Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 04 kwie 2007, 21:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 sty 2007, 14:52
Posty: 91
Samochód: LT46,LF 45.185, 18-272, 95XF 430

Panowie jak wypisywać tarczki żeby było wszystko dobrze dla itd a najkorzystniej dla kierowcy żeby jak najdłużej jeżdził.Jak robić pauzy żeby było wszystko dobrze w ciągu całego tygodnia i miesiaca?
4.5 godz jazdy 45 min przerwa potem znowu 4.5 i12 h przerwy?Czy np w kolejkach jak sie podjeżdza to można otworzyć tacho żeby nie rysowało podjazdów?Jakie są różne jakieś takie"myki" których można używać?Rozpiszcie jak pilnować tacha dla jednego i dwóch kierowców.Po kolei cały cylk tygodnia czy miesiąca ,godzina po godzinie.I jak to pisać na dwóch czy trzech nawet kierowców bo słyszałem że też tak się da.
WIELKIE dzieki z góry!!!


Tytuł:
Post Wysłano: 05 kwie 2007, 0:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lut 2007, 11:51
Posty: 358
GG: 4107185
Lokalizacja: Zamość/Warszawa

Cytuj:
żeby było wszystko dobrze dla itd
Cytuj:
4.5 godz jazdy
Godzina pauzy
Cytuj:
4.5
i 11h pauzy, wtedy za nic się nie przyczepią (poza tym trzeba pilnować czasu miesięcznego i tygodniówek)

Cytuj:
Czy np w kolejkach jak sie podjeżdza to można otworzyć tacho żeby nie rysowało podjazdów?
Na tarcze masz takie kreseczki, które lecą góra->dół, rysują one jazdę, jak podjedziesz w kolejce z wyciągniętą tarczką to i tak rysik się przesunie, więc nie da się tego ukryć

--

W tym temacie najwięcej pomoże Ci Cyryl, napisz mu PW

_________________
http://trucksphoto.eu
http://como-it.pl || http://busy.info.pl || http://www.wpaluszku.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 05 kwie 2007, 15:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 lut 2007, 11:09
Posty: 75
Lokalizacja: Wawa

Witam
W ostatnim wydaniu Trucka z piątku 30.03 jest artykuł o gosciu, który otrzymał karę od ITD właśnie za to, że kierowcy stojąc w kolejce po wegiel podjezdzali co rejestrowało tacho. odpowiedz ITD byla dość banalna. Powiedzieli, ze wystarczylo by wyjac tacho (myślę, że samo otwarcie też byłoby wystarczające) i nie byłoby problemu. A tak tacho rejestrowało w czasie przerwy kilku sekundową pracę kierowcy.
Pozd
LeoTIR


Tytuł:
Post Wysłano: 05 kwie 2007, 15:53

LeoTIR, dzieki za rade. Ostatnio na Litwie do wiazdu do kraju na granicy stalem 4h, kolejka byla na jakies 18 km. Czas na jazde wzkorzystalem na podjazdy i mi braklo na powrot do domu, trzeba bylo nocowac gdzies na parkingu...


Tytuł:
Post Wysłano: 05 kwie 2007, 16:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 lut 2007, 11:09
Posty: 75
Lokalizacja: Wawa

Spoko. Natomiast proponuje Ci przeczytać art. ponieważ sam nie siedzę zbyt długo w transporcie i nie chciałbym wprowadzić Cie w bład jezeli cos nie tak zrozumiałem.
Pozd.
Leo


Tytuł:
Post Wysłano: 06 kwie 2007, 18:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 gru 2006, 23:15
Posty: 187
GG: 0
Samochód: magnum 480
Lokalizacja: warszawa

Cytuj:
W ostatnim wydaniu Trucka z piątku 30.03 jest artykuł o gosciu, który otrzymał karę od ITD właśnie za to, że kierowcy stojąc w kolejce po wegiel podjezdzali co rejestrowało tacho. odpowiedz ITD byla dość banalna. Powiedzieli, ze wystarczylo by wyjac tacho (myślę, że samo otwarcie też byłoby wystarczające) i nie byłoby problemu
Pamiętaj, że każde otwarcie tacho przez kierowcę musi być opisane z tyłu(powód otwarcia), więc jak to sobie wyobrażasz, jazda bez tarczy? A co do inspektora to raczej powinien trochę pogłębić wiedzę n/t tachografu i jazdy z jego użyciem. Za takie podjeżdzanie po parę metrów w czasie pauzy kolega dostał 1500zł od ITD.

_________________
"spokojnego nie znam dnia, na dżdżo spalam pety dwa i herbaty tak jak trza nie posłodze
po asfalcie, czy przez piach, gładko, czy po kocich łbach, taki mi się trafił fach-życie w drodze"
W.Młynarski "Absolutnie"


Tytuł:
Post Wysłano: 26 cze 2007, 22:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 cze 2007, 22:04
Posty: 41
Lokalizacja: ze wsząd

Nie radzę jechać na otwartym tacho, w ekstremalych warunkach - 5000 zł.

_________________
rodzynek


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: