Strona 1 z 1 [ Posty: 17 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 27 sie 2013, 14:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 sie 2013, 14:29
Posty: 2

Witam,

Mam pytanie odnośnie badań lekarskich i psychotestów.
Prawo jazdy CE mam wydane 17.07.2008. Wynika z tego, że pierwsze szkolenie okresowe powinienem ukończyć do 10.09.2014.
Badania lekarskie mam ważne do września 2013, psychotesty do 12.09.2013.

Chciałbym się dowiedzieć jak ma się to do tego, że "kierowcy, którzy nie podlegają kwalifikacji wstępnej, czyli ci, którzy kat. C zdobyli do 10.09.2009, są zobowiązani wykonać badania lekarskie i psychologiczne PO ukończeniu pierwszego szkolenia okresowego przed dniem uzyskania wpisu do prawa jazdy."

Czy muszę zrobić badania teraz, a za rok po szkoleniu okresowym jeszcze raz? Czy wystarczy, że zrobię je tylko teraz?


Post Wysłano: 27 sie 2013, 15:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lip 2013, 13:53
Posty: 110
GG: 666
Samochód: TYR

Możesz teraz zrobić, a później ( za rok ) szkolenie.
W PJ będziesz miał i tak wbite daty, a uprawnienia będą ważne do najbliższej daty
( czyli do daty ważności badań lekarskich czy psychotechnicznych )

Generalnie robi się tak że przy szkoleniu okresowym robi się od razu komplet badań bo to taniej wychodzi.

_________________
Cytuj:
A co się tyczy tego:"cytat:[...]bede, jak tylko wy- moderatorzy - zaczniecie go przestrzegac.poki co, bede bral z was przyklad ( bo tak byc przeciez powinnno - nieprawdaz?)"napiszę krótko: rób tak dalej, czekaj końca...
Znaczy - robisz jak moderator = masz bana ;)


Post Wysłano: 27 sie 2013, 15:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 sie 2013, 14:29
Posty: 2

Cytuj:
Generalnie robi się tak że przy szkoleniu okresowym robi się od razu komplet badań bo to taniej wychodzi.
No tak, tyle, że ja nie mam raczej takiej możliwości, bo szkolenie za rok, a bez badań jeździć nie mogę.


Post Wysłano: 27 sie 2013, 16:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lip 2013, 13:53
Posty: 110
GG: 666
Samochód: TYR

Dlatego teraz zrób badania i za rok jak będziesz robił szkolenie
Koszt badań to max 100zł
A wymiana PJ ?

_________________
Cytuj:
A co się tyczy tego:"cytat:[...]bede, jak tylko wy- moderatorzy - zaczniecie go przestrzegac.poki co, bede bral z was przyklad ( bo tak byc przeciez powinnno - nieprawdaz?)"napiszę krótko: rób tak dalej, czekaj końca...
Znaczy - robisz jak moderator = masz bana ;)


Post Wysłano: 28 sie 2013, 10:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 paź 2008, 22:51
Posty: 48
GG: 0
Samochód: Narazie BMW
Lokalizacja: Radom

Jestem w takiej samej sytuacji i robię szkolenie i badania teraz żeby mieć z bani na 5lat.


Post Wysłano: 28 sie 2013, 16:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lut 2006, 19:03
Posty: 1152
GG: 13363123
Samochód: DAF
Lokalizacja: Żywiec

Post Wysłano: 29 sie 2013, 12:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sie 2013, 12:26
Posty: 3

Wybieram się pierwszy raz na psychotesty. Jakiego rodzaju pytania tam będą? Chociaż kilka przykładów poproszę :)


Post Wysłano: 29 sie 2013, 14:54

Cytuj:
Wybieram się pierwszy raz na psychotesty. Jakiego rodzaju pytania tam będą? Chociaż kilka przykładów poproszę :)
Na pewno zapytają Cię o ostatnie numery w Totolotka, o to, czy się moczysz w nocy, czy jadasz mięso w piątek oraz czy przeklinasz.

A tak na poważnie - chłopie, czy Ty nie rozumiesz, że te wszystkie badania są dla bezpieczeństwa Twojego jak i innych użytkowników drogi? To nie jest podstawówka/gimnazjum, gdzie się ściągało ile wlezie. Tu się ponosi konsekwencje swoich decyzji. Niestety, czasem są to bardzo bolesne konsekwencje.
I właśnie aby tych konsekwencji było jak najmniej, przechodzi się psychotesty.


Post Wysłano: 30 sie 2013, 11:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 gru 2012, 15:20
Posty: 74
Samochód: czerwony
Lokalizacja: Wlkp

Matii1, spokojnie. To nie są pytania na które musisz znać odpowiedź, a jedynie test mający na celu określić Twój profil psychologiczny. Odpowiadasz wedle własnego uznania, a potem psycholog to analizuje.
To są pytania w stylu "Czy uważasz, że potrafisz być duszą towarzystwa" i odpowiadasz na nie w 5-stopniowej skali.

Do tego są testy dokładnie takie same jak test IQ, czyli dopasowywanie obrazków, kojarzenie, wyszukiwane kolejnych numerów na planszy. Nic trudnego.
Na koniec badanie na maszynach

_________________
Umrzeć przyjdzie, gdy się kochało wielkie sprawy głupią miłością...
__________________
C+E, KW, ADR, HDS


Post Wysłano: 10 wrz 2013, 14:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 sie 2013, 12:35
Posty: 21

Cytuj:
Cytuj:
Wybieram się pierwszy raz na psychotesty. Jakiego rodzaju pytania tam będą? Chociaż kilka przykładów poproszę :)
Na pewno zapytają Cię o ostatnie numery w Totolotka, o to, czy się moczysz w nocy, czy jadasz mięso w piątek oraz czy przeklinasz.

A tak na poważnie - chłopie, czy Ty nie rozumiesz, że te wszystkie badania są dla bezpieczeństwa Twojego jak i innych użytkowników drogi? To nie jest podstawówka/gimnazjum, gdzie się ściągało ile wlezie. Tu się ponosi konsekwencje swoich decyzji. Niestety, czasem są to bardzo bolesne konsekwencje.
I właśnie aby tych konsekwencji było jak najmniej, przechodzi się psychotesty.
Może zrobię OT, ale jak czytam Cię Jaster - bądź, co bądź jesteś moderatorem - to zastanawiam się czy przypadkiem nie powinieneś dostać bana :) ? Ale pewnie skończy się tak, że mądry moderator mnie zbanuje :) ??

Matii1 zadał pytanie, a Ty nawet nie rozumiesz o co gość pyta - żenada....


Matii spoko już Florence_ coś Ci napisał, a ja tylko dodam parę informacji...

Testy psychologiczne są różne - robiłem już wiele razy w różnych zakresach - nie tylko kierowcy cięzarówek i autobusów muszą to robić - ale wystarczy oczytać PRD, UOK, UOTD i wiadomo kto jeszcze psycho musi robić...

Napewno badaj (mnie zawsze badali) :
1. ciemnia - siedzisz 15 minut, potem podswietlają ciemnie i musisz "cos" zobaczyć
2. ciemnia - swiecą Ci w oczy, potem zas musisz "coś" zobaczyć
3. plansza z kolorowymi cyferkami - na daltonizm, może być też plansza w 3D i patrząc pod różnymi kątami masz "coś" tam zobaczyć

Sorrki za tekst typy "coś tam zobaczyć" - nie znam fachowego określenia (zreszta do niczego mi to nie potrzebne)

nastepnie idziesz na "papierkowe sprawy"

- rebusy, układanki graficzne, schematy, kółka, kwadraciki, rąby ---- jak na testach na IQ ---- wszystko do ogarnecia

inne ćwiaczenia - to wskazywanie i spisywanie liczb (cyfr) w ciągach --- też spoko

potem jeszcze kwestionariusz "samooceny" --- dostajesz pytania -- chyba 200 -- gdzie pytają Cię o rózne sprawy...

np. Czy żal Ci ryby złowionej na haczyk ?
Czy żal Ci gdy widzisz cierpiącego cżłowieka lub cierpiące zwierze
Czy na imprezie jesteś duszą o towarzystwa
Czy cżęsto się denerwujesz

banalne pytania.... które w różnych konfiguracjach i brzmieniu i sensie powtarzają się

wreście "maszyny" - relfeks, naciskanie przycisków po sygnale dzwiękowym lub swietnym -- różne konfiguracje

nastepnie wirujace tarcze z punktami - też trzeba coś tam ponaciskać

kolejne cwiczenia to przesuwanie i ustawianie w jednej lini pionowych "zapałek"


Generalnie wszystko do zrobienia na spoko, dla średniointeligentnego zdrowego człowieka :)

_________________
A B BE C CE D DE T


Post Wysłano: 10 wrz 2013, 20:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lut 2006, 19:03
Posty: 1152
GG: 13363123
Samochód: DAF
Lokalizacja: Żywiec

Przechodziłem to dwa miesiące temu i nie miałem kółek. Pedał naciskałem tylko na sygnał albo światło, więc tylko dwie konfiguracje. Reszta się zgadza.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=JaABO0GSHvg

http://www.youtube.com/watch?v=eAfp3mZD ... ature=plcp


Post Wysłano: 11 wrz 2013, 7:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 cze 2010, 21:12
Posty: 131
Samochód: actros mp3
Lokalizacja: ~WLKP~

Ja w ciemni przesiedziałem coś ok 45 min, te badania szły im jak krew z nosa. Ogólnie w ten dzień na samych psychotestach przesiedziałem jakieś 4-5 h.


Post Wysłano: 11 wrz 2013, 9:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7205
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
Ja w ciemni przesiedziałem coś ok 45 min, te badania szły im jak krew z nosa. Ogólnie w ten dzień na samych psychotestach przesiedziałem jakieś 4-5 h.
Ja robiłem psychotesty z tydzień temu i całe psychotesty zajeły mi jakieś 1,5 godziny a sama ciemnia z 10 minut :mrgreen:

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 11 wrz 2013, 12:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 gru 2012, 15:20
Posty: 74
Samochód: czerwony
Lokalizacja: Wlkp

W różnych ośrodkach różnie do tego podchodzą i często część badań jest pomijana.

W ciemni musisz zobaczyć nie "coś tam", tylko kształty typu koło, kwadrat, trójkąt i jak najszybciej określić który świecący kształt masz akurat przed oczami :wink:

Z tego co słyszę, najwięcej osób ma problemy ze stereometrem, czyli tym ustawianiem równolegle patyczków.

Ja psychotesty miałam wieczorem (19-21), po całym dniu pracy, od 5 na nogach, więc nie wiem na ile były miarodajne. W dodatku przy otwartych drzwiach, gdzie reszta oczekujących stoi za plecami, co potrafi zdekoncentrować.
Cytuj:
już Florence_ coś Ci napisał
Napisała :)

_________________
Umrzeć przyjdzie, gdy się kochało wielkie sprawy głupią miłością...
__________________
C+E, KW, ADR, HDS


Post Wysłano: 12 wrz 2013, 18:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Cytuj:
(...)"kierowcy, którzy nie podlegają kwalifikacji wstępnej, czyli ci, którzy kat. C zdobyli do 10.09.2009, są zobowiązani wykonać badania lekarskie i psychologiczne PO ukończeniu pierwszego szkolenia okresowego przed dniem uzyskania wpisu do prawa jazdy."
Czy muszę zrobić badania teraz, a za rok po szkoleniu okresowym jeszcze raz? Czy wystarczy, że zrobię je tylko teraz?
Wydaje mi się, ze w/w przepis już nie obowiązuje. Co Ci przeszkadza zrobić szkolenie okresowe już teraz?

Jeśli teraz zrobisz badania psychotechniczne i lekarskie, za rok (po ukończeniu szkolenia) będziesz je musiał powtórzyć, inaczej ważność prawa jazdy będzie nie dłuższa niż 5 lat od badań lekarskich. Ja bym zrobił wszystko naraz i miał na 5 lat problem z głowy :)

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Post Wysłano: 12 wrz 2013, 23:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sie 2013, 12:26
Posty: 3

Cytuj:
Matii1, spokojnie. To nie są pytania na które musisz znać odpowiedź, a jedynie test mający na celu określić Twój profil psychologiczny. Odpowiadasz wedle własnego uznania, a potem psycholog to analizuje.
To są pytania w stylu "Czy uważasz, że potrafisz być duszą towarzystwa" i odpowiadasz na nie w 5-stopniowej skali.

Do tego są testy dokładnie takie same jak test IQ, czyli dopasowywanie obrazków, kojarzenie, wyszukiwane kolejnych numerów na planszy. Nic trudnego.
Na koniec badanie na maszynach
Dziękuję bardzo. O taką odpowiedź mi właśnie chodziło, dużo mi rozjaśniłeś. Będę spokojniejszy ;-)


Post Wysłano: 12 wrz 2013, 23:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Cytuj:
Dziękuję bardzo. O taką odpowiedź mi właśnie chodziło, dużo mi rozjaśniłeś. Będę spokojniejszy ;-)
Wydaje mi się, że Florencja jest płci pięknej :)

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 17 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: