Strona 5 z 12 [ Posty: 236 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 712 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 05 mar 2008, 21:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

W tym co jechałem z w/w rzeczy jest tylko webasto :) Fotel pasażera sztywny.

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Post Wysłano: 06 mar 2008, 0:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1360
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Ja miałem ostatnio okazję dobrze sobie obejrzeć Stralisa II.Co do wnętrza to moim zdaniem są 3 prawdziwe zalety:wieksze,podświetlane schowki nad szybą,wreszcie dostępne większe schowki z zewnatrz-ogólnie 4(dwa po lewo i dwa po prawo,jeden nad drugim z tym że chyba tylko 2 są dostępne w standardzie) i ogólnie wieksza kabina wewnatrz.Trochę też jest bardziej miło dzięki zastosowaniu ładniejszych zegarów i imitacji aluminium na desce rozdzielczej.Ale moim zdaniem mimo dużej poprawy wewnątrz jaki na zewnatrz jednak STRALIS pozostaje nadal sporo z tyłu za czołówką... :>

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Post Wysłano: 06 mar 2008, 14:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

Obrazek

Obrazek


Post Wysłano: 06 mar 2008, 18:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 cze 2007, 14:11
Posty: 639
GG: 2158946
Samochód: Fiat CC 700 31PS
Lokalizacja: DK1 SPS

Powoli zaczynaja sie te nowe Stralisy pojawiać na naszych drogach, z pewnościa są o wiele ładniejsze niż poprzednik, no i może Iveco w końcu zacznie gonic konkurencję bo jak na razie jest na samym końcu "wielkiej siódemki"

_________________
B-8.12.2010
C-6.02.2013
C+E-23.07.2013
KW-11.03.2013


Post Wysłano: 06 mar 2008, 18:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Cytuj:
może Iveco w końcu zacznie gonic konkurencję bo jak na razie jest na samym końcu "wielkiej siódemki"

Pod jakim względem? Bo ty tak uważasz?


Post Wysłano: 06 mar 2008, 18:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sty 2007, 21:44
Posty: 12
Lokalizacja: Warszawa

Może nie powinienem, ale wziąwszy pod uwagę wyniki styczeń + luty nie jesteśmy aż tak bardzo w ogonie :)

Marka Sprzedaż Udział w rynku
DAF 642 20,97%
MAN 524 17,11%
Iveco 498 16,26%
Scania 426 13,91%
Volvo 351 11,46%
RTP 392 12,80%
Mercedes 229 7,48%

I jeszcze dwie fotki z zeszłorocznej karawany:

Obrazek

Obrazek

_________________
Pozdrawiam
Krzysztof Moczulski

HD Marketing Manager
Castrol Lubricants


Post Wysłano: 06 mar 2008, 20:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Może nie powinienem, ale wziąwszy pod uwagę wyniki styczeń + luty nie jesteśmy aż tak bardzo w ogonie :)

Marka Sprzedaż Udział w rynku
... .... ..........
Czyste statystyki, aby szacować czy ciężarówka jest w tyle, przodzie czy środku, trzeba po prostu porozmawiać z kierowcami, którzy mają jakieś doświadczenie w tym co robią. Kolejnym wyznacznikiem pozycji w hierarchii jest niezawodność, jak wiadomo sprzedawać można dużo, wszystko wyjdzie po jakimś czasie. Ja tam do Iveco nic nie mam, ale raz się sparzyłem - póki co starczy.

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 06 mar 2008, 22:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sty 2007, 21:44
Posty: 12
Lokalizacja: Warszawa

Cytuj:
Czyste statystyki, aby szacować czy ciężarówka jest w tyle, przodzie czy środku, trzeba po prostu porozmawiać z kierowcami, którzy mają jakieś doświadczenie w tym co robią. Kolejnym wyznacznikiem pozycji w hierarchii jest niezawodność, jak wiadomo sprzedawać można dużo, wszystko wyjdzie po jakimś czasie. Ja tam do Iveco nic nie mam, ale raz się sparzyłem - póki co starczy.
Ależ oczywiście się z tym zgadzam - dlatego bardzo uważnie obserwuję to forum i przekazuję Wasze uwagi kolegom z działu Customer Service i Produktu. Nie mówię że nasze ciągniki są idealne, ale od lat powoli i systematycznie jakość Iveco się poprawia i dzisiaj obiektywnie patrząc jest porównywalna z innymi pojazdami w podobnej klasie.

_________________
Pozdrawiam
Krzysztof Moczulski

HD Marketing Manager
Castrol Lubricants


Post Wysłano: 06 mar 2008, 23:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2006, 19:44
Posty: 1275
GG: 0
Lokalizacja: BL DK61

Każdy nowy samochód jest dobry. Szydło wychodzi z worka po 600 tyś km kiedy kończy się gwarancja.


Post Wysłano: 06 mar 2008, 23:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Ależ oczywiście się z tym zgadzam - dlatego bardzo uważnie obserwuję to forum i przekazuję Wasze uwagi kolegom z działu Customer Service i Produktu. Nie mówię że nasze ciągniki są idealne, ale od lat powoli i systematycznie jakość Iveco się poprawia i dzisiaj obiektywnie patrząc jest porównywalna z innymi pojazdami w podobnej klasie.
Na pewno widać różnice, ciągniki EuroStar znacznie odstawały od konkurencji pokroju Volvo FH12 czy Scania serii 4, nowy Stralis to samochód, który ma szanse powalczyć o miano jednego z najlepszych. Miejmy nadzieję, że wskaźniki awaryjności i jakość wykonania powędrują w górę, bo to były chyba największe mankamenty Stralisów. Cóż, pożyjemy zobaczymy, jak trafnie zauważył JoHn - dobre auto rozpoznaje się po tym, gdy skończy się mu gwarancja :)

Chciałbym jak najlepiej dla wszystkich firm produkujących ciężarówki, aby były one jak najlepsze, bo w końcu tu chodzi nie tylko o szefów, ale także o nas kierowców obecnie, ale także tych, którzy z szoferką wiążą swoje przyszłe życie :)

Pozdrawiam

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 09 mar 2008, 12:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 cze 2007, 14:11
Posty: 639
GG: 2158946
Samochód: Fiat CC 700 31PS
Lokalizacja: DK1 SPS

Pazdz miałem na myśli, że ten nowy Stralis ma szansę na osiagniecie większej liczby odbiorców, a co do ostatniej pozycji to właśnie sprzedaż ciągników Iveco była na 7 pozycji, mniejsze auta sprzedaja sie całkiem dobrze a dobrze by było gdyby nowy Stralis sprzedawał sie lepiej i podskoczył w rankingach jakies oczko go góry :wink:

_________________
B-8.12.2010
C-6.02.2013
C+E-23.07.2013
KW-11.03.2013


Post Wysłano: 09 mar 2008, 15:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 sty 2008, 19:51
Posty: 48
GG: 0
Lokalizacja: [PL]==[D]

Marka iveco jest nie doceniona przez kupujących samochody cieżarowe . Przed tym jak przesiadlem sie do Stralisa II jezdzilem manem Tga , na poczatku bylo sie ciezko przyzwyczaic ale iveco naprawde bardzo mnie zaskoczylo konstrukcja jak i dynamika swojego nowego konia . Do tej pory mialem stycznosc z iveco stralis I bo moj brat takim jezdzil , a i sam nie byl zadowolony z erogonomi tego samochodu ale gdy ja dosiadlem SII to byla calkowicie "inna bajka" miedzy budowa niby nie ma duzej roznicy ale naprawde SII jest bardziej przytulny i oczywiscie poprawiona w nim wszytkie bledy jakie byly w stralisie pierwszej generacji

Czy mogl by ktos wstawic na forum zdiecia wszytkich rodzajow kabin jakie sa w SII i ich nazwy :?: Bym byl bardzo wdzieczny za to


Post Wysłano: 09 mar 2008, 19:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

z tego co pamiętam to od zawsze bolączką Iveca były szybko rdzewiejące blachy.Z tego co słyszałem to w Stralis 1 już tak było, a czas pokaże jak będzie ze Stralisem 2. Generalnie ja osobiście nie jestem przekonany do tej marki, lecz to auto mi się podoba i mógł bym nim jeździć ( mógł bym jeździć nawet taczką byle by płacili, ale to już inny temat :U ) lecz gdybym był właścielem firmy to raczej zainwestował by w Volvo czy Scanie bo po prostu są sprawdzone.


Post Wysłano: 14 mar 2008, 17:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lut 2008, 14:39
Posty: 5
GG: 0

I tu sie kolego mylisz.Scanie i Volvo prześcigaja juz inne marki takie ja np. DAF wypuścił bardzo dobry model.Mysle ze teraz Iveco dorównało juz szwedą albo po wypuszczeniu jeszcze nowszgo modelu pozostawi je w tyle.A to że SI to był niewypał to się z tym chyba kazdy zgodz.Tandetne plastiki ciagle nawalająca elektronika, ale Iveco zrozumiało swoje błędy i je poprawiło.Iveco jest pojazdem nieodbiegającym od innych marek a napewno przegoniło nowego Actrosa.


Post Wysłano: 14 mar 2008, 21:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 cze 2007, 14:11
Posty: 639
GG: 2158946
Samochód: Fiat CC 700 31PS
Lokalizacja: DK1 SPS

W chwili obecnej nie można wnioskować, czy przegoniło nowego Actrosa czy nie bo Actros MPIII jeszcze nawet sie nie pojawił, więc chyba tylko wygladem. To prawda linia nowego Stralisa jest bardzo elegancka, ale nowy Actros też jest bardzo ładny :wink:

_________________
B-8.12.2010
C-6.02.2013
C+E-23.07.2013
KW-11.03.2013


Post Wysłano: 14 mar 2008, 23:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
I tu sie kolego mylisz.Scanie i Volvo prześcigaja juz inne marki takie ja np. DAF wypuścił bardzo dobry model.Mysle ze teraz Iveco dorównało juz szwedą albo po wypuszczeniu jeszcze nowszgo modelu pozostawi je w tyle.A to że SI to był niewypał to się z tym chyba kazdy zgodz.Tandetne plastiki ciagle nawalająca elektronika, ale Iveco zrozumiało swoje błędy i je poprawiło.Iveco jest pojazdem nieodbiegającym od innych marek a napewno przegoniło nowego Actrosa.
Pan drogi kolega to ten z kolejnych pt. "Usłyszałem od kolegi i tak jest"?

Siedziałem w obu tych ciężarówkach i bynajmniej wewnątrz Stralis odstaje daaaaaleko od Actrosa, to samo zresztą jak od Volvo, Scanii R, DAF'a czy nawet MAN'a (który według mnie ma tak źle zagospodarowane wnętrze, że mózg się "reza"), w zasadzie nowy Stralis jest na poziomie nowej Premium, ładne z zewnątrz - reszta leży. Zobaczymy jak z awaryjnością, bo nt. nie mogę się jeszcze wypowiadać i prawdopodobnie nie będę mógł już nigdy :]

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 15 mar 2008, 22:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 sty 2008, 19:51
Posty: 48
GG: 0
Lokalizacja: [PL]==[D]

Moze i pod wzgledem srodka to tak ale napewno nie pod wzgledem dynamicznosci i ergonomi silnika ... wrocilem wlasnie z trasy i wprost nie wieze co piszecie , Mowisz ze mankametem S1 byla szybko rdzewiace blacha ? Ale kazdy wie ze np najwiekszym minusem Scani jest szybko korodujaca rama :!: Wiec prosze nie zabierac nie potrzebnie glosu . Co do awaryjnosci Stralisa 2 to narazie samochod spisuje sie niezle ! w przyszlym tygodniu na liczniku wybije mi 130 tys a stralis ani razu mnie nie zawiod (oby tak dalej) .

Caly czas pytam czy mogl by ktos wstawic rysunki i nazwy wszytkich odmian kabin Stralisa 2 :?:


Post Wysłano: 16 mar 2008, 21:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 sty 2008, 21:17
Posty: 151
GG: 0

Koledzy mógł by mi któryś z Was napisać w którym miejscu w kabinie Stralisa znajduje sie sterowanie ogrzewaniem postojowym?


Post Wysłano: 17 mar 2008, 17:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lut 2008, 14:39
Posty: 5
GG: 0

Jesli chodzi o silnik to nikt mi nie powie że aktros ma lepszy motor od stralisa.Juz nawet Eurotechy i StralisyI to były górale i tak dalej pozostaje.Jesli chodzi o kabine to Iveco przegania i Scanie i volvo.Jakos plastików uległa znacznej porawie, jest wiecej schowków i wiec przestrzeni niz w scani czy volvo(pozatym volvo to totalna lipa pod wzgledem kabiny).Oczywiscie bez obrazy dla fanów volva.Iveco to bardzo dobry samochód nieodbiegający juz od innych marek ale zawsze znajdzie sie ktos kto mówi ze niema jak to Scania.ile razy to ja widziałem jak stoi samochód na poboczu na awaryjnych i patrze co tu stai a tu scania i kabina w górze.niema rególy wkońcu każdy stanie.


Post Wysłano: 18 mar 2008, 1:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1360
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Co do ogrzewania postojowego to jest ono z reguły w wielofunkcyjnym panelu nad górnym łóżkiem.Można też ustawiać ogrzewanie 3 razy po 2h w menu komputera pokładowego.A co do jakości plastików to byłem ostatnio w new Stralisie i owszem widać zmiany,ale nikt mi nie powie że to ta sama jakoś co w Volvo bo chyba wyjdę z siebie i stanę obok... :> Nie to żebym faworyzował VOLVO,ale jezdziłem trochę i szwedem i italiańcem i widać różnice gołym okiem!Zaprzeczać można,ale takie są fakty-chyba że trafił mi się jakiś tandetnie wykonany model Iveco.A co do mocy i elastyczności to jezdziłem 430-tką-ale napewno ''idzie'' to lepiej niż Actros 430... :mrgreen: :> :wink:

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 5 z 12 [ Posty: 236 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 712 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: