Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 25 sie 2013, 11:09

Cytuj:
Czym jest karta kierowcy, czy muszę ją sobie wyrobić i gdzie? Mam już C i CE, kwalifikacja wstępna w trakcie, badania porobione, co jeszcze muszę ogarnąć, żeby móc pracować jako kierowca?
Odpuść sobie kierownicę. Skoro nie wyniosłeś z kursu na prawo jazdy informacji, czym jest Karta Kierowcy, to obawiam się, że niewiele informacji zachowasz z Kwalifikacji Wstępnej.

A tak na marginesie - opcja SZUKAJ nie boli: viewtopic.php?f=45&t=12327. 15 sekund szukania i wszystko masz napisane.

No cóż, kolejny raz przekonuję się, że nowe pokolenie kierowców ma alergię na jakąkolwiek samodzielność...


Post Wysłano: 25 sie 2013, 22:30
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2007, 16:06
Posty: 2139
GG: 6845711
Samochód: prawo fotelowiec
Lokalizacja: Gryfino

Masz KW, C, C+E, a nie wiesz co to jest karta kierowcy ? :shock:

http://www.netpolska.com/tachografy-cyf ... rowcy.html poczytaj sobie.

_________________
www.flickr.com/marekjastrzebski


Post Wysłano: 26 sie 2013, 18:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 sie 2013, 18:22
Posty: 4
Samochód: Mondeo

Witam :) Jestem tutaj nowy i mam pytanko. Zdałem w czwartek kat.C i nie będę zdawał jak narazie kat.E
jestem w trakcie kwalifikacji i gdy ją zdam(mam taką nadzieje) :) na poczatku września wtedy dostarcze ją do urzędu komunikacji aby wbili mi ją rownież do prawa jazdy(jak narazie mam tylko wbitą kat. B w prawku ) . I moje pytanie czy moge od razu po zdaniu kwalfikacji i otrzymaniu papierka potwierdzajacego ten fakt wysłać papiery o wydanie karty kierowcy ?
Przyznam, iż zależy mi na czasie...


Post Wysłano: 26 sie 2013, 18:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lip 2013, 13:53
Posty: 110
GG: 666
Samochód: TYR

Możesz nawet już teraz wysłać.
KK nie wydaje się pod jakąś kat pj.

więcej info na stronie
http://tachograf.pwpw.pl/

lub pod nr telefonu :
(22) 332 92 90
w godz. 7:00 - 15:00

_________________
Cytuj:
A co się tyczy tego:"cytat:[...]bede, jak tylko wy- moderatorzy - zaczniecie go przestrzegac.poki co, bede bral z was przyklad ( bo tak byc przeciez powinnno - nieprawdaz?)"napiszę krótko: rób tak dalej, czekaj końca...
Znaczy - robisz jak moderator = masz bana ;)


Post Wysłano: 26 sie 2013, 19:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 sie 2013, 18:22
Posty: 4
Samochód: Mondeo

nawet jesli nie mam jeszcze w prawko wbitej kat. C ?


Post Wysłano: 26 sie 2013, 19:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lip 2013, 13:53
Posty: 110
GG: 666
Samochód: TYR

A do czego im to potrzebne?
Czy bus ( do 3,5T ) nie może mieć tachografu cyfrowego?

Może zaraz znajde jakieś paragrafy.
Cytuj:
USTAWA
z dnia 29 lipca 2005 r.
o systemie tachografów cyfrowych
Czytaj od art 20

_________________
Cytuj:
A co się tyczy tego:"cytat:[...]bede, jak tylko wy- moderatorzy - zaczniecie go przestrzegac.poki co, bede bral z was przyklad ( bo tak byc przeciez powinnno - nieprawdaz?)"napiszę krótko: rób tak dalej, czekaj końca...
Znaczy - robisz jak moderator = masz bana ;)


Post Wysłano: 26 sie 2013, 19:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 sie 2013, 18:22
Posty: 4
Samochód: Mondeo

ok bede Ci wdzięczny :) Mam taki problem z czasem, ze aktualnie jeźdze busem do 3,5 T. Jednak z dniem 1 października w firmie wszystkie busy będą zastąpione solowkami i bardzo chciałbym się do tej daty wyrobić ze skompletowaniem dokumentów. Kat. C już zdałem, w przyszłym tyg mam egzamin z kwalifikacji i jeśli już teraz mógłbym wyrobić KK to praktycznie idealnie wyrobiłbym się z czasem...


Post Wysłano: 26 sie 2013, 19:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lip 2013, 13:53
Posty: 110
GG: 666
Samochód: TYR

No to sobie zadzwoń jutro pod podany nr telefonu,żeby być na milion procent pewny.

Jedynie może stanowić przeszkode fakt że nie masz jeszcze PJ z kat C w ręku, bo jest w trakcie wyrabiania.
W pwpw nie bedą się pytać z jakiego powodu u nich w systemie będzie widniało że coś się dzieje z twoim PJ. po prostu odrzucą Twój wniosek.Ale nie z powodu że nie masz kat C, tylko dlatego że są wprowadzane jakieś zmiany w PJ

_________________
Cytuj:
A co się tyczy tego:"cytat:[...]bede, jak tylko wy- moderatorzy - zaczniecie go przestrzegac.poki co, bede bral z was przyklad ( bo tak byc przeciez powinnno - nieprawdaz?)"napiszę krótko: rób tak dalej, czekaj końca...
Znaczy - robisz jak moderator = masz bana ;)


Post Wysłano: 26 sie 2013, 19:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 sie 2013, 18:22
Posty: 4
Samochód: Mondeo

Jutro zadzwonie to napisze jak to wygląda...
Dzieki :)


Post Wysłano: 26 sie 2013, 21:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sie 2013, 0:29
Posty: 14

napisz, żeby było jasne ;) ja gdzieś słyszałem, żeby składać podanie o KK po ukończonym kursie na odpowiednią kategorię i na kwalifikację wstępną, bo na wydanym plastiku zmienią się numery, ale nie jestem pewien. poza tym KK póki co nie zawsze jest wymagana.


Post Wysłano: 26 sie 2013, 22:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lip 2013, 13:53
Posty: 110
GG: 666
Samochód: TYR

Numery na Pj zmieniają się tylko w przypadku przeprowadzki do innego powiatu ( chyba ). Na zmiane numeru, kategorie prawa jazdy nie mają wpływu.
To znaczy - niezależnie kiedy zrobisz jaką kategorie, to numer pj jest taki sam od początku

_________________
Cytuj:
A co się tyczy tego:"cytat:[...]bede, jak tylko wy- moderatorzy - zaczniecie go przestrzegac.poki co, bede bral z was przyklad ( bo tak byc przeciez powinnno - nieprawdaz?)"napiszę krótko: rób tak dalej, czekaj końca...
Znaczy - robisz jak moderator = masz bana ;)


Post Wysłano: 27 sie 2013, 1:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 sty 2011, 15:10
Posty: 878
GG: 5839699
Samochód: od wroga
Lokalizacja: Polkowice

KK wyrabiaj gdy juz w ręku będziesz miał prawko lub gdy jeszcze nie poszły Twoje papiery o wydanie nowego prawa jazdy.
Czyli albo teraz wyślij wniosek o KK i poczekaj aż dostaniesz i dopiero wtedy wniosek o prawko.
Inaczej pwpw przyśle list o wstrzymaniu kk i prośbę doslania aktualnego prawka.
Krótko mówiąc masz mieć tylko jeden proces w pwpw albo to albo to.
Tak jak mówił Boni.

_________________
/IRC
łeb w dół i trzeba zapierd*lać!


Post Wysłano: 27 sie 2013, 9:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 cze 2010, 21:12
Posty: 131
Samochód: actros mp3
Lokalizacja: ~WLKP~

Cytuj:
KK wyrabiaj gdy juz w ręku będziesz miał prawko lub gdy jeszcze nie poszły Twoje papiery o wydanie nowego prawa jazdy.
Czyli albo teraz wyślij wniosek o KK i poczekaj aż dostaniesz i dopiero wtedy wniosek o prawko.
Inaczej pwpw przyśle list o wstrzymaniu kk i prośbę doslania aktualnego prawka.
Krótko mówiąc masz mieć tylko jeden proces w pwpw albo to albo to.
Tak jak mówił Boni.
A ja wniosek o kartę kierowcy, wysłałem w ten sam dzień co wk dokumenty o wyrobienie prawa jazdy do pwpw.
To jak, prawo jazdy mi przyślą a karty już nie?


Post Wysłano: 27 sie 2013, 9:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lip 2013, 13:53
Posty: 110
GG: 666
Samochód: TYR

Najprawdopodobniej wniosek Twój będzie odrzucony.

_________________
Cytuj:
A co się tyczy tego:"cytat:[...]bede, jak tylko wy- moderatorzy - zaczniecie go przestrzegac.poki co, bede bral z was przyklad ( bo tak byc przeciez powinnno - nieprawdaz?)"napiszę krótko: rób tak dalej, czekaj końca...
Znaczy - robisz jak moderator = masz bana ;)


Post Wysłano: 28 sie 2013, 11:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sie 2013, 0:29
Posty: 14

Przed chwilą zadzwoniłem do tachograf.pwpw.pl. Zdałem niedawno C+E ale zatrzymałem wysyłanie dokumentów ponieważ aktualnie robię też kwalifikację wstępną. Pani przez telefon powiedziała, że w takim wypadku mogę wysyłać wniosek o Kartę Kierowcy gdyż inne dokumenty/wnioski nie są rozpatrywane w tym samym momencie w PWPW. We wniosku trzeba wypisać uzyskane kategorie czyli w tym momencie mam wpisać B i C, numer prawa jazdy (na nowym nie powinien się zmienić) i wyrobienie zajmuje około miesiąca. A po zdanej kwalifikacji wstępnej wyśle się dokumenty razem z tymi z C+E. Mimo rozszerzenia kategorii o przyczepę i KW nie będzie trzeba nic poprawiać z kartą kierowcy.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: