Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 gru 2007, 0:30
Posty: 9
Lokalizacja: polska

Niedawno dostałem nowiutkiego Mańka oczywiscie z cyfrowym tacho Bedac w trasie zrobilem powazny blad , robiac pauze nie wcinalem guzika w tachu ktorym sie oznacza pauze(łożko) .Czyli wyszlo w pozniejszej konsekwencji tak jak bym poprostu jechal a nie pauzowal .Po jakims czasie podczas jazdy jakos odruchowo spojrzalem na tacho i zauwarzyłem ze mruga czas jazdy : 4 i 1/2 . Moje pytanie : czy to ze tak mrugalo to oznacza ze faktycznie ten czas wyniosl te 4 i 1/2, czy poprostu mogl ten czas juz nawet wynies np 5 godzin a po mimo tego mruga po swojemu te 4 i 1/2 i ostrzega juz tylko przekroczeniu czasu jazdy ???


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 paź 2007, 19:18
Posty: 9
Lokalizacja: Gorzów

Z tego co wiem, opisz to na wydruku.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2814
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

.Raczej kolego juz go przekroczyles.Moj tata kiedys nie wcisnal pauzy i na kontroli 3 minuty przekroczyl, zaplacil 30 euro. Najlepiej teraz zrob wydruk i opisz cala sytuacje.

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sie 2007, 19:19
Posty: 385
GG: 0
Samochód: midlum

nominalnie ci mruga przypominając o odpoczynku za 15 minut i to nic ,gorzej że w momencie kiedy nie wcisnołeś odpoczynku to tacho nalicza ci z automatu czas pracy czyli młotki i w efekcie nawet po 4.5h jazdy jeśli miałes przerwę na młotkach to ta orzerwa wyjdzie ci jako łączny czas czyli np. 5.5h. nadmieniam że tacha ACTIA mają opcję ustawienia domyślnego rodzau aktywności samoczynnie a kolega odebrał ostatnio nowy wóz gdzie w serwisie można to także ustawić i po wyłączeniu zapłonu przestawia się na odpoczynek


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

To czemu tak nie robią domyślnie? Przecież by to było znaczne ułatwienie.

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2814
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

nie pamietam jaki mamy rodzaj tego tacha w samochodzie ale jak wylaczysz zaplon to po 15 minutach sie samoczynnie przelacza na pauze a jesli chcesz odrazu po wylaczeniu to musisz sam wcisnac

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 wrz 2007, 17:44
Posty: 576
GG: 1695456
Lokalizacja: Warszawa

Cytuj:
nie pamietam jaki mamy rodzaj tego tacha w samochodzie ale jak wylaczysz zaplon to po 15 minutach sie samoczynnie przelacza na pauze a jesli chcesz odrazu po wylaczeniu to musisz sam wcisnac


no to chyba nie najlepiej

bo jak ci sie po 15 minutach przełączy na pauze
a ty w tym czasie walczysz sobie z wymianą opony w naczepie
i podjedzie ITD zapytać czy pomoc nie potrzebna, przy okazji sprawdzając co tam w tacho słychac /bo to normalne ze w czasie wymiany opony 90% kierowców ustawia sobie łóżko/ i zobaczy ze to pauza a nie praca to ci mandat przywalą

wiec chyba lepiej jeśli samemu ręcznie wybieramy co w danym momencie robimy :)

po jakmis czasie sie przyzwyczaisz do wybrania łózeczek przed pauzą :D
pierwszy tydzień jest trudny, potem juz z górki.

_________________
Krzysiek


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Cytuj:
nie pamietam jaki mamy rodzaj tego tacha w samochodzie ale jak wylaczysz zaplon to po 15 minutach sie samoczynnie przelacza na pauze a jesli chcesz odrazu po wylaczeniu to musisz sam wcisnac
I tu może być problem przy kontroli, kiedys jak miałem kontrole inspekcji (cyfrówka-tacho), inspektor zanim oddał mi papiery wsiadł do kabiny i sprawdził co wyświetla tachograf, na moje szczęście (sam to tak określił) były młotki. Powiedział że gdyby było łóżko to był by mandacik bo podczas kontroli sie nie odpoczywa.

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 wrz 2007, 17:44
Posty: 576
GG: 1695456
Lokalizacja: Warszawa

Właśnie odstawiłem auto na parking jakieś 10 kilometrów od domu. Wróciłem do domu uprałem się,
usiadłem przed TV. Za chwile musze wrócić do auta bo zapomniałem przełączyć na łóżko i jutro będzie cyrk w czasie jazdy. Szkoda, że w Scanii się samo nie przestawia "zdalnie".

_________________
Krzysiek


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: