40TON.netKonektor5000.pl anteny cb radiaRegeneracja wtryskiwaczy Common Rail MAN

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 236 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Nast─Öpna
Autor Wiadomo┼Ť─ç
PostWys┼éano: 08 lut 2010, 18:22 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

GG: 6324074
Samoch├│d: VOLVO FH
Tak na właczonym silniku i gdy samochód stoi, blokada pomaga ale nie zawsze.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 08 lut 2010, 22:29 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

GG: 4103460
Samoch├│d: Iveco Stralis II
Ok, dzi─Öki koledzy raz jeszcze teraz wiem ju┼╝ co i jak. Pozdrawiam!

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 12 lut 2010, 21:09 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

GG: 1
Samoch├│d: Mercedes-Benz MP2 LS 1841
Tylko kolego pamietam że jak zablokujesz most to nie przesadzaj ze skręcaniem kołami :)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 11 kwie 2010, 22:57 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

GG: 0
Samoch├│d: Scania
Stralis II 450 złapany na parkingu w Bydgoszczy:)
Obrazek

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 31 maja 2010, 2:14 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

GG: 6263155
Samoch├│d: Citroen Berlingo 2.0 HDI
To dorzuc─Ö co┼Ť od siebie. Nowy Stralis na litewskich blachach, przy┼éapany 6 maja 2010 na stacji paliw Lotos w Serocku. Sta┼éem wtedy na tej stacji ponad 12 godzin z powodu awarii. Zrobi┼éem par─Ö zdj─Ö─ç truckom, ale ten by┼é najciekawszy tego dnia.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

B - 24 VIII 2004
C - 29 VIII 2009
Kurs Na Przew├│z Rzeczy

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 31 maja 2010, 10:23 
Moderator
Awatar u┼╝ytkownika

Je┼║dzi┼éem p├│┼étora miesi─ůca Stralisem II u jednego z podwykonawc├│w dla JMD "Stonka".
Musz─Ö powiedzie─ç, ┼╝e przesiadaj─ůc si─Ö po p├│┼étora rocznej je┼║dzie Volvem na "cud w┼éoskiej my┼Ťli technologicznej" nie najlepiej oceniam samo wyko┼äczenie wn─Ötrza, ergonomi─Ö a nade wszystko bezawaryjno┼Ť─ç auta.
Tanie, twarde plastiki lubi─ů trzeszcze─ç (przebieg auta 90 000 km). Niestety, nawet w odniesieniu do Actrosa, kt├│rym je┼║dzi┼éem (rocznik 1999) Iveco nadal nie dorobi┼éo si─Ö programowanego interwa┼éu pracy wycieraczek. Zakres regulacji kolumny kierownicy zostawia wiele do ┼╝yczenia. Rozmieszczenie prze┼é─ůcznik├│w te┼╝ nie jest najlepsze, ale da si─Ö wytrzyma─ç - kwestia przyzwyczajenia.
Tak, jak Kolega Leszek pisa┼é, nale┼╝y zaznaczy─ç bardzo s┼éaby hamulec silnikowy, kt├│ry wg mnie pe┼éni funkcj─Ö bardziej ozdobn─ů, jak przydatn─ů. Ponadto, po roku jazdy pad┼é silnik od wycieraczek, urwa┼éy si─Ö zawiasy lewej, otwieranej owiewki. Nie wiem, czy dotyczy┼éo to wszystkich egzemplarzy, czy to tylko m├│j si─Ö taki uda┼é, ale cz─Östo wyst─Öpowa┼éy cz─Öste problemy z immobiliserem i dopiero wy┼é─ůczenie "heblem" pr─ůdu na ok. 5 minut usuwa┼éo b┼é─ůd.
Do plus├│w nale┼╝y zaliczy─ç precyzyjne programowanie za┼é─ůczania hamulca silnikowego i tempomatu (r├│┼╝nica mo┼╝e wynosi─ç nawet tylko 1 km/h). Ponadto wygodny fotel kierowcy, wygodna le┼╝anka. Sterowanie centralnym zamkiem, szybami, otwieraniem wywietrznika dachowego z wielofunkcyjnego panelu nad dolnym ┼é├│┼╝kiem. Ustawianie wszystkich luster (opr├│cz rampowego i czo┼éowego) elektrycznie.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 13 cze 2010, 0:52 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

Kazde auto ma wady i zalety, ja mam Stralisa 500 i stwierdze ze nie jest to zly samochod ani zaden cud techniki ale zastanawia mnie wypowiedz ze ma bardzo slaby hamulec silnikowy??? Ja powiem tyle ze swoim jade na trasie Nysa-Kudowa Zdroj z ladunkiem 24 tony i zjezdzam z kazdej gory bez naciskania hamulca zasadniczego, no chyba ze sie bujne za szybko no to trzeba przychamowac ale umiejetne obslugiwanie ITB i zjezdzam z gor z zimnymi hamulcami.
Pisze o wersji 500 mozliwe ze slabsze slabiej hamuja gdyz jezdzilem 450 i mial tylko jedno polozenie dzwigni a tu sa dwie tam poprostu niebylo tej mocniejszej, niewiem czy wszystkie tak maja moze ktos powie jak jezdzi takim...

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 13 cze 2010, 19:43 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

W ivecu Trakkerze 410 jest dwustopniowy i pozwala tylko lekkie przytrzymanie pojazdu przy zjeździe ze wzniesienia. W porównaniu z retarderem hamulec silnikowy iveca jest bardzo słaby.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 15 cze 2010, 14:17 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

Davo76 widzia┼éem Twoje Stralisy na A4. Nie wiedzia┼éem sk─ůd znam ten ty┼é naczepy. Dopiero teraz gdy zobaczy┼éem avatar mi si─Ö skojarzy┼éo. Najpierw wyprzedza┼éem Ci─Ö moim EuroTech`em - granatowa kabina, granatowa plandeka na sol├│wce + przyczepa tridem na ko┼éowrocie do pasz, - w okolicach G├│ry ┼Üw. Anny. Jecha┼ée┼Ť czerwonym Stralisem 500 E5 na szerokich gumach. Mia┼éem co┼Ť zagada─ç. Ale po pierwsze co┼Ť jad┼ée┼Ť, po drugie nie mog┼éem skojarzy─ç sk─ůd znam t─ů firme. Drugi raz mija┼éem si─Ö wczoraj z Tob─ů na A4 ko┼éo Gliwic na A4 oko┼éo 6 - 7. R├│wnie┼╝ jecha┼ée┼Ť na zach├│d. Czarny Stralis, szeroka guma, du┼╝o diod czy czego┼Ť takiego dodane na prz├│d ci─ůgnika, natomiast pod bakiem rura lub pasek LED (?). Auta super si─Ö prezentuj─ů. Pozdrawiam

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 18 cze 2010, 21:12 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

Dokladnie, czarnym jezdzi moj brat a ja czerwonym nazrazie nie opisany jeszcze bo dopiero zaczynam grzebac przy nim.
Wracajac do tematu hamulca jezdzilem z telma i z intarderem ZF moze ten ostatni jest troche mocniejszy ale wszystkie trzy sa porownywalne. Wczoraj po zjezdzie do Kudowy z 24t sprawdzalem hamulce w naczepie specjalnie i temperatura byla porownywalna do jazdy po autostradzie....
Dziwi mnie jak ktos pisze ze to nie hamuje? no chyba ze na zielonym polu to owszem uzywajac go musimy trzymac obroty przy zjezdzie na zoltym polu powyzej 2000 obr....

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 19 cze 2010, 14:43 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

davo76 pisze:
Dokladnie, czarnym jezdzi moj brat a ja czerwonym nazrazie nie opisany jeszcze bo dopiero zaczynam grzebac przy nim.
Wracajac do tematu hamulca jezdzilem z telma i z intarderem ZF moze ten ostatni jest troche mocniejszy ale wszystkie trzy sa porownywalne. Wczoraj po zjezdzie do Kudowy z 24t sprawdzalem hamulce w naczepie specjalnie i temperatura byla porownywalna do jazdy po autostradzie....
Dziwi mnie jak ktos pisze ze to nie hamuje? no chyba ze na zielonym polu to owszem uzywajac go musimy trzymac obroty przy zjezdzie na zoltym polu powyzej 2000 obr....

Nie dziw się kolego. @Marcinos juz nie pierwszy raz udowadnia, że nie ma pojęcia o Iveco i niepotrzebnie zabiera głos.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 19 cze 2010, 21:31 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

Truckerman Ty pewnie ju┼╝ 50 lat ganiasz Ivecami, przetestowa┼ée┼Ť wszystkie modele i nie mia┼ée┼Ť z nimi ┼╝adnych najmniejszych problem├│w:) Czego nie mo┼╝esz powiedzie─ç o MANIE, VOLVIE, SCANII itd

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 20 cze 2010, 13:14 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

Kadykianus pisze:
Davo76 widzia┼éem Twoje Stralisy na A4. Nie wiedzia┼éem sk─ůd znam ten ty┼é naczepy. Dopiero teraz gdy zobaczy┼éem avatar mi si─Ö skojarzy┼éo. Najpierw wyprzedza┼éem Ci─Ö moim EuroTech`em - granatowa kabina, granatowa plandeka na sol├│wce + przyczepa tridem na ko┼éowrocie do pasz, - w okolicach G├│ry ┼Üw. Anny. Jecha┼ée┼Ť czerwonym Stralisem 500 E5 na szerokich gumach. Mia┼éem co┼Ť zagada─ç. Ale po pierwsze co┼Ť jad┼ée┼Ť, po drugie nie mog┼éem skojarzy─ç sk─ůd znam t─ů firme. Drugi raz mija┼éem si─Ö wczoraj z Tob─ů na A4 ko┼éo Gliwic na A4 oko┼éo 6 - 7. R├│wnie┼╝ jecha┼ée┼Ť na zach├│d. Czarny Stralis, szeroka guma, du┼╝o diod czy czego┼Ť takiego dodane na prz├│d ci─ůgnika, natomiast pod bakiem rura lub pasek LED (?). Auta super si─Ö prezentuj─ů. Pozdrawiam

Obrazek
Dokładnie czrnego ujeżdżam ja , a pod kotłami to rury.

A tu obydwa...
Obrazek

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 04 lip 2010, 12:23 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

Samoch├│d: Volvo FH16 550 Glob XL
Pogratulowa─ç Stralis├│w. Ten czarny pi─Ökny, nic tylko na zloty lata─ç :)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 15 pa┼║ 2010, 10:05 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

GG: 2831881
Samoch├│d: IVECO STRALIS
ja jezdze zoltym SII i nie mam problemow z hamulcem silnikowym. Wystarczy wprowadzic silnik na zolty zakres obrotow i trzyma jak trzeba.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 17 pa┼║ 2010, 12:51 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

Samoch├│d: MP4
Mo┼╝e kto┼Ť eksploatuje te auta od nowo┼Ťci i mo┼╝e co┼Ť "szepn─ů─ç" na ten temat po 200-300 ty┼Ť. przejechanych kilometr├│w? Nie oszukujmy si─Ö, Iveco jest jedn─ů z ta┼äszych marek w zakupie na rynku, wi─Öc skutecznie zach─Öca do zakupu swoj─ů cen─ů. Zw┼éaszcza jak jest si─Ö klientem "indywidualnym", kupuje jedno auto i nie ma mowy o jakich┼Ť "superzni┼╝kach" jak w przypadku du┼╝ych flot.

I tak na marginesie. W znajomej firmie dzie┼ä przed ko┼äcem gwarancji strzeli┼é korbow├│d. :shock: Silnik 450. S┼éysza┼é kto┼Ť o podobnym przypadku?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 18 pa┼║ 2010, 17:07 
U┼╝ytkownik

a ja mam pytanie czy Stralisy || maj─ů te┼╝ silniki cursor 10 ?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 18 pa┼║ 2010, 19:00 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

GG: 1779047
Samoch├│d: Ford Focus Turnier 2.0 TDCi
SlawekDxI pisze:
a ja mam pytanie czy Stralisy || maj─ů te┼╝ silniki cursor 10 ?
Tak ci─Ö┼╝ko wej┼Ť─ç na stron─Ö producenta?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 19 pa┼║ 2010, 15:24 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

GG: 2831881
Samoch├│d: IVECO STRALIS
Pazdz pisze:
Mo┼╝e kto┼Ť eksploatuje te auta od nowo┼Ťci i mo┼╝e co┼Ť "szepn─ů─ç" na ten temat po 200-300 ty┼Ť. przejechanych kilometr├│w? Nie oszukujmy si─Ö, Iveco jest jedn─ů z ta┼äszych marek w zakupie na rynku, wi─Öc skutecznie zach─Öca do zakupu swoj─ů cen─ů. Zw┼éaszcza jak jest si─Ö klientem "indywidualnym", kupuje jedno auto i nie ma mowy o jakich┼Ť "superzni┼╝kach" jak w przypadku du┼╝ych flot.

I tak na marginesie. W znajomej firmie dzie┼ä przed ko┼äcem gwarancji strzeli┼é korbow├│d. :shock: Silnik 450. S┼éysza┼é kto┼Ť o podobnym przypadku?

Z tego co wiem, kierowcy na te pekaesowskie stralisy nie narzekaja. Mowa o tych 480 jak i 450KM. Kolega jezdzi od nowosci SII teraz ma nalatane okolo 380tys to z tego co wiem to drazek kierowniczy wymieniali i cos przy hamowaniu mu stuka pod kabina. Tak to tylko leje paliwo, co 10tys dolewa oleju, wymienia gumy i jezdzi.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 30 pa┼║ 2010, 15:59 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

GG: 1522591
Samoch├│d: VW
U nas jest jeden Stralis II od nowo┼Ťci (ma chyba ok 2-3 lat), i jako tak ┼╝adnych powa┼╝nych awarii nie by┼éo, nie licz─ůc wymiany czujnik├│w od AdBlue kt├│rych troch─Ö tam jest, a nie s─ů to tanie rzeczy. Pozdrawiam

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 236 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Nast─Öpna