Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 09 paź 2010, 21:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lut 2010, 18:57
Posty: 54
GG: 0
Samochód: actros 2640
Lokalizacja: Z-ne

Witam koledzy mam problem ponieważ na desce świeci mi się kontrolka czujnika kabiny.. czyli tak jak by była dźwignięta... ale patrzyłem i bolce są zaskoczone... chodzi mi o to gdzie ten się czujnik znajduje czy da się rade go jakoś samemu naprawić?? czy muszę kupić nowy.?? jaki to może być koszt??actros 98r


Post Wysłano: 09 paź 2010, 21:32

Miałem podobny problem, Actros '99. W trakcie wymiany żarówek w desce rozdzielczej okazało się, że cały czas świeciła kontrolka podniesionej kabiny. Niestety, pomimo różnych zabiegów tylko wymontowanie żarówki odniosło 100% skutek - kontrolka zgasła.


Post Wysłano: 09 paź 2010, 21:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lut 2010, 18:57
Posty: 54
GG: 0
Samochód: actros 2640
Lokalizacja: Z-ne

no wlasnie tez chyba bede musial tak zrobic... wymontowac ta zarowke...ciezko sie tam dostac bo jeszcze nie rozbieralem deski w nim??? niby maly szczegol ale tak mnie denerwuje ta czerwona kontrolka ze musze cos z tym zrobic myslalem kabelek gdzies przeciac od tego czujnika ale nie wiem czy to dobry pomysl


Post Wysłano: 09 paź 2010, 21:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7206
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Odłacz kabelek od czujnika :wink:

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 09 paź 2010, 21:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lut 2010, 18:57
Posty: 54
GG: 0
Samochód: actros 2640
Lokalizacja: Z-ne

Tak tylko nie wiem gdzie on jest...albo gdzies schowany jest albo ja jestem slepy;)


Post Wysłano: 09 paź 2010, 21:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7206
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Czujnik jest a w zasadzie dwa po jednym przy każdym zamku kabiny

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 09 paź 2010, 22:17

Cytuj:
no wlasnie tez chyba bede musial tak zrobic... wymontowac ta zarowke...ciezko sie tam dostac bo jeszcze nie rozbieralem deski w nim??? niby maly szczegol ale tak mnie denerwuje ta czerwona kontrolka ze musze cos z tym zrobic myslalem kabelek gdzies przeciac od tego czujnika ale nie wiem czy to dobry pomysl
Sądząc po roczniku masz "stary" typ deski, z tachografem w prędkościomierzu:
Obrazek
Zdejmujesz ozdobną nakładkę na przyciski po prawej stronie sterownika ogrzewania postojowego i maskownicę tachografu po lewej stronie.
Cienkim śrubokrętem płaskim, nożem z okrągłą końcówką zdejmujesz lewą kratkę wentylacyjną, sterownik ogrzewania postojowego. Odłączasz kostkę elektryczną od sterownika.
Zdejmujesz obudowę wraz z szybą z zestawu wskaźników - najlepiej zacząć od góry, jakbyś chciał odchylić. Nie bój się, jest na zatrzaskach, nie łamią się.
Po zdjęciu obudowy masz już dostęp do wkrętów (typ TORX) mocujących zestaw wskaźników. Odkręcasz wkręty, wyjmujesz z czuciem wskaźniki - uważaj na blaszki w które były wkręcone wkręty lubią spaść i się zgubić w czeluściach konsoli; na spodniej stronie masz już dostęp do żarówek. Są to żarówki tego typu. W linku są oczywiście podane diodowe a w zestawie montowane są zwykłe żarówki z żarnikiem wolframowym.
W razie czego służę pomocą.

P.S.
Na zdjęciu widać tryb "testu zestawu kontrolek". Nie świeci kontrolka "otwarcie kabiny" - żarówka już była wyjęta.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: