Auto-Mix - lod贸wki samochodowe, klimatyzatory postojowe, us艂ugi transportowe, transport mi臋dzynarodowy.

40TON.netKonektor5000.pl anteny cb radiaRegeneracja wtryskiwaczy Common Rail MAN

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3  Nast臋pna
Autor Wiadomo艣膰
PostWys艂ano: 20 lip 2007, 15:10 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

Czy istnieje konkretny przepis zezwalaj膮cy na jazde ci臋偶ar贸wk膮 z cyfrowym tachografem bez karty kierowcy do tego tacho? Je艣li tak to kto艣 mo偶e zna jego numer i dok艂adne zasady na jakich taka jazda jest mo偶liwa?

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu艂:
PostWys艂ano: 20 lip 2007, 18:41 
U偶ytkownik

je偶eli tachograf jst ju偶 skalibrowany - NIE mo偶na je藕dzi膰 bez karty.

Wpisz w googlach "rozporz膮dzenie o tachografach cyfrowych". 3 min. i masz czego szukasz.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu艂:
PostWys艂ano: 20 lip 2007, 21:07 
U偶ytkownik

Bez karty kierowcy po kalibracji tachografu NIE WOLNO je藕dzi膰 . Poszukaj wiecej informacji tak jak ci radzi rodzynek :D

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu艂:
PostWys艂ano: 20 lip 2007, 21:45 
U偶ytkownik

Tu si臋 z przedm贸wcami nie zgodz臋. S膮 trzy przypadki kiedy mo偶na porusza膰 si臋 pojazdem wyposa偶onym w tachograf cyfrowy bez karty.

"Gdy karta kierowcy ulegnie uszkodzeniu, jest niesprawna lub nie jest w posiadaniu kierowcy, kierowca:
a) na pocz膮tku trasy drukuje dane prowadzonego przez siebie pojazdu i wpisuje na tym wydruku:
i) dane umo偶liwiaj膮ce identyfikacj臋 kierowcy (nazwisko, numer karty kierowcy lub prawa jazdy kierowcy), wraz z podpisem;
ii) okresy, o kt贸rych mowa w ust. 3 tiret drugie lit. b), c) i d);
b) na ko艅cu trasy drukuje on informacje odnosz膮ce si臋 do okres贸w zarejestrowanych przez urz膮dzenie rejestruj膮ce, zapisuje wszystkie okresy innej pracy, dyspozycyjno艣ci i odpoczynku od chwili sporz膮dzenia wydruku na pocz膮tku trasy, kt贸re nie zosta艂y zarejestrowane przez tachograf oraz zaznacza na tym dokumencie dane umo偶liwiaj膮ce identyfikacj臋 kierowcy (nazwisko, numer karty kierowcy lub prawa jazdy kierowcy), wraz z jego podpisem."

podstawa prawna:
Rozporz膮dzenie (WE) nr 561/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 15 marca 2006 r. w sprawie harmonizacji niekt贸rych przepis贸w socjalnych odnosz膮cych si臋 do transportu drogowego oraz zmieniaj膮ce rozporz膮dzenia Rady (EWG) nr 3821/85 i (WE) 2135/98, jak r贸wnie偶 uchylaj膮ce rozporz膮dzenie Rady (EWG) nr 3820/85.
Art 26.
:D
Tak wi臋c nie wolno prowadzi膰 takiego pojazdu kierowcy, kt贸ry nigdy nie mia艂 wydanej karty.
Pozdrawiam.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu艂:
PostWys艂ano: 21 lip 2007, 19:37 
U偶ytkownik

nie mozesz jechac bez karty kierowcy jak jest zamontowany tachograf cyfroeyi tyle wyjatkiem jest jesli zgubisz karte albo ulegnie zniszczeniu wtedy mozesz smigac ale musisz zrobic wydruk i to opisac i narysowac recznie wykres

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu艂:
PostWys艂ano: 24 lip 2007, 1:06 
U偶ytkownik

Co艣 o tym wiem.Wedle przepis贸w bez karty i bez tachografu mo偶na je藕dzi膰 samochodem od 3,5 do 7,5 tony je艣li samoch贸d ten jest u偶ywany do potrzeb w艂asnych przedsi臋biorstwa.W艂a艣ciciel auta musi mie膰 odpowiednie za艣wiadczenie z urz臋du.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu艂:
PostWys艂ano: 24 lip 2007, 9:51 
U偶ytkownik

GG: 10523426
Samoch贸d: Mercedes Actros 2644 LS 6X4
CZARNY pisze:
nie mozesz jechac bez karty kierowcy jak jest zamontowany tachograf cyfroeyi tyle wyjatkiem jest jesli zgubisz karte albo ulegnie zniszczeniu wtedy mozesz smigac ale musisz zrobic wydruk i to opisac i narysowac recznie wykres

Jak narysowa膰 r臋cznie wykres, chyba co艣 Ci si臋 pomyli艂o, wydruk jest robiony sam przez tacho, i tam nic si臋 nie rysuje. A je艣li nie masz karty a pracodawca kupi艂 nowy w贸z to mo偶esz je藕dzi膰 bez karty pod warunkiem 偶e z艂o偶y艂e艣 wniosek o wyrobienie karty kierowcy, warunkiem takiej jazdy jest robienie wydruku 24h ka偶dego dnia jazdy i na wydruku wpisanie swoich danych.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu艂:
PostWys艂ano: 24 lip 2007, 18:13 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

Arek_M pisze:
A je艣li nie masz karty a pracodawca kupi艂 nowy w贸z to mo偶esz je藕dzi膰 bez karty pod warunkiem 偶e z艂o偶y艂e艣 wniosek o wyrobienie karty kierowcy, warunkiem takiej jazdy jest robienie wydruku 24h ka偶dego dnia jazdy i na wydruku wpisanie swoich danych.

W艂a艣nie mam tak膮 sytuacje jak napisa艂e艣... Chce z艂o偶y膰 wniosek o karte kierowcy, ale nie wiem czy moge jezdzi膰(maj膮c z艂o偶ony wniosek). Pyta艂em dzisiaj prowadz膮cego kurs na przew贸z rzeczy w WORD to m贸wi艂 偶e nie moge jezdzic nawet je艣li mam z艂o偶ony wniosek. Twierdzi艂 tak偶e, 偶e jak si臋 zgubi karte to te偶 nie mo偶na jezdzi膰. Tak偶e sam ju偶 nie wiem jak to jest... Dodam jeszcze 偶e tym samochodem jezdzi艂 ju偶 kierowca, kt贸ry ma karte(je艣li robi to jak膮艣 r贸偶nice).

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu艂:
PostWys艂ano: 25 lip 2007, 8:42 
U偶ytkownik

M@rcin pisze:
W艂a艣nie mam tak膮 sytuacje jak napisa艂e艣

By艂em na tygodniowym kursie w firmie Actia, dowiedzia艂em si臋 偶e mo偶na je藕dzi膰 bez karty, ale pod warunkiem 偶e wniosek jest ju偶 z艂o偶ony, a "nie 偶e mamy go zamiar z艂o偶y膰", jak napisa艂em wcze艣niej obowi膮zkowe jest robienie wydruku 24 h z wpisaniem wszystkiech swoich danych, a w razie kontroli nie zaszkodzi mie膰 przy sobie potwierdzenia wys艂ania takiego wniosku. Postaram Ci znale艣膰 przepis, kt贸ry o tym m贸wi. Pozdrawiam.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu艂:
PostWys艂ano: 19 sie 2007, 17:29 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

GG: 0
Samoch贸d: midlum
je艣li chodzi jazd臋 bez karty to przepis m贸wi wyraznie. codzienne wydruki przed i po zako艅czeniu dnia pracy dodatkowe opisy z ty艂u wydruku robisz gdy w ci膮gu dnia przesiad艂e艣 si臋 z innego wozu bez cyfry.bez karty mo偶na jezdzi膰 do 15 dni ale tylko jako powr贸t do bazy w razie utraty lub zniszczenia karty.na miejscu ju偶 niestety /bezrobocie/ urlop lub starszy w贸zek.Glaca

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu艂:
PostWys艂ano: 19 sie 2007, 22:22 
U偶ytkownik

GG: 5959988
A je偶eli zostawilem auto na warsztacie i nie mam pewno艣ci ,偶e wlozyli karte warsztatow膮 ,a proszuali si臋 nim ??

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu艂:
PostWys艂ano: 19 sie 2007, 23:20 
U偶ytkownik

Jak b臋dziesz odbiera艂 auto z serwisu to mo偶esz sprawdzi膰 na wydruku,w moim przypadku je偶dzili bez karty i wystawili pismo 偶e w dniach tych,a tych samoch贸d by艂 na serwisie.Nie wiem jakby to si臋 mia艂o przy kontroli,ale zawsze to lepsze ni偶 nic.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu艂:
PostWys艂ano: 20 sie 2007, 6:57 
U偶ytkownik

GG: 0
waldis pisze:
Jak b臋dziesz odbiera艂 auto z serwisu to mo偶esz sprawdzi膰 na wydruku,w moim przypadku je偶dzili bez karty i wystawili pismo 偶e w dniach tych,a tych samoch贸d by艂 na serwisie.Nie wiem jakby to si臋 mia艂o przy kontroli,ale zawsze to lepsze ni偶 nic.

Podczas kontroli ma sie to "tak", 偶e masz po艣wiadczony serwis i jazda bez karty ju偶 nie jest Tobie "przypisywana" tylko serwisantom, kt贸rzy notabene NIE powinni tego robi膰 (jazda bez karty)...
Tak poza tym, koledzy...nie wolno je偶dzi膰 bez karty w kierunku innym niz "zjazd do bazy", no i nale偶y sporz膮dza膰 24-ro godzinne wydruki z opisem przyczyny jazdy bez karty. Do jazdy bez karty nie "upowa偶nia" samo potwierdzenie wys艂ania wniosku, trzeba czeka膰 na kart臋 lub je偶dzi膰 na aucie ze star膮 szajb膮...to tyle, tak z w艂asnego do艣wiadczenia...acha, jeszcze jedno, nie wierzcie Panom lub Paniom na wyk艂adach w kwestii tachograf贸w cyfrowych, 15 dni (?) ok, to jest "graniczny termin", ale tylko w trasie powrotnej do bazy, jak ju偶 pisa艂em.
Pozdrawiam i powodzenia

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu艂:
PostWys艂ano: 20 sie 2007, 11:31 
U偶ytkownik

tomiaszek napisa艂:

Cytuj:
Podczas kontroli ma sie to "tak", 偶e masz po艣wiadczony serwis i jazda bez karty ju偶 nie jest Tobie "przypisywana" tylko serwisantom, kt贸rzy notabene NIE powinni tego robi膰

Czyli jest ok,bo pismo spe艂nia swoj膮 role,a co do tego 偶e nie powinni tego robi膰 to wszyscy wiedz膮,艂膮cznie z pracownikami serwisu,ale sytuacja wygl膮da tak 偶e ponad rok od wej艣cia TCO,w du偶ym serwisie MANa,nikt nie ma karty.Maj膮 to w nosie,bo dla nich ITD,to abstrakcja.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu艂:
PostWys艂ano: 21 sie 2007, 11:38 
U偶ytkownik

martin_1991 pisze:
Bez karty kierowcy po kalibracji tachografu NIE WOLNO je藕dzi膰 . Poszukaj wiecej informacji tak jak ci radzi rodzynek

tomiaszek pisze:
Tak poza tym, koledzy...nie wolno je偶dzi膰 bez karty w kierunku innym niz "zjazd do bazy",

Co wy piszecie nie mog臋 si臋 z wami zgodzi膰. Przyk艂ad je藕dzisz na wykres贸wce, pracodawca kupuje nowe auto z tacho cyfrowym i co wtedy nie mo偶esz jecha膰 chocia偶 masz uprawnienia do kierowania takim pojazdem bzdura nie ro艣mieszajcie mnie. Lepiej dowiedzcie si臋 lub gdzie艣 poczytajcie a potem piszcie bo piszecie jakie艣 bzdury. W tachografie cyfrowym isnieje funkcja OUT, czyli jazda bez karty, lub poza okresem( czyli gdy auto jest na warsztacie) ta funkcj臋 sie ustawia manualnie, pozwala ona na jazde kierowcy kt贸ry niema karty. Oczywi艣cie nie mo偶na je藕dzi膰 ci膮gle na tej funkcji ale napewno do czasu wyrobienia karty, i oczywi艣cie nale偶y robi膰 wydruki 24h. Tak偶e panowie prosze najpierw dok艂adnie pozna膰 dzia艂anie i zastosowanie tachografu cyfrowego i kwestie prawne w jego u偶ytkowaniu a potem pisa膰 prawde a nie bzdury.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu艂:
PostWys艂ano: 11 wrz 2007, 21:20 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

Mo偶e kto艣 wie co grozi dla kierowcy jezdz膮cego bez karty samochodem wyposa偶onym w cyfrowy tachograf?

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu艂:
PostWys艂ano: 12 wrz 2007, 9:02 
U偶ytkownik

Jazda bez odpowiedniej karty kierowcy jest karana do kilku dziesieciu z艂oty (nie pamietam dok艂adnie ilu), ale mo偶na sie zabezpieczy膰 przed tym tak jak napisa艂em wy偶ej

Arek_M pisze:
W tachografie cyfrowym isnieje funkcja OUT, czyli jazda bez karty, lub poza okresem( czyli gdy auto jest na warsztacie) ta funkcj臋 sie ustawia manualnie, pozwala ona na jazde kierowcy kt贸ry niema karty. Oczywi艣cie nie mo偶na je藕dzi膰 ci膮gle na tej funkcji ale napewno do czasu wyrobienia karty, i oczywi艣cie nale偶y robi膰 wydruki 24h.

Ps. Z艂贸偶 wniosek, r贸b codziennie wykresy (kt贸re opisuj), w w艂anczaj funkcje OUT. :)

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu艂:
PostWys艂ano: 29 wrz 2007, 8:13 
U偶ytkownik

Ja mam taki przypadek:

Za kilka tygodni mam wyjazd do Belgi po nowe auto zabudowa specjalna, oczywi艣cie bedzie tam tacho cyfrowe.
Z przejazdem nie b臋dzie 偶adnego problemu, poprostu jedziemy ale je偶eli chodzi o mnie to mam wyrobion膮 kart臋 jednak nie mam kogo ze sob膮 zabra膰 wszyscy, z kt贸rymi podj膮艂 bym si臋 takiej podr贸偶y nie maj膮 kart.
Co wtedy czy mo偶na jako艣 przejecha膰 - powiedzmy pierwsze 10 godz. jazdy mam za艂atwione, ale jak si臋 sko艅czy m贸j czas a wsi膮dzie kolega bez karty co wtedy.
Jak to potraktowa膰, czy da si臋 tak jednorazowo przejacha膰.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu艂:
PostWys艂ano: 29 wrz 2007, 15:20 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

GG: 9784241
daltong pisze:
Ja mam taki przypadek:

Za kilka tygodni mam wyjazd do Belgi po nowe auto zabudowa specjalna, oczywi艣cie bedzie tam tacho cyfrowe.
Z przejazdem nie b臋dzie 偶adnego problemu, poprostu jedziemy ale je偶eli chodzi o mnie to mam wyrobion膮 kart臋 jednak nie mam kogo ze sob膮 zabra膰 wszyscy, z kt贸rymi podj膮艂 bym si臋 takiej podr贸偶y nie maj膮 kart.
Co wtedy czy mo偶na jako艣 przejecha膰 - powiedzmy pierwsze 10 godz. jazdy mam za艂atwione, ale jak si臋 sko艅czy m贸j czas a wsi膮dzie kolega bez karty co wtedy.
Jak to potraktowa膰, czy da si臋 tak jednorazowo przejacha膰.

Przyk艂adowy przypadek: jeste艣 pe艂noletni i pijesz w贸dk臋 z niepe艂noletnim koleg膮, ty mo偶esz bo jeste艣 pe艂noletni, on te偶 mo偶e ale je艣li popatrze膰 na niego pod k膮tem prawa, to jednak nie mo偶e bo nie uko艅czy艂 18 lat :wink:

Wi臋c Tw贸j znajomy jecha膰 mo偶e, ale je艣li b臋dziecie mie膰 kontrol to 偶ycz臋 powodzenia :wink:

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu艂:
PostWys艂ano: 29 wrz 2007, 18:24 
U偶ytkownik

Fajnie to kolego uj膮艂e艣 podoba mi si臋 prosty przyk艂ad jakiego u偶y艂e艣.

Wychodzi na to, 偶e b臋d臋 musia艂 sobie poszuka膰 kogo艣, kto ma kart臋 - b臋dzie ma艂y problem bo wi臋kszo艣膰 jeszcze nie potrzebuje lub nie chce wsiada膰 na auta z cyfr膮 (boj膮 si臋 czy jak). Ja chocia偶 mi do niczego nie potrzebna wyrobi艂em, le偶y sobie nowiutka nie u偶ywana, a偶 tu przychodzi moment, jest potrzeba i si臋 akurat wykorzysta. Z drugiej strony to uwa偶am, 偶e dobrze 偶e si臋 nie da tak jecha膰 b臋dzie mniej nadu偶y膰 ( a jakby si臋 da艂o to by si臋 zaraz zacz臋艂o mieszanie ).

Jeszcze zapytam - od jakiego czasu jest obowi膮zek instalowania cyfrowych tacho w ci臋偶arowych - bo s艂ysza艂em, 偶e co najmniej raz by艂 przesuwany ten termin i chyba ju偶 jest na sta艂e.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3  Nast臋pna