wagaciezka.com - Forum transportu drogowego
https://www.wagaciezka.com/

Daf XF105 jaka naczepa?
https://www.wagaciezka.com/viewtopic.php?t=11474
Strona 1 z 3

Autor:  michaś [ 14 lis 2007, 11:04 ]
Tytuł:  Daf XF105 jaka naczepa?

Witam wszystkich.
Mam dwa pytania.
1.Mam ofertę kupna Dafa XF105 SC oczywiście autko jest nowe i od ręki ale znalazłem też auto Daf XF105 SSC z początku roku 2007 z przebiegiem 35000km,auto było ponoć lekko uderzone z przodu.Jest wogóle sens zawracania sobie wogóle tym głowy,a jeżeli tak to gdzie najlepiej wszystko sprawdzić?

2.Jakiej firmy wybrać naczepę żeby była dobra w użytkowaniu?(fieranka)

Autor:  P3nCkI [ 14 lis 2007, 11:26 ]
Tytuł: 

Witam. Co do ciągników, to napisz dokładniej jaką moc ma SSC a jaką SC wyposażenie, na jakich trasach będzie jeździł, na podwójnej czy pojedynczej :?: . Można też sprawdzić to na stacji kontroli pojazdów (są jakieś specjalne, zapomniałem jak się nazywają) tam zbadają Ci nawet grubość lakieru i będzie wiadomo gdzie i jak mocno był walnięty... Kabina SSC robi wrażenie ale SC w zupełności starczy. Jednak nowy to nowy. Moje wstępne zdanie :wink:

Co do naczep, to jest sporo dobrych producentów, trzeba by posłuchać opinii kierowców. Ja mogę polecić SCHMITZ-a, Koegel-a. pzdr

Autor:  Cyryl [ 14 lis 2007, 11:31 ]
Tytuł: 

naczepę jako środek transportu dobiera się do rodzaju przwożonych towarów.
jeżeli powiesz co będziesz woził, wtedy dopiero można podpowiedzieć optymalny typ zabudowy skrzyni ładunkowej.

Autor:  michaś [ 14 lis 2007, 13:01 ]
Tytuł: 

no więc tak:nowe auto jest 460KM i SC.Daf używany ma silnik 430KM i jest to SSC.Co do wyposażenia tej używki to jeszcze nic nie wiem tylko tyle że był uszkodzony.Róznica w cenie 10000euro.
znalazłem jeszcze jednego w takiej samej cenie co nowy SC tylko że z przebiegiem 11tyś km i w kabinie SSC

Autor:  Igor [ 14 lis 2007, 14:43 ]
Tytuł: 

Ja brałbym DAF'a XF105.460 SC. Auto nowe, to auto nowe, masz od razu kontakt u dealera u którego auto kupiłeś. Kabina SC w '105tce' jest naprawdę obszerna (poprzez znaczne obniżenie tunelu), a silnik 460 jest wystarczający do jazdy po Włoszech czy Hiszpanii.

Jako naczepę poleciłbym Krone ProfiLiner (firankę lub burto-firankę). Ale napisz co auto ma wozić, bo każda naczepa jest przystosowana do innego rodzaju ładunku.

Autor:  Pawel Byd [ 14 lis 2007, 19:55 ]
Tytuł: 

dokladnie !! ja tez bym bral XF105 460 SC !! masz zawsze gwarancje , apozatym jest nowe i wiadome ze nikt przy nim nie grzebal

Co do naczepy , polecam KOGLA ale sa teraz straszne kolejki do odbioru tak jak w przypadku SCHMITZ-a nie wiem jak jest w p rzypatku KRONE ale pewnie tak samo !! Zorietuj sie w polskich firmach moze tam cos znajdziesz dla siebie !

Autor:  Edler [ 14 lis 2007, 22:20 ]
Tytuł: 

Polecam Koegla. Dobre naczepy i mój znajomy je sprzedaje w Szczecinie.Również Krone są dobre.

Autor:  michaś [ 15 lis 2007, 8:17 ]
Tytuł: 

Auto ma wozić płyty meblowe na stałych trasach.jest to transport wewnętrzny a nie pod spedycję.Dowiedziałem się coś na temat tego który ma 11tyś przebiegu z kabiną SSC.Autko jest przywiezione z Anglii do salonu dafa.Miało pogniecioną kabinę i w salonie przekładali całą nową oczywiście już z kierownicą po naszej stronie.Mają mi zrobić cenę i zobaczymy.Narazie kosztuje tyle co nowy SC

Autor:  P3nCkI [ 15 lis 2007, 14:20 ]
Tytuł: 

Bierz SC 8) nic nie było grzebane, a tak to nigdy nie wiadomo co wyjdzie nie tak :| Kabina jest wystarczająca a 460 poradzi sobie z górkami nawet w Hiszpanii. A tak a propo to DAF XF 105 nie ma silnika o mocy 430KM, tylko jak już to 410 więc albo sie poprostu pomyliłeś albo oglądałeś Dafa XF 95 :wink: pzdr

Autor:  Pazdz [ 15 lis 2007, 14:36 ]
Tytuł: 

105.410 to muł.

Autor:  ADAMO [ 15 lis 2007, 14:46 ]
Tytuł: 

Nie wierz w bajki ze nowe auto i lekko uszkodzone zostalo sprzedane, gdy jest lekka szkoda w obecnych czasach kolejek za nowymi autami auto takie sie naprawia (zderzak lampa atrapa) dopiero gdy jest cos powazniejszego np. gdy naruszony jest szkielet lub rama auto idzie na sprzedanie.

Nie wiem jaka jest dokladnie róznica przy zakupie nowego SSC a SC ale napewno mniejsza niz miedzy autem nowym a z przebiegiem 11.000km w dodatku po przejsciach.
kieruj sie w strone ganz nowego.

Naczepa to kwestia przekonania do marki , ceny i czasu oczekiwania na nią. mowie i polecam oczywiscie marki zachodnie , z całym szacunkiem do krajowych wyrobów :)

Autor:  michaś [ 15 lis 2007, 14:48 ]
Tytuł: 

tamten z przebiegiem 35tyś już odpadł.Został nowy 460KM SC i używka 11tyś.km SSC 460KM

Autor:  Jędruś truckman [ 15 lis 2007, 21:12 ]
Tytuł: 

Kolego, na twoim miejscu wziąłbym nowego. A co do naczepy to wybrałbym KRONE Profi Liner.

Autor:  michaś [ 15 lis 2007, 23:18 ]
Tytuł: 

ten z przebiegiem 11tyś jest robiony w dafie i przez salon dafa sprzedawany.Mają zdjęcia z tego jak był pobijany

Autor:  P3nCkI [ 16 lis 2007, 13:36 ]
Tytuł: 

Cytuj:
105.410 to muł.
Pod warunkiem że nie pogada się w serwisie DAF-a i nam go trochę nie podkręcą...mój Vater dostał takiego nowego i jeździł nim przez jakiś czas na Hiszpanie z chłodnią... Nie było tak źle. :mrgreen:

Autor:  mateuszz-m1 [ 17 lis 2007, 13:47 ]
Tytuł: 

Kolego ja wziąłem 2 nową naczepę ZASŁAW i nie narzekam mają krótkie terminy a nawet od ręki możesz kupić Polecam!

Autor:  krecik [ 17 lis 2007, 14:30 ]
Tytuł: 

mateusz - a jak długo z tym zasławem jeździsz ? jakie kierunki i waga ładunków ??

nie wszyscy są pozytywnie nastawieni do polskiej produkcji

Autor:  Mca [ 17 lis 2007, 14:31 ]
Tytuł: 

Cytuj:
Kolego ja wziąłem 2 nową naczepę ZASŁAW i nie narzekam mają krótkie terminy a nawet od ręki możesz kupić Polecam!
Ciekawe czy to samo napiszesz po 10 latach.Oczywiście żeby ktoś nie pomyślał,że ja uznaję zachodnie marki ale one mają lepsze wykonanie i materiał.

Autor:  krecik [ 17 lis 2007, 14:42 ]
Tytuł: 

Mca - z tym lepszym wykonaniem i materiałem to róznie to bywa...

wcale bym sie nie zdziwił gdyby sie okazalo ze i w Koglu, i Zasławie, i kilku innych podzespoły są tych samych producentów...

weź poprawke ze
osie Zasława to BPW
podłuznic raczej tez sami nie ciągnął tylko kupują gotowe...

teraz to tylko montownie są, a nie producenci :/

Autor:  michaś [ 20 lis 2007, 8:16 ]
Tytuł: 

no to zdecydowane autko zostaje nowe no a naczepa kogel lub krone przynajmniej tak polecacie.
Jakie osie bPW czy saf????

Strona 1 z 3 Strefa czasowa UTC+02:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/