Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 06 kwie 2008, 14:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sty 2007, 1:14
Posty: 85
Lokalizacja: Okolice Rybnika

Witam, jestem bardzo zainteresowany kupnem wywrotki, najlepiej Stara lun Jelcza. Auto ma służyć mi na potrzeby własne, zaczynam budowe, mam konie więc tylko i wyłacznie na potrzeby własne, mam pytanie jak to jest wszystko prawnie ukształtowane, czy potrzebuje licencje na przewóz rzeczy, jak to jest z tacho?? Posiadam prawojazdy C+e + badania psychotechniczne i kurs na przewóz rzeczy.

_________________
Lenistwo idzie tak wolno, że bieda je dogania…


Post Wysłano: 06 kwie 2008, 15:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 maja 2006, 18:00
Posty: 503
GG: 7138832
Samochód: Jelcz-Scania
Lokalizacja: Tarnów

Jeżeli pojazd ma służyć tylko na potrzeby własne to nie będzie Ci potrzebny kurs na przewozy rzeczy podobnie z tachografem.

_________________
Szybszy, nie znaczy lepszy.
B,C,E


Post Wysłano: 06 kwie 2008, 15:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 mar 2007, 18:13
Posty: 554
GG: 1960440
Samochód: Citroen C5 tourer
Lokalizacja: Krotoszyn

Jeśli to ma być wywrotka do budowy TWOJEGO domu, i nie będzie ona służyła Ci do zarabiania forsy, tylko do wożenia materiałów na TWOJĄ budowę, to proponuje Tobie zakupić taki sprzęt aby jego DMC nie przekraczało 7,5T wtedy można podciągnąć to pod "niehandlowe przewozy na potrzeby własne" zgodnie z rozporządzeniem 561. Wtedy nie obowiązuję Cię zupełnie NIC co tyczy sie transportu - musisz mieć jedynie prawo jazdy i psychotesty

_________________
Heavy metal and heavy transport


Post Wysłano: 06 kwie 2008, 15:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sty 2007, 1:14
Posty: 85
Lokalizacja: Okolice Rybnika

Musze mieć większe auto, woże także obornik koński, śmieszne ale prawdziwe :) Pozatym wożąc pisek, ziemie musiałbym obracać więcej razy. Pozdrawiam

_________________
Lenistwo idzie tak wolno, że bieda je dogania…


Post Wysłano: 08 kwie 2008, 20:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 mar 2007, 18:13
Posty: 554
GG: 1960440
Samochód: Citroen C5 tourer
Lokalizacja: Krotoszyn

W takim wypadku obowiązywać Cię będą :
-winieta na obowiązujących drogach
-posiadanie tachografu
-psychotesty
-badania lekarskie

Odnośnie przestrzegania czasu jazdy i czasu pracy, nie jestem do końca pewien - interpretując bowiem rozporządzenie 561 to w takich wypadkach nie obowiązuje jedynie do 7,5 tony. Jeśli auto będzie zarejestrowane na Ciebie jako osobę prywatną to nie będziesz również potrzebował licencji ani zaświadczenia na przewozy własne.
Zaznaczam jednak, że samochód nie może Ci służyć do zarabiania w jakikolwiek sposób, jeśli sąsiad poprosi Cię o przewiezienie cegły w razie kontroli będzie to traktowane jako usługa transportowa.

_________________
Heavy metal and heavy transport


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: