Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 13 cze 2010, 18:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 cze 2010, 18:36
Posty: 1
GG: 968258
Lokalizacja: Jaworzno

Witam. Tak jak w temacie, chcę wiedzieć ile trwa wyrabianie prawa jazdy (nie wliczając kategorii B - zakładamy, że ją mam) oraz wszystkich badań i kursów, które będą potrzebne do rozpoczęcia pracy jako kierowca TIRa. Aktualnie kończę pierwszą klasę technikum i po szkole chce już pracować jako kierowca TIRa. Zastanawiam się, czy lepiej zrobić prawo jazdy w 3 klasie czy w 4 (niekorzystna opcja jak dla mnie, ponieważ jest to klasa maturalna).

_________________
Kat. B - 19.04.2011


Post Wysłano: 13 cze 2010, 18:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 kwie 2010, 14:08
Posty: 38
GG: 2566184
Samochód: renault

wszystko zalezy od Twoich umiejetnosci, bo jak bedziesz zdawac po 3-4 razy kazda kategoerie to troche czas u Ci zleci, badania to jest chwilka moment itp , do tego musial bedziesz odbyc KW , ktora trwa tez okolo 2 miesiecy, no i wtedy bedziesz mogl podjac normalna prace jako kierowca oczywiscie jak bedziesz mial ukonczone 21 lat.

no i do tego nie liczyl bym na prace odrazu :/ wszedzie wymagaja doswiadczenie, no chyba ze masz prace ustawiona jakas to juz troszke lepiej :) ja jestem w trakcie konczenia kursu C+E i caly kurs trwa juz 1 miesiac.

Powodzenia


Post Wysłano: 13 cze 2010, 20:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 cze 2010, 16:01
Posty: 85
GG: 0
Lokalizacja: Płock

Czesc.
Ja jestem w drugiej klasie technikum, na poczatku maja skonczyłem 18, a na poczatku czerwca zdałem prawko kat. B, w wakacje ide do pracy, i po wakacjach bede robił kat. C, w przyszłym roku zrobi sie CE, jak wiecej grosza odłoze i w trakcie jeszcze uczenia bede miał porobione prawko. Masz czas, wiec sie nie przejmuj, wszystko na spokojnie i nie zrazaj sie błedami, wpadkami na kursie kazdej z kategorii..

pozdrawiam.

_________________
* B - Jest
* C - W trakcie.
* CE - Po zdaniu C.
* KW - Po zdobyciu CE
* Uprawnienia na wózki jezdne - Jest


Post Wysłano: 13 cze 2010, 22:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 sty 2010, 23:43
Posty: 75
Lokalizacja: Poznań

Cytuj:
Witam. Tak jak w temacie, chcę wiedzieć ile trwa wyrabianie prawa jazdy (nie wliczając kategorii B - zakładamy, że ją mam) oraz wszystkich badań i kursów, które będą potrzebne do rozpoczęcia pracy jako kierowca TIRa. Aktualnie kończę pierwszą klasę technikum i po szkole chce już pracować jako kierowca TIRa. Zastanawiam się, czy lepiej zrobić prawo jazdy w 3 klasie czy w 4 (niekorzystna opcja jak dla mnie, ponieważ jest to klasa maturalna).


Zeby zostac kierowcą "TIRa" wystarczy Ci kat. B prawa jazdy.

_________________
CE


Post Wysłano: 13 cze 2010, 22:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2814
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Cytuj:
Witam. Tak jak w temacie, chcę wiedzieć ile trwa wyrabianie prawa jazdy (nie wliczając kategorii B - zakładamy, że ją mam) oraz wszystkich badań i kursów, które będą potrzebne do rozpoczęcia pracy jako kierowca TIRa. Aktualnie kończę pierwszą klasę technikum i po szkole chce już pracować jako kierowca TIRa. Zastanawiam się, czy lepiej zrobić prawo jazdy w 3 klasie czy w 4 (niekorzystna opcja jak dla mnie, ponieważ jest to klasa maturalna).


Zeby zostac kierowcą "TIRa" wystarczy Ci kat. B prawa jazdy.
A możesz mi wytłumaczyć w jaki sposób to zrobić nie wiem jakieś kody masz czy specjalny eliksir. Bo widzisz my wszyscy musieliśmy wydawać grube miliony aby moc w końcu zasiąść za kierownica kolorowego Tira.

Prawko kat.C,C+E zrobisz spokojnie w pól roku jeśli wszystko za pierwszym zdasz, jeśli się uprzesz to i w 3 miesiące się wyrobisz. Badania zrobisz w miedzy czasie. Jedyne co cie spowolni to kwalifikacja wstępna ale ja tez możesz zacząć robić mając samo C wiec tragedii nie ma

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 13 cze 2010, 22:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 cze 2010, 19:03
Posty: 352
GG: 7049820

Ja do końca czerwca zdam pewnie kat. B (zaczęte 24 maj - teoria) dopiero mam jazdy 11 godzin ale instruktor powiedział mi, że mam się już szykować na egzamin. Naukę kat C mam zamiar zacząć w lipcu (początek, połowa). Jak sądzicie ile to może potrwać biorąc pod uwagę, że nigdy ciężarówką nie jeździłem i nie miałem styczności zbyt wielkiej?

_________________
W internecie jest wielu oszustów, przelej mi 10 zł, a powiem Ci jak ich uniknąć.


Post Wysłano: 13 cze 2010, 23:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 sty 2010, 23:43
Posty: 75
Lokalizacja: Poznań

TIR jest to dokument konwencji celnej.Według tej konwencji odprawa celna odbywa sie dwukrotnie, w kraju załadunku i kraju przeznaczenia. A wieć jadąc z kraju "A"(kraj załadunku) przez kraj "B"(kraj tranzytowy) do kraju "C"(kraj przeznaczenia). A wszystko pracując dla firmy transportowej i wykonując to pojazdem do, którego jest potrzebne prawo jazdy kategorii B.

_________________
CE


Post Wysłano: 13 cze 2010, 23:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2814
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
TIR jest to dokument konwencji celnej.Według tej konwencji odprawa celna odbywa sie dwukrotnie, w kraju załadunku i kraju przeznaczenia. A wieć jadąc z kraju "A"(kraj załadunku) przez kraj "B"(kraj tranzytowy) do kraju "C"(kraj przeznaczenia). A wszystko pracując dla firmy transportowej i wykonując to pojazdem do, którego jest potrzebne prawo jazdy kategorii B.
To chłopie przykozaczyles pewnie czujesz się szczęśliwy weź tylko pod uwagę to ze 99,9% społeczeństwa pod określeniem TIR postrzega zestaw składający się z ciągnika siodłowego z naczepa bądź solówki z doczepa itp.

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 13 cze 2010, 23:57

Cytuj:
Cytuj:
TIR jest to dokument konwencji celnej.Według tej konwencji odprawa celna odbywa sie dwukrotnie, w kraju załadunku i kraju przeznaczenia. A wieć jadąc z kraju "A"(kraj załadunku) przez kraj "B"(kraj tranzytowy) do kraju "C"(kraj przeznaczenia). A wszystko pracując dla firmy transportowej i wykonując to pojazdem do, którego jest potrzebne prawo jazdy kategorii B.
To chłopie przykozaczyles pewnie czujesz się szczęśliwy weź tylko pod uwagę to ze 99,9% społeczeństwa pod określeniem TIR postrzega zestaw składający się z ciągnika siodłowego z naczepa bądź solówki z doczepa itp.
Ale my staramy się być tym 0,01% i wykazywać się chociaż odrobiną fachowości lub chęcią opanowania podstaw...
Cytuj:
solówki z doczepa
Doczepę, to ma autobus przegubowy.


Post Wysłano: 14 cze 2010, 19:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lip 2007, 10:02
Posty: 6

wszytsko zalezy od tego jak czesto bedziesz mial jazdy. mi sie udalo zrobic prawko C w cos okolo 1.5 miesiaca liczac z egzaminem i odbiorem prawka. jak to mowia, dla chcacego nic trudnego. w miedzy czasie zrobil psychotechnike i badania lekarskie. musialem zdac przed 10 wrzesnia zeby nie zalapac sie na kwalifikacje wstepna i sie udalo. powodzenia i pozdrawiam.


Post Wysłano: 14 cze 2010, 20:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 cze 2010, 19:03
Posty: 352
GG: 7049820

Trochę się martwię tym prawikiem i innymi badaniami bo lekarz który badał mnie na kategorie B chciał mi wmówić daltonizm na pdstawie tablic Ishary. Nie wiem co jest, standardowo widzę kolory świateł, znaków, samochodów, a z tymi tablicami mam problem.

_________________
W internecie jest wielu oszustów, przelej mi 10 zł, a powiem Ci jak ich uniknąć.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: