Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 25 kwie 2010, 18:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2008, 22:56
Posty: 861
GG: 35025070
Samochód: S-U-P-E-R

Witam. Mam bardzo poważny problem z moim manem f2000
od pewnego czasu przestały mi świecić pomarańczowe boczne obrysówki te w błotnikach.
razem z nimi zgasła lewa strona na przyczepie (chodzi o wózek do dłużycy) mało tego w kabinie na desce rozdzielczej ciągle mi świeci napis stop, EDC, kontrolka od podnoszenia kabiny, kontrolka od braku powietrza, ABS na pomarańczowo oraz ABS na czerwono, czasem te kontrolki mrugają czasami gasną jak włączę światła ale nigdy wszystkie naraz zawsze jakaś się świeci. Sprawdziłem błędy EDC i wykazało mi sygnał kontroli prędkości ale to się raczej zgadza bo mam zdjęty kaganiec. Nie wiem jak odczytać błędy ABS, i te pozostałe. dodam tylko ze ta choinka na desce rozdzielczej (wcześniej świecił się tylko EDC) pojawiła się po bardzo dokładnym wiosennym myciu mana myjka ciśnieniowa 300atm. Sądzę ze gdzieś pod kabina jest jakaś skrzynka z układami elektrycznymi gdzie mogła się dostać woda i robi zwarcie. Bardzo proszę o pomoc bo nie ciekawie to wygląda.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7205
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Sprawdz styki w tych dużych wtyczkach po prawej stronie pod atrapą, lubią tam piny śnedzieć
od ABSu czerwona kontrolka pali sie po lewej czy ta obok pomarańczowej :?:
Napis STOP pali się bo masz kabinę nie opuszczoną lub walnoł czujnik przy zamku kabiny odłacz wtyczke przy czujniku i zobacz co się stanie
Lewa pozycja pomarańczowe lampki są na tym samym bezpieczniku co przednia i tylna lewa pozycja

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2008, 22:56
Posty: 861
GG: 35025070
Samochód: S-U-P-E-R

czujniki od kabiny sprawdzalem oba wymienilem i nic dalej to samo. Kontrolka od ABS swieci sie ta po lewej stronie, absu nie działa wogule :(


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7205
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Tak jak mówiłem odłącz te czujniki przy zamkach, chyba że nie opuszczasz kabiny do końca aż do momentu aż pompka od podnoszenia staje w miejscu
Ta po lewej kontrolka od ABSu jest od pojazdu pomarańczowa pali się gdy nie jest podłaczony przewód od ABSu do przyczepy
Jeszcze masz wtyczki pod atrapą pod tym prostokątnym czarnym plastykiem z którego wychodzą przewody tam się łączą przewody od obrysówek bocznych

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2008, 22:56
Posty: 861
GG: 35025070
Samochód: S-U-P-E-R

sprawdziłem te wtyczki pod atrapą sa jak nowe.
mozesz mi powiedzieć gdzie dokładnie te kable ida pod atrapa? wydaje mi sie ze gdzies mi przycieło te kable bo ostatnio jak jechalem w nocy to na rondzie mi mrugały obrysówki na przyczepie. a co do nie podpietego absu na przyczepie to jest on wpiety ale wydaje mi sie ze jest padniety abs na przyczepie :(


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7205
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Tak jak mówiłem pod tym prostokątnym czarnym palstykiem są wtyczki od przewodów które schodzą na du w środek ramy i z tamtąd prosto do lampy, osobna jest wiąska do przewodów od gniazda przyczepy.
Jak nie wiesz jaka to pokrywa zrób zdjęcie pod atrapą

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: