Autor
Wiadomość
Tytuł: Pierwsze kroki
Post Wysłano: 11 lip 2007, 21:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lip 2007, 14:49
Posty: 10
Lokalizacja: Warszawa

Witam Was Panowie serdecznie!

Jestem przekonany, że bardzo wielu młodych miłośników ciężarówek znajduje się w podobnej do mojej sytuacji.. Mam 22 lata, pracuje w jakiejś firmie.. pracuję bo muszę, kocham natomiast trasę, prowadzenie auta. Od małego dziecka chciałem związać się zawodowo z transportem. Jakie kroki należy poczynić? Z jedej strony można odłożyć pieniądze, zrobić C+E i inne kursy, ale co mi dadzą uprawnienia jak mam zerowe doświadczenie? Kto mnie zatrudni? Ktoś mi kiedyś opowiadał ze niektóre firmy przy podpisaniu tzw lojalki finansują młodym kierowcom posiadającym już B od kilku lat zrobienie C+E i inne, później zatrudniając. Napewno początkowo jeździ się z doświadczonym kolegą. Jak to wygląda w praktyce? Jakie są możliwości? Nie mam czym już oddychać siedząc w biurze.. :/ Potrzebuje wreszcie robić to co lubię..

73 Panowie!


Tytuł:
Post Wysłano: 11 lip 2007, 21:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sty 2007, 2:01
Posty: 63
Lokalizacja: Skierniewice

poczytaj sobie o equus oni mają szkołę kierowców i dają potem zatrudnienie chociaż ponoć niskie zarobki są.
tak poza tym to już taki temat był

_________________
Kierowca-Konwojent
latam autami marki IVECO o DMC 3,5-7,5T


Tytuł:
Post Wysłano: 11 lip 2007, 23:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lip 2007, 14:49
Posty: 10
Lokalizacja: Warszawa

Znalazłem troszke informacji..

Niestety, w taki sposób nie załatwię tego - Equus wymaga po pierwsze uregulowanego stosunku do wojska, a ja mam A, i niekaralności a mam niestety zawiasy za pobicie (moze groźnie to brzmi, ale nie było wyjścia - koleś przy mnie uderzył moją dziewczynę) Czy te wyżej wymienione utrudnienia mogą mieć znaczny wpływ nawet jeśli załóżmy juz bede miał CE ? Jak w praktyce to wygląda? Często wymagają wojska i niekaralności?

73!


Tytuł:
Post Wysłano: 11 lip 2007, 23:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lip 2007, 22:48
Posty: 22
Lokalizacja: Bytom

Z zawiasami to mobilkiem kolego będziesz miał problem zostać ;(

Większość chce niekaralności ponieważ powierza swojemu kierowcy towar który niejednokrotnie kosztuje naprawdę kupe szmalu.


Tytuł:
Post Wysłano: 11 lip 2007, 23:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 mar 2007, 13:52
Posty: 93
GG: 0
Lokalizacja: :P

Cytuj:
Większość chce niekaralności ponieważ powierza swojemu kierowcy towar który niejednokrotnie kosztuje naprawdę kupe szmalu.
Ale pracodawcy się mówi jaka sprawa że masz zawiasy za pobicie a nie za kradzież - jeśli by chodziło o kradzież to inna sprawa, wtedy napewno byś miał problem a tak to napewno jakis pracodawca zrozumie to :D


Tytuł:
Post Wysłano: 11 lip 2007, 23:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lip 2007, 14:49
Posty: 10
Lokalizacja: Warszawa

Ehh, jedyna pocieszające że za 4 lata zostanie to wymazane i bede mógł przedstawić zaswiadczenie o niekaralności.... :/ Coś wydaje mi się ze będę musiał chyba przez ten okres wstrzymać się.. może właśnie zrobie C i CE. Ale i tak będę próbował coś zdziałać...

[ Dodano: Sro, 11.07.2007, 23:36 ]
Cytuj:
Cytuj:
Większość chce niekaralności ponieważ powierza swojemu kierowcy towar który niejednokrotnie kosztuje naprawdę kupe szmalu.
Ale pracodawcy się mówi jaka sprawa że masz zawiasy za pobicie a nie za kradzież - jeśli by chodziło o kradzież to inna sprawa, wtedy napewno byś miał problem a tak to napewno jakis pracodawca zrozumie to :D

Też prawda, ale czy uwierzy? Nie znam się - czy na takim zaświadczeniu jest napisane za co jest się karanym? bo jak nie to będę postawiony w tym samym szeregu jak jakiś złodziej.. :/


Tytuł:
Post Wysłano: 11 lip 2007, 23:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sty 2007, 2:01
Posty: 63
Lokalizacja: Skierniewice

Z tego co zauważyłem u znajomych co maja firmy to jak masz ze kogos pobiłeś a zachowujesz sie normalnie i jesteś porządny to nie ma problemu, głównie tu chodzi raczej o sprawy finansowe i tego typu przestępstwa, jakies kradzieze itd.

_________________
Kierowca-Konwojent
latam autami marki IVECO o DMC 3,5-7,5T


Tytuł:
Post Wysłano: 11 lip 2007, 23:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lip 2007, 14:49
Posty: 10
Lokalizacja: Warszawa

Cytuj:
Z tego co zauważyłem u znajomych co maja firmy to jak masz ze kogos pobiłeś a zachowujesz sie normalnie i jesteś porządny to nie ma problemu, głównie tu chodzi raczej o sprawy finansowe i tego typu przestępstwa, jakies kradzieze itd.
Ale jak taki potencjalny pracodawca sprawdzi za co jestem karany?


Tytuł:
Post Wysłano: 12 lip 2007, 11:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

przedstawienie świadectwa niekaralności przy zatrudnieniu się jako kierowca w transporcie międzynarodowym jest standardem.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł:
Post Wysłano: 12 lip 2007, 12:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 cze 2007, 15:03
Posty: 20
Lokalizacja: Poznań

DeRooy, Schenker i kilka innych firm zatrudniają młodych ludzi bez doświadczenia. Najlepiej kup sobie w poniedziałek Wyborczą i w dodatku "Praca" znajdziesz dużo ogłoszeń dot. zatrudnienia kierowców.

Nie jest powiedziane, że musisz odczekać ustawowy termin na wymazanie wpisu w rejestrze skazanych. Dowiedz się (jest taka możliwość) kiedy możesz wystąpić do Sądu z wnioskiem o zatarcie skazania. To może Ci ułatwić życie.


Ostatnio zmieniony 12 lip 2007, 12:45 przez viking, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł:
Post Wysłano: 12 lip 2007, 12:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lip 2007, 14:49
Posty: 10
Lokalizacja: Warszawa

Za 4 lata mogę wystąpić z wnioskiem, już się dowiadywałem, natomiast poprosił bym o odpowiedź na pytanie, w jaki sposob pracodawca może sprawdzić ZA CO jestem karany (zeby wierzył że za pobicie a nie kradzież)

73!

_________________
..:::: 7 3 ::::..


Tytuł:
Post Wysłano: 12 lip 2007, 12:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Cytuj:
w jaki sposob pracodawca może sprawdzić ZA CO jestem karany (zeby wierzył że za pobicie a nie kradzież)
Pracodawca może udać się do Krajowego Rejestru Sądownictwa.

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Tytuł:
Post Wysłano: 12 lip 2007, 12:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 cze 2007, 15:03
Posty: 20
Lokalizacja: Poznań

Myślę, że jak do wypisu z rejestru skazanych dołączysz odpis wyroku, to wszystko będzie jasne.
Powodzenia!


Tytuł:
Post Wysłano: 12 lip 2007, 12:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lip 2007, 14:49
Posty: 10
Lokalizacja: Warszawa

Dzięki Koledzy za pomoc i informacje. Będę próbował, co z tego wyjdzie - zobaczymy...

_________________
..:::: 7 3 ::::..


Tytuł:
Post Wysłano: 12 lip 2007, 14:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:58
Posty: 527
Lokalizacja: mlp

Ale C i C+E możesz sobie zrobić, no i kurs na przewóz rzeczy odrazu, bo jeśli uzyskasz C chyba po 1 Października 2009 roku (z datą mogę się lekko mylić) to kurs na przewóz rzeczy będzie Cię kosztował około 3000zł zamiast tych 800-900. Różnica duża jest, więc warto się postarać, ja sam będe chciał się wyrobić przed tą datą. :wink:


Ostatnio zmieniony 12 lip 2007, 14:46 przez skoczek69, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł:
Post Wysłano: 12 lip 2007, 14:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lip 2007, 14:49
Posty: 10
Lokalizacja: Warszawa

oo ooo oooo, ostro cena w górę idzie... jasne, że w tym czasie to zrobię. Przecież ten czas zmarnować się nie może :)

_________________
..:::: 7 3 ::::..


Tytuł:
Post Wysłano: 12 lip 2007, 15:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:58
Posty: 527
Lokalizacja: mlp

Aha i jak już bedziesz miał uprawnienia to nie zapomnij sobie wyrobić karty kierowcy, bo teraz przy rekrutacji kierowców większośc firm ich wymaga.


Tytuł:
Post Wysłano: 12 lip 2007, 16:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lip 2007, 14:49
Posty: 10
Lokalizacja: Warszawa

Ok, czyli tak:

1. C (ok 2000 pln)
2. C+E (ok 1700 pln)
3. Przewóz rzeczy (ok 800 pln)
4. Psychotesty (ok 50 pln)
5 Karta kierowcy (ok 180 pln)

dobre mam informacje?
Jak Panowie sytuacja z korupcją wygląda? Mam nadzieję ze nie ma takiej korupcji jak w przypadku B (przynajmniej 4 lata temu) i ze można spokojnie liczyć na obiektywną ocenę egzaminatorów.. ?

_________________
..:::: 7 3 ::::..


Ostatnio zmieniony 12 lip 2007, 16:24 przez mmvs, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł:
Post Wysłano: 12 lip 2007, 16:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 maja 2007, 12:45
Posty: 408
Lokalizacja: (Z)Dolny śląsk

A ja się podepnę przy okazji pierwszych kroków, co to jest ta słynna karta kierowcy bo ja chyba jakiś niedouczony jestem :oops: :?:

_________________
Semper Fidelis


Tytuł:
Post Wysłano: 12 lip 2007, 16:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Cytuj:
5 Karta kierowcy (ok ? pln)
Karta kosztuje 180 zł.
Cytuj:
co to jest ta słynna karta kierowcy
To jest karta zastępująca tachograf analogowy. Kartę wprowadzono w czerwcu 2006.

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: