Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 27 lut 2010, 12:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 maja 2009, 10:22
Posty: 3
GG: 0

Witam wszystkich! Moze ktos mi doradzi gdzie moge znalezc Szkole jazdy ale taka co posiada zestaw 5 osiowy tzn, ciagnik+ naczepa.Pochodze z Opola moga to byc okolice wroclawia,katowic tak max 200km od opola.W opolu niestety nie ma same Tandemy lub normalna przyczepa.Wytlumacze o co mi chodzi obecnie posiadam juz prawko CE i jezdze zestawem ale chce sie doszkolic nie za bardzo idzie mi cofanie na prawe lusterko i w ciasnych miejscach mam problemy z podjazdem pod rampe wiem,ze mnie nie nauczono wszystkiego.Wszystkie swoje bledy koryguje sam i w ten sposob sie doksztalcam ale wolal bym reke specjalisty ,ktory mi wytlumaczy,doradzi ale nie tylko slownie ale rowniez w praktyce.Duzo ludzi mowi,ze jazda Tandemem to to samo.Ja na tandemie sie uczylem i jak 1 raz wsiadlem na zestaw to pierwsze km... mozna powiedziec,ze znowu zaczynalem sie uczyc.Teraz wjezdzam wszedzie ale czasami musze korygowac 2-3razy co mnie bardzo denerwuje gdyz moi koledzy robia to znacznie szybciej. Moje dosw to 7miesiecy okolo 80tys km wiem,ze to nic dlatego szukam tej pomocy a przedewszystkim po takiej nauce opini specjalisty ,ktory mi powie jak u mnie to wyglada.
Serdecznie pozdrawiam i zgory dziekuje za pomoc


Post Wysłano: 27 lut 2010, 13:47

Niestety nie znam żadnego ośrodka w okolicach, które Cię interesują. Za to w Tarnobrzegu zdaje się na zestawie ciągnik + naczepa (dwuosiowa) i wszystkie szkoły jazdy w tej okolicy mają takie zestawy. Niestety jest to dosyć daleko (moje rodzinne strony) i nie wiem czy opłacałoby Ci się jechać tak daleko. Może warto potrenować zestawem, którym jeździsz?


Post Wysłano: 27 lut 2010, 14:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2006, 23:43
Posty: 555
GG: 71830
Samochód: saicento z kratką
Lokalizacja: Bjalistoko

Cytuj:
Teraz wjezdzam wszedzie ale czasami musze korygowac 2-3razy
Skoro wjezdzasz, to w czym problem?
Korygowanie to jakaś ujma?
Cytuj:
co mnie bardzo denerwuje gdyz moi koledzy robia to znacznie szybciej.
Ważne żeby dobrze wjechać/wycofać a nie szybko. Niech Ci to zajmie i 20min...

Jak to przeczytałem ostatnio w necie: "Wszystko wydaje się trudne, dopóki nie stanie się łatwe".
Skoro masz lejce i jeździsz, to wyrobisz się jak majtki w kroku... daj sobie czasu i miej chęci. Życie Ciebie lepiej nauczy niż niejeden instruktor.

_________________
DAS IS DER UBERFALL!!!!
Jestem w kółku różańcowym WC, dbam o ojczysty język polski.


Post Wysłano: 27 lut 2010, 16:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lut 2010, 10:53
Posty: 9
GG: 0

w Katowicach jest Scania i naczepa 2-osie


Post Wysłano: 27 lut 2010, 16:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7206
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Nie przejmuj się raz ci wyjdzie cofanie za pierwszym razem raz za trzecim razem. Rób manewry na spokojnie gdy zaczniesz się tym przejmować z reguły przestaje wychodzić

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 27 lut 2010, 17:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2008, 11:46
Posty: 489
GG: 8812652
Samochód: Czerwony
Lokalizacja: Śląsk/Zagłębie

W woj. śląskim zdaje się E do C na zestawach z naczepami (dwuosiowymi) - mogę polecić bardzo dobrego instruktora z Dąbrowy Górniczej. Jak coś to na priw.

_________________
B, C, D. Instruktor kat. B.
http://www.kwalifikacja-wstepna.pl - wszystko o kwalifikacji wstępnej
http://www.szkolenia-okresowe.pl - wszystko o szkoleniach okresowych
http://www.walpdrive.pl - mój blog o zdobywaniu zawodowych kategorii


Post Wysłano: 27 lut 2010, 19:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 lis 2007, 23:50
Posty: 296
GG: 0
Lokalizacja: Polska

Cytuj:
obecnie posiadam juz prawko CE i jezdze zestawem ale chce sie doszkolic nie za bardzo idzie mi cofanie na prawe lusterko i w ciasnych miejscach mam problemy z podjazdem pod rampe wiem,ze mnie nie nauczono wszystkiego.Wszystkie swoje bledy koryguje sam i w ten sposob sie doksztalcam ale wolal bym reke specjalisty ,ktory mi wytlumaczy,doradzi ale nie tylko slownie ale rowniez w praktyce. [...] Moje dosw to 7miesiecy okolo 80tys km wiem,ze to nic.
Zdecydowana większość z instruktorów na których możesz się natknąć nie ma nawet połowy takiego doświadczenia jak Ty. Ćwicz dalej sam, bo tylko treningi robią mistrzów.
I nie przejmuj się, że koledzy wykonują jakiś manewr szybciej - to nie wyścigi.

_________________
---


Post Wysłano: 27 lut 2010, 21:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7206
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Mi kiedyś jeden kierowca powiedział że mam sobie kamienie na polu poustawiac i ćwiczyć cofanie było to kiedy robiłem prawko
Nie przejmuj się praktyka przyjdzie z czasem, nie raz widzę jak starsi kierowcy odemnie cofają gorzej odemnie a nie uważam się za dobrego kierowce w tych sprawach. Najlepiej szło mi cofanie odrazu po kursie, na kursie jeździłem tandemem którym o wiele prościej cofa się niż z naczepą tak samo z jazda do przodu. Potem miałem z rok przerwy w jeździe i musiałem sobie wszystko przypomnieć od początku co i jak przy cofaniu.
Czasami lepiej zatrzymać się i wyjść sprawdzić czy o nic nie zahaczysz przy cofaniu niż cofać w ciemno a nuż się uda

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: