Auto-Mix - lod贸wki samochodowe, klimatyzatory postojowe, us艂ugi transportowe, transport mi臋dzynarodowy.

Truck-Man Cz臋艣ci Man

40TON.netKonektor5000.pl anteny cb radiaRegeneracja wtryskiwaczy Common Rail MAN

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna
Autor Wiadomo艣膰
PostWys艂ano: 17 kwie 2009, 22:35 
U偶ytkownik

GG: 0
Samoch贸d: Man F2000 6X4 Actros 8X6 Man L2000
Witam
Mam pytanie do u偶ytkownik贸w w/w wywrotek. Czy kiprowanie na bok cz臋sto si臋 u偶ywa czy nie? Sam je偶d偶臋 6x4 i cz臋sto z tej opcji korzystam ale jest to autko na mniejsze budowy/drogi gdzie 4-osi贸wki nie maj膮 szans wjecha膰. Z teoretycznego punktu widzenia samo kiprowanie do ty艂u powinno wystarczy膰 a jak jest w praktyce?
Nap臋d 8x4 jest wystarczaj膮cy czy koniecznie 8x8-chodzi g艂贸wnie o skr臋t? W moim to praktycznie zero manewrowania w je藕dzie do przodu w grz膮skim terenie. Skr臋casz w lewo a jedziesz prosto, skr臋casz w prawo i te偶 jedziesz prosto :) I zazwyczaj drugiej szansy na poprawk臋 nie ma bo koleiny robi膮 si臋 na p贸艂 metra...

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 25 kwie 2009, 5:43 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

Samoch贸d: MAN 41.463
kolego mam 8x4 (zdj臋cie) i powiem ci 偶e takie auto wog贸le nie nadaje si臋 na grz膮skie czy nawet troche 艣liskie tereny.Musi by膰 twardo bo inaczej wsz臋dzie si臋 zakopie.Prz贸d jest ci臋偶ki i mimo w艂膮czenia wszystkich blokad auto buksuje.Oczywi艣cie z 艂adunkiem jest o wiele lepiej.Co do skr臋t贸w ja nie mam z tym 偶adnych problem贸w auto jest skr臋tne jak cholera i niemal wsz臋dzie nim wymanewrujesz tak jak trzyo艣i贸wk膮 (bez jazdy prosto mimo skr臋conych k贸艂).Kolega ma 8x6 i auto wsz臋dzie idzie jak w艂膮czy przedni nap臋d nie ma tego problemu co u mnie nie m贸wi膮c ju偶 o 8x8 tym na pewno wsz臋dzie wjedziesz bez problemu. Ale te auta s膮 du偶o c臋偶sze jak8x4 ze wzgl臋du na dodatkowy nap臋d a teraz waga si臋 liczy bo krokodyle nie 艣pi膮.Pozdrawiam kolego

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 09 maja 2009, 17:48 
U偶ytkownik

Jak chcesz 4-o艣ke na budowe to kupuj minimum 8x6

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 11 maja 2009, 7:53 
U偶ytkownik

Oj z tym minimum 8x6 to lekka przesada , sam je偶d偶臋 manem 8x4 trzeci rok i musz臋 powiedzie膰 ze je艣li si臋 troszk臋 czajnikiem ruszy to si臋 wsz臋dzie wjedzie i wyjedzie. A poza tym 8x4 jest o wiele ekonomiczniejszy ni偶 8x6 . A co do wywrotu na boki to przez 3 lata u偶ywa艂em go mo偶e 3-4 razy.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 21 maja 2009, 17:33 
U偶ytkownik

Samoch贸d: Man F2000 6X4 Actros 8X6 Man L2000
Wydaje mi si臋 偶e Man ma wiekszy rozstaw osi ni偶 np. Mercedes czy Scania. Poza tym w
nap臋dzie 8x6 w Manie ciagnie 艣rodkowa o艣 ta kt贸ra si臋 mniej skr臋ca a w Merc czy Scania ci膮gnie
ta z samego przodu. Niekt贸rzy twierdz膮, 偶e to drugie rozwi膮zanie jest lepsze, poniewa偶
przednie ko艂a wi臋cej si臋 skr臋caj膮, przeciwnicy natomiast m贸wi膮 偶e cz臋sto ze 艣rodkowej nie
nap臋dzanej osi robi si臋 "p艂ug". Czy 8x6 maj膮 reduktor? Czy 8x8 s膮 d艂u偶sze w por贸wnaniu z 8x6?
Nie je偶d偶e na wykopach i nie zamierzam. Cz臋sto kipruj臋 na bok ze wzgl臋du na druty lub w ulicy wzd艂u偶 parkanu, wi臋c ju偶 przes膮dzone.
Spalanie nie ma wi臋kszego znaczenia, raczej uniwersalno艣膰 i niezawodno艣膰. Je偶dz臋 na kr贸tkich odcinkach i nie 偶adko po ciasnych
(jak na 4o艣k臋) dziurach.

Nie ukrywam 偶e opinie na forum s膮 dla mnie istotne.
koledzy podpowiedzcie

Odno艣nie technik jazdy tylnionap臋dowym to mog臋 stwierdzi膰 tylko tyle, 偶e jak ja sam pakuje si臋 z w膮skiej ulicy na budow臋
to sobie tej ulicy nie p*******l臋, natomiast w praktyce wyglada to tak, 偶e ci co maj膮 lepszy sprz臋t to nie 艂amie si臋
delikatnie na 5 razy tylko za艂膮cza wszystko co tam ma i pruje teren przez kt贸ry p贸藕niej to ja tylko na wrost z rozp臋du mog臋 si臋
艂adowa膰..

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 23 maja 2009, 9:54 
U偶ytkownik

8x4 jest mniej uniwersalny.... z 8x6 jest wi臋cej pracy... przyk艂ad: frezowanie nawierzchni a偶 do piasku, by艂y tatry, mercedesy, many. Mercedes 8x4 si臋 zakopa艂, trzeba by艂o go wyci膮ga膰... Drugi raz ju偶 nie chcia艂 wje偶d偶a膰 bo ba艂 si臋 ze znowu sie zakopie, wi臋c kierownik budowy do niego wje偶d偶asz? a ten 偶e NIE, na to kierownik: daj karte do podpisania i do widzenia.
Znam te偶 przyk艂ad 偶e do budowy autostrady w og贸le 8x4 nie chcieli bra膰!

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 13 cze 2009, 21:09 
U偶ytkownik

Yyy... a od kiedy si臋 asfalt frezuje do samego piachu ?? i w jakim celu ? Bo r贸偶ne rzeczy widzia艂em ale 偶eby kto艣 asfalt do piachu frezowa艂 to nie.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 13 cze 2009, 23:14 
U偶ytkownik

GG: 9354841
Samoch贸d: daf
Kolego a chocia偶 by w takim celu ,偶e po starej nawierzchni trzeba jeszcze korytowa膰 bo nowa droga ma byc ni偶ej niz poprzednia.Sam w tamtym tygodniu gania艂em pod frezark膮 gdzie darli do samego gruntu.
Aha i jeszcze jedno,niech nikt mi nie m贸wi,偶e8x4 i 8x8 b膮dz 8x6 to nie robi 偶adnej r贸偶nicy,bo r臋ce mi opadaj膮.Chocia偶 nie wiem jak intensywnie by艣 nie my艣la艂 swoj膮 m膮dr膮 g艂ow膮 to w pewnych warunkach na nic to Ci si臋 nie przyda jak nie b臋dziesz mia艂 konkretnego zestawienia nap臋d贸w.Chyba kolega w terenie prawdziwym jeszcze nie je藕dzi艂 skoro takie herezje publicznie g艂osi.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 14 cze 2009, 20:15 
U偶ytkownik

cekopeq pisze:
Bo r贸偶ne rzeczy widzia艂em ale 偶eby kto艣 asfalt do piachu frezowa艂 to nie.

W takim razie ma艂o widzia艂e艣 kolego :mrgreen:
W pe艂ni popieram GOLMARA :]

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 14 cze 2009, 20:31 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

To zale偶y w jakim terenie b臋dzie u偶ytkowany. By艂em na takiej budowie (autostrada), 偶e 8x6 nie dawa艂y rady - wy艂膮cznie 8x8 i wozid艂a.
Je艣li nie wiesz co Ci臋 czeka, to 8x8 b臋dzie najlepszym wyborem.
Kiprowanie bokiem przydatne by艂o czasem tylko po zakopaniu auta, kiedy dodatkowo by艂o przechylone na bok.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 14 cze 2009, 20:44 
U偶ytkownik

bruno666 pisze:
Kiprowanie bokiem przydatne by艂o czasem tylko po zakopaniu auta, kiedy dodatkowo by艂o przechylone na bok.

Tylko, 偶e kipruj膮c na bok dodatkowo sypiesz sobie pod ko艂a co pogarsza wyjazd... no chyba 偶e jest hydroburta :wink:

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 14 cze 2009, 21:35 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

W moim nie mia艂em mo偶liwo艣ci wysypu na bok, ale widzia艂em dwukrotnie jak zakopane 4-o艣ki zwala艂y bokiem - nie po to, 偶eby wyjecha膰, ale 偶eby 艂atwiej by艂o je wyci膮gn膮膰. :P
Chyba, 偶e trafi艂o si臋 wozid艂o - one zwykle szarpa艂y takiego nieszcz臋艣nika za艂adowanego bez problemu.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 14 cze 2009, 23:51 
U偶ytkownik

Samoch贸d: Man TGS 8X8
U nas na budowie ( budowa w臋z艂a Skar偶ysko ) 艣migaj膮 same 8x8 samochody bo inne nie da艂y by rady w takim ci臋偶kim terenie , m贸j TGS to 艣miga a偶 mi艂o wsz臋dzie nim wjad臋 .

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 15 cze 2009, 8:53 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

TGS pisze:
U nas na budowie ( budowa w臋z艂a Skar偶ysko ) 艣migaj膮 same 8x8 samochody bo inne nie da艂y by rady w takim ci臋偶kim terenie

Czasem je藕dzi si臋 dos艂ownie po bagnie. Koleiny metrowe, "brzuch" ryje ziemi臋, zatrzymasz si臋 to ju偶 nie ruszysz. :P

Obrazek

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 15 cze 2009, 20:03 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

GG: 49027999
Samoch贸d: Jaki艣 tam Bus :)
Macie mo偶e koledzy fotki jaki艣 man贸w wywrotek :?: .Tylko nie piszcie mi ,偶e google s膮 moim przyjacielem.Pozdrawiam.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 15 cze 2009, 20:24 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

Traker199 pisze:
Macie mo偶e koledzy fotki jaki艣 man贸w wywrotek :?:

http://www.carsbase.com/photo/MAN_TGA_model_7652.html
http://www.carsbase.com/photo/MAN_TGS_model_8638.html

O co艣 takiego chodzi艂o? Bardzo dobra jako艣膰, cho膰 zdj臋cia typowo pozowane.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 15 cze 2009, 22:30 
U偶ytkownik

Obrazek
Obrazek tutaj dziwne zestawienie, bo 4o艣ka chyba nie mo偶e ci膮gn膮膰 tandemika :roll:

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 15 cze 2009, 22:40 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

A czemu nie? W Niemczech widzia艂em bardzo du偶o takich zestaw贸w, a w Polsce te偶 mi si臋 ju偶 rzuca艂y w oczy.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 16 cze 2009, 1:22 
U偶ytkownik

Ja te偶 jeszcze takiego zestawu nie mia艂臋m okazji zobaczy膰... przewa偶nie ci臋偶ar贸wki 4osiowe zamiast normalnego zaczepu maj膮 tylko taki bolec w razie zaczepenia liny kiedy si臋 zakopie. Sam nie wiem jak to jest z takim zestawem.

Mam jedno pytanie. Czy to prawda 偶e Many maj膮 smarowan膮 skrzynie bieg贸w w zale偶no艣ci od obrot贸w silnika? i czy mo偶e sie sta膰 co艣 takiego ze kiedy b臋dziemy zmienia膰 notorycznie biegi nie uzyskuj膮c duzych obrot贸w to mo偶na skrzynie zatrze膰?

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 16 cze 2009, 7:45 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

GG: 12216892
Samoch贸d: MAN TGA 18.480
Skrzynia ZFa ma wymuszone smarowanie przez pompe oleju napedzan膮 wa艂kiem sprz臋g艂owym

Filmy z tras

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna