Strona 9 z 13 [ Posty: 241 ] Przejdź na stronę Poprzednia 17 8 9 10 1113 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 09 mar 2010, 13:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 mar 2010, 20:22
Posty: 64
GG: 0
Samochód: Kropka
Lokalizacja: SY

Cytuj:
Cytuj:
To co kolega wkleił wyżej jest dyrektywą PE, i stanowi tak jakby wykładnie dla twórców naszej ustawy, ponadto tam jest napisane "przynajmniej 10 godzin", czyli nasi ustawodawcy zmieścili się w tych 10h ustanawiając ich 20.
Z tego co napisałeś można wywnioskować tylko jedno, a mianowicie tylko to że nigdy nie czytałeś „Ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym”, ani „Ustawy z dnia 12 lutego 2010 r. o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz o zmianie niektórych innych ustaw”.
Nasi ustawodawcy nie ustanawiali w ogóle ilości godzin trwania kursu tylko odwołali się do przepisów unijnych.


Post Wysłano: 09 mar 2010, 15:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 lut 2010, 14:56
Posty: 146
GG: 0

Cytuj:
Z tego co napisałeś można wywnioskować tylko jedno, a mianowicie tylko to że nigdy nie czytałeś „Ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym”, ani „Ustawy z dnia 12 lutego 2010 r. o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz o zmianie niektórych innych ustaw”.
Nasi ustawodawcy nie ustanawiali w ogóle ilości godzin trwania kursu tylko odwołali się do przepisów unijnych.
Nie wiedziałem, że Art 39i, ust. 1 pkt 2. Ustawy z 6 września 2001 o transporcie drogowym stanowi odwołanie do przepisów unijnych, a tylko do Rozporządzenia Ministra, a w tym przypadku do Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 2 lipca 2008 r. w sprawie szkolenia kierowców wykonujących przewóz drogowy.


Post Wysłano: 09 mar 2010, 17:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 mar 2010, 20:22
Posty: 64
GG: 0
Samochód: Kropka
Lokalizacja: SY

Cytuj:
Nie wiedziałem, że Art 39i, ust. 1 pkt 2. Ustawy z 6 września 2001 o transporcie drogowym stanowi odwołanie do przepisów unijnych, a tylko do Rozporządzenia Ministra, a w tym przypadku do Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 2 lipca 2008 r. w sprawie szkolenia kierowców wykonujących przewóz drogowy.
Po części masz rację, jednakże pragnę zauważyć że temat postu dotyczy zmian w kwalifikacji wstępnej (czyli przyspieszonej k.w.). W rozporządzeniu na które się powołujesz nie ma (jak na razie) ani słowa o przyspieszonej kwalifikacji wstępnej (a tym samym o długości jej trwania), natomiast w ustawie o transporcie drogowym (oraz w projekcie jej nowelizacji) jest zapis o tym że szczegółowe warunki prowadzenia szkolenia w ramach k.w. i k.w. przyspieszonej określa w rozporządzeniu minister do spraw transportu uwzględniając przepisy unijne. Stąd też moje twierdzenie że „nasi ustawodawcy nie ustanawiali w ogóle ilości godzin trwania kursu tylko odwołali się do przepisów unijnych”.

Oczywiście moim błędem jest to że nie dodałem iż dotyczy to przyspieszonej k.w., ale ze względu na temat postu myślałem że jest to jasne. Dlatego też wrzuciłem dyrektywę unijną którą musi uwzględnić minister a nie jego własne rozporządzenie.


Post Wysłano: 10 mar 2010, 21:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 mar 2010, 0:01
Posty: 11

kiedy wejdzie w zycie ta ustawa o skroconej wstepnej.prosze o informacje


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 gru 2009, 18:56
Posty: 11
GG: 0

Witam wszystkich. Nie będę rozpoczynał nowego tematu ponieważ jest już ich trochę na forum, a pytanie kieruje do osób, które ukończyły kwalifikacje wstępną lub są w trakcie jego trwania. Co sądzicie o programie nauczania tzn. części teoretycznej a w szczególności praktycznej, jakie jest wasze zdanie i uwagi na ten temat. Post ten postanowiłem napisać po odbyciu wczorajszym szkoleniu na lotnisku w Bednarach k Poznania. W moim przypadku sprawa wygląda tak: Gość w ośrodku szkolenia kierowców, w którym zdecydowałem się zrobić ten kurs powiedział że część praktyczna odbędzie się na zestawie z naczepą. Pomyślałem sobie że bardzo fajnie pięknie, zobaczę jak zachowuje sie taki zestaw w warunkach specjalnych i że mnie to choć trochę nauczy jak z taką przyczepą, naczepą prowadzić w tych ekstremalnych warunkach, przecież o to w tym wszystkim chodzi czyż nie? Jednak tak nie było, przyjeżdżam na plac a tam stoją dwie solówki, ćwiczyliśmy przez 4 h 6 osób jak hamować, omijać przeszkody i pokonywać zakręty przy prędkości do 50 km/h. Nie mówię że mnie to nic nie nauczyło ale pytanie się nasuwa po co są te kursy i za co my płacimy te nie małe pieniądze? Proszę o wypowiadanie się na ten temat. Pozdrawiam!


Post Wysłano: 16 mar 2010, 12:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lut 2010, 12:30
Posty: 9
GG: 7229408

Witam jeszcze raz wszystkich.
Odwołuje sie znowu do tej nowej ustwawy na KW przyspieszoną.
Z tego co sie dowiedziałem w czasie braku dostepu do forum,na razie jest tylko podisany projekt ustawy a pozniej musi jeszcze raz podisac ustawe prezydent i czekac 14 dni na wejscie w zycie. Z tego co wiem mamy okres przedświąteczny wiec troszkie jeszcze zejdzie czasu z tymi zmianami. Jesli moze złe podaje informacje,niech mnie ktoś poprawi.
POZDRO!!!


Post Wysłano: 16 mar 2010, 13:12

Prezydent nie podpisuje projektu ustawy, tylko gotową ustawę. Polecam poczytać:

http://www.wosna5.pl/droga_legislacyjna_ustawy


Post Wysłano: 16 mar 2010, 13:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 mar 2010, 0:01
Posty: 11

Cytuj:
Witam jeszcze raz wszystkich.
Odwołuje sie znowu do tej nowej ustwawy na KW przyspieszoną.
Z tego co sie dowiedziałem w czasie braku dostepu do forum,na razie jest tylko podisany projekt ustawy a pozniej musi jeszcze raz podisac ustawe prezydent i czekac 14 dni na wejscie w zycie. Z tego co wiem mamy okres przedświąteczny wiec troszkie jeszcze zejdzie czasu z tymi zmianami. Jesli moze złe podaje informacje,niech mnie ktoś poprawi.
POZDRO!!!
z tego co jest napisane na forum strona 7 ustawa zostala podpisana dnia 5 marca przez prezydenta.czekamy na wejscie w zycie tej ustawy- czyli 14 dni od podpisana
wiec ustawa powinna juz wejsc w zycie 19 marca ale ze to jest piatek to bedzie juz napewno 22 marca czyli w poniedzialek.trzeba poczekac do poniedzialku i bedzie wiadomo co jest i jak jest


Post Wysłano: 16 mar 2010, 14:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 lut 2010, 14:56
Posty: 146
GG: 0

Ustawa wchodzi w życie 14 dni po jej opublikowaniu, a nie podpisaniu.

Z tego co widziałem na http://dziennikustaw.gov.pl/ to ta ustawa nie została jeszcze opublikowana.


Post Wysłano: 18 mar 2010, 17:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sty 2010, 11:08
Posty: 50
GG: 0

Witam Panowie, czy już wiadomo coś na temat przyśpieszonej KW??? Pozdrawiam.


Post Wysłano: 18 mar 2010, 18:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 lut 2010, 14:48
Posty: 79
GG: 0
Lokalizacja: Wałbrzych

Miejmy nadzieję że w poniedziałek się już okaże coś na ten temat

_________________

PJ. B, B+E, C, C+E, D, D+E, KW



Post Wysłano: 18 mar 2010, 21:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 mar 2010, 0:01
Posty: 11

dzwonilem do lok tarnobrzeg i tam pani mi powiedziala ze beda juz robic kw skrocona po swietach wiec miejmy nadzieje ze jej slowa sie sprawdza


Post Wysłano: 18 mar 2010, 21:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lut 2010, 12:30
Posty: 9
GG: 7229408

Z tego tematu co tu czytam to zero konkretów.
Jak na razie ustawa nie jest opublikowana wiec na dzień dzisiejszy wielka niewiadoma.
Ja juz nie czekam i dzis własnie zapisałem sie na KW-280 godz. Z tego co sie dzis dowiedziałem w OCK OLSZTYŃ http://www.ock.olsztyn.pl/z harmonogramu zajeć trwać bedzie 5 tygodni.


Post Wysłano: 18 mar 2010, 21:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lut 2010, 10:53
Posty: 9
GG: 0

A jaka cena kw?


Post Wysłano: 18 mar 2010, 22:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 maja 2008, 21:25
Posty: 388
GG: 4287442
Samochód: Volvo V40
Lokalizacja: Wiązownica

Cytuj:
A jaka cena kw?
OCK Olsztyn 5.500 PLN wszystko ci pisze na http://www.ock.olsztyn.pl/main.php?fid=151&pg=6 a w Jarosławiu (Woj. Podkarpackie) to koszt 7000 zł.


Post Wysłano: 19 mar 2010, 10:04

Cytuj:
Z tego tematu co tu czytam to zero konkretów.
Jak na razie ustawa nie jest opublikowana wiec na dzień dzisiejszy wielka niewiadoma.
Ja juz nie czekam i dzis własnie zapisałem sie na KW-280 godz.
Jaka niewiadoma? Ustawa jest podpisana przez Prezydenta, czekamy na publikację w Dzienniku Ustaw, a po 14 dniach od publikacji wchodzi w życie - wszystko jest jasne.


Post Wysłano: 19 mar 2010, 16:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2005, 23:43
Posty: 445
Lokalizacja: Sosnowiec

Akademia Jazdy z Poznania juz ma w swojej ofercie kwalifikacje wstepna przyspieszona w cenie 2950 zł.
http://www.akademiajazdy.eu/przewoz

_________________
Może się matka na jakiegoś kierowcę zapatrzyła, bo mnie do samochodów ciągnie...


Post Wysłano: 19 mar 2010, 18:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lut 2010, 12:30
Posty: 9
GG: 7229408

Cytuj:
Akademia Jazdy z Poznania juz ma w swojej ofercie kwalifikacje wstepna przyspieszona w cenie 2950 zł.
http://www.akademiajazdy.eu/przewoz
Zgodze sie,jest tam wpis o zapisywaniu sie na KWP razem z cena,ale terminu rozpoczecia takiego szkolenia nie znalazlem.
Z tego co tam wyczytałem na razie do 29marca maja KW,moze od kwietnia sie coś zmienia jak ustawa zostanie opublikowana i wejdzie po 14 dniach w zycie.


Post Wysłano: 19 mar 2010, 19:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2005, 23:43
Posty: 445
Lokalizacja: Sosnowiec

Pewnie czekaja z ustaleniem terminów do czasu az ustawa w koncu wejdzie w zycie i bedzie wszystko jasne jak slonce.

_________________
Może się matka na jakiegoś kierowcę zapatrzyła, bo mnie do samochodów ciągnie...


Post Wysłano: 20 mar 2010, 14:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 gru 2009, 18:56
Posty: 11
GG: 0

Moim zdaniem zamiast wyczekiwac na tą kwalifikacje przyspieszoną już dawno byście mieli to za sobą, cena i tak sie nie zmieni drastycznie a teorie mozna zrobic w domu. Koszt 3500zł w Poznaniu. Pozdrawiam


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 9 z 13 [ Posty: 241 ] Przejdź na stronę Poprzednia 17 8 9 10 1113 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: