Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: nawigacja
Post Wysłano: 15 lip 2007, 10:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 cze 2007, 8:40
Posty: 4

Co myslicie o zakupie nawigacji . Dla nowego w tym zawodzie to chyba idealny sprzęt żeby sie nie zgubić gdzieś w trasie :D Macie jakieś doświadczenia ? Jaka jest w miare dobra nawigacja w miare normalnej cenie? Dzięki


Tytuł:
Post Wysłano: 15 lip 2007, 10:28
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2007, 16:06
Posty: 2139
GG: 6845711
Samochód: prawo fotelowiec
Lokalizacja: Gryfino

Moj tata ma nawigacje i jak ustawia se gdzie ma jechac to wybiera jak najszybsza droge nieraz wybierze taka wioske ze trzeba lusterka chowac bo nie ma miejsca :) a czasami wybiera taka droge dobra :) Za granica to dobra sprawa bo nie trzeba na mapie szukac jakiejs wiochy np. tylko nawigacja mowi Ci gdzie skrecic :) na ktorym zjezdzie na rondzie zjechac :)

_________________
www.flickr.com/marekjastrzebski


Tytuł:
Post Wysłano: 15 lip 2007, 10:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lut 2007, 15:00
Posty: 66
Samochód: Mercedes Sprinter 312 D
Lokalizacja: Włocławek

No dobre dobre a ile kosztowała ta nawgacja Twój tata sam kupił czy firma kupiła.Chciałbym też się dowiedzieć ile kosztuje dobra i niedroga nawigacja ???

_________________
Gdyby budowanie autostrad było nielegalne > To mieli byśmy w Polsce lepsze drogi niż w Niemczech


Tytuł:
Post Wysłano: 15 lip 2007, 10:41
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lut 2007, 16:06
Posty: 2139
GG: 6845711
Samochód: prawo fotelowiec
Lokalizacja: Gryfino

Firma kupiła :) A Dowiem sie jeszcze od wujka ile dal za nawigacje bo niedawno kupil :D

_________________
www.flickr.com/marekjastrzebski


Tytuł:
Post Wysłano: 15 lip 2007, 11:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lip 2007, 22:48
Posty: 22
Lokalizacja: Bytom

Ja używam do nawigacji Noki N70. Jeśli masz tel. kom. z Symbianem to możesz mieć taką nawigację nawet za 277 zł bo taka jest cena anteny do telefonu. Potem wgrywasz tylko program i śmiga. Ja na tym jerzdzę po miastach i nie ma problemu największego. Oczywiście są też minusy a mianowicie ta mapa której ja używam ma tylko 39% pokrycia dla polski wiec wszystkich ulic nie ma. No i brak w niej możliwości wprowadzenia danych odnośnie samochodu wiec czasem chce cię prowadzić pod zakaz. Ale jeśli patrzysz na znaki drogowe to nie ma problemu najmniejszego.

Mój zestaw to: Nokia N70 + antena LD-3W (277zł) + TomTom z mapą europy (za free from internet ;) )


Tytuł:
Post Wysłano: 15 lip 2007, 12:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

najtanszym rozwiązaniem jest użycie telefonu do nawigacji,jeżeli jednak chciałbyś zakupić urządzenie to zwracaj uwage na możliwość zainstalowania karty pamięci w nim-są teraz tanie które tego nie mają a ich wewnętrzna pamięć jest tak ograniczona że uniemożliwia zainstalowanie porządnego programu,i jest ono praktycznie zbędną dekoracją w praktyce wtedy.
Choć osobiście używam laptopa bo uważam to za najpraktyczniejsze rozwiązanie i wcale nie droższe od nawigacji,nie mówimy o wypasionych modelach których ceny są w okolicy miesięcznego zarobku kierowcy

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Tytuł:
Post Wysłano: 15 lip 2007, 12:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lip 2007, 22:48
Posty: 22
Lokalizacja: Bytom

To LD-3W którego używam ja ma możliwość współpracy z Laptopem tylko musi on być wyposażony w moduł Bluetooth.


Tytuł:
Post Wysłano: 15 lip 2007, 12:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

akurat nie znam tego modelu,ale osobiście preferuje połączenie USB,nie masz możliwości utraty połączenia w najmniej odpowiednim momencie wtedy,i cenowo jest to tańsze rozwiązanie a i starsze modele laptopów nie mają bluetootha także i jest to konieczność dla tego typu urządzenia,osobiście polecam HOLUX GR-213,za 180zł z tymi parametrami nic mądzrzejszego sie nie wymyśli,jedyna jego wada to troszke długie odpalanie ale chodzi świetnie,myślałem nawet o poszukaniu czegoś nowszego ale oprucz obudowy
i opisów że super coś tam jest nic ciekawego nie wymyślili jeszcze,a pozatym nie ma co przeinwestowywać bo i tak niedługo wejdzie nowy system lokalizacji i wtedy sie przestawimy

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Tytuł:
Post Wysłano: 15 lip 2007, 13:12

Mój tata jezdzi na tomtomie i naprawde to cholernie pomaga kupe czasu oszczędza więc polecam zakup


Tytuł:
Post Wysłano: 15 lip 2007, 21:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lip 2007, 22:48
Posty: 22
Lokalizacja: Bytom

Moim zdaniem jeśli miałbyś już kupować to proponuje PocketPC i albo AutomapaXL jeśli chodzi o polskę lub jakiś lepszy od tomtoma na europę. Są takie w których wprowadzasz dane samochodu i sam prowadzi cię przez objazdy (ta wersja niestety nie jest dostępna na tel komórkowe z tego co wiem).


Tytuł:
Post Wysłano: 22 lip 2007, 10:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 lut 2007, 15:52
Posty: 103
Lokalizacja: Lębork

Ja mam Mio P350 a na tym Destinator 6 na Europe ( 30 panstw) i Automape XL na Polske. Chce to sprzedac, bo chce kupic palmtopa z WiFi. Jezeli jest ktos zainteresowany to prosze o kontakt na GG lub e-mail. Ewentualna transakcje mozna przeprowadzic przez Allegro. Pozdrawiam

_________________
scania to scania


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: