Autor
Wiadomość

4 grudnia 2009r. do Laski Marszałkowskiej ma trafić projekt poprawki mający na celu wprowadzenie Kwalifikacji Wstępnej Przyśpieszonej w wymiarze 140h. Wtedy przekonamy się czy wejdzie ona w życie.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2005, 23:43
Posty: 445
Lokalizacja: Sosnowiec

A można wiedzieć skąd masz takie szczegółowe informacje?
Oby tylko nasi posłowie wykazali sie chociaz ten jeden raz mądrością i przyjęli skróconą wersje KW.

_________________
Może się matka na jakiegoś kierowcę zapatrzyła, bo mnie do samochodów ciągnie...


Jeden z ośrodków oferujących KW ma w swojej ofercie Kwalifikację Wstępną Przyśpieszoną. Napisałem do nich maila jak wygląda sytuacja. Oni przewidują uruchomienie jej około czerwca 2010 r. POD WARUNKIEM PRZYJĘCIA JEJ PRZEZ (P)OSŁÓW. Otrzymałem od nich informację, że właśnie 4 grudnia będzie wiadomo co dalej.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 cze 2008, 22:41
Posty: 68
GG: 2997953
Lokalizacja: Bydgoszcz

Cytuj:
Jeden z ośrodków oferujących KW ma w swojej ofercie Kwalifikację Wstępną Przyśpieszoną. Napisałem do nich maila jak wygląda sytuacja. Oni przewidują uruchomienie jej około czerwca 2010 r. POD WARUNKIEM PRZYJĘCIA JEJ PRZEZ (P)OSŁÓW. Otrzymałem od nich informację, że właśnie 4 grudnia będzie wiadomo co dalej.
czesc a dasz namiar na ten ośrodek?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Tak sobie trochę przejrzałem zakres szkolenia i normalnie to jest jakaś paranoja. 30 godzin zajęć teoretycznych na "poznanie charakterystyk układu przeniesienia napędu w celu jego optymalnego wykorzystania"? Tyle godzin słuchać gadania na ten temat? :lol:

Widzę, że rzeczywiście nasz kraj jest nadgorliwy i wybrał wariant, do którego kompletnie nie jest przygotowany. A można było prościej. Nie wierzę, że KW poprawi bezpieczeństwo i lepiej przygotuje nowych kierowców do wykonywania zawodu. Jedno jest pewne. O ile teraz kierowców jest na pęczki i pracodawcy mają sporo chętnych, to z biegiem czasu sytuacja się zmieni. I będzie lament, bo okaże się, że nie ma chętnych do pracy. A Rumunii i Bułgarzy na pewno nie przyjdą. I już coraz więcej zachodnich firm widać na rumuńskich tablicach. Na kierowców ze wschodu też bym nie liczył, bo wcale nie mają gorszych warunków od nas u siebie (ci co jeżdżą za granicę). Chyba zostają kitajce. Albo może kurs na prawo jazdy + KW dla byłych stoczniowców w ramach przekwalifikowania kadry.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
Tak sobie trochę przejrzałem zakres szkolenia i normalnie to jest jakaś paranoja. 30 godzin zajęć teoretycznych na "poznanie charakterystyk układu przeniesienia napędu w celu jego optymalnego wykorzystania"? Tyle godzin słuchać gadania na ten temat? :lol:...
a ja podszedłem do tego z innej strony:
próbowałem napisać konspekt do tych 30 godzin wykładu i po jakimś czasie dałem sobie spokój.
bo co powiesz ludziom na ten temat, żeby po 2 godzinach ci nie zasneli na wykładzie, a co dopiero po 30?

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Może jak w tym dowcipie o Jasiu, który własnymi słowami musiał opisać pracę silnika?


Dlatego właśnie wprowadzenie 140h jest wręcz niezbędne.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Cytuj:
Dlatego właśnie wprowadzenie 140h jest wręcz niezbędne.
No niezbędne to jest, tylko czemu nie dla wszystkich, zawsze musi być jakieś ale.. :?

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 wrz 2008, 19:32
Posty: 11
GG: 8676300
Samochód: atego

Cytuj:
4 grudnia 2009r. do Laski Marszałkowskiej ma trafić projekt poprawki mający na celu wprowadzenie Kwalifikacji Wstępnej Przyśpieszonej w wymiarze 140h. Wtedy przekonamy się czy wejdzie ona w życie.

Gdzie bedzie mozna znalesc jakies info co z tego wyszlo jakas www czy cos w ten desen?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5945

Cytuj:
Tak sobie trochę przejrzałem zakres szkolenia i normalnie to jest jakaś paranoja. 30 godzin zajęć teoretycznych na "poznanie charakterystyk układu przeniesienia napędu w celu jego optymalnego wykorzystania"? Tyle godzin słuchać gadania na ten temat? :lol:
Gdzieś czytałem, nie wiem nawet czy nie Cyryl pisał, jak wyglądają szkolenia z jazdy ekonomicznej, defensywnej itp. Nie pamiętam teraz dokładnego przebiegu, ale to było chyba dwudniowe szkolenie, trochę teorii i sporo jazdy z instruktorem. I może gdyby te 30h podzielono tak, że 10h z tego teorii, reszta praktyki, to kierowcy po takim szkoleniu byliby lepiej przygotowani do zawodu, przynosiliby większe zyski, mniejsze straty. Ale słuchanie przez 30h o samym układzie przeniesienia napędu nie zrobi z niego lepszego kierowcy. Tak samo jak ktoś się uczy jeździć ciężarówką, może sobie zdawać sprawę, że samochód jest dłuższy, inaczej wchodzi się w zakręty itd. ale jeśli samemu tego nie spróbuje to nie będzie tego umiał.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 wrz 2008, 19:23
Posty: 262
GG: 4086883
Samochód: Ducato
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

tyle ze szkolenie na aucie podniosloby drastycznie koszta

_________________
B C D


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5945

Ale gdyby taki kurs trwał jedynie kilkadziesiąt godzin (zamiast kilkuset) i zawierał w sobie dużo godzin praktyki koszty mogłyby wyjść na to samo, co jest teraz, ale ze znacznie lepszym skutkiem :)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 maja 2009, 20:22
Posty: 108
GG: 10095414

Ale panowie zdajcie sobie sprawę z tego, że ktos po prostu musi zarobić na tym projekcie, a kasy oczywiście szukają u kierowców.

_________________
A - zastanawiam się
B - jest
C - jest
E - jest
D - jest
kurs na przewóz rzeczy jest buahaha :P


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lut 2006, 19:03
Posty: 1152
GG: 13363123
Samochód: DAF
Lokalizacja: Żywiec

Cytuj:
Ale panowie zdajcie sobie sprawę z tego, że ktos po prostu musi zarobić na tym projekcie, a kasy oczywiście szukają u kierowców.
Oczywiście, przecież tu tak naprawdę nie chodzi o żadną poprawę bezpieczeństwa, bo nikt jeszcze nie nauczył się dobrze jeździć ze słuchania wykładów, tylko to jest sposób na ordynarne wyciągnięcie kasy od ludzi.
Czy dawny system szkolenia za tzw. komuny był zły? ja uważam że był bardzo dobry. Najpierw praktyka na dostawczym samochodzie, np.Żuk, potem trochę na solówce, potem albo zestaw, albo autobus, po drodze jeszcze warsztat, żeby wiedział coś o budowie pojazdu. Taki kierowca stopniowo poznawał duże pojazdy a nie przesiadał się z osobówki na autobus co teraz jest możliwe.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=JaABO0GSHvg

http://www.youtube.com/watch?v=eAfp3mZD ... ature=plcp


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 maja 2009, 14:34
Posty: 162
GG: 0
Samochód: na baterie

niedługo trzeba będzie iść na studia żeby być kierowcą wtedy nauczysz się wszystkich dróg i budowy każdego pojazdu na pamięć ,a wtedy będzie można jeździć z zamkniętymi oczami :lol:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 maja 2009, 20:22
Posty: 108
GG: 10095414

Cytuj:
niedługo trzeba będzie iść na studia żeby być kierowcą wtedy nauczysz się wszystkich dróg i budowy każdego pojazdu na pamięć ,a wtedy będzie można jeździć z zamkniętymi oczami :lol:
Z przykrością musze stwierdzić, że niestety masz rację. :/

_________________
A - zastanawiam się
B - jest
C - jest
E - jest
D - jest
kurs na przewóz rzeczy jest buahaha :P


Cytuj:
Cytuj:
4 grudnia 2009r. do Laski Marszałkowskiej ma trafić projekt poprawki mający na celu wprowadzenie Kwalifikacji Wstępnej Przyśpieszonej w wymiarze 140h. Wtedy przekonamy się czy wejdzie ona w życie.

Gdzie bedzie mozna znalesc jakies info co z tego wyszlo jakas www czy cos w ten desen?
Czekam na odpowiedź na mojego e-mail'a. Poprosiłem o podanie wiarygodnego źródła jeżeli wejdzie skrócenie K.W. Cierpliwości.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 paź 2009, 21:35
Posty: 13
GG: 0
Samochód: MAN

to wyczekiwanie jest męczące... wiadomo cos czy aaa?


Otrzymałem informację na temat zmniejszenia godzin Kwalifikacji Wstępnej z ośrodka, który już oferuje Kwalifikację Przyśpieszoną z zaznaczeniem, ze będzie przeprowadzona jeżeli przepisy wejdą w życie:

"Z naszych informacji wynika, że ministerstwo idzie na przeczekanie i w
ogóle nie uchwali przepisów, a na pewno nie zrezygnuje z płyty i innych
czynników cenotwórczych. Jedynie to 140 godz.

Z wcześniejszych naszych analiz wynikało, że czerwiec to początek nowych
kursów, ale teraz jesteśmy jeszcze bardziej sceptyczni."


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: