wagaciezka.com - Forum transportu drogowego
https://www.wagaciezka.com/

Psid 30 Mid 136 - potrzebny opis błędu
https://www.wagaciezka.com/viewtopic.php?t=33543
Strona 1 z 1

Autor:  loudero [ 05 gru 2011, 18:30 ]
Tytuł:  Psid 30 Mid 136 - potrzebny opis błędu

Witam. Błąd w renault midlum 220 dxi , texa tak go z czytuje ale bez opisu błędu. W volvie nie mogę znaleść.

Autor:  tszpak [ 05 gru 2011, 22:11 ]
Tytuł:  Re: Psid 30 Mid 136 - potrzebny opis błędu

KOD BLEDU USTERKI UKLADU EBS

zbyt niskie cisnienie powietrza w ukladzie hamulca zasadniczego ( ponizej 5.4 bar ) !!!!!!!!!

mozliwosci kilka ....
za niskie cisnienie

...( mozesz zmierzyc manometrem ) i szukac wycieku powietrza lub osuszacz ( w renault to sprzegniete z zaworem czworodroznym APM popytaj specjalistow od Renault :d )
... uszkodzony czujnik
...uszkodzony wskaznik cisnienia

powinienes z tym bledem miec czerwone ostrzezenie i bzyczek non stop na desce

CALKOWICIE WYLACZONY UKLAD STEROWANIA EBS tylko podstawowe hamulce meczniczne bez sterowania elektronicznego ....PRZY GWALTOWNYM HAMOWANIU BEDZIE CI BLOKOWALO WSZYSTKIE KOLA



pozdrowienia


ps w VOLVO szukaj pod kodami bledow MID 136 uklad pneumatyczny

Autor:  loudero [ 05 gru 2011, 22:26 ]
Tytuł:  Re: Psid 30 Mid 136 - potrzebny opis błędu

Żadnego sygnału dźwiękowego niema i z hamulcem zasadniczym jest wszystko w porządku. Na desce świeci się komunikat zużycie klocków hamulcowych i myślałem ,że tu będzie leżał problem. Zrobiłem zdjęcia tych błędów na texie: http://www.przeklej.pl/plik/imag0214-jpg-0038l0c6d1dc, http://www.przeklej.pl/plik/imag0213-jpg-0038l0ca96jo . Na tym drugim zdjęciu błędy z edc a te co hist to zmieniają się co chwile na aktywne
A drugi problem z tym autem trzeba pod pompować ręczną pompką bo inaczej nie może odpalić, Ucieka jej paliwo na postoju i to bardzo szybko bo w 5 minut pompka lekka. Jakbyś mógł pomóc z tym tematem to byłbym wdzięczny bo to auto pożenione chyba z 4 innymi.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+02:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/