Strona 12 z 13 [ Posty: 241 ] Przejdź na stronę Poprzednia 19 10 11 12 13 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 14 kwie 2010, 17:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 mar 2010, 0:01
Posty: 11

koledzy 18 latek czy 21 latek to zadna roznica jeden niedoswiadczony i drugi. ja mam 23 lata i prawko zrobilem dopiero na poczatku tego roku i jak zrobie kw przyspieszona to i tak bede niedoswiadczony. zeby miec doswiadczenie to trzeba pojezdzic. takie jest moje zdanie. zna ktos osrodki co robia kw przyspieszona w woj swietokrzyskim.prosze o pomoc


Post Wysłano: 14 kwie 2010, 17:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 lis 2009, 19:53
Posty: 47
GG: 0
Samochód: Lancia Kappa
Lokalizacja: k. Mińska Maz

W tym wszystkim popieram Wolfzana, choć nie mam nic do tego, aby 18 latkowie jeździli ciężarówkami, ale myślę, że góra ciężką solówka. Fakt mam 22 lata i w miarę opanowaną technikę jazdy, ale nie twierdzę wcale, że jestem dobrym driverem co poniekąd mówią i mnie w tym utwierdzaja Ci których wożę. Myślę jednak, że dobrze jest najpierw nabrać doświadczenia na osobówce niż od razu wsiadać na 40 tonowy zestaw. To nie ten kraj i nie te warunki na drodze, aby tak młodo zaczynać kariere. Reasumójąc większa solówka tak, duży zestaw zdecydowanie nie

_________________
kat. B -> 2005
kat. C -> 2010
kat. C+E -> 2010
kat. A -> 2010
... i na tyle starczyło sił...


Post Wysłano: 14 kwie 2010, 18:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 lip 2009, 13:48
Posty: 136
GG: 0

Piszcie na temat.


Post Wysłano: 14 kwie 2010, 22:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 maja 2009, 14:34
Posty: 162
GG: 0
Samochód: na baterie

Cytuj:
To nie ten kraj i nie te warunki na drodze, aby tak młodo zaczynać kariere. Reasumójąc większa solówka tak, duży zestaw zdecydowanie nie
aha tyle że większa solówka może być na 5 osiach i mieć dmc 40t i będzie trochę krótsza niż twój duży zestaw :roll: ,może wtedy 7,5t będzie od 16 lat :lol:


Post Wysłano: 15 kwie 2010, 18:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 lis 2009, 19:53
Posty: 47
GG: 0
Samochód: Lancia Kappa
Lokalizacja: k. Mińska Maz

OK, może nie doprecyzowałem pojecia większa solówka. Powiedzmy taka do 18t dmc. A jak masz globetrotterlongline puszczać 16 latków na 7,5 t to spróboj swoich sił w ministerstwie i może Ci się uda to przeforsować?

_________________
kat. B -> 2005
kat. C -> 2010
kat. C+E -> 2010
kat. A -> 2010
... i na tyle starczyło sił...


Post Wysłano: 16 kwie 2010, 18:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 kwie 2010, 9:54
Posty: 2
GG: 0

Znana jest już cena i termin rozpoczęcia KW przyspieszonej dla kat. C i D w Olsztynie w OCK. Cena 2950 zł, termin rozpoczęcia 27.04.2010r.
Link do strony http://www.ock.olsztyn.pl/


Post Wysłano: 17 kwie 2010, 21:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 maja 2009, 14:34
Posty: 162
GG: 0
Samochód: na baterie

Cytuj:
OK, może nie doprecyzowałem pojecia większa solówka. Powiedzmy taka do 18t dmc. A jak masz globetrotterlongline puszczać 16 latków na 7,5 t to spróboj swoich sił w ministerstwie i może Ci się uda to przeforsować?
to był żarcik


Post Wysłano: 04 maja 2010, 13:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 lut 2010, 14:48
Posty: 79
GG: 0
Lokalizacja: Wałbrzych

Jak tam z tymi KW wiadomo coś więcej ?

_________________

PJ. B, B+E, C, C+E, D, D+E, KW



Post Wysłano: 04 maja 2010, 15:43

Cytuj:
Jak tam z tymi KW wiadomo coś więcej ?
Tzn. co ma być wiadomo?


Post Wysłano: 04 maja 2010, 17:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 lut 2010, 14:48
Posty: 79
GG: 0
Lokalizacja: Wałbrzych

Jak do tej pory to niektóre ośrodki nawet nie wiedzą jaka jest cena tego, w niektórych ośrodkach jest po 2950 a w innych po 3500. Czy nie powinna być konkretna stała cena tego. To ośrodki same sobie ustalają tą cenę czy jak to jest z tym ?

_________________

PJ. B, B+E, C, C+E, D, D+E, KW



Post Wysłano: 04 maja 2010, 18:21

Cytuj:
Jak do tej pory to niektóre ośrodki nawet nie wiedzą jaka jest cena tego, w niektórych ośrodkach jest po 2950 a w innych po 3500. Czy nie powinna być konkretna stała cena tego. To ośrodki same sobie ustalają tą cenę czy jak to jest z tym ?
W jednym ośrodku prawo jazdy danej kategorii kosztuje ileś tam, a w innym cena jest inna. Podobnie z K.W. Nie ma odgórnie narzuconej ceny.


Post Wysłano: 25 maja 2010, 22:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 gru 2009, 10:40
Posty: 31
GG: 0

Mam pytanie, otóż kolega wczoraj mi powiedział że od września br. każdy kierowca będzie musiał przejść KW, nie wiem czy zwykłe KW czy przyspieszone, obojętnie czy ma się PJ od 2000r czy to starszy czy młodszy kierowca i czy ma kurs na przewóz rzeczy czy nie.
Sam już nie wiem jak to jest, jeśli ktoś o takim czymś słyszał to niech się wypowie. A jeśli to jest bzdura to przepraszam za zaśmiecanie tematu.
Pozdrawiam!


Post Wysłano: 25 maja 2010, 22:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lip 2009, 18:38
Posty: 391
GG: 5115038
Samochód: ładny
Lokalizacja: WLKP(PL)

Cytuj:
Mam pytanie, otóż kolega wczoraj mi powiedział że od września br. każdy kierowca będzie musiał przejść KW, nie wiem czy zwykłe KW czy przyspieszone, obojętnie czy ma się PJ od 2000r czy to starszy czy młodszy kierowca i czy ma kurs na przewóz rzeczy czy nie.
Sam już nie wiem jak to jest, jeśli ktoś o takim czymś słyszał to niech się wypowie. A jeśli to jest bzdura to przepraszam za zaśmiecanie tematu.
Pozdrawiam!
kolega sie mylił.

_________________
Nightcrawler


Post Wysłano: 26 maja 2010, 16:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 gru 2009, 10:40
Posty: 31
GG: 0

Cytuj:
Cytuj:
Mam pytanie, otóż kolega wczoraj mi powiedział że od września br. każdy kierowca będzie musiał przejść KW, nie wiem czy zwykłe KW czy przyspieszone, obojętnie czy ma się PJ od 2000r czy to starszy czy młodszy kierowca i czy ma kurs na przewóz rzeczy czy nie.
Sam już nie wiem jak to jest, jeśli ktoś o takim czymś słyszał to niech się wypowie. A jeśli to jest bzdura to przepraszam za zaśmiecanie tematu.
Pozdrawiam!
kolega sie mylił.
Dzięki DeviC3 za odpowiedź :wink:


Post Wysłano: 31 maja 2010, 8:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2010, 20:01
Posty: 320
Lokalizacja: Warmińsko=Mazurskie

Od września tego roku ci którzy zdobyli PJ przed 1980rokiem będą musieli się określić czy robią KW okresową czy rezygnują z zawodu! Pozostali w/g roczników wydania PJ, generalnie chodzi tu o okresowe szkolenia, tych co posiadają PJ wydane przed 10 września 2009r. po tym okresie to już wiadomo, każdy zalicza KW w/g obowiązujących ustaleń! Dąży się do tego aby doprowadzić do tego aby każdy kierowca miał dokonany wpis w PJ na temat kwalifikacji!

_________________
A;B;C;C+E+ADR...chciało by się więcej, ale nie mam już sił!
CB 6227 Gustaw; SP4HIE


Post Wysłano: 08 cze 2010, 17:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2010, 16:15
Posty: 3
GG: 0

W Olsztynie kwalifikację wstępną przyspieszoną i kwalifikację wstępną uzupełniającą przyspieszoną prowadzi także CENTRUM Nauka jazdy.
Kurs kosztuje u nich 2800zł i obejmuje 140h- płyta poślizgowa w Warszawie. Egzamin i materiały w cenie kursu. Więcej nahttp://www.centrum-osk.pl


Post Wysłano: 08 cze 2010, 22:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 cze 2010, 19:03
Posty: 352
GG: 7049820

To prawda, że te kursy tylko w PL wymagane? A w europie to już tylko prawo jazdy wystarczy. (kurs na przewóz rzeczy, ŚKW)

_________________
W internecie jest wielu oszustów, przelej mi 10 zł, a powiem Ci jak ich uniknąć.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2010, 20:01
Posty: 320
Lokalizacja: Warmińsko=Mazurskie

Cytuj:
To prawda, że te kursy tylko w PL wymagane? A w europie to już tylko prawo jazdy wystarczy. (kurs na przewóz rzeczy, ŚKW)
Powiem tak, twoja wiedza jest bardzo skromna w tym temacie i pewnie jeszcze wielu będzie się pojawiać z takimi podobnymi pytaniami!
W Polsce przyjęto wdrożenie dyrektywy w tym temacie, na zachodzie nie, ale i u nich będzie to obowiązywało wkrótce, pewnie inaczej będzie się nazywać, ale to samo oraz mniej głupio rozwiązane niż u Nas!

_________________
A;B;C;C+E+ADR...chciało by się więcej, ale nie mam już sił!
CB 6227 Gustaw; SP4HIE


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 cze 2010, 19:03
Posty: 352
GG: 7049820

Tak czy owak i tak uważam to za głupie. Może kursy same w sobie nie są głupie. Ale cena to już inna sprawa. Moja wiedza w tych sprawach jest mniej niż skromna i opiera się na "słyszałem". Ale uczę się :P

_________________
W internecie jest wielu oszustów, przelej mi 10 zł, a powiem Ci jak ich uniknąć.


Post Wysłano: 09 cze 2010, 23:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 lut 2010, 14:48
Posty: 79
GG: 0
Lokalizacja: Wałbrzych

Nie wiem co będzie kiedyś ale jak na razie nigdzie tego nie ma tylko w Polsce. Moim zdaniem jest to zbędne i tylko szkoda pieniędzy. Wszystko to co tam mówią i uczą mogło by być podczas trwania kursu na prawo jazdy C, C+E, D. Co do zajęć praktycznych to tylko można poćwiczyć na płycie poślizgowej lub dla zabawy jak to woli, a co się stanie w życiu codziennym nie przewidzimy i tak.

_________________

PJ. B, B+E, C, C+E, D, D+E, KW



Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 12 z 13 [ Posty: 241 ] Przejdź na stronę Poprzednia 19 10 11 12 13 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: