Assistance na drogach Europy Zachodniej

40TON.netKonektor5000.pl anteny cb radiaRegeneracja wtryskiwaczy Common Rail MAN

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2, 3  Nast─Öpna
Autor Wiadomo┼Ť─ç
PostWys┼éano: 20 lip 2007, 15:10 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

Czy istnieje konkretny przepis zezwalaj─ůcy na jazde ci─Ö┼╝ar├│wk─ů z cyfrowym tachografem bez karty kierowcy do tego tacho? Je┼Ťli tak to kto┼Ť mo┼╝e zna jego numer i dok┼éadne zasady na jakich taka jazda jest mo┼╝liwa?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu┼é:
PostWys┼éano: 20 lip 2007, 18:41 
U┼╝ytkownik

je┼╝eli tachograf jst ju┼╝ skalibrowany - NIE mo┼╝na je┼║dzi─ç bez karty.

Wpisz w googlach "rozporz─ůdzenie o tachografach cyfrowych". 3 min. i masz czego szukasz.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu┼é:
PostWys┼éano: 20 lip 2007, 21:07 
U┼╝ytkownik

Bez karty kierowcy po kalibracji tachografu NIE WOLNO je┼║dzi─ç . Poszukaj wiecej informacji tak jak ci radzi rodzynek :D

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu┼é:
PostWys┼éano: 20 lip 2007, 21:45 
U┼╝ytkownik

Tu si─Ö z przedm├│wcami nie zgodz─Ö. S─ů trzy przypadki kiedy mo┼╝na porusza─ç si─Ö pojazdem wyposa┼╝onym w tachograf cyfrowy bez karty.

"Gdy karta kierowcy ulegnie uszkodzeniu, jest niesprawna lub nie jest w posiadaniu kierowcy, kierowca:
a) na pocz─ůtku trasy drukuje dane prowadzonego przez siebie pojazdu i wpisuje na tym wydruku:
i) dane umo┼╝liwiaj─ůce identyfikacj─Ö kierowcy (nazwisko, numer karty kierowcy lub prawa jazdy kierowcy), wraz z podpisem;
ii) okresy, o kt├│rych mowa w ust. 3 tiret drugie lit. b), c) i d);
b) na ko┼äcu trasy drukuje on informacje odnosz─ůce si─Ö do okres├│w zarejestrowanych przez urz─ůdzenie rejestruj─ůce, zapisuje wszystkie okresy innej pracy, dyspozycyjno┼Ťci i odpoczynku od chwili sporz─ůdzenia wydruku na pocz─ůtku trasy, kt├│re nie zosta┼éy zarejestrowane przez tachograf oraz zaznacza na tym dokumencie dane umo┼╝liwiaj─ůce identyfikacj─Ö kierowcy (nazwisko, numer karty kierowcy lub prawa jazdy kierowcy), wraz z jego podpisem."

podstawa prawna:
Rozporz─ůdzenie (WE) nr 561/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 15 marca 2006 r. w sprawie harmonizacji niekt├│rych przepis├│w socjalnych odnosz─ůcych si─Ö do transportu drogowego oraz zmieniaj─ůce rozporz─ůdzenia Rady (EWG) nr 3821/85 i (WE) 2135/98, jak r├│wnie┼╝ uchylaj─ůce rozporz─ůdzenie Rady (EWG) nr 3820/85.
Art 26.
:D
Tak więc nie wolno prowadzić takiego pojazdu kierowcy, który nigdy nie miał wydanej karty.
Pozdrawiam.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu┼é:
PostWys┼éano: 21 lip 2007, 19:37 
U┼╝ytkownik

nie mozesz jechac bez karty kierowcy jak jest zamontowany tachograf cyfroeyi tyle wyjatkiem jest jesli zgubisz karte albo ulegnie zniszczeniu wtedy mozesz smigac ale musisz zrobic wydruk i to opisac i narysowac recznie wykres

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu┼é:
PostWys┼éano: 24 lip 2007, 1:06 
U┼╝ytkownik

Co┼Ť o tym wiem.Wedle przepis├│w bez karty i bez tachografu mo┼╝na je┼║dzi─ç samochodem od 3,5 do 7,5 tony je┼Ťli samoch├│d ten jest u┼╝ywany do potrzeb w┼éasnych przedsi─Öbiorstwa.W┼éa┼Ťciciel auta musi mie─ç odpowiednie za┼Ťwiadczenie z urz─Ödu.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu┼é:
PostWys┼éano: 24 lip 2007, 9:51 
U┼╝ytkownik

GG: 10523426
Samoch├│d: Mercedes Actros 2644 LS 6X4
CZARNY pisze:
nie mozesz jechac bez karty kierowcy jak jest zamontowany tachograf cyfroeyi tyle wyjatkiem jest jesli zgubisz karte albo ulegnie zniszczeniu wtedy mozesz smigac ale musisz zrobic wydruk i to opisac i narysowac recznie wykres

Jak narysowa─ç r─Öcznie wykres, chyba co┼Ť Ci si─Ö pomyli┼éo, wydruk jest robiony sam przez tacho, i tam nic si─Ö nie rysuje. A je┼Ťli nie masz karty a pracodawca kupi┼é nowy w├│z to mo┼╝esz je┼║dzi─ç bez karty pod warunkiem ┼╝e z┼éo┼╝y┼ée┼Ť wniosek o wyrobienie karty kierowcy, warunkiem takiej jazdy jest robienie wydruku 24h ka┼╝dego dnia jazdy i na wydruku wpisanie swoich danych.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu┼é:
PostWys┼éano: 24 lip 2007, 18:13 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

Arek_M pisze:
A je┼Ťli nie masz karty a pracodawca kupi┼é nowy w├│z to mo┼╝esz je┼║dzi─ç bez karty pod warunkiem ┼╝e z┼éo┼╝y┼ée┼Ť wniosek o wyrobienie karty kierowcy, warunkiem takiej jazdy jest robienie wydruku 24h ka┼╝dego dnia jazdy i na wydruku wpisanie swoich danych.

W┼éa┼Ťnie mam tak─ů sytuacje jak napisa┼ée┼Ť... Chce z┼éo┼╝y─ç wniosek o karte kierowcy, ale nie wiem czy moge jezdzi─ç(maj─ůc z┼éo┼╝ony wniosek). Pyta┼éem dzisiaj prowadz─ůcego kurs na przew├│z rzeczy w WORD to m├│wi┼é ┼╝e nie moge jezdzic nawet je┼Ťli mam z┼éo┼╝ony wniosek. Twierdzi┼é tak┼╝e, ┼╝e jak si─Ö zgubi karte to te┼╝ nie mo┼╝na jezdzi─ç. Tak┼╝e sam ju┼╝ nie wiem jak to jest... Dodam jeszcze ┼╝e tym samochodem jezdzi┼é ju┼╝ kierowca, kt├│ry ma karte(je┼Ťli robi to jak─ů┼Ť r├│┼╝nice).

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu┼é:
PostWys┼éano: 25 lip 2007, 8:42 
U┼╝ytkownik

M@rcin pisze:
W┼éa┼Ťnie mam tak─ů sytuacje jak napisa┼ée┼Ť

By┼éem na tygodniowym kursie w firmie Actia, dowiedzia┼éem si─Ö ┼╝e mo┼╝na je┼║dzi─ç bez karty, ale pod warunkiem ┼╝e wniosek jest ju┼╝ z┼éo┼╝ony, a "nie ┼╝e mamy go zamiar z┼éo┼╝y─ç", jak napisa┼éem wcze┼Ťniej obowi─ůzkowe jest robienie wydruku 24 h z wpisaniem wszystkiech swoich danych, a w razie kontroli nie zaszkodzi mie─ç przy sobie potwierdzenia wys┼éania takiego wniosku. Postaram Ci znale┼Ť─ç przepis, kt├│ry o tym m├│wi. Pozdrawiam.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu┼é:
PostWys┼éano: 19 sie 2007, 17:29 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

GG: 0
Samoch├│d: midlum
je┼Ťli chodzi jazd─Ö bez karty to przepis m├│wi wyraznie. codzienne wydruki przed i po zako┼äczeniu dnia pracy dodatkowe opisy z ty┼éu wydruku robisz gdy w ci─ůgu dnia przesiad┼ée┼Ť si─Ö z innego wozu bez cyfry.bez karty mo┼╝na jezdzi─ç do 15 dni ale tylko jako powr├│t do bazy w razie utraty lub zniszczenia karty.na miejscu ju┼╝ niestety /bezrobocie/ urlop lub starszy w├│zek.Glaca

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu┼é:
PostWys┼éano: 19 sie 2007, 22:22 
U┼╝ytkownik

GG: 5959988
A je┼╝eli zostawilem auto na warsztacie i nie mam pewno┼Ťci ,┼╝e wlozyli karte warsztatow─ů ,a proszuali si─Ö nim ??

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu┼é:
PostWys┼éano: 19 sie 2007, 23:20 
U┼╝ytkownik

Jak będziesz odbierał auto z serwisu to możesz sprawdzić na wydruku,w moim przypadku jeżdzili bez karty i wystawili pismo że w dniach tych,a tych samochód był na serwisie.Nie wiem jakby to się miało przy kontroli,ale zawsze to lepsze niż nic.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu┼é:
PostWys┼éano: 20 sie 2007, 6:57 
U┼╝ytkownik

GG: 0
waldis pisze:
Jak będziesz odbierał auto z serwisu to możesz sprawdzić na wydruku,w moim przypadku jeżdzili bez karty i wystawili pismo że w dniach tych,a tych samochód był na serwisie.Nie wiem jakby to się miało przy kontroli,ale zawsze to lepsze niż nic.

Podczas kontroli ma sie to "tak", ┼╝e masz po┼Ťwiadczony serwis i jazda bez karty ju┼╝ nie jest Tobie "przypisywana" tylko serwisantom, kt├│rzy notabene NIE powinni tego robi─ç (jazda bez karty)...
Tak poza tym, koledzy...nie wolno je┼╝dzi─ç bez karty w kierunku innym niz "zjazd do bazy", no i nale┼╝y sporz─ůdza─ç 24-ro godzinne wydruki z opisem przyczyny jazdy bez karty. Do jazdy bez karty nie "upowa┼╝nia" samo potwierdzenie wys┼éania wniosku, trzeba czeka─ç na kart─Ö lub je┼╝dzi─ç na aucie ze star─ů szajb─ů...to tyle, tak z w┼éasnego do┼Ťwiadczenia...acha, jeszcze jedno, nie wierzcie Panom lub Paniom na wyk┼éadach w kwestii tachograf├│w cyfrowych, 15 dni (?) ok, to jest "graniczny termin", ale tylko w trasie powrotnej do bazy, jak ju┼╝ pisa┼éem.
Pozdrawiam i powodzenia

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu┼é:
PostWys┼éano: 20 sie 2007, 11:31 
U┼╝ytkownik

tomiaszek napisał:

Cytuj:
Podczas kontroli ma sie to "tak", ┼╝e masz po┼Ťwiadczony serwis i jazda bez karty ju┼╝ nie jest Tobie "przypisywana" tylko serwisantom, kt├│rzy notabene NIE powinni tego robi─ç

Czyli jest ok,bo pismo spe┼énia swoj─ů role,a co do tego ┼╝e nie powinni tego robi─ç to wszyscy wiedz─ů,┼é─ůcznie z pracownikami serwisu,ale sytuacja wygl─ůda tak ┼╝e ponad rok od wej┼Ťcia TCO,w du┼╝ym serwisie MANa,nikt nie ma karty.Maj─ů to w nosie,bo dla nich ITD,to abstrakcja.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu┼é:
PostWys┼éano: 21 sie 2007, 11:38 
U┼╝ytkownik

martin_1991 pisze:
Bez karty kierowcy po kalibracji tachografu NIE WOLNO je┼║dzi─ç . Poszukaj wiecej informacji tak jak ci radzi rodzynek

tomiaszek pisze:
Tak poza tym, koledzy...nie wolno je┼╝dzi─ç bez karty w kierunku innym niz "zjazd do bazy",

Co wy piszecie nie mog─Ö si─Ö z wami zgodzi─ç. Przyk┼éad je┼║dzisz na wykres├│wce, pracodawca kupuje nowe auto z tacho cyfrowym i co wtedy nie mo┼╝esz jecha─ç chocia┼╝ masz uprawnienia do kierowania takim pojazdem bzdura nie ro┼Ťmieszajcie mnie. Lepiej dowiedzcie si─Ö lub gdzie┼Ť poczytajcie a potem piszcie bo piszecie jakie┼Ť bzdury. W tachografie cyfrowym isnieje funkcja OUT, czyli jazda bez karty, lub poza okresem( czyli gdy auto jest na warsztacie) ta funkcj─Ö sie ustawia manualnie, pozwala ona na jazde kierowcy kt├│ry niema karty. Oczywi┼Ťcie nie mo┼╝na je┼║dzi─ç ci─ůgle na tej funkcji ale napewno do czasu wyrobienia karty, i oczywi┼Ťcie nale┼╝y robi─ç wydruki 24h. Tak┼╝e panowie prosze najpierw dok┼éadnie pozna─ç dzia┼éanie i zastosowanie tachografu cyfrowego i kwestie prawne w jego u┼╝ytkowaniu a potem pisa─ç prawde a nie bzdury.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu┼é:
PostWys┼éano: 11 wrz 2007, 21:20 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

Mo┼╝e kto┼Ť wie co grozi dla kierowcy jezdz─ůcego bez karty samochodem wyposa┼╝onym w cyfrowy tachograf?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu┼é:
PostWys┼éano: 12 wrz 2007, 9:02 
U┼╝ytkownik

Jazda bez odpowiedniej karty kierowcy jest karana do kilku dziesieciu złoty (nie pamietam dokładnie ilu), ale można sie zabezpieczyć przed tym tak jak napisałem wyżej

Arek_M pisze:
W tachografie cyfrowym isnieje funkcja OUT, czyli jazda bez karty, lub poza okresem( czyli gdy auto jest na warsztacie) ta funkcj─Ö sie ustawia manualnie, pozwala ona na jazde kierowcy kt├│ry niema karty. Oczywi┼Ťcie nie mo┼╝na je┼║dzi─ç ci─ůgle na tej funkcji ale napewno do czasu wyrobienia karty, i oczywi┼Ťcie nale┼╝y robi─ç wydruki 24h.

Ps. Złóż wniosek, rób codziennie wykresy (które opisuj), w włanczaj funkcje OUT. :)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu┼é:
PostWys┼éano: 29 wrz 2007, 8:13 
U┼╝ytkownik

Ja mam taki przypadek:

Za kilka tygodni mam wyjazd do Belgi po nowe auto zabudowa specjalna, oczywi┼Ťcie bedzie tam tacho cyfrowe.
Z przejazdem nie b─Ödzie ┼╝adnego problemu, poprostu jedziemy ale je┼╝eli chodzi o mnie to mam wyrobion─ů kart─Ö jednak nie mam kogo ze sob─ů zabra─ç wszyscy, z kt├│rymi podj─ů┼é bym si─Ö takiej podr├│┼╝y nie maj─ů kart.
Co wtedy czy mo┼╝na jako┼Ť przejecha─ç - powiedzmy pierwsze 10 godz. jazdy mam za┼éatwione, ale jak si─Ö sko┼äczy m├│j czas a wsi─ůdzie kolega bez karty co wtedy.
Jak to potraktowa─ç, czy da si─Ö tak jednorazowo przejacha─ç.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu┼é:
PostWys┼éano: 29 wrz 2007, 15:20 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

GG: 9784241
daltong pisze:
Ja mam taki przypadek:

Za kilka tygodni mam wyjazd do Belgi po nowe auto zabudowa specjalna, oczywi┼Ťcie bedzie tam tacho cyfrowe.
Z przejazdem nie b─Ödzie ┼╝adnego problemu, poprostu jedziemy ale je┼╝eli chodzi o mnie to mam wyrobion─ů kart─Ö jednak nie mam kogo ze sob─ů zabra─ç wszyscy, z kt├│rymi podj─ů┼é bym si─Ö takiej podr├│┼╝y nie maj─ů kart.
Co wtedy czy mo┼╝na jako┼Ť przejecha─ç - powiedzmy pierwsze 10 godz. jazdy mam za┼éatwione, ale jak si─Ö sko┼äczy m├│j czas a wsi─ůdzie kolega bez karty co wtedy.
Jak to potraktowa─ç, czy da si─Ö tak jednorazowo przejacha─ç.

Przyk┼éadowy przypadek: jeste┼Ť pe┼énoletni i pijesz w├│dk─Ö z niepe┼énoletnim koleg─ů, ty mo┼╝esz bo jeste┼Ť pe┼énoletni, on te┼╝ mo┼╝e ale je┼Ťli popatrze─ç na niego pod k─ůtem prawa, to jednak nie mo┼╝e bo nie uko┼äczy┼é 18 lat :wink:

Wi─Öc Tw├│j znajomy jecha─ç mo┼╝e, ale je┼Ťli b─Ödziecie mie─ç kontrol to ┼╝ycz─Ö powodzenia :wink:

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu┼é:
PostWys┼éano: 29 wrz 2007, 18:24 
U┼╝ytkownik

Fajnie to kolego uj─ů┼ée┼Ť podoba mi si─Ö prosty przyk┼éad jakiego u┼╝y┼ée┼Ť.

Wychodzi na to, ┼╝e b─Öd─Ö musia┼é sobie poszuka─ç kogo┼Ť, kto ma kart─Ö - b─Ödzie ma┼éy problem bo wi─Ökszo┼Ť─ç jeszcze nie potrzebuje lub nie chce wsiada─ç na auta z cyfr─ů (boj─ů si─Ö czy jak). Ja chocia┼╝ mi do niczego nie potrzebna wyrobi┼éem, le┼╝y sobie nowiutka nie u┼╝ywana, a┼╝ tu przychodzi moment, jest potrzeba i si─Ö akurat wykorzysta. Z drugiej strony to uwa┼╝am, ┼╝e dobrze ┼╝e si─Ö nie da tak jecha─ç b─Ödzie mniej nadu┼╝y─ç ( a jakby si─Ö da┼éo to by si─Ö zaraz zacz─Ö┼éo mieszanie ).

Jeszcze zapytam - od jakiego czasu jest obowi─ůzek instalowania cyfrowych tacho w ci─Ö┼╝arowych - bo s┼éysza┼éem, ┼╝e co najmniej raz by┼é przesuwany ten termin i chyba ju┼╝ jest na sta┼ée.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2, 3  Nast─Öpna