Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 04 lis 2013, 19:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lis 2010, 15:28
Posty: 2
GG: 0

Witam!
Od 2 listopada 2010 r. mam uprawnienia kat. C. Badania lekarskie wbite w PJ są ważne do 30 sierpnia 2015. Kurs finansował PUP, więc przeszedłem również psychotesty (ważne do 26 sierpnia 2015) na podst. art. 39 k. i 39 m. ustawy z dn. 6 września 2001 r. o transporcie drogowym. Wtedy nie były one konieczne do zdobycia prawka, a jedynie do podjęcia pracy w zawodzie.
W tym tygodniu zamierzam zacząć kurs na kat. CE, w związku z czym odświeżam informacje nt. papierologii. Podobno muszę założyć PKK w WK i dostarczyć tam kilka dokumentów, m. in.
Cytuj:
orzeczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem i orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem, o ile jest ono wymagane.
Ponoć od stycznia psychotesty wymagane są do samego podejścia do egz. i to na innej podstawie prawnej niż ta, na jakiej ja je przechodziłem (Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 roku o kierujących pojazd). Czy muszę znów wydać stówę na badania, które mam ważne?
Czy badania lekarskie również muszę ponawiać? Gdzieś czytałem, że wystarcza odpis badań z WK (o ile mi wiadomo mają moje ważne orzeczenie u siebie w burdelu), ale tylko jeśli są ważne bezterminowo. Moje miały ważność 5 lat, ale mija dopiero za 2. Czy je też muszę ponawiać?
I w niedalekiej, ale bliżej nieokreślonej przyszłości, kiedy zamierzam robić KWP - znowu? :shock:


Post Wysłano: 04 lis 2013, 20:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 wrz 2013, 17:51
Posty: 19
Samochód: iveco
Lokalizacja: Krosno

Zeby zapisac sie na kurs kat.CE potrzeba
1.Badanie lekarskie zrobione u lek.uprawnionego do badan kierowców
2.Badanie psychotechniczne
a z jakiej ustawy to oni ci napisza to ich sprawa ,
jak masz te badania to idziesz do WK ,robią PKK i dopiero wtedy możesz sie zapisać na kurs.
Po kursie zapisujesz sie na egzamin w WORD i czekasz na termin,jak zdasz idziesz jeszcze raz na badania w/w tylko z innej ustawy, jak masz wazna KW to wbiją kod 95 z terminem waznosci tejże.


Post Wysłano: 05 lis 2013, 0:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lip 2008, 12:50
Posty: 437
GG: 0
Lokalizacja: Szzzztolyca

:mrgreen:
To wszystko zaleźy jak miałeś rozpisane poprzednie Orzeczenie !
Jeżeli było OK, to >wypożyczasz< stare z W K za 50 groszy i to wszystko :-)
(o ile nie zmieniły się przepisy)
Caly czas Badania do uzyskania P.J. są na podstawie innego paragrafu niż do PRACY !

Aktualne info dostaniesz TYLKO w W.K.
o ile będą trzeźwi.

_________________
B - B+E - C - C+E - D - D+E - CDL i kilka innych ..... :-)
Wg. Nikodema Dyzmy § 13 ¼
NIKT Ci tyle nie da, co Kierownik Ci OBIECA !
oraz --> S T O P parówkowym skrytożercom !!!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: