Autor
Wiadomość
Tytuł: Re:
Post Wysłano: 18 sty 2008, 18:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2007, 0:05
Posty: 272
GG: 7218297
Samochód: xf106
Lokalizacja: CB

Cytuj:
Może mi ktoś powiedzieć jak przedstawia się sprawa z obszernością kabiny w nowym Stralisie?
z mila chcia :D kabina jest bardziej przytulna i oczywiscie wieksza niz w pierwszej generacji stralisa !! W stralisie 2 iveco zastosowalo duzo nowoczesnych nowinek technicznych co sprawia ze jakoscia iveco niczym nie odbiega od samochodow skandynawskich :) moge smialo ci powiedziec ze kabina jest bardzo obszerba :) ale jeszcze berdziej jest w wersji z slonikiem :D


Tytuł: Re: Re:
Post Wysłano: 18 sty 2008, 18:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 paź 2006, 0:29
Posty: 212
GG: 12409274
Samochód: Audi 80 2.0E
Lokalizacja: Jasło/Podkarpackie

Cytuj:
jakoscia iveco niczym nie odbiega od samochodow skandynawskich (...) ale jeszcze berdziej jest w wersji z slonikiem :D
Noo aż tak dobrze jest z jakością, bo coś mi sie nie chce wierzyć... :roll:
A co to jest slonik o którym wspominasz :?:

_________________
Życie jest zbyt krótkie by jeździć innymi samochodami niż Scania...


Post Wysłano: 18 sty 2008, 19:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2007, 0:05
Posty: 272
GG: 7218297
Samochód: xf106
Lokalizacja: CB

moj siostrzeniec mowi tak na kabine z salonikiem :)


Tytuł: Re:
Post Wysłano: 25 sty 2008, 20:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 sty 2008, 19:51
Posty: 48
GG: 0
Lokalizacja: [PL]==[D]

Cytuj:
Może mi ktoś powiedzieć jak przedstawia się sprawa z obszernością kabiny w nowym Stralisie?
oczywiscie :)

kabina w nowym stralisie jest o większa i bardziej przytulna niż w pierwszej generacji stralisa , mam małe zastrzeżenia co do lodówki bo jest mała :) nie to co w manie tga :) hehe sprawa schowków to rzecz gustu ale dla mnie nie jest ich ani za mało ani za dużo :)

pozdrawiam wszystkich w razie jakich kolwiek pytań co do stralisa II postaram sie odpowiedzieć :D


Post Wysłano: 25 sty 2008, 22:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 paź 2007, 12:05
Posty: 49
GG: 4751903
Lokalizacja: Białystok

A w tym stralisie najnowszym to schowki są duże torba podróżna sie zmiesci czy niebardzo ?? i jakies schowki pod lozkiem sa jak w dafie xf ?


Post Wysłano: 26 sty 2008, 10:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 sty 2008, 19:51
Posty: 48
GG: 0
Lokalizacja: [PL]==[D]

Zależy jaka masz wersje kabiny jeżeli masz kabinę bez saloniku z tylu to masz ogromna skrzynie wysuwana , do której wejdzie spokojnie torba :) ja trzymam w niej 2 zgrzewki wody mineralnej :) co do reszty schowków każdy ma inne zastosowanie są małe i duże :) ale jest ich cala masa :)


Post Wysłano: 27 sty 2008, 17:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 paź 2007, 12:05
Posty: 49
GG: 4751903
Lokalizacja: Białystok

Wie ktoś może jak jest w tych nowych stralisach z siedzeniem pasażera?? Bo na stronie iveca jest tak jakby ono bylo razem z lozkiem. Moze ma ktos zdejcia najnowszego stralisa w srodku?:)


Post Wysłano: 27 sty 2008, 17:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 kwie 2006, 18:17
Posty: 692
GG: 8426213
Samochód: Scania R420
Lokalizacja: Bochnia

Cytuj:
Wie ktoś może jak jest w tych nowych stralisach z siedzeniem pasażera?? Bo na stronie iveca jest tak jakby ono bylo razem z lozkiem. Moze ma ktos zdejcia najnowszego stralisa w srodku?:)
To jest chyba właśnie kabina "salonka". Wtedy właśnie fotel pasażera znajduje się na łóżku. :wink:


Post Wysłano: 27 sty 2008, 18:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 sty 2008, 19:51
Posty: 48
GG: 0
Lokalizacja: [PL]==[D]

sa 2 rozwiazania foteli !!

1- zwykla (salonik za fotelami)
2- fotel pasażera znajduje się na łóżku

2 opcja jest tansza dlatego czesciej spotykana :) pozdrawiam :)


Post Wysłano: 27 sty 2008, 20:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 sty 2008, 14:31
Posty: 42
GG: 0

Rozwiazanie czysto sciagniete z Premium Route z kabina Privilege...
Tragedia :/


Post Wysłano: 27 sty 2008, 21:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 sty 2008, 19:51
Posty: 48
GG: 0
Lokalizacja: [PL]==[D]

Niekoniecznie bo w przypadku iveca Stralis II stolik jest składany w dno środkowej części leżanki i oparcie od foteli w saloniku są chowane na dno leżanki !! a w premium jest inaczej !


Post Wysłano: 28 sty 2008, 23:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lut 2006, 15:58
Posty: 107

Powiem wam że STRALIS II jest naprawdę ładny i ma fajny "rozstaw zegarów" ;))
Jak dla mnie z wyglądu super.
Natomiast nie wiem jak jest z jakością wykończenia... Tu móglby ktoś coś więcej napisac...

_________________
RENAULT Magnum RULES !!! !!! !!!

Polecam główną strone RENAULT Magnum: http://www.newmagnum.com/magnum_pl.htm
http://www.renault-trucks.pl/magnum-veg ... ml?lang=pl


Post Wysłano: 28 sty 2008, 23:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 sty 2008, 19:51
Posty: 48
GG: 0
Lokalizacja: [PL]==[D]

gdy bys mogl bardziej rozszerzyc swoja odpowiedz :)

ogólnie mogę powiedzieć tak w pierwszej generacji stralisa jest bardzo podobnie chodz nie tak samo :) Iveco nie jest az tak wykończony jak np actros drewnem tylko iveco bardziej skupilo sie na kabinie jako miejscu pracy i klasycznym miejscu wypoczynku dla kierowcy . Chociaż komu jest potrzebna np listwa drewniana na desce rozdzielczej ! Samochód ciężarowy to głównie miejsce pracy

Ale wracając do twojego pytania powiem tak nie jest tak ponuro na desce roz. jak w pierwszej generacji stralisa :) pięknie komponuje sie duży wyświetlacz GPS-u jak i przełączniki , co do jakości foteli w moim przypadku ja mam skórę czyli dla mnie baba :) a jeżeli chodzi ci o cos innego to proszę o bardziej ścisłe pytanie :)


Post Wysłano: 05 lut 2008, 14:35

witam kolegów z forum mam pytanie czy możecie powiedzieć coś o spalanie stralisa 430 z ładunkami 24tony po europie zachodniej i skandynawia jak to auto sie sprawuje czytałem posty ale to jest ogólnie a prosił bym o wypowiedzi z jazdy tym autem zastanawiam się nad zakup tego auta na jazdę ( do ciągnięcia kontenerów po Szwecji ) i jazda po D-B-F proszę o wasze o pinię pozdrawiam


Post Wysłano: 07 lut 2008, 11:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 sty 2008, 19:51
Posty: 48
GG: 0
Lokalizacja: [PL]==[D]

o samym spalaniu jest ciezko cos powiedziec bo naprawde sie nie orietuje (inni z resztą tez ) . O to powinienes zapytac u dilera Iveco tam ci doradza . A co do tego jak sie sprawuje 430 hmm nie powiem ci nic bo nie mialem takiego ciagnika ja mam 500 to juz jest o wiele wieksze róznica silnikow jak i w spalaniu tak samo jak i z moca . Co do jazdy to jaka skrzynia biegow :) ? troche napisales to zbyt ogolnie ja mam automat i prowadzi sie jak marzenie a co do manualnej nic nie powiem . Moje auto jest na full opcji wiec jezeli i ty taka bedziesz miec to gwarantuje ci wygode na bardzo wysokim poziomie :) hmm Pamietaj pomysl 2 razy co do samego zakupu ciezko jest stwierdzic bo sam pewnie wiesz ze pojazdy Iveco niczym nie odbiegaja od czolowych producentow samochodow ciezarowych takich jak Scania , Volvo .... tylko ze jest nie doceniona a zarazem malo znana dokladnie firma . Wrazie jakich kolwiek pytani mozesz pisac postaram sie na nie odpowiedziec


Post Wysłano: 07 lut 2008, 13:10

Masz racie skrzynia biegów to będzie najprawdopodobniej manualna(ciekawe która skrzynia będzie oszczędniejsza)tak jak ktoś pisał,że ponoć Scania ze skrzynią Opticruise jest oszczędniejsza od manuala.Ciekawe czy to samo jest w Iveco :?:
Powiec czy osobiście kupiłbyś Stralisa z rocznika 03-05r
czy raczej pchać się już w 2-generacje.
Jak będę miał jeszcze pytania to będę pisał.


Post Wysłano: 07 lut 2008, 22:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 sty 2008, 19:51
Posty: 48
GG: 0
Lokalizacja: [PL]==[D]

Jeżeli kupujesz samochód używany to patrz na to od kiedy jest w kraju i na jakich kursach jezdził. Jeżeli okaże się,że samochód od poczatku był w Polsce to już nie jest tak fajnie.Jeżeli chodzi o Iveco stralis II to został doceniony dlatego,że posiada mocny i dynamiczny silnik a charakteryzuje się niskim spalaniem! Jeżeli głównie chodzi Ci o spalanie to jeżeli stać Cie na Iveco Stralis to napewno będzie Cie stać aby wlać do niego.Decyzja należy do Ciebie,ja osobiście zainteresowałbym się leasingiem i wzięciem w leasingu nowego samochodu ale musisz mieć pewność,że auto w leasingu nie bedzie stać tylko pracować na siebie wtedy wyjdziesz szybko na prostą.

Pozdrawiam


Post Wysłano: 08 lut 2008, 1:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2006, 19:44
Posty: 1275
GG: 0
Lokalizacja: BL DK61

Cytuj:
ja osobiście zainteresowałbym się leasingiem i wzięciem w leasingu nowego samochodu ale musisz mieć pewność,że auto w leasingu nie bedzie stać tylko pracować na siebie wtedy wyjdziesz szybko na prostą.

Pozdrawiam
Szybko wyjdziesz na prostą :mrgreen: Koszt leasingu na 5 lat ciągnika z naczepą (mowa tu o chłodni bez agregatu) to 12 tyś. zł. Jeżeli samochód zarobi więcej to musisz mieć zajebistą robotę.


Post Wysłano: 08 lut 2008, 13:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Pytanie dla osób które latały pierwszą generacją Stralisa a teraz przesiedli się na II. Jak jest w końcu z tą większą kabiną? ile ma ona na tunelu silnika do dachu? W Białej Podlaskiej na CPN gdzie parkuje tato auroxa jest firma która kupiła właśnie czerwonego SII.

Mariano czemu twój full wypasiony Iveco nie jest jeszcze w dziale garaż?chętnie byśmy te autko pooglądali.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 08 lut 2008, 20:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 sty 2008, 19:51
Posty: 48
GG: 0
Lokalizacja: [PL]==[D]

bardzo chetnie dam go do dzialu tylko niestety musze poczekac na wmiare lepsza pogode to go umyje i wysprzatam w srodku i zrobie zdiecia :)

wtedy go dodam :)

ale odpowiadajac z mojej strony postaram sie odpowiedziec na twoje pytanie fakt nie mialem pierwszej generacji stralisa ale moj brat taka mial :) wiec tak :
sam kroj i wymiary kabiny sa bardzo zblozone tylko ze s2 zastosowal inne wymiary lezanek i w miejsca gdzie bylo puste miejsce w kabinie s1 to w s2 wsadzona skrytki np pod dolna lezanka jest wielka skrzynia do ktorej wchodz co najmniej 2 zgrzewki wody mineralnej , albo inaczej umieszczona taki szczegol jak drabinka na gorna lezanke zamiast wystawac , to schowano ja i wsunieto w gorna lezanke ktora wysuwa sie . Co do wymiarow sa bardzo podobne :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: