Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: Navi MIO C520
Post Wysłano: 06 cze 2007, 18:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 wrz 2006, 20:01
Posty: 300

Koledzy, zakładam nowy wątek ponieważ sprawa jest "gorąca"

Chciałbym wiedzieć czy ktoś z forum miał styczność z nawigacją MIO C520

Link do produktu http://www.mio.pl/twojkoszyk.php?numer_produktu=100

Krótki opis produktu:
Cytuj:
Urządzenie nawigacyjne GPS. Zestaw głośnomówiący z Bluetooth; ekran dotykowy 4.3" TFT / 65k kolorów / WVGA - 480x272 pikseli / orientacja pozioma; bardzo płaska obudowa; nawigacja głosowa skręt za skrętem; prosty w użyciu dotykowy interfejs użytkownika; inteligentne mapy Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii, Chorwacji, Serbii, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Ukrainy, Grecji, Andorra, Austria, Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Gibraltar, Wielka Brytania, Włochy, Irlandia, Lichtenstein, Luxemburg, Monaco, Norwegia, Holandia, Portugalia, San-Marino, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Watykan; wbudowana pamięć 64 MB SDRAM; GPS: 20-kanałowy SiRFstarIII; USB V2.0; Bluetooth V2.0; wbudowany głosnik 1W i 2.5 mm gniazdo słuchawek; akumulator 1200 mAh Lithium-Ion; wymiary: głęb:19.9 mm x szer:126 mm x wys: 81 mm; Waga : ~110 g
Co sądzicie o tym modelu :?:
Cena 1519 zł


Tytuł:
Post Wysłano: 06 cze 2007, 18:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 gru 2006, 22:47
Posty: 82

Ostatnio testowali tomtoma i MIO na tvnturbo i wyszlo ze MIO jest lepsze :)


Tytuł:
Post Wysłano: 06 cze 2007, 20:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 kwie 2007, 19:11
Posty: 48

generalnie na rynku jest sporo już tego typu sprzętu, nie trzeba już szukać po Pewexach itp, i to jest dobre...Natomiast jeśli chodzi o ten produkt to : cena nie wygórowana, ładny wizualnie, prezentacja na stronie producenta też "treściwa". Tak więc ,myślę, że produkt wart polecenia.
Do zobaczenia na trasie... Tomik :>

_________________
Zawsze i wszędzie Scania królową będzie...SZEROKOŚCI


Tytuł:
Post Wysłano: 07 cze 2007, 1:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sty 2007, 2:01
Posty: 63
Lokalizacja: Skierniewice

Miałem okazje testować te nawigacje jak dla mnie najlepsza w porównaniu z innymi produktami w tej cenie. Kilka razy zdarzyło sie że podawała że gdzieś jest rondo chociaż go nie było. Bardzo szybko odnajduje sie i wytycza trase. Ja miałem okazje testować przed wejściem do sprzedaży. Jej mankament był taki że nieraz nie chciała uruchomić sie mapa, albo po prostu sie zawieszała ale to wina oprogramowania była jak to w każdej navi przed sprzedażą bywa :)

_________________
Kierowca-Konwojent
latam autami marki IVECO o DMC 3,5-7,5T


Tytuł:
Post Wysłano: 08 cze 2007, 23:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 wrz 2006, 20:01
Posty: 300

Właśnie poznaje to cudo :)

Pierwszy raz mam do czynienia z taką zabawką. Z początku się przestraszyłem bo nie odbierał sygnał GPS-u... ale byłem w domu więc... :D Potem wskoczyłem w autko i po chwili odebrał sygnał od GPS.. ale była radość :D

Manuale do produktu dołączone są na płycie. Podręcznik dotyczący hardwaru (czyli samego sprzętu) i ustawień jest w języku polskim (i kilku innych). Natomiast podręcznik do obsługi systemu nawigacji (obsługi mapy) jest po angielsku. W sumie dodana jest jeszcze mała książeczka w języku polskim umożliwiająca "szybki start" (szybkie zapoznanie) z mapą (nawigacją) ale to za mało żeby wykorzystać pełnię możliwości tej zabawki.

Obsługa nawigacji jest intuicyjna, wystarczy przyjrzeć się jeszcze obrazkom z podręcznika i powoli zacząłem budować jutrzejszą trasę :) :wink: .

Jeśli chodzi o planowanie trasy to do wyboru są 3 opcje: szybka, krótka, ekonomiczna. Żadna z tych opcji nie zaplanowała trasy tak jak jeżdżę zwyczajowo po tej trasie. Dopiero po wpisaniu adresu musiałem dodawać punkty pośrednie i otrzymałem taki plan jaki chciałem.

Damski głos z dużym wyprzedzeniem informuje o czekających nas manewrach, skrętach, co uważam za plus.

Inna świetna rzecz która jest godna uwagi to opcja POI. Dzięki temu zabawka informuje nas gdzie jest najbliższa stacja benzynowa, hotel, poczta, restauracja- to wywarło na mnie spore wrażenie i uważam że jest bardzo przydatne.

Inna ciekawa opcja to TMC (TRAFFIC MESSAGE CHANNEL). To chyba dodatkowa płatna usługa która informuje nas o zatorach, budowach i innych niedogodnościach na drodze. Jeszcze się temu dokładnie nie przyjrzałem, ale sprawdzę jak to działa i czy jest płatna (chyba jest, bo po kliknięciu pisało że jest nieaktywna).

Czy MIO520 nadaje się do samochodów ciężarowych. Wydaje mi się że nie, w kilku przypadkach chciał mnie wysłać w polną drogę, więc o zakazach tonażowych raczej można pomarzyć.

To narazie tyle z pobieżnej znajomości z MIO C520. Jutro pierwsza 355 kilometrowa trasa w której będę się przyglądał tej zabawce.

Pozdrawiam i dzięki za opinie :wink:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: