Strona 1 z 1 [ Posty: 16 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 09 lip 2007, 20:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 mar 2007, 11:09
Posty: 21

Witajcie

Czy majac trzyletni samochod dostawczy o DMC 3,5t z nadwoziem kontenerowym(8palet) mozna zarobic w transporcie?
Mam na mysli transport krajowy i zagraniczny?
Jakie sa stawki w takim transporcie?

Pozdrawiam


Tytuł:
Post Wysłano: 09 lip 2007, 20:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Kolego jak takim busikiem zrobisz ok 3000-4000 km w miesiącu to zarobisz tyle co wielu na tirach dostaje za miesiąc charówki. Ja dla takiego czegoś właśnie zrezygnowałem z jazdy "u kogoś" na zestawach. Ale wg mnie lepiej jak byś miał plandeke, wtedy masz większy manewr dla ewentualnych klientów, bo na kontener dużo mniej załadujasz jak na plandeke. Stawki są od 1zł-w góre za kilometr, zależy jak trafisz, jak wynegocjujesz, czesem nawet pojedziesz za 1.6zł


Tytuł:
Post Wysłano: 09 lip 2007, 21:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 mar 2007, 11:09
Posty: 21

Moj brat sciaga dostawczaki z Europy i wlasnie ma jednego takiego Sprintera 316,dlatego wlasnie sie zastanawiam czy by nie zaczac jezdzic czyms takim. Na razie ma tylko kontener ale znalezienie plandeki to tez nie problem. Czy to 1,6 to realna stawka czy naprawde "gorna gorna polka"? Orientujesz sie jakie sa stawki po Polsce?


Tytuł:
Post Wysłano: 10 lip 2007, 0:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sty 2007, 1:14
Posty: 85
Lokalizacja: Okolice Rybnika

myśle że górna półka :wink: Tyle o zarabiają chłopaki średnio na 6 tonówkach :mrgreen:

_________________
Lenistwo idzie tak wolno, że bieda je dogania…


Tytuł:
Post Wysłano: 10 lip 2007, 14:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Cytuj:
Czy to 1,6 to realna stawka czy naprawde "gorna gorna polka"? Orientujesz sie jakie sa stawki po Polsce?
To są okazyjne stawki, ale trafiają się. Normalna staawka to ok 1-1,2zł plus vat. Choć są tacy co za 80gr pojadą


Tytuł:
Post Wysłano: 10 lip 2007, 18:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 mar 2007, 11:09
Posty: 21

A jak zdobywac takie ladunki?
Spedycja?
Czy stawki roznia sie za kilometr po Polsce i Europie?
Czy liczy sie jakosc uzywanego sprzetu czy gra mniejsza role?

Pozdrawiam


Tytuł:
Post Wysłano: 10 lip 2007, 20:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 mar 2007, 20:10
Posty: 320
Lokalizacja: ??Bialystok

mozesz uruchomic gielde ladunkow np "transa"lub oglosic sie gdzies albo poprzez znajomosci .Wiadomo wieksze kilometry to mozna zawsze troche zejsc z ceny oczywiscie w miare rozsądku.Ja mam 1,40 za kilometr na transita ale tez nierobie nim duzych przebiegow raczej w kolo komina.Ale mysle ze 1,20 to juz niezla stawka,proponuje sie rozejrzec troche i zobaczyc gdzie mozna by wepchnąc samochod


Tytuł:
Post Wysłano: 10 lip 2007, 21:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 sty 2007, 22:14
Posty: 78
Lokalizacja: Radom

Tak mnie zastanawia, jak mozna upchac 8 palet na samochod dostawczy 3.5T ? :roll: Jak dotej pory spotykalem sie z samochodami dostawczymi na ktore wchodzily 2 palety gdyz kubatura aut dostawczych nie jest zbyt imponujaca a i mozliwosci zaladunku ograniczone:)


Tytuł:
Post Wysłano: 11 lip 2007, 9:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Cytuj:
Tak mnie zastanawia, jak mozna upchac 8 palet na samochod dostawczy 3.5T ? Jak dotej pory spotykalem sie z samochodami dostawczymi na ktore wchodzily 2 palety gdyz kubatura aut dostawczych nie jest zbyt imponujaca a i mozliwosci zaladunku ograniczone
Bez obrazy ale Twoje myśłenie w tym wypadku jest ograniczone
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=T346437 to jest link na allegro z autem na 8palet.
Cytuj:
A jak zdobywac takie ladunki?
Spedycja?
Czy stawki roznia sie za kilometr po Polsce i Europie?
Czy liczy sie jakosc uzywanego sprzetu czy gra mniejsza role?
Wiadomo jeśli spedycja to część potrącają dla siebie, często też mają wymagania sprzętowe. Jeżeli zdcydujesz się na lokalny rynek-usługi w różnych firmach wtedy to już jest mniej istotne. Wiadomo że najtrudniej jest wszystko zacząć i gdzieś się wkręcić.


Tytuł:
Post Wysłano: 11 lip 2007, 11:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 sty 2007, 22:14
Posty: 78
Lokalizacja: Radom

Cytuj:
Bez obrazy ale Twoje myśłenie w tym wypadku jest ograniczone
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=T346437 to jest link na allegro z autem na 8palet.
No ok, racja, na taki to wejdzie te 8 palet. Tylko myslalem ze tej wielkosci pojazdy maja DMC powyzej 3.5T :)
Ale i tak pojazd taki jest ograniczony i to bardzo bo za wiele kg. nie zaladujesz a moze byc ciezko ze znalezieniem dostatecznie lekkich ladunkow do transportu.


Tytuł:
Post Wysłano: 11 lip 2007, 12:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 mar 2007, 11:09
Posty: 21

No ok, racja, na taki to wejdzie te 8 palet. Tylko myślałem, że tej wielkości pojazdy mają DMC powyżej 3.5T :)
Ale i tak pojazd taki jest ograniczony i to bardzo, bo za wiele kg. Nie załadujesz, a może być ciężko ze znalezieniem dostatecznie lekkich ładunków do transportu.

Ladownosc 1340kg chyba wystarczy:)


Tytuł:
Post Wysłano: 11 lip 2007, 14:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

na każdym sprzęcie można zarobić pod warunkiem, że znajdzie się dobrą robotę.

we Wrocławiu jest firma, którą założył jeden z byłych kreatorów sieci Rabena. znalazł on taką ciekawą niszę na rynku - przewóz przesyłek na tyle cennych, że nie mogę być przepakowane i muszą być przewizione w ekspresowym tempie. ceny przewozów są wielokrotnie wyższe niż ładunków standardowych i w tym rejonie rynku musiałbyś szukać swojego miejsca.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł:
Post Wysłano: 18 lip 2007, 15:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 kwie 2006, 18:42
Posty: 227
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA

Ja bym radził poszukać najlepiej roboty u jakiegoś producenta!! wiadomo że stawka wyższa, robota stała i może się trafic w kółku, ja tak trafiłem i jestem zadowolony nawet bardzo.
Pozdrawiam i powodzonka

_________________
Mój uśmiech jest bezcenny za wszystkie inne zapłacisz kartą VISA :):)
>>>>V8POWER<<<<
MOC JEST BOGIEM PRĘDKOŚĆ NAŁOGIEM QUATTRO ZABAWĄ A TURBO PODSTAWĄ


Tytuł:
Post Wysłano: 18 lip 2007, 15:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2006, 12:58
Posty: 550
GG: 8261240
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Kolego zarobisz i to wiele.Kumpel wyciąga 4000zł na miesiąc co tydzień w domu wiadomo międzynarodówka.Polecam naprawde.Na początek nic więcej człowiekowi nie potrzeba :wink: :mrgreen:

_________________
Ból z serca bliskich, a przesłanie dla Was.
Obudźcie się ludzie i przejrzyjcie na oczy jesteśmy tacy jak Wy i może to was zaskoczy ...


Tytuł:
Post Wysłano: 20 lip 2007, 11:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 wrz 2005, 22:11
Posty: 30
GG: 0

Jakiś czas temu czytałem w gazecie ogłoszeniowej Truck że z roku na rok rośnie sprzedaż takich własnie dostawczych o DMC do 3,5t. I każde samochód w dobrej cenie bardzo szybko znajdzie nowego właściciela. Mój kuzyn planuje kupno takiego dostawczaka ale jak już znajdzie sie coś interesującego w dobrej cenie to sprzedane... A ceny tych samochodów wcale nie są taki nieskie.


Tytuł:
Post Wysłano: 20 lip 2007, 14:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

to, że rośnie sprzedaż środków transportu nie jest gwarantem powodzenia w działalności transportowej. tak jak rosnąca sprzedaż piłek nie musi przekładać się na sukcesy w lidze mistrzów.
i proszę pamiętać, że statystycznie na jednego przedsiębiorcę odnoszącego odnoszącego sukces businessowy przypada 10 bankrutów, więc nie ma znaczenia w jakiej dziedzinie podejmiesz działalność tylko jak będziesz to robił.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 16 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: