Cytuj:
1. Jak często kierowcy myją samochody ciężarowe (raz na tydzień / raz na miesiąc / raz na kwartał)?
Wszystko zależy od firmy - jeden właściciel umyje wóz po każdej trasie, drugi raz na miesiąc. Nie ma reguły.
Cytuj:
2. Czy kierowcy samochodów ciężarowych oczekują myjni automatycznej (szczotki) czy ręcznej (pracownik myjni + karcher) czy to jest bez znaczenia?
Najpopularniejsze są chyba jednak myjnie ręczne, choć czasem automatyczne są szybsze i efektywniejsze, to jednak są droższe i w zakupie/montażu i eksploatacji.
Cytuj:
3. Czy liczy się najniższa cena za szybkie umycie ciężarówki, czy też wyższa cena za bardzo dokładne mycie?
Liczy się dokładna robota w cenie, której ta robota jest warta. Wiadomo, że każdy powie najniższa cena, za jak najlepsze mycie, ale im niższa cena tym mniej efektowne mycie, tańszymi środkami itd. Cena musi być adekwatna do wykonanego mycia.
Cytuj:
4. W jakim okresie kierowcy częściej myją samochody ciężarowe (lato czy zima)?
Z jednej strony zimą wóz jest brudniejszy częściej, ale też zaraz po umyciu i przejechaniu kilku km samochód jest tak zafajdany, że znów trzeba by go myć i to się zaczyna nie opłacać. Latem natomiast odwrotnie - wóz jest rzadziej brudny, i nie brudzi się tak od razu. Więc teoretycznie tak pi razy oko wyjdzie na prawie to samo.
Cytuj:
chciałbym otworzyć myjnię dla samochodów ciężarowych.
Jak już otworzysz to poinformuj jak się interes kręci, bo dużo firm transportowych posiada własne zaplecze warsztatowe, myjnie i stacje na bazie i "kąpanie zestawów" na myjniach nie jest już tak popularne jak kiedyś. Ale nie mówię oczywiście, że ruch wymarł, bo jest wielu przewoźników, którzy takowych zapleczy nie mają, i jeżdżą właśnie na myjnie.
Pozdrawiam!