawko. Powodzenia Wam życze, i szybkiego zdrapania liścia po przejściu okresu próbnego :wink:

_________________
Pozdrawiam - Łukasz
Był DAF XF 105.510 SSC 6x2 <- Kto śmiał to usunąć? :(
Mam uczulenie na dzieci Neo, i pseudokierowców z prawego fotela!


Post Wysłano: 23 cze 2009, 22:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:58
Posty: 527
Lokalizacja: mlp

jeszkin ale nie chodzi mi już o tego liścia, tylko ogólnie co tam sie na wiejskiej wyprawia


Post Wysłano: 24 cze 2009, 0:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Az tak bardzo wam przeszkadza ten liść??

Ja jestem za poprawa szkolenia kierowców jak i okresowymi szkoleniami, badaniami itp.

Az włos się jeży jak widzi gościa z poważna wada zdrowia który jedzie samochodem a wszystko przez to ze badania miał tylko przed kursem na PJ a później stracił rękę ale nikogo to nie zainteresowało ze taka osoba porusza się po drogach.

Chodzę do szkoły o specjalizacji naprawa i eksploatacja pojazdów samochodowych. Mam przedmiot Podstawy ruchu drogowego i teoria kierowania pojazdami. W mojej grupie jest 10 osób z czego tylko dwie miały 5 na koniec. Podczas roku szkolnego uczono nas przepisów jak i dla chętnych był organizowany kurs na PJ. Na koniec roku był test sprawdzający nasza wiedzę czyli taki mini egzamin najpierw teoria a potem krotka jazda po mieście z instruktorem i policjantem jak i również test z pierwszej pomocy. Na 10 osób była jedna 5 reszta 3 oraz jedna 1. Dlaczego to pisze ponieważ dla mnie to dramat ze ludzie którzy przez rok wałkują przepisy itp po kilku miesiącach od zdania egzaminu nie pamiętają z kursu nic.

Podstawowa wiedza przepisów powinna być sprawdzana co kilka lat. Czasem aż się płakać chce jak kolega kilka miesięcy po kursie pyta co znaczy ten znak albo kto ma pierwszeństwo..

Jak dla mnie to cały system zdobywania uprawnienia jak i późniejszego wykorzystywania go jest chory.

Ludzie podchodzą do tego tak ze zdam Pj i niech się odemnie odpier..
Po jakimś czasie zapominają podstawowe rzeczy.

Moim zdaniem powinno się to zmienić. Powinien być położony większy nacisk na szkolenie jak i późniejszy terminowy sprawdzian wiedzy.

A wy się przejmujecie jakimś listkiem który moim zdaniem poprawi wdrażanie młodego kierowcy do jazdy ponieważ jeśli zobaczymy taki listek to wiemy ze ten kierowca jest początkujący i nie możemy oczekiwać od niego jakiś większych umiejętności.

I sie rozpisalem w wiekszosci nie na temat

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 24 cze 2009, 7:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 sty 2009, 1:40
Posty: 109
GG: 1
Samochód: Scania 124L
Lokalizacja: TOS

Nalejta mu kielicha, dobrze gada!

_________________
PJ wystarczające do prowadzenia zespołu pojazdów.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: