Strona 3381 z 3472 [ Posty: 69433 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13379 3380 3381 3382 33833472 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 31 mar 2023, 21:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 812
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Czasem jak człowiek poczyta o tych autach E6 to strach się bać to kupować, serio. Szczególnie na pracę na kraju gdzie opłaty drogowe takie same jak za E5, spalanie to ma niższe tylko w trasie, a nie "w koło komina", plus jeszcze ta ekologia, która jak wiadomo w ruchu lokalnym sprawdza się gorzej. Na plus tylko tyle że auto młodsze i wizerunkowo to lepiej wygląda, ale jak by te wszystkie koszta eksploatacji policzył to nie wiem czy wyjdzie taniej niż jakieś E3 czy E5 utrzymywać.

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 31 mar 2023, 21:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lut 2007, 1:12
Posty: 371
Samochód: cx9
Lokalizacja: Kowale

Jeśli chodzi o Mana to ponoć właśnie zawory oraz wtryskiwacze ( programowanie dawek, gubią wartości i jak korba bokiem nie pójdzie to dziurę wypali) , zakup używki to istna loteria chyba że z przebiegiem poniżej 500tys. - słowa człowieka naprawdę ogarniętego w temacie manów . Nic tylko brać Scanię r450 bez EGR i zmiennej geometrii ( v8 w e6 ma obie rzeczy i jest po prostu droższa w eksploatacji z tego tytułu co nie znaczy że specjalnie awaryjna, tak jak i rzędówki z tymi ustrojstwami) , jak się dobrze postarasz to znajdziesz nawet w manualu jak ja :lol: 8) :mrgreen:


Post Wysłano: 31 mar 2023, 22:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3271
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Dajcie jakąś rekomendacje?
Kopie allegro, dobre opinie ma alpen camping.
Każda za te 50-70 zł. To wszystko po tych samych pieniądzach klepane.
Ważne żeby była walizka w zestawie (ostatnio kupowałem nową, bo starej nie chciało mi się czyścić) i przyszła bez walizki (nie doczytałem opisu).


Chociażby taka
https://allegro.pl/oferta/kuchenka-gazo ... 3289801722


Post Wysłano: 01 kwie 2023, 0:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 815
GG: 0

Mi to się wydaje że na te korbę bokiem czy inne wałki to raczej ma wpływ interwał olejowy.

PS. Dziękuję Panowie za podpowiedź odnośnie wideorejestratora i mulda :wink:..

EDIT:
Pany pytanie od 8 albo 10lat nie pamiętam już szczerze, złapał mnie weekend przez te piz** z robota, zalad w pon o 6, rwać pauzę by wyszło max 44.59 czy jak to ogarnąć? Czy wyjmować kartę?l

EDIT 2
E5 pogrubszych i mniej grubszych odpukać jeden mój parch 1.5mln jeździ nadal poprawnie turbo oryginal, silnik jeden pompowtrysk skrzynia też nie ruszana, wiadomo inne podzespoły [wycenzurowano] robione. Największy minus jak dla mnie jakość części zamiennych to poprostu tragedia, tylko oryginal

_________________
:mrgreen:


Post Wysłano: 01 kwie 2023, 1:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 maja 2007, 19:31
Posty: 891
GG: 1

Wszystko to jest jeden uj. Ja, swoją kupiłem chyba w 2015 jak poszła fama że Niemcy szukają po kabinach i schowkach butli bez nakrętek. Ostatnio zauważyłem że te niby ruszta już się przepaliły i pomimo tego że wszystko czyste to słaby płomień już. [wycenzurowano] to na śmietnik i kupie pierwsza lepszą. 90% opinii na internecie jest pisana przez jakiś zboczeńców. Tak samo można zastanawiać się nad kluczami za 200 zł. Yato czy Neo? Opinii "fachowców" milion...


Post Wysłano: 01 kwie 2023, 1:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 815
GG: 0

Nie gadaj neo grzechotka z przedłużka była mega do rury 2m poniżej tego spoko :D :D ale u mnie kręci 3 "gospodarstwa" hogert czy jak to się pisze też całkiem ok
Ogólnie kupuje lokalnie ten narzędzia z gwarancją " dożywotnią" zjebie się jadę 2km wymieniają od ręki (czynne w soboty do pozna i naprawdę duży asortyment)

_________________
:mrgreen:


Post Wysłano: 01 kwie 2023, 8:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1812
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Cytuj:


EDIT:
Pany pytanie od 8 albo 10lat nie pamiętam już szczerze, złapał mnie weekend przez te piz** z robota, zalad w pon o 6, rwać pauzę by wyszło max 44.59 czy jak to ogarnąć? Czy wyjmować kartę?l

Różne słyszałem wersje, ale gadałem z gościem ostatnio i twierdził, że nie musisz nic przerywać, wyjmować itp. Możesz stać nawet 60 h, tylko że nie możesz tej pauzy zaliczyć jako 45, tylko 24h. Tacho wiadomo, zaliczy ci normalnie, ale ty bierzesz pod uwagę, że to była 24. Nie wiem ile w tym prawdy, ale twierdził, że on tak robi od samego początku i nikt jeszcze nie zwrócił mu uwagi.

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 01 kwie 2023, 8:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1597
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:
Mi to się wydaje że na te korbę bokiem czy inne wałki to raczej ma wpływ interwał olejowy.

To panewki, wał - też jest dużo stukających. I to usłyszysz i staniesz, bokiem nie wylezie. A jak góra spadnie to trzask i pozamiatane.

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 01 kwie 2023, 15:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5882
Samochód: Volvo FH

Różnica między wyregulowanym zaworem, a nie wyregulowanym to max 0,2 mm.
Serio myślisz że te 0,2mm spowoduje kolizję zawór/tłok?

Znam firmy gdzie o regulacji zaworów nikt ani nie słyszał, ani nie praktykuje, te auta jeżdżą, pewnie palą trochę więcej i tyle.

Korby wychodzą bokiem bo panewka pewnie jest z g**** liturgii, wyciera się, robi się luz, ciśnienie oleju maleje, I bach. Sądzę że nawet częstsze wymiany oleju tu nic nie dadzą. Man eur6 jest zrobiony na 700kkm, potem remont generalny.
To jak Audi 2.0 tdi, Znam conajmniej 3 znajomych, auta które przy około 230kkm wymagały remontu generalnego. Teraz po prostu są takie silniki.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 01 kwie 2023, 15:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5933

Cytuj:
A Ty się na zachód wybierasz, że E6 potrzebujesz ?
Jest w jakiejś perspektywie taki plan, ale na razie to nie to.
Bardziej chodzi o to, że auta E5 powoli się kończą, chociaż z tych "moich" aut da się jeszcze kupić E5 z końca produkcji z przebiegiem 400-600kkm, ale w perspektywie 2 lat pewnie będzie coraz gorzej. Na razie wybór jest głównie pomiędzy koniec E5, a początek E6, to wiadomo co lepiej wybrać (często w podobnych pieniądzach, albo E6 tańsze). Nie zazdroszczę tym, co mają ciągniki, bo tam już w ogóle nie ma w czym wybrać.

Z tego co słyszałem, w manach to korba wychodzi głównie przez ubywający płyn z tych śmiesznych mokrych intercoolerów i egr, płyn potrafi się zebrać w cylindrze i efekt jakby silnik zaciągnął wodę.


Wiem, że sporo osób jeździ tutaj na Kłodzko. Którędy tam najlepiej jechać od Katowic? DK46 Niemodlin, Otmuchów, Złoty Stok, czy jakiejś alternatywy szukać? RMC 35, 4m wysoko.


Post Wysłano: 01 kwie 2023, 15:35
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1727
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Od Ciebie tak najlepiej,nic nie kombinuj inną drogą.
Wozimy dużo cementu workowanego do Kłodzka i tam się jedzie dobrze
Wiadomo w Mąkolnie ta góra ale nie ma tragedii.
Za Paczkowem masz objazd kawałek ale oznakowany


Post Wysłano: 01 kwie 2023, 15:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Tylko tak na Kłodzko, alternatywa Kedzierzyn-Prudnik tylko w przypadku utrudnień na A4...


Post Wysłano: 01 kwie 2023, 16:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2650
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Od sierpnia 2022 próbują sprzedać mojego ex Mana E6, zaczynali od 170 tys pln i tak stoi pod płotem już kolejne miesiące :D
Najlepsze że na pierwsze dwa zdjęcia dali foty z odbioru nówki :lol: a potem stan obecny :mrgreen:
https://www.otomoto.pl/oferta/man-tgx-1 ... ER7bT.html

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 01 kwie 2023, 17:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7203
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Kierownik tu chodzi o za mały luz zaworowy, przez co wypalają się zawory i gniazda bo są z gównolitu zrobione. Przez to przynajmniej głowica do wymiany lub regeneracji jeśli tłok spodka się z zaciętym zaworem.
Tak to płyn chłodzący potrafi zgiąć korbe.
W najgorszych przypadkach rozleci się panewka od korby z braku ciśnienia oleju i wyjdzie bokiem. Ciśnienie oleju potrafi zgubić gdy rozpadnie się np tulejka od wałka napedzajacego sprężarke powietrza

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 01 kwie 2023, 18:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sie 2007, 10:29
Posty: 878
GG: 5761457
Samochód: Actros 4141
Lokalizacja: Nysa

Cytuj:


Wiem, że sporo osób jeździ tutaj na Kłodzko. Którędy tam najlepiej jechać od Katowic? DK46 Niemodlin, Otmuchów, Złoty Stok, czy jakiejś alternatywy szukać? RMC 35, 4m wysoko.
Napisz kiedy będziesz jechał, to rozłożę betonowy dywan na powitanie :D


Post Wysłano: 01 kwie 2023, 21:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1597
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:
Cytuj:

Serio myślisz że te 0,2mm spowoduje kolizję zawór/tłok?

Nie. Nie doczytałeś znów. Ten luz niszczy głowicę - pęka, gniazdo spada i kabum. To jedna z opcji ...

Głowica praktycznie jest identyczna od pierwszego D20 do dzis ... Nawet w swojej D26 E5 z 2014 r mam głowicę z D20 E3 z 2005. Ale im nowsze tym lżejsze ... Mam MANy to raz ( i wszystkiego o nich nie wiem, bo nie uważam, że muszę, piekarz jest od pieczenia bułek a serwis od napraw - wiem to takie nie Polskie w tej branży zważywszy na małego dziada) ale mam też kolegę szlifierza, który obsługuje 2 serwisy MANa - głowice przywożą mu na sprawdzenie szczelności, naprawy (gwarancyjne i pogwarancyjne) itd . Jest o czym pogadać.

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 01 kwie 2023, 22:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1597
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:

Jest w jakiejś perspektywie taki plan, ale na razie to nie to.
Bardziej chodzi o to, że auta E5 powoli się kończą, chociaż z tych "moich" aut da się jeszcze kupić E5 z końca produkcji z przebiegiem 400-600kkm, ale w perspektywie 2 lat pewnie będzie coraz gorzej. Na razie wybór jest głównie pomiędzy koniec E5, a początek E6, to wiadomo co lepiej wybrać (często w podobnych pieniądzach, albo E6 tańsze). Nie zazdroszczę tym, co mają ciągniki, bo tam już w ogóle nie ma w czym wybrać.
To szukaj E5 , to co nawet w jakiejś tam przyszłości zaoszczędzisz na opłatach to więcej wydasz na naprawy ... To jak dziś mieć e4 bez adblue - lepiej wychodzi niż e5 licząc koszty dróg i eksploatacji.
Mnie też korci Arocs 4x4 - ale coś czuję, ze wyjdzie z tego przysłowie - zamienił stryjek siekierkę na kijek ...

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 01 kwie 2023, 22:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 812
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Podsumowując panowie. Nowe silniki są po prostu do dupy. Bo ekologia ekologią, ale naprawdę ciężko było zrobić wytrzymałe silniki przy wprowadzaniu tych wszystkich nowych technologii? Ja mam porównanie choćby spalania. MAN E4 i Volvo E5 potrafią spalić przy niektórych robotach, głównie tych "w koło komina" więcej od MANa E3 i Volvo E2 z jednej prostej przyczyny. Zbyt wiele "czynników zewnętrznych" ma wpływ na pracę i spalanie tych nowszych jednostek. Więc w sumie są dwa wyjścia. Albo inwestować w sprzęt i dalej jechać na małych marżach, albo zainwestować pieniądze w inne źródła dochodu i dać sobie siana z transportem, bo na to że klient więcej zapłaci za transport aby zrekompensować dodatkowe wydatki raczej nie ma co liczyć.

@Luka tak jak chłopaki piszą, DK46 przez Niemodlin do Kłodzka najlepsza droga. Daj znać jak będziesz jechał, może gdzieś będę w okolicy i się jakąś kawę wypije.

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 01 kwie 2023, 22:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5933

Dywany, kawy :D We wtorek rano, ale niestety, nie ja osobiście, bo mam inną robotę. Miałem ja z tym jechać, ale tak wyszło :?


Post Wysłano: 01 kwie 2023, 23:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5882
Samochód: Volvo FH

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:

Serio myślisz że te 0,2mm spowoduje kolizję zawór/tłok?

Nie. Nie doczytałeś znów. Ten luz niszczy głowicę - pęka, gniazdo spada i kabum. To jedna z opcji ...

Głowica praktycznie jest identyczna od pierwszego D20 do dzis ... Nawet w swojej D26 E5 z 2014 r mam głowicę z D20 E3 z 2005. Ale im nowsze tym lżejsze ... Mam MANy to raz ( i wszystkiego o nich nie wiem, bo nie uważam, że muszę, piekarz jest od pieczenia bułek a serwis od napraw - wiem to takie nie Polskie w tej branży zważywszy na małego dziada) ale mam też kolegę szlifierza, który obsługuje 2 serwisy MANa - głowice przywożą mu na sprawdzenie szczelności, naprawy (gwarancyjne i pogwarancyjne) itd . Jest o czym pogadać.
Nie ma o czym gadać, to nie ja nie doczytałem, tylko Ty nie napisałeś - taka subtelna różnica. Pomijam mocno naciągany związek przyczynowo skutkowy: luz zaworowy- pęknięta głowica - korba bokiem, serio, sam widzisz to mocno naciągana teoria.
Ale w sumie Man to zawsze było dziwne auto.
Po co to w ogóle trzymasz?

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 3381 z 3472 [ Posty: 69433 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13379 3380 3381 3382 33833472 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: TwoStepsFromHell i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: