Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 18 lip 2008, 0:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

A jak ja teraz zaczynam robić kat. C to lepiej teraz robić kurs na przewóz rzeczy :?: czy już odpuścić i robić go na nowych zasadach za rok :?: Jak go teraz zrobie to po prostu potem żeby pracować będe musiał odbyć dodatkowy kurs te 30 godzin a jak nie zrobie to aż 280 godzin dobrze rozumiem :?:

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 18 lip 2008, 10:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 cze 2008, 11:52
Posty: 130
GG: 3686521
Lokalizacja: Kielce

Cytuj:
gdybym nie chcial pracowac jako kierowca to nawet bym prawka nie robil :) tylko mnie zastanawia czy nagle za kilka miesiecy kurs nie zdrozeje bedac prowadzony jeszcze na starych zasadach i czy bedzie wazny po wejsciu nowych

Pewnie tak będzie. Ja niedługo idę na przewóz osób mając kat. B i C oraz kurs na przewóz rzeczy.


Post Wysłano: 18 lip 2008, 12:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2008, 11:46
Posty: 489
GG: 8812652
Samochód: Czerwony
Lokalizacja: Śląsk/Zagłębie

Oczywiście!
Jak najszybciej C i jak najszybciej kurs na przewóz rzeczy.

_________________
B, C, D. Instruktor kat. B.
http://www.kwalifikacja-wstepna.pl - wszystko o kwalifikacji wstępnej
http://www.szkolenia-okresowe.pl - wszystko o szkoleniach okresowych
http://www.walpdrive.pl - mój blog o zdobywaniu zawodowych kategorii


Post Wysłano: 21 lip 2008, 10:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 sty 2008, 1:42
Posty: 60
Lokalizacja: Wrocław / Monachium

pewnie będzie się musiało skończyć jakimś okresem przejściowym ...
albo nie będzie nowych kierowców ;)
takie słuchy mnie doszły od zainteresowanych prowadzeniem tego typu szkoleń. nawet ściągnęli firmę z Niemiec, która specjalizuje się w tego typu budowach. okazało się, że jakby nie mierzyć to plac jest za mały (a to jeden z największych placów do nauki jazdy we Wrocławiu)
wg mojej wiedzy we Wrocławiu nie ma nawet placu do zrobienia kursu wg nowych zasad. na dodatek na początku było jednoznacznie powiedziane, że może być symulator, a w przepisach wykonawczych podobno już nie ma słowa o symulatorze ...
a wykonanie takiego placyku to trochę kosztuje, około 9 mln zł ... do tego trzeba mieć spory kawałek ziemi, który też trochę kosztuje.
do tego budowa trochę trwa ...

chyba ktoś się za późno obudził ...


Post Wysłano: 21 lip 2008, 11:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lip 2008, 12:50
Posty: 437
GG: 0
Lokalizacja: Szzzztolyca

Cytuj:
....chyba ktoś się za późno obudził ...
Problem w tym, że jeszcze się nie obudził, ale jest na KACU i podpisuje wszystko co podsuną....

_________________
B - B+E - C - C+E - D - D+E - CDL i kilka innych ..... :-)
Wg. Nikodema Dyzmy § 13 ¼
NIKT Ci tyle nie da, co Kierownik Ci OBIECA !
oraz --> S T O P parówkowym skrytożercom !!!


Post Wysłano: 21 lip 2008, 19:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 sty 2008, 1:42
Posty: 60
Lokalizacja: Wrocław / Monachium

Cytuj:
Cytuj:
....chyba ktoś się za późno obudził ...
Problem w tym, że jeszcze się nie obudził, ale jest na KACU ....
no i ... chyba masz rację :)
mnie zawsze ciekawiło, jakie kompetencje mają Ci, co tym zarządzają ...
zdecydowanie łatwiej i szybciej podpisać papier niż wybudować w kraju przynajmniej kilkanaście torów do prowadzenia kursów ...


Post Wysłano: 21 lip 2008, 20:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Ja myśle że nie może dojść do takiego czegoś jak zatrzymanie szkolenia kierowców w Polsce. Musza coś wymyślić jakołś alternatywe zastępczą :!:

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 25 lip 2008, 14:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 sty 2008, 23:15
Posty: 34
GG: 1147226
Samochód: C360
Lokalizacja: Szczecin

Przeczytałem powyższy temat i zadaje sobie pytanie czy mogę zrobić kurs na przewóz rzeczy posiadając tylko
B czy nie ponieważ chciałbym zdążyć przed wrześniem przyszłego roku a osiemnastkę mam pięć miesięcy przed wprowadzeniem nowych zasad :?:


Post Wysłano: 25 lip 2008, 14:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Cytuj:
Przeczytałem powyższy temat i zadaje sobie pytanie czy mogę zrobić kurs na przewóz rzeczy posiadając tylko
B czy nie ponieważ chciałbym zdążyć przed wrześniem przyszłego roku a osiemnastkę mam pięć miesięcy przed wprowadzeniem nowych zasad :?:
Nie możesz musisz mieć na ręku kat. C :!:

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 25 lip 2008, 17:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 maja 2008, 10:42
Posty: 6
GG: 0

Cytuj:
Przeczytałem powyższy temat i zadaje sobie pytanie czy mogę zrobić kurs na przewóz rzeczy posiadając tylko
B czy nie ponieważ chciałbym zdążyć przed wrześniem przyszłego roku a osiemnastkę mam pięć miesięcy przed wprowadzeniem nowych zasad :?:
W przepisach nie jest powiedziane wyraźnie, że nie można zrobić kursu do kat B. Tylko później jak jak zrobisz kat C i będziesz chciał jeździć to niektóre firmy mogą tak zrobionego kursu nie uznać, niektóre uznają... tu jest Polska kraj typu "dziki zachód" :lol:


Post Wysłano: 25 lip 2008, 17:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 sty 2008, 23:15
Posty: 34
GG: 1147226
Samochód: C360
Lokalizacja: Szczecin

Z jednej strony chyba warto zaryzykować bo nie będzie stać mnie finansowo aby odbyć tzw.kwalifikację wstępną
i spędzić 280 godzin na szkoleniu i płacić ponad 4 tys.zł. a tak pójde do wordu zapłacę te 700zł zrobie ten kurs na kategorii B i chyba powinni mnie gdzieś przyjąć


Post Wysłano: 25 lip 2008, 18:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2814
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

zrobisz na B a jak nie przyjma to najwyzej jakis kurs doszkalajacy moze cos bedzie w tym stylu i taniej

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 01 sie 2008, 11:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 sty 2008, 23:15
Posty: 34
GG: 1147226
Samochód: C360
Lokalizacja: Szczecin

Niestety dzwoniłem dziś do WORDu w Szczecinie i powiedzieli że kursu na przewóz rzeczy nie można zrobić
na kategorii B i do zrobienia go trzeba mieć przynajmniej C


Post Wysłano: 01 sie 2008, 13:27

Cytuj:
Niestety dzwoniłem dziś do WORDu w Szczecinie i powiedzieli że kursu na przewóz rzeczy nie można zrobić
na kategorii B i do zrobienia go trzeba mieć przynajmniej C
To naopowiadali Ci chyba głupot, bo ja jestem w trakcie kursu na C, a mam już kurs na przewóz rzeczy i wszystko jest ok.


Post Wysłano: 01 sie 2008, 15:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 sty 2008, 23:15
Posty: 34
GG: 1147226
Samochód: C360
Lokalizacja: Szczecin

To w takim razie podzwonię po innych WORDach bo sam nie wiem co myśleć na ten temat bo widzę że co kraj to
inny obyczaj a w tym przypadku co miasto to inne przepisy :?


Post Wysłano: 27 wrz 2008, 13:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 wrz 2008, 13:31
Posty: 2
GG: 0
Samochód: Kia Ceed Mercedes Actros

Kurs na przewóz osób B i C nie będzie ważny na D jeżeli kandydat nie otrzymał prawa jazdy przez 10 września liczy się data wydania nie zdawania. Zauważcie że na prawo jeździe macie daty wydania nie egzaminu. A o zmiennie przepisów wiadomo było pół roku temu więc był czas i mi się udało prawko odebrałem 3.09.08. Mam taką samą sytuację że mam kurs na B i C i ten kurs mi wystarczy bo otrzymałem dokument przez terminem. A z drugiej strony dobrze że wprowadzili takie ograniczenie bo nieudacznicy z urzędu po znajomości sobie robili kategorie na D a niech teraz bulą kasę. Może w końcu wzrosną zarobki w branży samochodowej.


Post Wysłano: 03 sie 2009, 22:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 sie 2009, 22:07
Posty: 1
GG: 0

mateusz91 napisał(a):
Niestety dzwoniłem dziś do WORDu w Szczecinie i powiedzieli że kursu na przewóz rzeczy nie można zrobić
na kategorii B i do zrobienia go trzeba mieć przynajmniej C


To naopowiadali Ci chyba głupot, bo ja jestem w trakcie kursu na C, a mam już kurs na przewóz rzeczy i wszystko jest ok.


Panowie najpierw podziękuje za stworzenie i udział w tym wątku. Bo jest ważny!

Jestem w trakcie robienia kursu na kat. C mam B. A jest sierpień. (małe szanse na zdanie przed 10.września 09)

Tak naprawde juz sam nie wiem czy obowiązywać mnie będzie KWZ czy poprostu Przewóz Rzeczy.

Ale jedno jest pewne. Szara strefa będzie znowu rządzić. Łapówy pójda w ruch. Na nowo pieczątka będzie warta dużo kasy, kawy czekoladek i głupich uśmiechów. Taką polskę żeśmy sobie wywalczyli.

Jest pewien aspekt który napawa mnie optymizmem. No bo jeśli Unia chce KWZ to niech nam za to zapłaci ?! Tak czy nie. Mam nadzieje że będą istaniały programy dotacyjne i normalnie po ludzku sprawa się rozpierzchnie.

No chyba że znowu : " Szara strefa będzie znowu rządzić. Łapówy pójda w ruch. Na nowo pieczątka będzie warta dużo kasy, kawy czekoladek i głupich uśmiechów"



Ze stron :


"Pytanie:
Co to jest kwalifikacja wstępna i kogo dotyczy ?
Zgodnie z art. 39a ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym przedsiębiorca lub inny podmiot wykonujący przewóz drogowy może zatrudnić kierowcę, jeżeli osoba ta miedzy innymi uzyskała kwalifikację wstępną.Kwalifikacja wstępna, jest obowiązkowym szkoleniem, które obejmuje tylko najmłodszych (stażem) kierowców, gdyż dotyczy osób posiadających prawo jazdy:
1) kategorii D1, D1+E, D lub D+E, wydane po dniu 10 września 2008 r.
2) kategorii C1, C1+E, C, C+E, wydane po dniu 10 września 2009 r.
Pozostałych (doświadczonych) kierowców obowiązują szkolenia na przewóz osób i rzeczy, w przypadku kat. C zostało jeszcze trochę czasu, jeżeli ktoś chce zdobyć uprawnienia i nie przechodzić kwalifikacji wstępnej ma czas do 10 września b.r.Zgodnie z § 7 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie szkolenia kierowców wykonujących przewóz drogowy z dnia 2 lipca 2008 r. szkolenie w ramach kwalifikacji wstępnej obejmuje 280 godzin zajęć i zawiera w części podstawowej 195 godzin zajęć teoretycznych a w części specjalistycznej: 65 godzin zajęć teoretycznych, 16 godzin zajęć praktycznych w ruchu drogowym oraz 4 godziny zajęć praktycznych z jazdy w warunkach specjalnych. Po uzyskaniu kwalifikacji wstępnej, kierowca otrzymuje „świadectwo kwalifikacji zawodowej” (nie mylić z poprzednio funkcjonującym świadectwem kwalifikacji), co jest podstawą do uzyskania wymaganego wpisu do prawa jazdy. Wpis taki dokonywany jest tylko i wyłącznie poprzez jego wymianę. Powyższe przepisy wprowadzają takie same wymagania dla kierowców z krajów Unii Europejskiej."


Post Wysłano: 03 sie 2009, 23:50

Cytuj:
Jestem w trakcie robienia kursu na kat. C mam B. A jest sierpień. (małe szanse na zdanie przed 10.września 09)

Tak naprawde juz sam nie wiem czy obowiązywać mnie będzie KWZ czy poprostu Przewóz Rzeczy.
Jeżli nie zdążysz przd 10.09.2009, to wyrzuciłeś w błoto pieniądze na kurs na przewóz rzeczy.


Post Wysłano: 04 sie 2009, 8:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
...mnie zawsze ciekawiło, jakie kompetencje mają Ci, co tym zarządzają ...
zdecydowanie łatwiej i szybciej podpisać papier niż wybudować w kraju przynajmniej kilkanaście torów do prowadzenia kursów ...
otóż w zamyśle tworzących dyrektywę o szkoleniu okresowym kierowców było ujednolicenie kwalifikacji kierowców w cełej UE, aby kierowca z Rumunii bez kłopotów spełnił wymogi portugalskiego pracodawcy i na odwrót.

jednak zdawano sobie sprawę z różnorodności krajów i zostawiono pewną (według mnie dość dużą) dowolność w realizacji KW i KO. np. w Czechach skrócono KW z 280 do 140h (podobnież mają to samo zrobić u nas, ale trwa to już prawie rok). w Niemczech dopuszcza się szkolenie w warunkach specjalnych (co u nas jest interpretowane na torze wyposażonym w płyty poślizgowe) na odcinkach dróg publicznych wyłączonych z ruchu.

więc samo podpisanie tej dyrektywy nie jest jednoznaczne z restrykcyjnym realizowaniem KW i KO według najostrzejszych kryteriów tak jak to u nas przyjęto.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 04 sie 2009, 9:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 sie 2009, 18:09
Posty: 38
GG: 0

Cytuj:
Cytuj:
...mnie zawsze ciekawiło, jakie
więc samo podpisanie tej dyrektywy nie jest jednoznaczne z restrykcyjnym realizowaniem KW i KO według najostrzejszych kryteriów tak jak to u nas przyjęto.
No wlasnie. Na dodatek u nas i u naszych sasiadow(zaznaczam ze w krajach najbiedniejszych) podobno(z tego co piszesz) wybrono ta wersje z obowiazkowym kursem trwajacym 280 lub mozna bylo skrocic do 140h. W anglii czy irlandii(najbogatsze kraje!!) wybrano wersje ktora trwa 1 dzien!! Pisalem juz o tym w innym watku. Bedziemy musieli sie jakos na tym forum sie zorganizowac i wyjechac na dzien czy dwa do anglii i tam zrobic kwalifikacje wstepna. Oplacimy jakis srodek transportu w 30 osob i bedzie tanio.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: