40TON.netKonektor5000.pl anteny cb radiaRegeneracja wtryskiwaczy Common Rail MAN

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostWys艂ano: 26 kwie 2009, 11:54 
U偶ytkownik

GG: 0
Samoch贸d: DAF 95XF
Witam wszystkich jest to m贸j pierwszy post na tym forum i od razu mam pytanko do obeznanych w przepisach.

Czy m贸g艂 by kto艣 wyt艂umaczy膰 jak mo偶na odliczy膰 VAT od zakupionego paliwa do ci臋偶ar贸wki.
Czy mo偶na go odliczy膰 od ca艂ej kwoty za zakupione paliwo? Czy si臋 dostanie jaki艣 zwrot w/w vat-u? Bo wiem 偶e znajomi co maj膮 tiry odliczaj膮 sobie ko艂o 22ty艣 z艂 rok w rok jak oni to robi膮?
Jest kto艣 艂epski kto by to wyja艣ni艂.

Z g贸ry dzi臋kuje

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 26 kwie 2009, 13:29 
U偶ytkownik

GG: 3745303
Samoch贸d: VOLVO FH12, 420.
Zwrot VAT jest mozliwy w dwoch przypadkach:
1. Kiedy kupiles srodek trwaly (ciezarowke) i wystapiles o zwrot VAT. To nie jest laska panstwa, poprostu dostajesz to co wczesniej musiales wplacic.
2. Jesli wystawiasz faktury na export (0% VAT), a koszty masz krajowe (22% VAT), jesli maxymalnie to uproscic to te 22% VAT z faktur kosztowych skarbowka zwraca.

Nie bardzo wiem co rozumiesz pod pojeciem "odliczyc vat z paliwa". Jesli jezdzisz w kraju i tankujesz w kraju to co chcesz odliczac? Wg mnie odliczyc to sobie mozna bylo np ulge remontow膮 (kiedy jeszcze byly), ale to przy podatku dochodowym a nie VAT.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 26 kwie 2009, 13:55 
U偶ytkownik

GG: 0
Samoch贸d: DAF 95XF
Chodzi mi o to 偶e w paliwie jest akcyza vat i inne tam op艂aty. Je偶eli mam auto ci臋偶arowe je偶d偶臋 pod spedycja trasy krajowe czy ja mog臋 jako艣 odzyska膰 ten vat z paliwa.

Mo偶e inaczej jak trzeba zakombinowa膰 偶eby dosta膰 co rok jaki艣 zwrot podatku. Rozmawia艂em z kierowca kt贸ry kupi艂 auto je藕dzi pod spedycja i on m贸wi cytuje ,, Ja co rok dostaje zwrot podatku z paliwa ok 22tys..." Jak on to robi ?? Czy to si臋 odlicza koszty od przychodu i z tego jest jaki艣 zwrot z pa艅stwa?
Niech kto艣 艂epski wyja艣ni jakie podatki si臋 p艂aci co i kiedy mo偶na odpisa膰 偶eby dosta膰 zwrot cala ta zawi艂膮 proceder.

,, Przy cenie benzyny 3,50 z艂 za litr i wykorzystanych w miesi膮cu 艣rednio 150 litrach, przedsi臋biorca wydawa艂 na paliwo 525 z艂. Powo艂uj膮c si臋 na wyrok Trybuna艂u odliczy膰 mo偶e oko艂o 95 z艂 VAT-u miesi臋cznie.

Mno偶膮c przez liczb臋 55 miesi臋cy od 1 maja 2004 do 30 listopada 2008 przyk艂adowy przedsi臋biorca mo偶e stara膰 si臋 o odliczenie ponad 5 tys. z艂 podatku.

Co wa偶ne interpretacja wyroku dotyczy r贸wnie偶 zakupu samochodu z kratk膮. Przedsi臋biorcy mog膮 odzyska膰 nieodliczony VAT od kupna takiego auta, je偶eli mia艂o to miejsce po 1 maja 2004 r. ""

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 26 kwie 2009, 19:07 
U偶ytkownik

GG: 3745303
Samoch贸d: VOLVO FH12, 420.
Kolega chyba troche koloryzuje.

Fragment ktory zacytowales pozwala "wrzucac" w koszty dzialalnosci faktury za paliwo. Skutkuje to nie tyle zwrotem VATu z tych faktur, co tym ze koszty sa powiekszane przez ten wydatek, czyli placisz mniejszy podatek niz jesli bys tej faktury nie mogl zaksiegowac jako kosztu.
Jedyne mozliwosci zwrotu VAT opisalem w poscie wyzej.

Jest jeszcze mozliwosc ze bedziesz tak sztucznie zawyzal koszty, az wyjdzie ze dokladasz do tego interesu. Wtedy skarbowy zwroci owszem, ale po kontroli w ktorej wyjda wszystkie machloje z zawyzaniem kosztow. Efektow tej kontroli chyba nie musze opisywac.

No chyba jeszcze, ze kolega tankujac na zachodzie uzyskuje zwroty VAT z zagranicy. Ale dla poszczegolnych przedsiebiorcow jest to procedura nie do przejscia. Miedzy innymi na tym wlasnie kosi kase DKV, UTA i inne tego typu firmy

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ]