Auto-Mix - lod贸wki samochodowe, klimatyzatory postojowe, us艂ugi transportowe, transport mi臋dzynarodowy.

Truck-Man Cz臋艣ci Man

40TON.netKonektor5000.pl anteny cb radiaRegeneracja wtryskiwaczy Common Rail MAN

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 236 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Nast臋pna
Autor Wiadomo艣膰
PostWys艂ano: 08 lut 2010, 18:22 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

GG: 6324074
Samoch贸d: VOLVO FH
Tak na w艂aczonym silniku i gdy samoch贸d stoi, blokada pomaga ale nie zawsze.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 08 lut 2010, 22:29 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

GG: 4103460
Samoch贸d: Iveco Stralis II
Ok, dzi臋ki koledzy raz jeszcze teraz wiem ju偶 co i jak. Pozdrawiam!

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 12 lut 2010, 21:09 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

GG: 1
Samoch贸d: Mercedes-Benz MP2 LS 1841
Tylko kolego pamietam 偶e jak zablokujesz most to nie przesadzaj ze skr臋caniem ko艂ami :)

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 11 kwie 2010, 22:57 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

GG: 0
Samoch贸d: Scania
Stralis II 450 z艂apany na parkingu w Bydgoszczy:)
Obrazek

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 31 maja 2010, 2:14 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

GG: 6263155
Samoch贸d: Citroen Berlingo 2.0 HDI
To dorzuc臋 co艣 od siebie. Nowy Stralis na litewskich blachach, przy艂apany 6 maja 2010 na stacji paliw Lotos w Serocku. Sta艂em wtedy na tej stacji ponad 12 godzin z powodu awarii. Zrobi艂em par臋 zdj臋膰 truckom, ale ten by艂 najciekawszy tego dnia.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

B - 24 VIII 2004
C - 29 VIII 2009
Kurs Na Przew贸z Rzeczy

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 31 maja 2010, 10:23 
Moderator
Awatar u偶ytkownika

Je藕dzi艂em p贸艂tora miesi膮ca Stralisem II u jednego z podwykonawc贸w dla JMD "Stonka".
Musz臋 powiedzie膰, 偶e przesiadaj膮c si臋 po p贸艂tora rocznej je藕dzie Volvem na "cud w艂oskiej my艣li technologicznej" nie najlepiej oceniam samo wyko艅czenie wn臋trza, ergonomi臋 a nade wszystko bezawaryjno艣膰 auta.
Tanie, twarde plastiki lubi膮 trzeszcze膰 (przebieg auta 90 000 km). Niestety, nawet w odniesieniu do Actrosa, kt贸rym je藕dzi艂em (rocznik 1999) Iveco nadal nie dorobi艂o si臋 programowanego interwa艂u pracy wycieraczek. Zakres regulacji kolumny kierownicy zostawia wiele do 偶yczenia. Rozmieszczenie prze艂膮cznik贸w te偶 nie jest najlepsze, ale da si臋 wytrzyma膰 - kwestia przyzwyczajenia.
Tak, jak Kolega Leszek pisa艂, nale偶y zaznaczy膰 bardzo s艂aby hamulec silnikowy, kt贸ry wg mnie pe艂ni funkcj臋 bardziej ozdobn膮, jak przydatn膮. Ponadto, po roku jazdy pad艂 silnik od wycieraczek, urwa艂y si臋 zawiasy lewej, otwieranej owiewki. Nie wiem, czy dotyczy艂o to wszystkich egzemplarzy, czy to tylko m贸j si臋 taki uda艂, ale cz臋sto wyst臋powa艂y cz臋ste problemy z immobiliserem i dopiero wy艂膮czenie "heblem" pr膮du na ok. 5 minut usuwa艂o b艂膮d.
Do plus贸w nale偶y zaliczy膰 precyzyjne programowanie za艂膮czania hamulca silnikowego i tempomatu (r贸偶nica mo偶e wynosi膰 nawet tylko 1 km/h). Ponadto wygodny fotel kierowcy, wygodna le偶anka. Sterowanie centralnym zamkiem, szybami, otwieraniem wywietrznika dachowego z wielofunkcyjnego panelu nad dolnym 艂贸偶kiem. Ustawianie wszystkich luster (opr贸cz rampowego i czo艂owego) elektrycznie.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 13 cze 2010, 0:52 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

Kazde auto ma wady i zalety, ja mam Stralisa 500 i stwierdze ze nie jest to zly samochod ani zaden cud techniki ale zastanawia mnie wypowiedz ze ma bardzo slaby hamulec silnikowy??? Ja powiem tyle ze swoim jade na trasie Nysa-Kudowa Zdroj z ladunkiem 24 tony i zjezdzam z kazdej gory bez naciskania hamulca zasadniczego, no chyba ze sie bujne za szybko no to trzeba przychamowac ale umiejetne obslugiwanie ITB i zjezdzam z gor z zimnymi hamulcami.
Pisze o wersji 500 mozliwe ze slabsze slabiej hamuja gdyz jezdzilem 450 i mial tylko jedno polozenie dzwigni a tu sa dwie tam poprostu niebylo tej mocniejszej, niewiem czy wszystkie tak maja moze ktos powie jak jezdzi takim...

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 13 cze 2010, 19:43 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

W ivecu Trakkerze 410 jest dwustopniowy i pozwala tylko lekkie przytrzymanie pojazdu przy zje藕dzie ze wzniesienia. W por贸wnaniu z retarderem hamulec silnikowy iveca jest bardzo s艂aby.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 15 cze 2010, 14:17 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

Davo76 widzia艂em Twoje Stralisy na A4. Nie wiedzia艂em sk膮d znam ten ty艂 naczepy. Dopiero teraz gdy zobaczy艂em avatar mi si臋 skojarzy艂o. Najpierw wyprzedza艂em Ci臋 moim EuroTech`em - granatowa kabina, granatowa plandeka na sol贸wce + przyczepa tridem na ko艂owrocie do pasz, - w okolicach G贸ry 艢w. Anny. Jecha艂e艣 czerwonym Stralisem 500 E5 na szerokich gumach. Mia艂em co艣 zagada膰. Ale po pierwsze co艣 jad艂e艣, po drugie nie mog艂em skojarzy膰 sk膮d znam t膮 firme. Drugi raz mija艂em si臋 wczoraj z Tob膮 na A4 ko艂o Gliwic na A4 oko艂o 6 - 7. R贸wnie偶 jecha艂e艣 na zach贸d. Czarny Stralis, szeroka guma, du偶o diod czy czego艣 takiego dodane na prz贸d ci膮gnika, natomiast pod bakiem rura lub pasek LED (?). Auta super si臋 prezentuj膮. Pozdrawiam

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 18 cze 2010, 21:12 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

Dokladnie, czarnym jezdzi moj brat a ja czerwonym nazrazie nie opisany jeszcze bo dopiero zaczynam grzebac przy nim.
Wracajac do tematu hamulca jezdzilem z telma i z intarderem ZF moze ten ostatni jest troche mocniejszy ale wszystkie trzy sa porownywalne. Wczoraj po zjezdzie do Kudowy z 24t sprawdzalem hamulce w naczepie specjalnie i temperatura byla porownywalna do jazdy po autostradzie....
Dziwi mnie jak ktos pisze ze to nie hamuje? no chyba ze na zielonym polu to owszem uzywajac go musimy trzymac obroty przy zjezdzie na zoltym polu powyzej 2000 obr....

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 19 cze 2010, 14:43 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

davo76 pisze:
Dokladnie, czarnym jezdzi moj brat a ja czerwonym nazrazie nie opisany jeszcze bo dopiero zaczynam grzebac przy nim.
Wracajac do tematu hamulca jezdzilem z telma i z intarderem ZF moze ten ostatni jest troche mocniejszy ale wszystkie trzy sa porownywalne. Wczoraj po zjezdzie do Kudowy z 24t sprawdzalem hamulce w naczepie specjalnie i temperatura byla porownywalna do jazdy po autostradzie....
Dziwi mnie jak ktos pisze ze to nie hamuje? no chyba ze na zielonym polu to owszem uzywajac go musimy trzymac obroty przy zjezdzie na zoltym polu powyzej 2000 obr....

Nie dziw si臋 kolego. @Marcinos juz nie pierwszy raz udowadnia, 偶e nie ma poj臋cia o Iveco i niepotrzebnie zabiera g艂os.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 19 cze 2010, 21:31 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

Truckerman Ty pewnie ju偶 50 lat ganiasz Ivecami, przetestowa艂e艣 wszystkie modele i nie mia艂e艣 z nimi 偶adnych najmniejszych problem贸w:) Czego nie mo偶esz powiedzie膰 o MANIE, VOLVIE, SCANII itd

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 20 cze 2010, 13:14 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

Kadykianus pisze:
Davo76 widzia艂em Twoje Stralisy na A4. Nie wiedzia艂em sk膮d znam ten ty艂 naczepy. Dopiero teraz gdy zobaczy艂em avatar mi si臋 skojarzy艂o. Najpierw wyprzedza艂em Ci臋 moim EuroTech`em - granatowa kabina, granatowa plandeka na sol贸wce + przyczepa tridem na ko艂owrocie do pasz, - w okolicach G贸ry 艢w. Anny. Jecha艂e艣 czerwonym Stralisem 500 E5 na szerokich gumach. Mia艂em co艣 zagada膰. Ale po pierwsze co艣 jad艂e艣, po drugie nie mog艂em skojarzy膰 sk膮d znam t膮 firme. Drugi raz mija艂em si臋 wczoraj z Tob膮 na A4 ko艂o Gliwic na A4 oko艂o 6 - 7. R贸wnie偶 jecha艂e艣 na zach贸d. Czarny Stralis, szeroka guma, du偶o diod czy czego艣 takiego dodane na prz贸d ci膮gnika, natomiast pod bakiem rura lub pasek LED (?). Auta super si臋 prezentuj膮. Pozdrawiam

Obrazek
Dok艂adnie czrnego uje偶d偶am ja , a pod kot艂ami to rury.

A tu obydwa...
Obrazek

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 04 lip 2010, 12:23 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

Samoch贸d: Volvo FH16 550 Glob XL
Pogratulowa膰 Stralis贸w. Ten czarny pi臋kny, nic tylko na zloty lata膰 :)

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 15 pa藕 2010, 10:05 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

GG: 2831881
Samoch贸d: IVECO STRALIS
ja jezdze zoltym SII i nie mam problemow z hamulcem silnikowym. Wystarczy wprowadzic silnik na zolty zakres obrotow i trzyma jak trzeba.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 17 pa藕 2010, 12:51 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

Samoch贸d: MP4
Mo偶e kto艣 eksploatuje te auta od nowo艣ci i mo偶e co艣 "szepn膮膰" na ten temat po 200-300 ty艣. przejechanych kilometr贸w? Nie oszukujmy si臋, Iveco jest jedn膮 z ta艅szych marek w zakupie na rynku, wi臋c skutecznie zach臋ca do zakupu swoj膮 cen膮. Zw艂aszcza jak jest si臋 klientem "indywidualnym", kupuje jedno auto i nie ma mowy o jakich艣 "superzni偶kach" jak w przypadku du偶ych flot.

I tak na marginesie. W znajomej firmie dzie艅 przed ko艅cem gwarancji strzeli艂 korbow贸d. :shock: Silnik 450. S艂ysza艂 kto艣 o podobnym przypadku?

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 18 pa藕 2010, 17:07 
U偶ytkownik

a ja mam pytanie czy Stralisy || maj膮 te偶 silniki cursor 10 ?

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 18 pa藕 2010, 19:00 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

GG: 1779047
Samoch贸d: Ford Focus Turnier 2.0 TDCi
SlawekDxI pisze:
a ja mam pytanie czy Stralisy || maj膮 te偶 silniki cursor 10 ?
Tak ci臋偶ko wej艣膰 na stron臋 producenta?

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 19 pa藕 2010, 15:24 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

GG: 2831881
Samoch贸d: IVECO STRALIS
Pazdz pisze:
Mo偶e kto艣 eksploatuje te auta od nowo艣ci i mo偶e co艣 "szepn膮膰" na ten temat po 200-300 ty艣. przejechanych kilometr贸w? Nie oszukujmy si臋, Iveco jest jedn膮 z ta艅szych marek w zakupie na rynku, wi臋c skutecznie zach臋ca do zakupu swoj膮 cen膮. Zw艂aszcza jak jest si臋 klientem "indywidualnym", kupuje jedno auto i nie ma mowy o jakich艣 "superzni偶kach" jak w przypadku du偶ych flot.

I tak na marginesie. W znajomej firmie dzie艅 przed ko艅cem gwarancji strzeli艂 korbow贸d. :shock: Silnik 450. S艂ysza艂 kto艣 o podobnym przypadku?

Z tego co wiem, kierowcy na te pekaesowskie stralisy nie narzekaja. Mowa o tych 480 jak i 450KM. Kolega jezdzi od nowosci SII teraz ma nalatane okolo 380tys to z tego co wiem to drazek kierowniczy wymieniali i cos przy hamowaniu mu stuka pod kabina. Tak to tylko leje paliwo, co 10tys dolewa oleju, wymienia gumy i jezdzi.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 30 pa藕 2010, 15:59 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

GG: 1522591
Samoch贸d: VW
U nas jest jeden Stralis II od nowo艣ci (ma chyba ok 2-3 lat), i jako tak 偶adnych powa偶nych awarii nie by艂o, nie licz膮c wymiany czujnik贸w od AdBlue kt贸rych troch臋 tam jest, a nie s膮 to tanie rzeczy. Pozdrawiam

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 236 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Nast臋pna