40TON.netKonektor5000.pl anteny cb radiaRegeneracja wtryskiwaczy Common Rail MAN

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2  Nast─Öpna
Autor Wiadomo┼Ť─ç
PostWys┼éano: 17 kwie 2009, 22:35 
U┼╝ytkownik

GG: 0
Samoch├│d: Man F2000 6X4 Actros 8X6 Man L2000
Witam
Mam pytanie do u┼╝ytkownik├│w w/w wywrotek. Czy kiprowanie na bok cz─Östo si─Ö u┼╝ywa czy nie? Sam je┼╝d┼╝─Ö 6x4 i cz─Östo z tej opcji korzystam ale jest to autko na mniejsze budowy/drogi gdzie 4-osi├│wki nie maj─ů szans wjecha─ç. Z teoretycznego punktu widzenia samo kiprowanie do ty┼éu powinno wystarczy─ç a jak jest w praktyce?
Nap─Öd 8x4 jest wystarczaj─ůcy czy koniecznie 8x8-chodzi g┼é├│wnie o skr─Öt? W moim to praktycznie zero manewrowania w je┼║dzie do przodu w grz─ůskim terenie. Skr─Öcasz w lewo a jedziesz prosto, skr─Öcasz w prawo i te┼╝ jedziesz prosto :) I zazwyczaj drugiej szansy na poprawk─Ö nie ma bo koleiny robi─ů si─Ö na p├│┼é metra...

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 25 kwie 2009, 5:43 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

Samoch├│d: MAN 41.463
kolego mam 8x4 (zdj─Öcie) i powiem ci ┼╝e takie auto wog├│le nie nadaje si─Ö na grz─ůskie czy nawet troche ┼Ťliskie tereny.Musi by─ç twardo bo inaczej wsz─Ödzie si─Ö zakopie.Prz├│d jest ci─Ö┼╝ki i mimo w┼é─ůczenia wszystkich blokad auto buksuje.Oczywi┼Ťcie z ┼éadunkiem jest o wiele lepiej.Co do skr─Öt├│w ja nie mam z tym ┼╝adnych problem├│w auto jest skr─Ötne jak cholera i niemal wsz─Ödzie nim wymanewrujesz tak jak trzyo┼Ťi├│wk─ů (bez jazdy prosto mimo skr─Öconych k├│┼é).Kolega ma 8x6 i auto wsz─Ödzie idzie jak w┼é─ůczy przedni nap─Öd nie ma tego problemu co u mnie nie m├│wi─ůc ju┼╝ o 8x8 tym na pewno wsz─Ödzie wjedziesz bez problemu. Ale te auta s─ů du┼╝o c─Ö┼╝sze jak8x4 ze wzgl─Ödu na dodatkowy nap─Öd a teraz waga si─Ö liczy bo krokodyle nie ┼Ťpi─ů.Pozdrawiam kolego

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 09 maja 2009, 17:48 
U┼╝ytkownik

Jak chcesz 4-o┼Ťke na budowe to kupuj minimum 8x6

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 11 maja 2009, 7:53 
U┼╝ytkownik

Oj z tym minimum 8x6 to lekka przesada , sam je┼╝d┼╝─Ö manem 8x4 trzeci rok i musz─Ö powiedzie─ç ze je┼Ťli si─Ö troszk─Ö czajnikiem ruszy to si─Ö wsz─Ödzie wjedzie i wyjedzie. A poza tym 8x4 jest o wiele ekonomiczniejszy ni┼╝ 8x6 . A co do wywrotu na boki to przez 3 lata u┼╝ywa┼éem go mo┼╝e 3-4 razy.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 21 maja 2009, 17:33 
U┼╝ytkownik

Samoch├│d: Man F2000 6X4 Actros 8X6 Man L2000
Wydaje mi si─Ö ┼╝e Man ma wiekszy rozstaw osi ni┼╝ np. Mercedes czy Scania. Poza tym w
nap─Ödzie 8x6 w Manie ciagnie ┼Ťrodkowa o┼Ť ta kt├│ra si─Ö mniej skr─Öca a w Merc czy Scania ci─ůgnie
ta z samego przodu. Niekt├│rzy twierdz─ů, ┼╝e to drugie rozwi─ůzanie jest lepsze, poniewa┼╝
przednie ko┼éa wi─Öcej si─Ö skr─Öcaj─ů, przeciwnicy natomiast m├│wi─ů ┼╝e cz─Östo ze ┼Ťrodkowej nie
nap─Ödzanej osi robi si─Ö "p┼éug". Czy 8x6 maj─ů reduktor? Czy 8x8 s─ů d┼éu┼╝sze w por├│wnaniu z 8x6?
Nie je┼╝d┼╝e na wykopach i nie zamierzam. Cz─Östo kipruj─Ö na bok ze wzgl─Ödu na druty lub w ulicy wzd┼éu┼╝ parkanu, wi─Öc ju┼╝ przes─ůdzone.
Spalanie nie ma wi─Ökszego znaczenia, raczej uniwersalno┼Ť─ç i niezawodno┼Ť─ç. Je┼╝dz─Ö na kr├│tkich odcinkach i nie ┼╝adko po ciasnych
(jak na 4o┼Ťk─Ö) dziurach.

Nie ukrywam ┼╝e opinie na forum s─ů dla mnie istotne.
koledzy podpowiedzcie

Odno┼Ťnie technik jazdy tylnionap─Ödowym to mog─Ö stwierdzi─ç tylko tyle, ┼╝e jak ja sam pakuje si─Ö z w─ůskiej ulicy na budow─Ö
to sobie tej ulicy nie p*******l─Ö, natomiast w praktyce wyglada to tak, ┼╝e ci co maj─ů lepszy sprz─Öt to nie ┼éamie si─Ö
delikatnie na 5 razy tylko za┼é─ůcza wszystko co tam ma i pruje teren przez kt├│ry p├│┼║niej to ja tylko na wrost z rozp─Ödu mog─Ö si─Ö
ładować..

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 23 maja 2009, 9:54 
U┼╝ytkownik

8x4 jest mniej uniwersalny.... z 8x6 jest wi─Öcej pracy... przyk┼éad: frezowanie nawierzchni a┼╝ do piasku, by┼éy tatry, mercedesy, many. Mercedes 8x4 si─Ö zakopa┼é, trzeba by┼éo go wyci─ůga─ç... Drugi raz ju┼╝ nie chcia┼é wje┼╝d┼╝a─ç bo ba┼é si─Ö ze znowu sie zakopie, wi─Öc kierownik budowy do niego wje┼╝d┼╝asz? a ten ┼╝e NIE, na to kierownik: daj karte do podpisania i do widzenia.
Znam też przykład że do budowy autostrady w ogóle 8x4 nie chcieli brać!

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 13 cze 2009, 21:09 
U┼╝ytkownik

Yyy... a od kiedy si─Ö asfalt frezuje do samego piachu ?? i w jakim celu ? Bo r├│┼╝ne rzeczy widzia┼éem ale ┼╝eby kto┼Ť asfalt do piachu frezowa┼é to nie.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 13 cze 2009, 23:14 
U┼╝ytkownik

GG: 9354841
Samoch├│d: daf
Kolego a chocia┼╝ by w takim celu ,┼╝e po starej nawierzchni trzeba jeszcze korytowa─ç bo nowa droga ma byc ni┼╝ej niz poprzednia.Sam w tamtym tygodniu gania┼éem pod frezark─ů gdzie darli do samego gruntu.
Aha i jeszcze jedno,niech nikt mi nie m├│wi,┼╝e8x4 i 8x8 b─ůdz 8x6 to nie robi ┼╝adnej r├│┼╝nicy,bo r─Öce mi opadaj─ů.Chocia┼╝ nie wiem jak intensywnie by┼Ť nie my┼Ťla┼é swoj─ů m─ůdr─ů g┼éow─ů to w pewnych warunkach na nic to Ci si─Ö nie przyda jak nie b─Ödziesz mia┼é konkretnego zestawienia nap─Öd├│w.Chyba kolega w terenie prawdziwym jeszcze nie je┼║dzi┼é skoro takie herezje publicznie g┼éosi.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 14 cze 2009, 20:15 
U┼╝ytkownik

cekopeq pisze:
Bo r├│┼╝ne rzeczy widzia┼éem ale ┼╝eby kto┼Ť asfalt do piachu frezowa┼é to nie.

W takim razie ma┼éo widzia┼ée┼Ť kolego :mrgreen:
W pełni popieram GOLMARA :]

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 14 cze 2009, 20:31 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

To zale┼╝y w jakim terenie b─Ödzie u┼╝ytkowany. By┼éem na takiej budowie (autostrada), ┼╝e 8x6 nie dawa┼éy rady - wy┼é─ůcznie 8x8 i wozid┼éa.
Je┼Ťli nie wiesz co Ci─Ö czeka, to 8x8 b─Ödzie najlepszym wyborem.
Kiprowanie bokiem przydatne było czasem tylko po zakopaniu auta, kiedy dodatkowo było przechylone na bok.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 14 cze 2009, 20:44 
U┼╝ytkownik

bruno666 pisze:
Kiprowanie bokiem przydatne było czasem tylko po zakopaniu auta, kiedy dodatkowo było przechylone na bok.

Tylko, ┼╝e kipruj─ůc na bok dodatkowo sypiesz sobie pod ko┼éa co pogarsza wyjazd... no chyba ┼╝e jest hydroburta :wink:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 14 cze 2009, 21:35 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

W moim nie mia┼éem mo┼╝liwo┼Ťci wysypu na bok, ale widzia┼éem dwukrotnie jak zakopane 4-o┼Ťki zwala┼éy bokiem - nie po to, ┼╝eby wyjecha─ç, ale ┼╝eby ┼éatwiej by┼éo je wyci─ůgn─ů─ç. :P
Chyba, ┼╝e trafi┼éo si─Ö wozid┼éo - one zwykle szarpa┼éy takiego nieszcz─Ö┼Ťnika za┼éadowanego bez problemu.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 14 cze 2009, 23:51 
U┼╝ytkownik

Samoch├│d: Man TGS 8X8
U nas na budowie ( budowa w─Öz┼éa Skar┼╝ysko ) ┼Ťmigaj─ů same 8x8 samochody bo inne nie da┼éy by rady w takim ci─Ö┼╝kim terenie , m├│j TGS to ┼Ťmiga a┼╝ mi┼éo wsz─Ödzie nim wjad─Ö .

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 15 cze 2009, 8:53 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

TGS pisze:
U nas na budowie ( budowa w─Öz┼éa Skar┼╝ysko ) ┼Ťmigaj─ů same 8x8 samochody bo inne nie da┼éy by rady w takim ci─Ö┼╝kim terenie

Czasem jeździ się dosłownie po bagnie. Koleiny metrowe, "brzuch" ryje ziemię, zatrzymasz się to już nie ruszysz. :P

Obrazek

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 15 cze 2009, 20:03 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

GG: 49027999
Samoch├│d: Jaki┼Ť tam Bus :)
Macie mo┼╝e koledzy fotki jaki┼Ť man├│w wywrotek :?: .Tylko nie piszcie mi ,┼╝e google s─ů moim przyjacielem.Pozdrawiam.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 15 cze 2009, 20:24 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

Traker199 pisze:
Macie mo┼╝e koledzy fotki jaki┼Ť man├│w wywrotek :?:

http://www.carsbase.com/photo/MAN_TGA_model_7652.html
http://www.carsbase.com/photo/MAN_TGS_model_8638.html

O co┼Ť takiego chodzi┼éo? Bardzo dobra jako┼Ť─ç, cho─ç zdj─Öcia typowo pozowane.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 15 cze 2009, 22:30 
U┼╝ytkownik

Obrazek
Obrazek tutaj dziwne zestawienie, bo 4o┼Ťka chyba nie mo┼╝e ci─ůgn─ů─ç tandemika :roll:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 15 cze 2009, 22:40 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

A czemu nie? W Niemczech widziałem bardzo dużo takich zestawów, a w Polsce też mi się już rzucały w oczy.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 16 cze 2009, 1:22 
U┼╝ytkownik

Ja te┼╝ jeszcze takiego zestawu nie mia┼é─Öm okazji zobaczy─ç... przewa┼╝nie ci─Ö┼╝ar├│wki 4osiowe zamiast normalnego zaczepu maj─ů tylko taki bolec w razie zaczepenia liny kiedy si─Ö zakopie. Sam nie wiem jak to jest z takim zestawem.

Mam jedno pytanie. Czy to prawda ┼╝e Many maj─ů smarowan─ů skrzynie bieg├│w w zale┼╝no┼Ťci od obrot├│w silnika? i czy mo┼╝e sie sta─ç co┼Ť takiego ze kiedy b─Ödziemy zmienia─ç notorycznie biegi nie uzyskuj─ůc duzych obrot├│w to mo┼╝na skrzynie zatrze─ç?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 16 cze 2009, 7:45 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

GG: 12216892
Samoch├│d: MAN TGA 18.480
Skrzynia ZFa ma wymuszone smarowanie przez pompe oleju napedzan─ů wa┼ékiem sprz─Ög┼éowym

Filmy z tras

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2  Nast─Öpna