Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 04 mar 2008, 17:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lut 2008, 18:15
Posty: 32
GG: 0
Samochód: ..
Lokalizacja: warszawa

Ma ktos konkretne info jak jest z tym kursem? czy wogole ma wejsc, ile ma kosztowac i jak ma byc przeprowadzony? Ale prosze o jakies potwierdzenie swojej wypowiedzi( zeby było wirygodne ) a nie, ze napisze ktos, " a syn wujka Staska, to powiedział, ze kolezanki, brata, szwagierki, Cioci Zenki " :D
Pzdr.

_________________
BCE, KW, Karta Kierowcy.
Trzeba zazcac robic to, o czym od dziecka marzyłem - Jezdzic :)


Post Wysłano: 05 mar 2008, 23:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lut 2008, 21:07
Posty: 25
GG: 2543900
Lokalizacja: Rzeszów

To wszystko co mówią jest prawdą czas 280h cena 4-5tyś i to jest potwierdzone ustawami jeżeli nie wierzysz tym co piszą zapraszam na strony Ministerstwa Transportu i sobie poszukaj...

Co do kursów wiecie co nie mam nic przeciwko tylko nie taka forma chcą zrobić szkolenia dla kierowców? po co? zrobić tak jak np. w Holandii! Nie kurs bo nikt nie będzie na niego miał środków ani czasu chodzić tylko zrobić poprostu szkołe! technikum lub studium 3letnie kształconce kierowców podczas którego można było by zdobyć kat. C, C+E i nauczyć wszystkiego+ zajęc praktycznych płaciło by sie jak za semestr w szkole i mieli by środki finansowania! a ludzii bez takiej szkoły nie przyjmować do zawodu kierowcy! Wtedy maniacy, fanatycy, pasjonaci tego zawodu jak tutaj wiekszość wydaje mi sie mogła by się szkolić w tym kierunku i nie było by już buraków którzy nie mieli by co ze sobą zrobić za kierownicami tylko jezdzili by prawdziwi kierowcy! Poza tym stawki musiały by pójść w górę w związku z tym, że kierowców było by mniej a Ci po szkole by się cenili bo musieli w siebie zainwestować czas i pieniądze! i wyglądało by to dużo lepiej! bo według mnie zawód kierowcy jest aktualnie bardzo sprofanowany kierowcą może zostac każdy kto ma kase na prawko...To tak jak by lekarzem mogl zostac kazdy kto zrobi sobie kurs ratownika! poprostu większy odsiew by sie przydał na tym stanowisku :)

Ale to tylko moje zdanie, możecie się nie zgadzać
Pozdrawiam przyszłych kierowców z "powołania"

_________________
W Naszym Fachu Nie Ma Strachu
Jedni marzą o pięknym domu, drudzy o dobrym aucie, trzeci o podróżach, czwarty o pieniądzach kolejni o pracy dającej przyjemność.
Ja te marzenia zawieram w byciu międzynarodowym kierowcom Daf-a XF105 SSC ;D


Post Wysłano: 06 mar 2008, 0:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2814
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

no to ja sie zgodzę moim zdaniem świetny pomysł sam chętnie bym poszedł do takiej szkoły albo chociaż jakiejś szkółki nawet zaocznej aby sie dokładnie dowiedzieć co i jak w praktyce a nie jakieś durne kursy.

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 06 mar 2008, 2:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 sty 2008, 1:42
Posty: 60
Lokalizacja: Wrocław / Monachium

Faktycznie wchodzi nowy "kurs na przewóz osób" do kat. D od 10 września 2008 i "kurs na przewóz rzeczy" do kat. C od 10 września 2009 roku. 280 godzin kursu, cena, tak jak mówicie, około 4000 zł.
ale to nie jest wszystko ... taki kurs będzie min wiązał się z wymianą prawa jazdy przynajmniej raz na 5 lat ... a jak chcecie sami sobie poczytajcie, bo ja od tego czytania, to aż nie dowierzam.
źródło: http://kprm.gov.pl/bip/060912u2uz.pdf

Coraz bardziej mnie zastanawia, jak to jest w innych krajach UE ? może ktoś wie, jak tam jest ?


Post Wysłano: 06 mar 2008, 14:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2814
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

z tego co wiem to w Niemczech nie ma czegoś takiego jak ten kurs ale z tego co czytam w tym artykule to maja to wprowadzić w całej Unii i jestem ciekaw bo tam pisze ze najpierw jakiś kurs za 4 tys a potem co pięć lat kurs okresowy za 400zl( który podobno maja refundować pracodawcy) wiec te prawie 300 godzin o jakich mowa będzie rozłożone na wszystkie kursy okresowe czy za pierwszym trzeba zrobić wszystkie godziny pisze ze można będzie ten kurs tj prawie 300 godzin zrobić w szkole zawodowej ale takich szkol jeszcze nie ma o profilu kierowcy ciężarówki i ciekawe jak wtedy z płatnością czy szkoła pokrywa bo jeśli tak to co maja zrobić ci co już skończyli nauczanie oni będą płacić całość a inni zrobią w szkole następnie głupotą jest wymienianie dokumentu co 5 lat jak by ie mogli np pieczątki dostawić czy cos takiego ale sadze ze te książki kierowców to będzie fajna sprawa wszystko w jednym dokumencie nie trzeba będzie wszystkich papierków nosić.

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 14 mar 2008, 20:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

P A R A N O J A ! ! ! !
Ale zawsze pozostaje jeszcze jedna możliwość
PATRZ TU !
Może i jest troche problemu ale mniej niż u nas !


Post Wysłano: 15 mar 2008, 13:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 maja 2007, 13:11
Posty: 78
Lokalizacja: 51°31' N 20°01' E

Cytuj:
P A R A N O J A ! ! ! !
Ale zawsze pozostaje jeszcze jedna możliwość
PATRZ TU !
Może i jest troche problemu ale mniej niż u nas !

A co widzisz trudnego w zdaniu egzaminów na B, C i C+E? Koszty się raczej nie zmienią więc nie wiem o co ci chodzi.

_________________
"Nobody will ever need more than 640k RAM!" -- Bill Gates, 1981
"Windows 95 needs at least 8 MB RAM." -- Bill Gates, 1996
"Nobody will ever need Windows" -- logical conclusion


Post Wysłano: 15 mar 2008, 19:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 cze 2007, 14:51
Posty: 20
GG: 0
Samochód: Mercedes
Lokalizacja: Sierakowice

Mam takie pytanko:) mam 19 lat i właśnie się zapisałem na PJ kat. C i teraz gdy zdam to bede mógł od razu się zapisać na kurs przewóz rzeczy? czy nie! bo właśnie nie wiem czy mnie również bedzie obowiązywał ten nowy kurs który bedzie od pażdziernika 2009 roku?


Post Wysłano: 15 mar 2008, 20:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 sty 2008, 22:52
Posty: 64
GG: 1656306
Samochód: PremiumDXI450
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

no będziesz mógł sie zapisać...tylko musisz zdarzyć zdać do września


Post Wysłano: 15 mar 2008, 20:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

harnasio> narazie nic ale jak wejdzie ten kurs (4000+280 godzin) to tak, nie wiem jak ty ale nie chciałbym chodzić na 280 godzin kursu ! Ponoć na ukrainie można to w dwa dni zrobić a potem płacisz w Polsce 70 zł za wymianę prawa jazdy na polskie.


Post Wysłano: 15 mar 2008, 23:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 maja 2007, 13:11
Posty: 78
Lokalizacja: 51°31' N 20°01' E

Cytuj:
harnasio> narazie nic ale jak wejdzie ten kurs (4000+280 godzin) to tak, nie wiem jak ty ale nie chciałbym chodzić na 280 godzin kursu ! Ponoć na ukrainie można to w dwa dni zrobić a potem płacisz w Polsce 70 zł za wymianę prawa jazdy na polskie.

Czy wy mnie do jasnej ciasnej choć troche słuchacie? Napisałem wyraźnie że 280 godzinny kurs bedzie wprowadzony zamist kursu na przewóz rzeczy a nie kursu na prawojazdy!!! Także C i C+E zrobisz po normalnych stawkach, w tej kwesti nic sie nie zmieni!

_________________
"Nobody will ever need more than 640k RAM!" -- Bill Gates, 1981
"Windows 95 needs at least 8 MB RAM." -- Bill Gates, 1996
"Nobody will ever need Windows" -- logical conclusion


Post Wysłano: 11 sie 2009, 21:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 sie 2009, 20:05
Posty: 4
GG: 0

W Anglii taki kurs nazywa się Certificate of Professional Competence trwa 35 godzin i można zrobić kurs w ratach po 7 godzin na końcu jest egzamin wielokrotnego wyboru. Jeden dzień kursu kosztuje £75.
Kurs taki jest ważny na 5 lat. Jeśli chodzi o ciężarówki kurs ten zostanie wprowadzony jako obowiązkowy od 10 września 2009.


Jeśli chodzi o autobusy kurs ten obowiązuje od 10 września 2008
i także jest to 35 godzin.

Jeśli ktoś ma Kat C i E i D może zrobić kurs na wszystkie kategorie za jednym razem.

_________________
Kat. B 1999. Kat. T 1999. Kat. C 2004. Kat. A 2006. Kat. D 2008.
Kat. E 2009

Certyfikat ADR, przewóz koni ACET certyfikat i kurs kompetencji na AutoBus.

DAF 75 cysterna z opałem a czasami DAF 75. z końmi wyścigowymi na pace ;).


Post Wysłano: 11 sie 2009, 22:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kolego odkopałeś temat z 15 marca :roll:
W sytuacji gdy teraz jest zatrzęsienie aktywnych tematów o kwalifikacji wstępnej to chyba zbędne posunięcie :)


Post Wysłano: 11 sie 2009, 22:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Cytuj:
W Anglii taki kurs nazywa się Certificate of Professional Competence trwa 35 godzin i można zrobić kurs w ratach po 7 godzin na końcu jest egzamin wielokrotnego wyboru. Jeden dzień kursu kosztuje £75.
Kurs taki jest ważny na 5 lat. Jeśli chodzi o ciężarówki kurs ten zostanie wprowadzony jako obowiązkowy od 10 września 2009.


Jeśli chodzi o autobusy kurs ten obowiązuje od 10 września 2008
i także jest to 35 godzin.

Jeśli ktoś ma Kat C i E i D może zrobić kurs na wszystkie kategorie za jednym razem.
Zajebiście, szkoda że u nas tak nie ma.
Każdy czeka 140 h jak zbawienia.
A tu w 35 h dwie kategorie można zaliczyć... ahhh

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 09 wrz 2009, 0:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 wrz 2009, 0:06
Posty: 1
GG: 0
Samochód: Hyundai accent

Witam!
Chciałem zapytać, czy ten droższy kurs też mnie obejmie :) Otóż zdałem prawo jazdy na C 07.09.2009 w Opolu, ale pochodzę z Mikołowa obok Katowic. dzięki za info.


Post Wysłano: 09 wrz 2009, 0:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2006, 23:43
Posty: 555
GG: 71830
Samochód: saicento z kratką
Lokalizacja: Bjalistoko

Cytuj:
Witam!
Chciałem zapytać
Niepotrzebnie..
Wystarczyło poszukać...

Dostatecznie dużo już tu wałkowano o 10.09.2009

PS:
/Dz.U.06.235.1701/

_________________
DAS IS DER UBERFALL!!!!
Jestem w kółku różańcowym WC, dbam o ojczysty język polski.


Post Wysłano: 09 wrz 2009, 1:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Cytuj:
Witam!
Chciałem zapytać, czy ten droższy kurs też mnie obejmie :) Otóż zdałem prawo jazdy na C 07.09.2009 w Opolu, ale pochodzę z Mikołowa obok Katowic. dzięki za info.
Tak czeka Cię ten droższy kurs ponieważ nie liczy się data twojego egzaminu a wydania prawa jazdy.
Pozdrawiam i powodzenie na kursie Kwalifikacji Wstępnej. :)

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 09 wrz 2009, 11:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2008, 13:48
Posty: 28
GG: 9230840
Samochód: Scania

Cytuj:
Witam!
Chciałem zapytać, czy ten droższy kurs też mnie obejmie :) Otóż zdałem prawo jazdy na C 07.09.2009 w Opolu, ale pochodzę z Mikołowa obok Katowic. dzięki za info.

Kolego wszystko robimy na starych zasadach :)

Zdałam wczoraj i mój instruktor znalazł mi przepis ze obowiązują mnie stare zasady.

Jak przejdą Ci papiery do wydziału komunikacji idziesz do Naczelnika i prosisz o wydanie zaświadczenia, że nabyłeś uprawnienia dnia 7.09.2009r. Zapisujesz się na naczepy do 10 czyli do jutra. A ten kurs robisz za 700 pln bo oni to zaświadczenie podpinają do dokumentacji. I zaznacz, że w pozycji 10 w prawo jazdy masz mieć datę 7.09.2009r.
Musisz pomęczyć temat :P

Edit :

Na C+ E możesz się zapisać kiedy chcesz :) Rozmawiałam właśnie z moim instruktorem :D

_________________
Kat B - 17.09.2007r.
Kat C - 08.09.2009r.
Kat C+E - zaczynam kurs :D


Post Wysłano: 09 wrz 2009, 20:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 sie 2009, 18:09
Posty: 38
GG: 0

Cytuj:
Cytuj:
Witam!

Jak przejdą Ci papiery do wydziału komunikacji
No wlasnie jak przejda. Zdalas prawo jazdy 8. Dowoz dokumentow poczta polska to chyba 3 dni. Wiec niestety ale bedziesz musiala przechodzic kwalifikacje. Jeszcze tego przeciez nie wiesz, ze dotra dwoje dokumenty do 10(przez dwa dni, w co watpie). Tak tylko pisze zebys sie nie zdziwila.


Post Wysłano: 09 wrz 2009, 21:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2008, 11:46
Posty: 489
GG: 8812652
Samochód: Czerwony
Lokalizacja: Śląsk/Zagłębie

WORD wysyła dokumenty w terminie 3 dni od zdanego egzaminu - taki ma obowiązek + czas na dostarczenie.

Takie rozwiązanie, jak zaproponował ten instruktor, oznaczałoby, że urzędnicy musieliby FAŁSZOWAĆ dokumenty i wpisać datę uzyskania uprawnień "do tyłu".

100 razy wałkowaliśmy już to, że data zdania egzaminu to nie data uzyskania uprawnień! Gdyby tak było, to po zdanym egzaminie można by było już jeździć.

_________________
B, C, D. Instruktor kat. B.
http://www.kwalifikacja-wstepna.pl - wszystko o kwalifikacji wstępnej
http://www.szkolenia-okresowe.pl - wszystko o szkoleniach okresowych
http://www.walpdrive.pl - mój blog o zdobywaniu zawodowych kategorii


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: