Strona 1 z 1 [ Posty: 19 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 29 maja 2010, 9:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lis 2009, 19:44
Posty: 4
GG: 8259679
Samochód: Sprinter
Lokalizacja: Widzów

Witam wszystkich od niedawna zapisałem sie na prawo jazdy C chciał bym wozic meble w zakładzie stolarskim samochodem mercedesem 814 czy potrzebuje cos jeszcze do wożenia???? POZDRAWIAM


Post Wysłano: 29 maja 2010, 9:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 maja 2010, 19:46
Posty: 87
GG: 5369477
Samochód: Czrerwony
Lokalizacja: Krzywanice/k Radomska

żeby prowadzic samochód ciężarowy musisz miec wiadomo prawojazdy kat c, musisz oprucz tego zrobic sobie kurs na przewóz rzeczy jesli niejest to twój zaklad a poprostu tam sie zatrudnisz jako kierowca. jesli ty masz prywatny zaklad i chcesz wykonywac przewóz na potrzeby wlasne , to na 100 % niejestem pewnien , ale wystarczy zaswiadczenie z gminy ze bedziesz wykonywal transport na potrzeby wlasne. Gdybys robil kurs na przewóz rzeczy to cie zmartwie bo kosztuje on nie mało ok 3000_4000 zl w tych granicach , dodam że dawniej mój ojciec placił 600 zl.


Post Wysłano: 29 maja 2010, 13:00

Cytuj:
jesli ty masz prywatny zaklad i chcesz wykonywac przewóz na potrzeby wlasne , to na 100 % niejestem pewnien , ale wystarczy zaswiadczenie z gminy ze bedziesz wykonywal transport na potrzeby wlasne.

Nie ma czegoś takiego. Jest albo TRANSPORT, albo PRZEWÓZ NA POTRZEBY WŁASNE.
Cytuj:
Gdybys robil kurs na przewóz rzeczy to cie zmartwie bo kosztuje on nie mało ok 3000_4000 zl w tych granicach , dodam że dawniej mój ojciec placił 600 zl.
Cena kursu na przewóz rzeczy nie zmieniła się i zapewne nadal kosztuje ok 600-700zł, natomiast 3000zł kosztuje KWALIFIKACJA WSTĘPNA.


Post Wysłano: 29 maja 2010, 14:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 mar 2008, 19:09
Posty: 198
GG: 0

Mi się wydaje ze jeżeli chodzi o zakład meblarski to nie potrzebuje nic oprócz prawka, psychotechniki i badań lekarskich. To jest przewóz na potrzeby własne. Zakład produkuje i wiezie do klienta, nie będzie robił transportu od kogoś dla kogoś tylko od siebie. Nie ważne że jest pracownikiem.


Post Wysłano: 29 maja 2010, 15:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 maja 2010, 19:46
Posty: 87
GG: 5369477
Samochód: Czrerwony
Lokalizacja: Krzywanice/k Radomska

Nie ma czegoś takiego. Jest albo TRANSPORT, albo PRZEWÓZ NA POTRZEBY WŁASNE.


Oczywiscie ze jest do tego wystarczy zaswiadczenie z gminy wiem bo ostatnio mój soniad zalatwial , ze bedziesz wykonywal transport(przewozy) na potrzeby wlasne . tak samo zawodowo jezdzic można od 21 lat , a wykonójac transport na potrzeby wlasne , można już odkad mamy prawko c .


Post Wysłano: 29 maja 2010, 15:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lis 2009, 19:44
Posty: 4
GG: 8259679
Samochód: Sprinter
Lokalizacja: Widzów

Czyli jak bym był zarejestrowany jako stolarz i bym miał prawko i kurs na przewóz rzeczy to mógł wozic meble


Post Wysłano: 29 maja 2010, 15:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 maja 2010, 19:46
Posty: 87
GG: 5369477
Samochód: Czrerwony
Lokalizacja: Krzywanice/k Radomska

tak , prawko c + kurs na przewóz zeczy i w droge


Post Wysłano: 29 maja 2010, 15:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 maja 2010, 19:46
Posty: 87
GG: 5369477
Samochód: Czrerwony
Lokalizacja: Krzywanice/k Radomska

baks1122 jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to spytaj w którejkolwiek auto szkole , a jeśli już robisz prawko c no to instruktora :D

Ortografia! "którejkolwiek" piszemy razem a auto szkole oddzielnie. //Evil


Post Wysłano: 29 maja 2010, 16:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 mar 2008, 19:09
Posty: 198
GG: 0

Cytuj:
tak , prawko c + kurs na przewóz zeczy i w droge
Ale po co mu kurs ?? Nie potrzebuje go. Samo prawko wystarczy i badania. Nawet nie musisz być zarejestrowany jako stolarz tylko kierowca.


Post Wysłano: 29 maja 2010, 19:10

Cytuj:
Oczywiscie ze jest do tego wystarczy zaswiadczenie z gminy wiem bo ostatnio mój soniad zalatwial , ze bedziesz wykonywal transport(przewozy) na potrzeby wlasne . tak samo zawodowo jezdzic można od 21 lat , a wykonójac transport na potrzeby wlasne , można już odkad mamy prawko c .
Proponuję zapoznać się z podstawowymi pojęciami. TRANSPORT, to podjęcie ładunku z miejsca A, przewiezienie go do miejsca B i otrzymanie za to zapłaty. PRZEWÓZ NA POTRZEBY WŁASNE, to niezarobkowy przewóz rzeczy np. wyprodukowanych przez siebie czy niezbędnych do wykonania innego zadania.


Post Wysłano: 29 maja 2010, 20:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 maja 2010, 19:46
Posty: 87
GG: 5369477
Samochód: Czrerwony
Lokalizacja: Krzywanice/k Radomska

Moze zle sie wyrazilem , ale caly czas chodzilo mi o przewóz na potrzeby wlasne :D


Post Wysłano: 30 maja 2010, 12:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 lis 2009, 19:53
Posty: 47
GG: 0
Samochód: Lancia Kappa
Lokalizacja: k. Mińska Maz

Hej! A więc moim zdaniem prócz kat. C jest Ci potrzebna kwalifikacja wstępna, lub kwalifikacja wstępna przyśpieszona jeżeli już ukończyłeś 21 lat ( jest sporo tańsza i szybciej się ją zrobi) no i oczywiście psychotechnika + bad. lekarskie i karta kierowcy jeżeli autko ma cyfrowy tachograf. Kursu na przewóz rzeczy nie możesz zrobić, bo nie miałeś kat, C przed 10.09 2009. Pozdro

_________________
kat. B -> 2005
kat. C -> 2010
kat. C+E -> 2010
kat. A -> 2010
... i na tyle starczyło sił...


Post Wysłano: 30 maja 2010, 19:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 mar 2008, 19:09
Posty: 198
GG: 0

Ręce opadają ...


Post Wysłano: 30 maja 2010, 20:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lip 2008, 12:50
Posty: 437
GG: 0
Lokalizacja: Szzzztolyca

Oj , trochę namieszaliście.....

Pod hasłem "Przewóz na Potrzeby Własne" jest nie tylko np.przewożenie kartofli z własnego pola do własnej stodoły itp.
ale także przewożenie tychże kartofli z pola do hurtowni, gdy ani pole, ani hurtownia nie jest własnością Kierowcy , a jedynie Kierowca ten pracuje u danego Rolnika na stanowisku Kierowca :!:
Co z tego , że Kierowca dostaje za pracę wynagrodzenie :?:
Kartofle nie są jego, a Rolnika. Rolnik dostaje pieniądze za kartofle, a nie Kierowca.

Gdyby ten sam Kierowca przewoził buraki z sąsiedzkiego pola , które należy do kogoś innego , nawet do tej samej Hurtowni, to już by była inna sytuacja.
Dlaczego :?:
Ponieważ Kierowca przewozi "towar" który jest własnością osoby "trzeciej".......

Identyczna sytuacja jest w przypadku przewożenia mebli z Manufaktury w której zatrudniony jest Kierowca.
Są to meble TEJ Manufaktury, a nie sąsiada.
Czyli są to Przewozy na Potrzeby Własne.

Większość Pracodawców na wszelki wypadek wysyła Pracowników na szkolenie na Przewóz Rzeczy lub wymaga tego od nowego pracownika....... (o ile Kierowca kwalifikuje się do Szkolenia na Przewóz Rzeczy, a nie "KW").

Przykład-
Mój kolega pracuje od "X" lat w Fabryce Wyrobów Tłuszczowych.... Zapytałem Go ostatnio, czy już się szkolił na KW lub "Okresowe" :?:
Powiedział, że zakładowy Prawnik sprawdzał wszystkie możliwe procedury i potwierdził brak konieczności szkolenia Kierowców, ponieważ oni wożą TYLKO produkty własne i podlega to pod "Przewóz na Potrzeby Własne".

NIGDY nie mieli problemów z Policją, ITD i innymi służbami.

I przykład z Moja osobą.
Ja osobiscie mam "papiery" na Przewóz Osób i Rzeczy, które zrobiłem jakiś czas temu na wszelki wypadek :roll:
Jednakże pracując w jednej z Firm na stanowisku MECHANIK jeździłem "awaryjnie" za np.chorych Kierowców i Pracodawca wcale nie chciał słyszeć o Moich "papierach" twierdząc, że wcale nie muszę ich mieć.... i oni nie mają zamiaru prowadzić osobnej Ewidencji Godzin Pracy za kółkiem, ponieważ są to potrzeby WŁASNE Zakładu.


Prawo Prawem, a Sprawiedliwość.......

_________________
B - B+E - C - C+E - D - D+E - CDL i kilka innych ..... :-)
Wg. Nikodema Dyzmy § 13 ¼
NIKT Ci tyle nie da, co Kierownik Ci OBIECA !
oraz --> S T O P parówkowym skrytożercom !!!


Post Wysłano: 30 maja 2010, 21:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2010, 20:01
Posty: 320
Lokalizacja: Warmińsko=Mazurskie

Mój pierwszy post, niestety wkrótce wszyscy będą musieli mieć ten kurs na przewóz rzeczy lub osób! Zalecam go robić mimo że ceny są odstraszające(kurs przyśpieszony ok 3000zł) bo po wrześniu tego roku może być jeszcze gorzej dla tych co nie mają tego zrobionego a mają PJ zrobione przed 10września 2009! Wszystko wskazuje na to, że wielkie buum będzie pod koniec sierpnia, kto załapie to będzie spokojny, później będzie płacz tych co obudzą się z ręką w nocniku!

_________________
A;B;C;C+E+ADR...chciało by się więcej, ale nie mam już sił!
CB 6227 Gustaw; SP4HIE


Post Wysłano: 30 maja 2010, 21:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 sty 2009, 17:30
Posty: 29
GG: 11099498

Ja teraz chodzę na kurs PJ kat. C. Jak będę miał prawko, i chciałbym jeździć "na potrzeby własne" np w jakiejś fabryce ich produkty wozić, to wtedy potrzebuję prawko, badania lekarskie i psychotesty, dobrze rozumię? A jeśli bym chciał jeździć w transporcie drogowym, to jakie dokumenty/uprawnienia potrzebowałbym???
I o co chodzi z kursem na przewóz rzeczy i Kwalifikacją Wstępną/Okresową? tzn w jakich okolicznościach trzeba przechodzić te szkolenia???
Szkoła, do której chodzę prowadzi też kursy na przewóz rzeczy, osób i kwalifikacyjne. Jeśli poszedłbym na więcej niż jeden kurs to da radę jeszcze trochę ponegocjować cenę, i tak się zastanawiam nad tym.

_________________
^^^^^^^^^^^^^^^||......|"\
| ZIMNA WÓDKA..||......||'""|""\__,_
| ______________ ||__..|I__|__I___ |)
|(@) |(@)"""**|(@)(@)********* |(@


Post Wysłano: 30 maja 2010, 21:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lip 2008, 12:50
Posty: 437
GG: 0
Lokalizacja: Szzzztolyca

Cytuj:
Ja teraz chodzę na kurs PJ kat. C.
To dlaczego nie zapytasz w OSK :?: :?: :?:


Cytuj:
I o co chodzi z kursem na przewóz rzeczy
Ten Kurs nie jest dla Ciebie :!:
Cytuj:
Kwalifikacją Wstępną/Okresową?
Na ten temat jest kiiiilka długich dyskusji.
Użyj opcji "szukaj".

_________________
B - B+E - C - C+E - D - D+E - CDL i kilka innych ..... :-)
Wg. Nikodema Dyzmy § 13 ¼
NIKT Ci tyle nie da, co Kierownik Ci OBIECA !
oraz --> S T O P parówkowym skrytożercom !!!


Post Wysłano: 31 maja 2010, 7:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 maja 2010, 19:46
Posty: 87
GG: 5369477
Samochód: Czrerwony
Lokalizacja: Krzywanice/k Radomska

no i panowie mysle że sobie wszystko wyjasniliśmy :D :D :D :D


Post Wysłano: 02 cze 2010, 8:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sie 2009, 21:25
Posty: 78
GG: 0
Samochód: mitsubishi

Cytuj:
Hej! A więc moim zdaniem prócz kat. C jest Ci potrzebna kwalifikacja wstępna, lub kwalifikacja wstępna przyśpieszona jeżeli już ukończyłeś 21 lat ( jest sporo tańsza i szybciej się ją zrobi) no i oczywiście psychotechnika + bad. lekarskie i karta kierowcy jeżeli autko ma cyfrowy tachograf. Kursu na przewóz rzeczy nie możesz zrobić, bo nie miałeś kat, C przed 10.09 2009. Pozdro

O czym Ty człowieku piszesz.
Po pierwsze w jego sytuacji nie trzeba miec KW ani przewozu,
Po drugie Jaka karta kierowcy jak pisze czlowiek, że ma Mercedesa 814... Cyfrowe tacho jest dopiero w samochodach po 2006r.
Po trzecie NAJPIERW CZYTAJ DOKAŁADNIE A PÓŹNIEJ PISZ BO ZA TAKIE PIERDOŁY TRZEBA BY CIĘ WYCHŁOSTAĆ...

_________________
Kat. B --> 04.05.05 (zdane za pierwszym razem)
Kat. C --> 02.09.09 (zdane za pierwszym razem)
Kat. CE --> 21.04.10 (zdane za pierwszym razem)
Psychotechnika, Kurs na przewóz rzeczy, Badania lekarskie, Karta kierowcy --> do 2014r.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 19 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: