Regulamin forum


Drogi Użytkowniku!

Pamiętaj że bierzesz odpowiedzialność za swoje wypowiedzi, dlatego ostrożnie dobieraj słowa uwzględniając fakt, że nie jesteś wystarczająco anonimowy.

Administrator forum, zastrzega sobie prawo do usuwania wątków bądź pojedynczych wypowiedzi, na podstawie art. 14 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści:

„Nie ponosi odpowiedzialności za przechowywane dane ten, kto udostępniając zasoby systemu teleinformatycznego w celu przechowywania danych przez usługobiorcę nie wie o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności, a w razie otrzymania urzędowego zawiadomienia lub uzyskania wiarygodnej wiadomości o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności niezwłocznie uniemożliwi dostęp do tych danych”.



Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 07 lip 2007, 21:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 cze 2007, 21:18
Posty: 7

Ostatnio wogule dzieją się jakie dziwne rzeczy nie można wejść na to forum ani wysłać posta :( :(


Tytuł:
Post Wysłano: 29 gru 2007, 15:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 gru 2007, 11:52
Posty: 22
Lokalizacja: Lublin

może ktoś przybliży coś na temat tej firmy

_________________
"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś???
Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..."


Tytuł:
Post Wysłano: 29 gru 2007, 19:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 sty 2007, 18:45
Posty: 49
Lokalizacja: Nałęczów

Wiem tyle, że mając konia na krajówce można się do nich zgłosić, gdyż szukają podwykonawców, dają naczepę (rzekomo nie starszą niż 2006r.), a płaca 2 zł/km.


Tytuł:
Post Wysłano: 02 sty 2008, 21:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 sie 2006, 17:09
Posty: 159
Lokalizacja: RYPIN

Dzis rozmawiałem z jednym z podwykonawców. Troche sie dowiedziałem:
-stawka 2 zł - 1km (ciagnik) 2,30 żł (ciągnik+naczepa)
-kilometry płatne jednakowo puste + ładowne
-naczepe dają nówke ,na ktora czeka sie około 2 miesięcy (Krone, Kogel , Wielton)
-przebiegi tygodniowe około 3 tys km (zjazd na weekend do bazy)
-termin płatności - 30 dni
-jest możliwość terminu 7 dni ,ale wówczas od faktury jest pobierana prowizja 2%
-robota jest poukładana ze spedycją można sie dogadać
-spedycja w zlecniu okresla przebieg trasy
-chwalą oddział Łomża i Toruń , przeciwnie Poznań

Te informacje dotyczą transportu krajowego.

_________________
BEZ GWIAZDY NIE MA JAZDY...


Post Wysłano: 31 sty 2008, 14:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2008, 14:39
Posty: 12
GG: 9990509
Lokalizacja: Rypin/Toruń

@SEBA-driver: Van Cargo Podlasie ma baze w Rojewie koło Rogowa? Mojego kumpla ojciec tam pomyka Dafikiem XF 95 z chłodnią. Jakby coś to mam zdjęcia.(PW)


EDIT: W Rojewie baze ma Boruszkowski , który jezdzi dla Van cargo i ma ich naczepy , jedna napewno jest oklejona w barwy Bondiuell , ma chyba same Dafy 95XF i 85CF jednego albo dwa , ciaga chłodnie na kraju i międzynarodówce.

Zdjęcie naczepy:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... bbae3.html


Dzieki SEBA-driver na sprostowanie.
Pozdrawiam.


Post Wysłano: 30 maja 2008, 20:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 gru 2007, 11:52
Posty: 22
Lokalizacja: Lublin

jakoś niedługo ma przyjść koło 10 scani R , a stare scanie z naczepami burto-firanka mają latać na ukraine, firma ogólnie wporządku tylko spedytorki są czasem niepoważne, zwłaszcza Beatka, Ci co tam pracują wszyscy to powiedzą, no i szkoda że łapią kursy na wschód, ukraina białoruś i serbia

_________________
"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś???
Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..."


Post Wysłano: 28 lis 2008, 10:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 kwie 2008, 18:39
Posty: 65
Lokalizacja: Poznań

Witam!

Co sądzicie o nich warto z nimi współpracować solówką??? Może ktoś u nich jeździ bądź jeździł??

z góry dzięki za info
pozdro

_________________
Dziki Dżon :)


Post Wysłano: 28 lis 2008, 12:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 lis 2008, 1:44
Posty: 57
GG: 7640146
Samochód: SCANIA 164C 480V8@580;-), VOLVO FL6

Ja mam jedna solowke volvo fl. podpisalem umowe niedawno, ale teraz maja malo roboty, bo wiadomo co sie w transporcie dzieje. mam dzwonic w przyszlym tygodniu czy da jakas trase. ale watpliwe. chociaz wszystko zalezy od dobrych checi. co do platnosci to w umowie jest 30 dni. ogolnie spedytor wyplacalny tylko podobno czasami kilometry "samolotowe" czyli w lini prostej a nie drogami. jak cos sie ruszy to bede wiedzial, a ty juz masz zapewniona robote? i w jakim oddziale?

_________________
http://pl.youtube.com/watch?v=ip9xMdCPQj4
http://www.transportdrewna.fora.pl/


Post Wysłano: 28 lis 2008, 13:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 kwie 2008, 18:39
Posty: 65
Lokalizacja: Poznań

no niby od nowego tygodnia mam dla nich jezdzić, ale dokładnie nie wiem bo sie szef tym zjmuje...

_________________
Dziki Dżon :)


Post Wysłano: 28 lis 2008, 14:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 lis 2008, 1:44
Posty: 57
GG: 7640146
Samochód: SCANIA 164C 480V8@580;-), VOLVO FL6

ja za bardzo nie dociekam o robote, bo nie mam teraz czasu jezdzic a szofera nie ma. tez od nowego tygodnia ich przycisne-zobaczymy co z tego wyjdzie. jak zaczniesz jezdzic to sie odezwij to powiesz jak zarabiasz to bede wiedzial jak furmanowi ewentualnemu placic

_________________
http://pl.youtube.com/watch?v=ip9xMdCPQj4
http://www.transportdrewna.fora.pl/


Post Wysłano: 28 lis 2008, 18:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 kwie 2008, 18:39
Posty: 65
Lokalizacja: Poznań

ok jak już sę u mnie zacznie to dam znaka :mrgreen:

_________________
Dziki Dżon :)


Post Wysłano: 29 lis 2008, 0:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2006, 23:43
Posty: 555
GG: 71830
Samochód: saicento z kratką
Lokalizacja: Bjalistoko

Ja obecnie jeżdżę pod tą spedycją (ale nie na własnym, tylko u człowieka, który ma parę aut wstawionych do Podlasia).

Rąbię tylko krajówkę.
Ogólnie jest jak wszędzie. Robota zawsze się znajdzie, dojazdy max 100 km (ale tyle to miałem ze 2,3 razy. Zazwyczaj około 50 max). Na ładunek czekałem maksymalnie 5 godzin (bryndza akurat była i gniłem te parę godzin w Grudziądzu, potem na pusto do Torunia po ładunek). Często ładunki są już zaplanowane na 4-5 dni, więc się dużo nie stoi.
Nie potrafię napisać ile oni płacą (to wie tylko mój bonzo).
znajomy mówił, że nieźle jest śmigać u nich na płn. Europę, tylko że trzeba samemu dbać o booking na promie, etc etc...

A teraz to co mnie drażni:
Jak wyżej kolega napisał, te kilometry. Często trzeba się wykłócać. Ale to jak wszędzie.
Oni mierzą "linijką po mapie". Tam nie ma korków, objazdów, zakazów, nakazów.
Kilometry i czas...czas...czas... Jeżdżę na tacho jak pan Bóg przykazał, ale czasem trzeba przyciąć cugle, bo te spedytorki potrafią być namolne i wydzwaniać co 30 minut.
Dużym minusem (przynajmniej dla mnie) sa trasy z paroma punktami, a one zdażają się coraz częściej (bryndza na rynku). Pół biedy jak masz trasę 900 km. i np. 3 punkty rozładunku.
Czasem miałem 400 km. i 6 punktów (małe hurtownie, gdzie nie ma widlaka i/lub rampy i trzeba zwalać ręcznie).

Proponuję się wywiedzieć i spróbować.

Na solówkę zawsze znajdą Ci ładunek.

_________________
DAS IS DER UBERFALL!!!!
Jestem w kółku różańcowym WC, dbam o ojczysty język polski.


Post Wysłano: 29 lis 2008, 0:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 lis 2008, 1:44
Posty: 57
GG: 7640146
Samochód: SCANIA 164C 480V8@580;-), VOLVO FL6

kolego nie jest tak jak mowisz ze znajda na solowke zawsze ladunek, to po pierwsze, co do kilometrow tz samolotowych to nic nie poradzisz. trzeba walczyc. a u mnie o tyle dobrze ze winda jest 1,5 t udzwigu i moj furman nie bedzie mi plakal ze musi "RENCAMI ZWALAC" tylko na kazdej hurtowni maja paleciaka-wezmie sobie i zwiezie jak PAN BOG przykazal. poki co nie mam czasu upomniec sie o robote, bo latwie auto do drewna i egzaminy mam na HDSy wiec mysle ze po niedzieli kolo srody sie odezwe, kolego mozesz jeszcze powiedziec ile srednio robisz km na miesiac na tydzien i czy tak ci ukladaja trasy zebys weekenda nie kiblowal w trasie.

_________________
http://pl.youtube.com/watch?v=ip9xMdCPQj4
http://www.transportdrewna.fora.pl/


Post Wysłano: 29 lis 2008, 14:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2006, 23:43
Posty: 555
GG: 71830
Samochód: saicento z kratką
Lokalizacja: Bjalistoko

średnio w m-cu ~10-12k
w tygodniu 2-3k

Nigdy nie kiblowałem na kraju. Nawet jeżeli na weekend jest bryndza, to auto na parking i wracam na stopa, busem, pociągiem (chociaż to bardzo sporadycznie). Zazwyczaj po prostu jest powrotny fracht do mnie, lub pobliskiego miasta. I albo zdążę np rozgruzować się w piątek, albo jadę do domu i w sobotę rano jadę tylko zrzucić towar.

Drażliwym problemem są palety. Najczęściej występuje to przy załadunku w jakimś centrum logistycznym. Dają tam towar na epalkach. I teraz masakrycznie jest wytołkować na zrzucie towaru, że palet nie zabieram - bo jestem tylko spedycja, a nie auto firmowe.
Np. koleś zdjął "ze mnie" 5 palet i próbuje wrzucić mi na pakę 5 pustych epalek. tłumacze mu, że nie zabieram. Konsternacja, wydzwanianie do kierowników, czasem nawet groźba odmowy przyjęcia towaru. Wtedy trzeba dzwonić do dyspo, a tam już oni uzgadniają na wyższym szczeblu. Niepotrzebna strata czasu tylko.

@Leszek - Tacho jest jak pan Bóg przykazał.
Czasem jednak się zdarzy koniec czasu np. 15 min od firmy, albo 70km od domu... wtedy wiadomo... Ale tak normalnie to tarczki siedzą w tacho, a nie łopoczą za oknem :)
Przynajmniej tak jest u mnie, bo jak inni w "Podlasiu" jeżdżą to już niestety nie wiem, albo nie znam prawdy. Dyspo zawsze jak dzwoni nadać ładunek to pyta "ile panu zostało czasu jeszcze dziś?", i tak dobiera firmy i czas załadunku, że nie trzeba nić przekręcać

_________________
DAS IS DER UBERFALL!!!!
Jestem w kółku różańcowym WC, dbam o ojczysty język polski.


Ostatnio zmieniony 29 lis 2008, 14:51 przez krcr, łącznie zmieniany 4 razy.

Post Wysłano: 29 lis 2008, 14:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

A co z tacho? ;)

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Post Wysłano: 29 lis 2008, 15:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 lis 2008, 1:44
Posty: 57
GG: 7640146
Samochód: SCANIA 164C 480V8@580;-), VOLVO FL6

to jak boss placi? z km czy moze jestes na stalej pensji. i kiedy jedziesz, w dzien czy moze po poludniu? nigdy nie smigalem pod spedycja i nawet niemam pojecia jak to jest. zawsze jezdzilem bezposrednio u odbiorcy towaru to sam sobie ustalem czy jade na noc czy w dzien. jak mozesz to przydaloby sie troche info na priv. ewentualnie na gg

_________________
http://pl.youtube.com/watch?v=ip9xMdCPQj4
http://www.transportdrewna.fora.pl/


Post Wysłano: 29 lis 2008, 15:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 kwie 2005, 22:28
Posty: 197
GG: 1
Samochód: Szwedzkie badziewie z Göteborga
Lokalizacja: Stalowa Wola

Cytuj:
A co z tacho?
Cytuj:
Jeżdżę na tacho jak pan Bóg przykazał, ale czasem trzeba przyciąć cugle

_________________
...


Post Wysłano: 29 lis 2008, 15:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Czasem przy 12k na kraju? No bez żartów :)

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Post Wysłano: 29 lis 2008, 16:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 lis 2008, 1:44
Posty: 57
GG: 7640146
Samochód: SCANIA 164C 480V8@580;-), VOLVO FL6

na spedycji takiej jak podlasie to wszystko zalezy od tego jakie trasy daje, jak bedzie dawal dlugie to zrobi na kraju 12k. ale jak bedzie co 100km punkt to bedzie lipa. to nie wiem czy 8k da rade zrobic

_________________
http://pl.youtube.com/watch?v=ip9xMdCPQj4
http://www.transportdrewna.fora.pl/


Post Wysłano: 29 lis 2008, 19:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2006, 23:43
Posty: 555
GG: 71830
Samochód: saicento z kratką
Lokalizacja: Bjalistoko

Sami dobrze zdajecie sobie sprawę, że nie ma "książkowej" definicji kilometrów. Raz jest np. Swiebodzin - Łomża, a raz Grajewo - Mińsk Maz.
Raz jedziesz 9 godzin, a czasem stajesz na punkcie co 30 min.
To nie jest międzynarodówka, że w dzień pracy walisz PL, DE i stajesz w FR.

@Leszek, nie chcę polemizować, bo to zupełnie o czym innym - ten wątek, ale 12k da się wykręcić "po bożemu". Nie znaczy to, że CO MIESIĄC tyle zrobisz...
Parę tygodni temu była bryndza i machnąłem 7k/m-c. To nie są stałe trasy, ani ładunki

@cezar012 ja mam 30gr z kilometra i jestem z tego zadowolony. Jestem często w domu.
dużym plusem też jest fakt, że jeżdżę solówką. Bonzo chciał mnie wsadzić na zestaw, ale wybrałem solówkę. Mam 18 t. DMC i obchodzę różne zakazy i ograniczenia, nie jest też problemem zawinąć oberka jak zbłądzę... szybciej się ładuję i zrzucam towar. A że mam z tego parę stów mniej? Nie robię sobie z tego wielkiego halo. Pieniądze rzecz nabyta, i ile byś nie miał, zawsze będzie mało.

Co do tras. Często trenuję Białystok - Trójmiasto ze stalą i aluminium. Ładunek tu, zrzutka tam. Czysto,prosto i przyjemnie. Czasem jednak jak sytuacja tego wymaga to jadę na jakiegoś Rabena, albo do siakiejs fabryczki i rozwożę towar po np 5 punktach. Ogólnie nie sram żarem ale biedy też nie ma, wiadomo - obecnie nie jest już tak samo jak rok, dwa wcześniej.

_________________
DAS IS DER UBERFALL!!!!
Jestem w kółku różańcowym WC, dbam o ojczysty język polski.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: