Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 09 lut 2009, 16:01

Cytuj:
CZesc robilem psychotesty w Opolu o to co mialem:
1.Jak wyzej wymienione ksztalty:)(dopasowywanie)
2.Wywiesila pani tablice z kwadratami i na srodku karzedgo byla cyfra i w kazdym kwadracie w prawym dolnym rogu byla tez cyfra ale wieksza np glowna liczba bylo 11,(center kwadratu) a boczna to np 56(prawy rog kwadratu) i trzeba bylo leciec pokolei z center liczbami ale wpisywac tylko boczne:)
3.Potem zapalaly sie lampki i trzeba bylo wciskac jak najszybciej guziczki.
4.refleks z pedalami reagowalem na sygnaly swietlne i na dzwiekowe.
5.Wlasnie wasza zmora czyli patyczki(wg najprostsze:))
Ja do tego też miałem jeszcze ciemnię.


Post Wysłano: 09 lut 2009, 16:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 gru 2008, 0:34
Posty: 53
GG: 0
Samochód: volvo

A ja myślałem że badanie psychologiczne wszędzie wygląda tak samo
Cytuj:
Cytuj:
CZesc robilem psychotesty w Opolu o to co mialem:
1.Jak wyzej wymienione ksztalty:)(dopasowywanie)
2.Wywiesila pani tablice z kwadratami i na srodku karzedgo byla cyfra i w kazdym kwadracie w prawym dolnym rogu byla tez cyfra ale wieksza np glowna liczba bylo 11,(center kwadratu) a boczna to np 56(prawy rog kwadratu) i trzeba bylo leciec pokolei z center liczbami ale wpisywac tylko boczne:)
3.Potem zapalaly sie lampki i trzeba bylo wciskac jak najszybciej guziczki.
4.refleks z pedalami reagowalem na sygnaly swietlne i na dzwiekowe.
5.Wlasnie wasza zmora czyli patyczki(wg najprostsze:))
Ja do tego też miałem jeszcze ciemnię.
Ja miałem to wszystko oprócz punktu 3 :> , ale za to miałem dwa obracające się koła i trzeba było wcisnąć guzik gdy kręciły się z jednakową prędkością. W sumie trochę się stresowałem tym badaniem, a na końcu już myślałem, że będę musiał jeszcze raz podchodzić do badania, a tu ku mojemu zdziwieniu pani psycholog mówi, że wszystko zrobiłem tak jak każdy początkujący:) i mam zaświadczenie do 2014r:)


Post Wysłano: 09 lut 2009, 19:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2007, 15:19
Posty: 652
Samochód: MP 3
Lokalizacja: Opole

nie chwalac sie mialem bardzo dobre wyniki i ciemnia juz nie nie byla potrzebna:)

_________________
Wszytsko za drugim razem przypadek??
B , C , C+E


Post Wysłano: 09 lut 2009, 20:10

Najpierw testy papierkowe: dopasowywanie figur (ksztalty) wedlug określonego wzorca. Figury moga miec w sobie jakies szlaczki i takie tam.

Tablica z liczbami - duży kwadrat podzielony w srodku na male kwadraciki. w kazdym malym kwadraciku liczba w srodku kwadracika i z jednego rogu (dolnego). trzeba w kolejnosci od najmniejszej liczby z rogu (o ile dobrze pamietam) wpisywac liczbe ze srodka. nie sa to liczby w kolejnosci, a np, zaczyna sie od 11, nastepnie 18, 23, 27....

jakieś testy psychologiczne - typu "tak/nie"

Ogólnie wszystko jest na czas - czasami są nieźle wyśrubowane wymagania - ale da sie zrobic

Jeszcze coś chyba było z pisemnych - ale nie pamietam dokładnie co.

a automaty - to:
2 rodzaje maszynek z guzikami - jedna - to guziki w jednej linii i lampki nad nimi - światełko się zapala i musisz szybko walnąć w odpowiedni knefel. druga podobna - tylko ze masz guziki obok siebie i pod.... czyli kwadrat z guzików, a lampli z góry i po lewej stronie guzików. musisz walnąć w guzik na przecięciu się.

nastepnie ciemnia i preciki. ciemnia - to zamykaja cie w ciemnicy i pozniej pani zapala swiatelko (ty masz glowe do takich gogli przywarta) i kaze czytac tekst. nastepnie gasi i puszcza rozne ksztalty i masz mowic co widzisz.
preciki - to masz ustawic dwa preciki na rowno ze srodkowym (ktory jest nieruchomy).

Pozniej jeszcze sygnalizator, pedaly i przycisk w rece - masz naciskac odpowiednie rzeczy (luyb nic nie robic) przy danym sygnale.

Latwizna - prawda? :D


Post Wysłano: 09 lut 2009, 20:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Ja ciemnie robiłem przy standardowych badaniach do Kat C i pani była bardzo zdziwiona wynikami mówiła ze dawno takich nie widziała.

Mam pytanie ile czasowo trwa takie badanie psychotechniczne

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 09 lut 2009, 20:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Cytuj:
Ja ciemnie robiłem przy standardowych badaniach do Kat C i pani była bardzo zdziwiona wynikami mówiła ze dawno takich nie widziała.

Mam pytanie ile czasowo trwa takie badanie psychotechniczne
Zależy od grupy jaka liczba osób mi 3 h zajęło...

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 09 lut 2009, 21:17

Cytuj:
Cytuj:
Ja ciemnie robiłem przy standardowych badaniach do Kat C i pani była bardzo zdziwiona wynikami mówiła ze dawno takich nie widziała.

Mam pytanie ile czasowo trwa takie badanie psychotechniczne
Zależy od grupy jaka liczba osób mi 3 h zajęło...
No to sporo, ja się wyrobiłem w 1.5h.


Post Wysłano: 10 lut 2009, 1:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lut 2008, 13:54
Posty: 41
GG: 0

mi zajelo pol godziny, kazdy przyjmowany osobno, akurat przyszedlem jak facet byl na testach, myslalem ze jak bede czekal godzine to nie wytrzymam, ale po kilkunastu minutach wyszedl i ja ogarnalem w jakies 30min :)


Post Wysłano: 10 lut 2009, 2:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2007, 15:19
Posty: 652
Samochód: MP 3
Lokalizacja: Opole

u mnie tez do 30 minutek:)

_________________
Wszytsko za drugim razem przypadek??
B , C , C+E


Post Wysłano: 10 lut 2009, 21:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 paź 2008, 19:43
Posty: 12
GG: 0
Samochód: opel

witam Panow!
ja sie dolacze do tematu bo dotyczy on rownierz psychotestow.
pracuje obecnie w malej restauracji jako kierowca zaopatrzeniowiec (jezdze tylko i wylacznie osobowkami, tzn fiatem doblo lub punto).
szefowa siekorowala mnie na badania okresowe do lekarza rodzinnego zeby ten wypisal mi swist czy nie mam przeciwskazan do wykonywania zawodu: kierowca zaopatrzeniowiec, a tam pani doktor skierowala mnie na badania do nastepujacych specjalistow: okulista, laryngolog, neurolog i ku mojemu zdziwieniu PSYCHOTESTY!!!
i teraz moje pytanie czy naprawde do wykonywania zawodu kierowcy kat B sa potrzebne psychotesty???
szefowa moja twierdzi, ze pierwszy raz sie z tym spotkala oraz ze tej doktorce cos sie pomylilo.
jak to wkoncu jest


Post Wysłano: 11 lut 2009, 11:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lut 2006, 19:03
Posty: 1152
GG: 13363123
Samochód: DAF
Lokalizacja: Żywiec

Cytuj:
witam Panow!
ja sie dolacze do tematu bo dotyczy on rownierz psychotestow.
pracuje obecnie w malej restauracji jako kierowca zaopatrzeniowiec (jezdze tylko i wylacznie osobowkami, tzn fiatem doblo lub punto).
szefowa siekorowala mnie na badania okresowe do lekarza rodzinnego zeby ten wypisal mi swist czy nie mam przeciwskazan do wykonywania zawodu: kierowca zaopatrzeniowiec, a tam pani doktor skierowala mnie na badania do nastepujacych specjalistow: okulista, laryngolog, neurolog i ku mojemu zdziwieniu PSYCHOTESTY!!!
i teraz moje pytanie czy naprawde do wykonywania zawodu kierowcy kat B sa potrzebne psychotesty???
szefowa moja twierdzi, ze pierwszy raz sie z tym spotkala oraz ze tej doktorce cos sie pomylilo.
jak to wkoncu jest
Też mi się tak wydaje, psychotesty potrzebne są do kierowania pojazdem na kat.B ale uprzywilejowanym.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=JaABO0GSHvg

http://www.youtube.com/watch?v=eAfp3mZD ... ature=plcp


Post Wysłano: 25 lut 2009, 21:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lut 2009, 22:22
Posty: 5
GG: 0

jaki jest koszt badan psychotesty? na czym polega takie badanie?


Post Wysłano: 25 lut 2009, 21:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 maja 2007, 22:06
Posty: 66

wystarczy przejrzeć całe dwie strony tego tematu lub zajrzeć tutaj


Post Wysłano: 26 lut 2009, 13:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lut 2007, 23:46
Posty: 79
Samochód: Scania G410 E6 Streamline
Lokalizacja: Ostrzeszów (POT)

Mam takie pytanko. Jeśli zrobie prawo jazdy a na razie nie będe jeżdził(szkoła) to czy konieczne jest teraz robić psychotesty czy moge przed pracą?
Jeśli się nie zda można powtórzyć? :)
73!


Post Wysłano: 26 lut 2009, 14:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Badani psychotechniczne są ci potrzebne podczas zatrudnienia. Mozna je powtarzać

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 13 mar 2009, 22:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2008, 11:46
Posty: 489
GG: 8812652
Samochód: Czerwony
Lokalizacja: Śląsk/Zagłębie

Wczoraj przechodziłem ten koszmar! :D
1,5 godziny, 50 zł, Wynik pozytywny, ale wyszedłem skonany.

Testy pisemne - łatwe, te na spostrzegawczość i refleks - też. Ciemnia - bez problemu. jedynie te "trzy patyczki"... tragedia. Bałem się, że mnie facet nie puści. Ustawiałem je i ustawiałem a gość co chwilę podchodził i mówił: - bardzo źle! Ale jak tak popytałem innych, to na tym niemal wszyscy mają chyba kłopoty. Ja w każdym razie widziałem tam 3 takie same paski :mrgreen:

Słyszałem też, że robiąc je pierwszy raz zawsze ma się gorsze wyniki. Za kolejnym razem jest podobno o wiele lepiej.

_________________
B, C, D. Instruktor kat. B.
http://www.kwalifikacja-wstepna.pl - wszystko o kwalifikacji wstępnej
http://www.szkolenia-okresowe.pl - wszystko o szkoleniach okresowych
http://www.walpdrive.pl - mój blog o zdobywaniu zawodowych kategorii


Post Wysłano: 14 mar 2009, 12:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sie 2008, 0:57
Posty: 78
GG: 0
Lokalizacja: TOP PL

Ja tez jedyne problemy miałem z "patyczkami", z tym ze to "ćwiczenie" robiłem na dwóch urządzeniach, jedno w którym na patyczki patrzy się przez podwójny okular (jak w lornetce) i drugie, gdzie patrzy się prze długi prostokatny otwór. Problemy miałem na tym pierwszym.
Taka przyjemność to koszt 85 PLN, a miejsce badania to WORD w Lublinie.

_________________
B - 2000 === C - 2008 === C+E - może kiedyś...


Post Wysłano: 18 mar 2009, 19:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 gru 2006, 19:44
Posty: 168
GG: 7571940
Samochód: Mercedes Atego, Renault Premium
Lokalizacja: Bydgoszcz

No nie jest łatwo niestety, ale tez to przeszeszedłem w zeszły wtorek, lejce nie były łatwe ogólnie całe badanie niebyło łatwe ale na 5 lat dostałem w szkole jazdy Agora-Miraż ;) I przy tym zapisałem się na kategorię C i CE :)

_________________
-Renault Premium 440DXi Zdjęcia
Pomykam tandemem :P
GG:7571940


Post Wysłano: 01 kwie 2009, 1:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2009, 0:58
Posty: 1
GG: 0

Siemasz
ja tez juz to przechodziłem i miałem ten sam problem z patyczkami !!
siedziałem na wprost maszyny w odstepie jakies 2m,patrzyłem na patyczki przez niewielki prostokatny wizjer do reki dostałem elektryczny sterownik ktorym przesowałem patyczki.jeden z patyczkow był zawsze nie ruchomy:)...u mnie o tyle było smiesznie ze przesuwałem wogole w druga strone:) ale w połowie testu sprawdziła mi wzrok czy gra i podchodziłem drugi raz!!...no i patent jest taki wyprostowałem sie jak sztyca i widziałem szyny po ktorych za chrzania patyk:) no i w ostatecznosci dało rade:)....Wiec zeby nie wzbudzac podejrzen lepiej od razu wchodzcie wyprostowani:):)


Post Wysłano: 09 kwie 2009, 16:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sie 2008, 16:46
Posty: 37
GG: 6286774

No i dzisiaj odbyłem psychotesty w Gdańsku
Cena- 90zł:)
Zaczęło się od testu (80kilka pytań), test z tablica (znalezienie 30 liczb w kółku przez 3 min., wiecie pewnie o co chodzi), książeczka z figurami- najgorsze, zestawy A, B, C, D, E, przy E już byłem wyprany psychicznie :D :D
Później słynne patyczki, test na refleks, układ współrzędnych (też niezła jazda), ciemnia.
Czas około 2,5h :shock:
Ale wszystko OK :D :D

_________________
Kat B- sierpień 2007
Wózki Widłowe, Europejski Certyfikat+ Wymiana Butli- grudzień 2007
Kat C- listopad 2008
Kat C+E- styczeń 2009
Kurs na przewóz rzeczy- zrobiony
Psychotesty- kwiecień 2009
Kat D- w trakcie:)
Czekam na ukończenie 21 lat (sierpień):):)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: