Strona 1 z 1 [ Posty: 19 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 08 lip 2007, 19:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 sty 2007, 14:03
Posty: 7
GG: 0
Lokalizacja: LKR

Nigdy nie miałem do czynienia z lodówkami, a akurat mam możliwość przesiadki na chłodnię. Kusi mnie oferta bo z tego co wiem dość wygodny typ naczepy, lecz obawiam się iż niestety, ale z powodu nienajmocniejszego snu nie dam rady spać przy pracującym agregacie. Proszę powiedzcie koledzy kilka słów na ten temat. Z góry dziękuję.


Tytuł:
Post Wysłano: 08 lip 2007, 20:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 lis 2006, 12:57
Posty: 32
Lokalizacja: Oświęcim

Wbrew pozorom to wcale nie jest tak, że nie mozna spać. Też tak myślałem i jak ojciec na chłodnie wsiadł to myślałem, że pierwszej trasy nie prześpie. Pierwsza dzień, pierwsza nocka była trudna. Nie mogłem zasnąć odrazu ale już następne były łatwe. Zrobiłem juz koło 10 tras na chłodni i agregatu prawie w ogóle już nie szłysze. Zasypiam odrazu :wink: Nie wiem jak to sie sprawdzi u Ciebie ale ja się przyzwyczaiłem :>


Tytuł:
Post Wysłano: 08 lip 2007, 20:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sty 2007, 2:01
Posty: 63
Lokalizacja: Skierniewice

zmęczenie robi swoje :) pierwsze nocki mogą być ciężkie potem nawet nie zwracasz uwagi ze agregat pracuje

_________________
Kierowca-Konwojent
latam autami marki IVECO o DMC 3,5-7,5T


Tytuł:
Post Wysłano: 08 lip 2007, 21:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 sty 2007, 22:48
Posty: 207
GG: 13717229

Cytuj:
zmęczenie robi swoje
to chyba najtrafniejsze spostrzeżenie jak bedziesz bardzo spiący to zaśniesz choćby się "waliło i paliło" i napewno agregat w tym ci nie przeskodzi. Widziałem też jak łamią się żeby nie stać samochodem na wprost agregatu


Tytuł:
Post Wysłano: 08 lip 2007, 21:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7203
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Niektórzy kierowcy do spania wyłanczają agregat. Jesli trafi ci się nowa lodówka to mozna spać normalnie agregat pracuje tam tak głośno jak silnik w osobówce. Najgorsze są rzęchy na kontenerach chłodniczych jak to pracuje totak jak byś spał przy pracującym traktorze na całym placu słychać jak agregat pracuje

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł:
Post Wysłano: 08 lip 2007, 21:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lut 2007, 15:09
Posty: 241
GG: 9740107
Samochód: Volvo V40
Lokalizacja: Glina [WOT]

http://video.google.pl/videoplay?docid= ... 4937&hl=pl

W tym klipie w pierwszym filmiku słychać jak pracuje agregat.

_________________
Canon PowerShot A530
Skype:eldamiano3


Tytuł:
Post Wysłano: 08 lip 2007, 21:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

z tym to raczej nie ma kłopotu dla kierowców, ale jest inne utrudnienie, bo kierowcy z innych pojazdów gonią chłodniarzy, aby stawali gdzieś na uboczu, bo agregat więcej słychać obok niż w kabinie.
zwykle z chłodnia wjeżdża się na parking, staje na uboczu - wjeździe lub wyjeździe i jak najszybciej zasuwa zasłonki.

nigdy nie stawaj w rządku obok innych aut, tylko tam gdzie samochody ustawiają się jeden za drugim.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł:
Post Wysłano: 08 lip 2007, 23:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 mar 2006, 15:14
Posty: 114
Lokalizacja: Tychy

Kiedyś zapytałem kierowce z chłodni,jak ty przy tym śpisz?
Stwierdził że normalnie :) problem tylko w tym że się budzi gdy agregat się wyłącza,wtedy nasłuchuje,czekając kiedy sie ponownie uruchomi :D
Jak chodzi,to znaczy że mrozi,i wszystko jest ok,można spokojnie spać.

_________________
==========================================


Tytuł:
Post Wysłano: 09 lip 2007, 6:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 lut 2005, 0:53
Posty: 111
Lokalizacja: Warszawa/Suwałki

Nie wiem jak innym kierowcą a także osobom, którzy mieli okazje jeździć w trasy ale zawsze miałem takie nie odparte wrażenie że lodówki z agregatem Carriera dużo głośniej pracują niż te z agregatem TermoKinga. Aczkolwiek mi na przykład nigdy to nie przeszkadzało choć kiedyś kabiny nie były tak dobrze wyciszone tak jak dzisiaj i w najnowszych modelach w kabinach nie powinno być już tak odczuwalne brzmienie agregatu naczepy.

_________________
Witam po latach przerwy! ;)


Tytuł:
Post Wysłano: 09 lip 2007, 7:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 lis 2006, 12:57
Posty: 32
Lokalizacja: Oświęcim

Cytuj:
Widziałem też jak łamią się żeby nie stać samochodem na wprost agregatu
Moj tata czasami stosuje innego "trikasa". Odpina konia i wyjezdza tyle do przodu żebu tylko kable dosięgały :mrgreen: Zawsze to coś da :wink:
Jeśli jest miejsce na parkingu to także staje jak najdalej od innych samochodów.


Tytuł:
Post Wysłano: 09 lip 2007, 8:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2431
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Widziałem też jak łamią się żeby nie stać samochodem na wprost agregatu
Takie zachowanie jest spowodowane czym innym. Mianowice, kierowcy chłodni "łamią" zestawy, aby mieć lepszy dostęp do panelu obsługi agregatu...
Cytuj:
z tym to raczej nie ma kłopotu dla kierowców, ale jest inne utrudnienie, bo kierowcy z innych pojazdów gonią chłodniarzy, aby stawali gdzieś na uboczu, bo agregat więcej słychać obok niż w kabinie.
To prawda, dlatego na zachodzie na większości płatnych parkingów są specjalne miejsca dla chłodni oferujące możliwość podpięcia agregatu do sieci elektrycznej. "Frigo" pracujące na silniku elektrycznym nie hałasuje. Takie rozwiązanie jest też bezpieczniejsze i stosowane na promach.

A co do samego spania... Nie ma z tym najmniejszego problemu.
Pamiętajmy, że silniki agregatów chłodniczych same regulują sobie obroty, w celu szybszego zbicia temperatury wewnątrz naczepy, dlatego, moim zdaniem lepiej kiedy agregat pracuje na tzw. cyklu ciągłym niż przerywanym - zwiększy obroty tylko raz, a potem trzyma temperaturę na niskich obrotach pracując równo i cicho.


Tytuł:
Post Wysłano: 09 lip 2007, 11:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 cze 2007, 15:46
Posty: 38
Lokalizacja: Dębica

ja jechalem z chlodnia i tak naprawde to nie bardzo slychac agregat. a tak jak koledzy mowia zmeczenie tez duzo robi. pozdro ja na Twoim miejscu bralbym te robote na chlodnie


Tytuł:
Post Wysłano: 09 lip 2007, 17:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 paź 2006, 20:50
Posty: 10
Lokalizacja: Krosno

No to ja dołoze mały żarcik odnośnie lodówki...
Kierowca wróciwszy do domu po 3 tygodniach będąc w trasie, żeby zasnąc w domowym zaciszu............. musiał sobie odkurzacz włączyć................. xD


Tytuł:
Post Wysłano: 09 lip 2007, 19:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2006, 11:54
Posty: 209
Lokalizacja: zgierz / k.Łodzi

moj tata jezdzil z chlodnia i naprawde tylko na poczatku trozeczke cos slychac a potem bez problemu nic juz nie slyszysz

_________________
.....::::Wchodzę Po Schodkach I Wytaczam Na Drogę Moje 40 Ton::::.....
B:15-01-2010r.
C:12-04-2010r.
C+E:09.09.2010r.


Tytuł:
Post Wysłano: 12 lip 2007, 14:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lip 2007, 11:45
Posty: 53
Lokalizacja: Łódź / Stróża

Jazda chłodnią jest dobita! Wracajac z Niemiec 4 autami kończył się nam czas. Stanęliśmy na Nevadzie. O 2 w nocy obudził mnie rumor lodówy. To jest tragedia > głośniejsze od silnika > kondolencje dla mobili z lodówą.


Tytuł:
Post Wysłano: 13 lip 2007, 8:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2431
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
To jest tragedia > głośniejsze od silnika >
Hmmm... skoro nie silnik to co tam tak "hałasuje"? :lol: :twisted:
Cytuj:
kondolencje dla mobili z lodówą.
Zapewniam Cię, że niepotrzebne. Zdecydowana większość z nich nie zamieniłaby tego typu naczep na inne... Pojeździj trochę, a sam się przekonasz. :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 13 lip 2007, 8:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
Jazda chłodnią jest dobita! Wracajac z Niemiec 4 autami kończył się nam czas. Stanęliśmy na Nevadzie. O 2 w nocy obudził mnie rumor lodówy. To jest tragedia > głośniejsze od silnika > kondolencje dla mobili z lodówą.
w czasie kiedy jeździłem wielokreotnie zdarzało mi się stanąć na noc przy chłodni i chociaż nie zaliczam tego do pozytwynych doznań jednak ze względu na monotonny dźwięk jeszcze było względne, ale raz zdarzyło mi się, że stanął przy mnie pojazd z baranami. całe szczęście że tylko na 45 min bo bym szukał innego miejsca.


Tytuł:
Post Wysłano: 13 lip 2007, 20:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 cze 2007, 20:34
Posty: 152

mozna sie bez problemu przyzwyczaic. jezdze juz kilka ladnych lat na chlodni i nie mam problemu z zasypianiem. podczas ostatniej trasy gdy zaladowalismy o 9 i wlaczylismy agregat to pracowal bez przerwy na duzych obrotach do 10 nastepnego dnia :?

_________________
SERDECZNIE ZAPRASZAM


Tytuł:
Post Wysłano: 29 lip 2007, 19:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 lip 2007, 15:43
Posty: 26

mala dygresja od tematu


panowie gdzie sie mozna nauczyc czegs o obsludze roznych typow agregatow w trybie korespondencyjnym?
moglbym sie przesisc an lodowki ale w wymaganiach jest znajomosc obslugi lodowek smart reefers
szukalem troche w googlach ale nie znalazlem zadnej instrukcji obslugi


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 19 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: